Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emre

    veterán

    válasz emre #6911 üzenetére

    Holnap ismét Kaposvár-Zalaszentgrót-Szombathely útvanalon leszek elérhető.
    Szintén Agroalfa :))

    A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

  • Winne

    nagyúr

    válasz emre #13969 üzenetére

    Egyet találtam, holnap tudom próbálni, remélem jó lesz. :K

    Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

  • válasz emre #14408 üzenetére

    Ez a hűtő hibája.
    Az I3 4170 gyárilag megadott max hőmérséklete 72 fok. Szóval ez nyilván nem ideális de nem is okozhat gebaszt! Új hűtő lesz beszerezve. mire meglesz az új lap. Szóval összeszereléskor már nem a gyári lesz feldobva.

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • Kube

    senior tag

    válasz emre #15634 üzenetére

    Már mi is inkább külvárosi házban gondolkodunk.

    Én 20 évet éltem falun. Gyerekként jó volt, de ahogy idősödtem, úgy már annyira nem. Utolsó járat hazafelé fél 11-kor volt, tehát amíg mindenki nagyon jókat bulizott, addig én vagy bevállaltam a hajnali ott maradást (ami több szempontból sem volt jó), vagy hazamentem az utolsó busszal. Van ahol még rosszabb, este 8kor már mehetsz is.

    Szóval, ha a fentieket nézem a kamaszkorom szórakozás részlege nem teljesített túl jól, csak akkor ha falusi haverokkal ültünk össze.

    Gyerekként azt is elviseltem amikor térdig érő hóban fél óra volt hazaérni a közeli iskolából. Viszont később már bejártam városiba, ott állandó nyomor volt a buszokon, és folyton ment a vita sofőrökkel is, külön topicot érdemelne ez is.

    Ami állandó vita és probléma az a kutyatartás. Senki nem védi magát rendesen, ezért elszökik a kutya, aztán más portáján köt ki. A helyi közösségben pedig állandó magamutogatás megy és talpnyalás szinte mindenhol. Falusi iskolában például rendre a szülői munkaközösségben résztvevő tehetősebb falusiak gyerekével folyamatosan kivételeztek.

    Állattartás nálunk egyre jobban kikopott a faluban, persze trágyázáskor a földekről azért jött a szag, de én megszoktam már. Apropó szag és ruhateregetés... nincs is annál jobb, mint amikor a frissen mosott ruha szárad, a szomszéd pedig éppen akkor kezdi el égetni a hulladékot. Ugyanez az effektus van akkor is, ha ezt több utcával arrébb teszik, tehát nincs menekvés.

    Ha kertet művelsz, akkor fel kell készülni mindenre, főleg a védelemre. Állattartásnál is, fokozottan figyelned kell, mert mindig van 1-2 rosszakaród, aki nem bírja elviselni és valami huncutságot csinál. Egy percre nem lankadhat a figyelmed, évek alatt láttam olyan dolgokat, hogy el se hittem...

    Net és egyéb szempontból is körbe kell előtte kérdezősködni, mert 5 évvel mindig le van maradva a falusi színvonal. Mi pont holtponton voltunk, tehát nagyjából 2007 után 7 évet kellett várjak mire stabil net lett.

    Szóval kicsit nehéz azért ezt összefoglalni, a városnak és falunak is megvan a maga előnye és hátránya. Az biztos, hogy általános iskola végéig nekem a falusi léttel nagy bajom nem volt. Aztán ahogy az ember nő fel, utána jönnek az igények, az események amikből kimaradsz stb.

    Aztán eltelt megint egy hosszabb időszak, akkor már el is költöztem néhány éve, és jó volt visszamenni pihenni a városi hajtásból. Most már inkább ott vagyok, hogy pihenni hétvégén számomra megfelelő, de hétköznapokban mikor semmire nincs idő és akkor még ingázzak is ida-oda, úgy a falus élet annyira nem jó.

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz emre #15634 üzenetére

    Ehhez azért azt tenném hozzá, hogy Magyarországon kétféle falu van: a falu és a "falu". Az előbbire igaz amit írsz, ezek tipikusan a megyeszékhelyektől messze eső, típikusan nem főútvnalon fekvő falvak. Aztán van a "falu", ami igazából jobban hasonlít egy kertvárosra, csak a város közigazgatási határán túl. Ilyen pl. Szombathelyen környékén Sé, Torony, talán még Dozmat és Bucsu is (vagy Győr mellett Ménfőcsanak, Győrújbarát). Állattartás ezekben már nem nagyon van, földet se nagyon művelik, kutyák se csatangolnak. Persze szomszédot mindig meg kell nézni, lehetnek kívételek. Égetést és nagy zajjal járó műveleteket sok helyen szabályozzák (pl. csak péntek délután lehet égetni, vasárnap és ünnepnapokon nem lehet nagy zajjal járá munkát végezni, stb.), az persze már változó, hogy ez mennyire van betartatva.
    A vicces, hogy emelett vannak a "város" falvak, tipikusan a régi faluk amik összenőttek a várossal. Ezeknek pont olyan feelingje van, mint ezeknek a "falu"-knak, csak közigazgatási határon belül vannak :) Lásd régi oladi falu vagy Szentkirály)

    Szóval célszerű megnézni hova megy az ember, nem minden falu egyforma. Nyilván ha azért az "olcsó kertváros" vonal a cél, akkor nem jó ötlet elmenni valami zsákfaluba ahonnan a bejárás is rossz lesz, meg esélyesen tényleg falu működése is van a településnek.

    Kerttel kapcsolatban amit nem lehet megúszni az a fűnyírás, de azon túl csak annyit kell vele foglalkozni amennyit szivatni akarja magát az ember :)

    [ Szerkesztve ]

  • emre

    veterán

    válasz emre #15634 üzenetére

    (#15636) Cathfaern

    Azért egy classic faluhelyen általában véve magasról szarnak ezekre a szabályozásokra, míg egy kertvárosi részen simán ráhívják a tűzoltókat, katasztrófavédőket egy tavaszi szalonnasütéssel kombinált gallyégetésre. De elég érdekes amit írsz mert Kaposvár 10km-es körzetében mindegyik falutípusra tudok példát, szóval adott esetben a fizikai távolság nem jelent sokat. :)

    más:

    Nekem az anyagi vonzatához lenne még hozzáfűznivalóm, ez már inkább a második fejezet, de azért kapcsolódik a falu vs város kérdéskörhöz.
    Az első volt a költözzünk de hova? Aztán jön hogy milyen is legyen, mik a főbb prioritások. Nekünk viszonylag kevés pénzből kellett megoldani a dolgot, hitellel együtt mindössze 10 misi volt arra hogy vegyünk valamit, amibe meghatározott időn belül be tudunk költözni. Nyilván ha nagyobb a keret az elvárások is eltérőek. Mifelénk 15-20misi körül voltak olyan házak, hogy még most is összefut a nyál a számban ha rágondolok, 30 misi körül meg már kacsalábonforgó libaólak vannak. Gondolom az osztrák határhoz közelebb kicsit más a helyzet. A párom hajlandó lett volna kevésbé komfortos olcsóbb, igénytelenebb megoldást választani, de én úgy gondoltam hogy (mivel akkor még fizettem az első lakáshitelemet) olyan kell venni még ha kicsit drágább is amiben benne van a lehetősége annak hogy életünk végéig megfeleljen, mert innét egy darabig nem szabadulunk. És ha mégis beüt valami baj, hogy szabadulni kell a hiteltől egy városi családi háznál közelebb vagyunk a belefektetett összeghez, és talán hamarabb hozzá is jutunk.

    Számunkra nagyon fontos volt hogy szerkezetében az épület 100%-ig megfeleljen az igényeinknek. Legyen kis kert, garázs, kazánházat az épületből el lehessen érni, de ez mindenkinél más lehet. Falun szerintem erőteljes kompromisszumot kell kötni az épület kialakításával kapcsolatban. Konyhából nyíló fürdőszoba, vagy hogy nincs külön fürdő és wc, hálóból nyíló gyerekszoba, fűtési vagy az elektromos rendszer elégtelensége, gáz hiánya, stb ez mind olyan volt ami nálunk kizáró ok. Mert amit rá kellene locsolni hogy olyanná tedd ahol jól érzed magad abból a pénzből kitartó kereséssel megkaphatod azt is amihez nem kell mélyebben hozzányúlni. Falun hiába lehetett volna olcsóbban megvenni a házat, a felújítás utáni tényleges bekerülési költsége nem lett volna kedvezőbb.

    Mert ha már hozzá kell nyúlni akkor az épület árának jelentős részét rá lehet költeni. Egyik szomszédom épp ezt a sportot űzi közel egy éve. Egy gyakorlatilag lakható épületet szedtek szét kitartó munkával szerkezetkész állapotúra majd építettek újjá. Ők a fő tartó falakon kívül mindent elbontottak (födém, nyílászárók, víz, gáz, villany, burkolatok stb). Először ősszel akartak költözni, aztán karácsonyra, most úgy gondolják talán húsvétra megoldható lesz. Ha egy kályhás fűtést akarsz lecserélni gáz cirkóra az 1,5-2 misi, födémcsere szintúgy, és nyílászárókra is elmegy 1 misi. Ezt az összeget falun soha nem kapod vissza mert nem lesz olyan szinten értéknövelő hatása mint városban. Illetve ha kell a szakmunka városban hamarabb találni, de a szakemberek hiánya, illetve a meglévő szakmunka árképzése is megérne egy tanulmányt.

    [ Szerkesztve ]

    A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz emre #15638 üzenetére

    Nem tudom mikori árakat írsz, jelenleg itt város melletti "kertvárosi" falvakban 10 milla az kb. az üres telekre elég :D

  • belaazallat

    addikt

    válasz emre #15643 üzenetére

    az nem a Te szokásod! :P

    "Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

  • Kube

    senior tag

    válasz emre #15643 üzenetére

    Múltkor én is ezt hittem a hozzászólásomra nézve :D 2 napig nem volt semmi utánam
    (#15642) Winne :DDD

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Kube

    senior tag

    válasz emre #15649 üzenetére

    Megint jót kacagtam :D jövök vissza pár nap múlva, az előzőek alapján úgy látom ráérek majd ;]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Josi

    aktív tag

    válasz emre #15664 üzenetére

    Köszi az ötletet.
    Van nyomdász ismerős, megkérdezem. :)

    ''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

Új hozzászólás Aktív témák