Hirdetés

2017. május 29., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP topic

(#3051) staker válasza Peti78 (#3050) üzenetére

staker
(senior tag)

Az úgy elég durva.
Végig kattintgattam, mert kíváncsi voltam, csak a legutolsó lépésnél vontam vissza mindent.
100e Ft 13 hónapra havi 9e. 117 a vége.

▂▃▅▇█▓▒░ 1 TB, 2 TB-os SATA3 HDD-t vennék garanciával! ▒▓█▇▅▃▂

(#3052) Peti78 válasza staker (#3051) üzenetére

Peti78
(őstag)

A mosolynál 300 ezer 24 hónapra havi 13805. Ez 331.320-ra jön ki. Persze ez tájékoztató jellegű ajánlat, és kiderülhet ennél kedvezőtlenebb környezet is, de azért nem egy telefonhívást megér, vagy 1-2 órát a bankban a dolog. Nagy különbségek adódhatnak, és nagyon nem mindegy. :N

Blackberry Classic, Blackberry Bold 9900

(#3053) Dazsar

Dazsar
(fanatikus tag)

Üdv, Marc 23. Vettem egy játékot steamen, kipróbálás véget, de 12p után inkább vissza kértem az árát, a steam állítása szerint ez a pénz vissza lett utalva, viszont se sms, se semmi. Olvastam hogy ilyenkor bekell menni az Otp-be mert ez a vissza utalt pénz úgy mond levan tiltva? Vagy hogy működik ez?

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#3054) AXisBOLD

AXisBOLD
(PH! addikt)

Sziasztok,

OTP egészségpénztárnál nehezen igazodok ki a szakzsargonban, ellentmondásos pár pont.

Nincs rá szükségem, de nyitottam egyet (lakáskassza miatt), megtartanám, hátha később használnám, de egyelőre nem fizetném a tagdíjat se.

Kaphatok emiatt "büntetést", bármilyen levonást vagy számolhatnak fel plusz költséget?

Aurea mediocritas /// Eladó --> Audio-Technica ATH-M30x (hibátlan, garis) --> https://goo.gl/8ok3XF

(#3055) dptrsk válasza AXisBOLD (#3054) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

Ha nem fizeted a kötelező tagdíjat, akkor inkább mondd vissza, nehogy az legyen, hogy kiraknak, s utána soha többet nem szerződnek veled.

(#3056) dptrsk válasza Dazsar (#3053) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

Mivel már több, mint egy hónap eltelt én bemennék a helyedben az OTPbe(vagy telefonálnék), hogy ez van, s ők mit tudnak erről.

Azt tudom, hogy a PayPal automatikusan visszatéríti a visszavont vásárlást, megjelenik az otpdirekt számlatörténetben.
Ennyi idő elteltével neked is látnod kéne a visszatérítést.

(#3057) AXisBOLD válasza dptrsk (#3055) üzenetére

AXisBOLD
(PH! addikt)

azt fogom tenni, többek között azért is amit leírtál, és mert a tagi kötelezettségek között sehol se említik meg, hogy kötelező fizetni, de egy másik bejegyzésben meg leírják, hogy elmaradás esetén milyen levonásokra, plusz költségekre lehet számítani... no comment, holnap bemegyek a bankba és lemondom.

Aurea mediocritas /// Eladó --> Audio-Technica ATH-M30x (hibátlan, garis) --> https://goo.gl/8ok3XF

(#3058) Piloss

Piloss
(senior tag)

Üdv

Egy olyan fura kérdésem lenne hogy van arra valamilyen mód hogy egy bizonyos számláról ne tudjanak pénzt utalni az enyémre?

"Minden, amit látsz, mihamar elpusztul, és a pusztulást szemlélők maguk is egykettőre elpusztulnak. Aki késő öregségében hal meg, ugyanarra jut, amire az idő előtt elhunyt."- Marcus Aurelius | OnePlus 3

(#3059) dptrsk válasza Piloss (#3058) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

szerintem ilyen nincs.
Ha családtag kedveskedik, s neked nem kell(tudod, hogy neki nagyobb szüksége van rá), tedd félre egy takarékszámlára(ingyenes), s majd visszaadod neki később, ha most ragaszkodik hozzá, hogy neked adja.

Ha visszaélés miatt szeretnél ilyet, akkor jelezd a banknak, s találnak rá megoldást.

(#3060) hundai

hundai
(tag)

Sziasztok!

Történt már valakivel hasonló? 3 hete benzinkúton fizettem, beírom a pint, Azt írta rá, hogy PIN+OK. Beírtam újra, ismételten ez fogadott. Kártya ki-be , működött. Ma ugyanott akartam kártyával fizetni, beírom a pin-t , azt írja : Hibás. Mondom elírtam volna? Beírom újra:Hibás, utolsó lehetőség. Na itt már sík ideg voltam, kitéptem az olvasóból a kártyát, fizettem kp-val. Rá 15percre automatából tudtam kivenni pénzt, nem volt semmi gond... Valami átok kerülget??

-Wake up Neo

(#3061) donmackó válasza hundai (#3060) üzenetére

donmackó
(őstag)

Engem a helyi barkács boltban nem szeretnek. Mindig azt írja ki a kártya lehúzó a kártyámra, hogy konfiguráló/mester kártya. Olyankor jön az anyázás, meg a többszöri próba mire sikerül fizetni. Szerintem van olyan olvasó, ami nem szereti az otp-s kártyát. Ez egy sagemcom olvasó.

Chuck Norris elfogta az összes pokémont, vezetékes telefonnal! :)

(#3062) Piloss válasza dptrsk (#3059) üzenetére

Piloss
(senior tag)

Nem visszaélés volt, személyes ügy, de már sikerült más módon elsimítani :)

:R

"Minden, amit látsz, mihamar elpusztul, és a pusztulást szemlélők maguk is egykettőre elpusztulnak. Aki késő öregségében hal meg, ugyanarra jut, amire az idő előtt elhunyt."- Marcus Aurelius | OnePlus 3

(#3063) fery02

fery02
(PH! addikt)

Sziasztok!

Az miért jó, vagy inkább mi az értelme, hogy belföldi utalásnál csak akkor hajtódik végre sikeresen a tranzakció, ha bejelölöm a végén azt a lehetőséget, hogy mentödjön űrlapként? :F

Nagyobb részt mindig más számlaszámra utalok, tehát így teljes fölösleges mindet űrlapmentéssel végeznem.

[ Szerkesztve ]

LG G2-höz csiszolt acél stílusú Slickwraps matrica eladó!

(#3064) Silent77 válasza fery02 (#3063) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Ilyet még nem vettem észre.
Szép id lenne ha elkéne menteni állandóan. :D
Nem tudom nálad mi lehet a gond. :(

Merlin mini, OBS crius, Kayfun v5 c kazánok eladóak!

(#3065) Géb89

Géb89
(kvázi-tag)

Hali. Azt szeretném kérdezni,hogy más kártyára bármikor lehet váltani költség,és vagy büntetés nélkül? Pl. Visa-ra? És a meglévő még több mint 2 és fél évig jó kártyát azt zárolják,vagy hogy megy ez?

OTP Bank,.

[ Szerkesztve ]

(#3066) dptrsk válasza Géb89 (#3065) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

Megrendeled amilyen kártyát szeretnél, levonják a kibocsájtási díjat és az első éves kártyadíjat.

Ha megjött az új kártya bemész és leadod a régit, időarányosan visszakapod az éves kártyadíjat.

(#3067) Géb89 válasza dptrsk (#3066) üzenetére

Géb89
(kvázi-tag)

És ez a 2 összesen mégis mennyibe fáj? de milyen éves kártyadíj? :Y

[ Szerkesztve ]

(#3068) verti1

verti1
(újonc)

Sziasztok!

Rendeltem valamit itthoni webshop-ból ami külföldre is szállít. Utalnom kellene pénzt nekik, de IBAN számlaszámot kaptam. Ugyan úgy bemegyek a netbankba és belföldi utalsként el tudom küldeni vagy másképpen kell csinálni?

Köszi

(#3069) Orlin

Orlin
(PH! addikt)

Sziasztok!

OTP Széchenyi Pihenő kártya egyenleget más sem tudja lekérdezni?Múlthéten sem töltötte be az oldalt a számjegyek és a kód megadása után nem tud kapcsolatot létesíteni az oldallal... :W

Köszi!

[ Szerkesztve ]

ASUS K501L,Windows 10 Anniversary,ESET Smart Security 10 Beta,Razer Abyssus,Xiaomi Redmi 3 Pro 3/32,Kindle Paperwhite (5th Generation),

(#3070) dptrsk válasza Orlin (#3069) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

nekem 1 mp alatt betöltötte.

(#3071) Juditta_56 válasza Orlin (#3069) üzenetére

Juditta_56
(fanatikus tag)

Milyen felületen szeretnéd?
Nekem simán megy a telóról az androidos OTP SZÉP kártya alkalmazással, és PC-ről az OTP valamint az OTPPortálok oldalán is.

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#3072) Orlin válasza Juditta_56 (#3071) üzenetére

Orlin
(PH! addikt)

Köszi mindenkinek! :R

Közben kiderült mi volt a baj.A tavalyi kártyával próbáltam. :W :B

ASUS K501L,Windows 10 Anniversary,ESET Smart Security 10 Beta,Razer Abyssus,Xiaomi Redmi 3 Pro 3/32,Kindle Paperwhite (5th Generation),

(#3073) Géb89

Géb89
(kvázi-tag)

Hali. Hogy ha behazudom,hogy elvesztettem a kártyát pl. akkor nem jár büntetés?Vagy ha igen akkor mennyibe fáj,.?

(#3074) Zoty4 válasza Géb89 (#3073) üzenetére

Zoty4
(őstag)

Erre megis milyen valaszt varsz :F

(#3075) Géb89 válasza Zoty4 (#3074) üzenetére

Géb89
(kvázi-tag)

olyat,hogy lesz e büntetés, vagy nem

(#3076) Géb89 válasza Géb89 (#3075) üzenetére

Géb89
(kvázi-tag)

És amúgy most akkor melyik a jobb? A Mastercard vagy a Visa , amivel szinte nincs gond?

(#3077) dptrsk válasza Géb89 (#3073) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

Kártyaletiltási díjat fizetsz, ha elveszett.

Minden költség a hirdetményben megtalálható.

[ Szerkesztve ]

(#3078) Géb89

Géb89
(kvázi-tag)

Hali. Holnap megyek a bankba, csinálni internet bankingot, amibe is meglehet nézni, hogy mennyi az egyenleg,ugye?
2. Question: Akkor a legjobb a Mastercard vagy a Visa? Csak mert azt is elfogom akkor már intézni és amelyik a legjobb szinte mindenhova,akkor azt fogom megrendeltetni.

(#3079) dptrsk válasza Géb89 (#3078) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

Igen.

2. VISAbol csak dombornyomott kártya van, csak MasterCardbol van vésett MasterCard Online kártya, én azt választanám.

(#3080) Géb89 válasza dptrsk (#3079) üzenetére

Géb89
(kvázi-tag)

És az online-t azt is megkapom,vagy hogy van az a online? Csak mert a kártyáról is ha leírom az adatokat, ugyanúgy lehet vele vásárolni.

(#3081) dptrsk válasza Géb89 (#3080) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

A Master Card Online annyit tesz, hogy nem dombornyomott kártya, hanem vésett. Azaz vásárlásnál a terminálnak kell online kapcsolat, hogy elfogadtassa a tranzakciót.

Míg a Visa Classic, Master Card Standard drágább, de dombornyomott.

[ Szerkesztve ]

(#3082) MasterMark válasza dptrsk (#3081) üzenetére

MasterMark
(PH! félisten)

És dombornyomotthoz nem kell kapcsolat, vagy mi?

Sapphure

(#3083) Géb89

Géb89
(kvázi-tag)

És ha netán kell fizetni új kártyaér, akkor az cca. mégis mennyi? remélem max 20 eurótól nem több, ugye?? :Y

(#3084) dptrsk válasza MasterMark (#3082) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

A dombornyomott kártyákkal lehet ún. offline tranzakciót is végrehajtani.
Ilyen offline tranzakció, ha valamiért nem tudja elérni az elfogadó terminál a bankod szerverét, s lekérdezni, hogy van-e fedezet a kártya mögött.

Vésett kártyánál elutasításra kerül.
Dombornyomott kártyánál azonban, ha az összeg a kártyatársaság szerint beleillik a költési profilodba, akkor megelőlegezi a tranzakciót, amíg a bankhoz el nem jut az információ.

(#3085) dptrsk válasza Géb89 (#3083) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

Ott van pár hsz-el feljebb a hirdetmény, abban ki tudod keresni a megfelelő kártya díjait.

(#3086) MasterMark válasza dptrsk (#3084) üzenetére

MasterMark
(PH! félisten)

Váó, ezt nem is tudtam. Köszi szépen. :R

Sapphure

(#3087) Géb89

Géb89
(kvázi-tag)

Hey, azt senki sem mondta,hogy Mastercardra, meg visa-ra évente 50 és 20 eurót kell fizetni emberek!!! :W :W Így most Visa-t intéztem.

(#3088) dptrsk válasza Géb89 (#3087) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

Mintha 3077 és 3085 is említve lett, hogy minden költséget megtalálsz a hirdetményben.

(#3089) Géb89 válasza dptrsk (#3088) üzenetére

Géb89
(kvázi-tag)

azon nemtudtam eligazodni. de akkor se 50 meg 20-ra gondoltam.

(#3090) Géb89

Géb89
(kvázi-tag)

Beadás EUR számla vagy beadás deviza számlára kell mennem ha szlovákból magyarba küldök?

(#3091) Géb89 válasza Géb89 (#3090) üzenetére

Géb89
(kvázi-tag)

EUR lesz, devizát nemtudok, úgyhogy eme kérdés megoldva.

Másik kérdés. Átutalás dátuma, az lehet a mai? Át fog menni ilyenkor is a pénz az illetőnek?

[ Szerkesztve ]

(#3092) Géb89 válasza Géb89 (#3091) üzenetére

Géb89
(kvázi-tag)

Valaki tudja,hogy hol mit ,és hogyan kell kitölteni, ha utalni akarok pénzt SK-ból magyarba?

(#3093) MasterMark válasza Géb89 (#3092) üzenetére

MasterMark
(PH! félisten)

Van SK OTP is? Vagy hogy?

Sapphure

(#3094) Géb89 válasza MasterMark (#3093) üzenetére

Géb89
(kvázi-tag)

szlovákia,meg magyar

(#3095) Géb89

Géb89
(kvázi-tag)

Elküldtem a pénzt, minden sikeres, mai dátumot hagytam az átutalásnál,de az illető nem kapott sms-t,hogy kapott pénzt? Mértnem?

(#3096) donmackó válasza Géb89 (#3095) üzenetére

donmackó
(őstag)

4 óra az utalási idő, de javítsanak ki ha tévedek. Akkor meg van még rá ideje az otp-nek.

(#3097) MasterMark válasza donmackó (#3096) üzenetére

MasterMark
(PH! félisten)

De nem csak akkor van utalás mikor nyitva van a bank?

Sapphure

(#3098) Géb89 válasza donmackó (#3096) üzenetére

Géb89
(kvázi-tag)

de, és ilyenkor,este is? vagy ez ott marad a rendszerbe, és úgyis látni fogják,és átnyomják az ő számlájára?

[ Szerkesztve ]

(#3099) donmackó válasza Géb89 (#3098) üzenetére

donmackó
(őstag)

Szerintem majd max holnap kapja meg, de attól a bank<->bank közötti utalás létre jöhet, csak az egyén számlájára nem könyvelik már le. Figyelembe véve hogy az egyik bank külföldi. Magyar bankok között a 17:00-ig leadott utalások még aznap teljesülnek -> Napközbeni átutalás

(#3100) Géb89 válasza donmackó (#3099) üzenetére

Géb89
(kvázi-tag)

Akkor remélem holnap megkapja.

(#3101) dptrsk válasza donmackó (#3096) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

Ez nemzetközi utalásnál biztos?
SK-HU közötti utalás.

Nálam a DE-HU utalás 2-3 nap mire megérkezik.

(#3102) donmackó válasza dptrsk (#3101) üzenetére

donmackó
(őstag)

Tovább is olvastad amit írtam neki? A linken egyértelműen le van írva hogy mire vonatkozik az aznapi utalás, de bemásolom az érdemleges részt (a félkövér rész a lényeg):

Milyen ügylettípusokra terjed ki a napközbeni elszámolás?

Az „1-2 órás szabály”

a fizető fél által elektronikus úton(interneten, elektronikus banki rendszeren vagy telefonon keresztül, de nem faxon) indított,
az aznapi teljesítésre meghirdetett végső benyújtási határidőn belül kezdeményezett,
különböző pénznemek közötti átváltást (konverziót) nem igénylő belföldi forint átutalási megbízásokra

vonatkozik, amelyeknél mind a fizető fél (átutaló), mind pedig a kedvezményezett (címzett) pénzforgalmi szolgáltatója Magyarországon nyújt pénzforgalmi szolgáltatást.

Az „1-2 órás szabály” a fizetési megbízást elszámoló belföldi fizetési rendszerhez közvetlenül kapcsolódó pénzforgalmi szolgáltatókra, az ún. klíringtagokra vonatkozik. A belföldi fizetési rendszerhez csak közvetve kapcsolódó pénzforgalmi szolgáltatók (jellemzően a takarékszövetkezetek egy része és szakosított hitelintézetek) esetében az előírt teljesítési határidő meghosszabbodhat.

(#3103) dptrsk válasza donmackó (#3102) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

A kérdés, amire írtad SK-HU vonatkozott...

[ Szerkesztve ]

(#3104) mamboo

mamboo
(lelkes újonc)

Hello!
Sajnos nem találtam célzottan erre való fórumot, de hátha tudtok segíteni.
Egyik kollégámnak tele van az OTP SZÉP kártyája (szállás alszámla) pénzzel. Fele annyiért eladná nekem. Az ő nevével ellátott kártyát elfogadják tőlem a hotelben??

(#3105) temporello válasza mamboo (#3104) üzenetére

temporello
(újonc)

A szabály ez : "A kártyával kizárólag annak tulajdonosa fizethet. Az elfogadóhely kérheti, hogy a kártyatulajdonos igazolja személyazonosságát. A kártya birtokosának aláírásának ezen kívül egyeznie kell a bizonylaton és a kártyán."
De mivel ez Magyarország,a gyakorlatban előfordulhat,hogy meg lehet oldani,mindenesetre előre nem ajánlanám a kollégának odaadni a pénzt.
Én rendszeresen fizetek szép kártyával és eddig még sosem ellenőrizték az aláírást vagy kértek személyit.

(#3106) BUZZLGHTYR

BUZZLGHTYR
(fanatikus tag)

hali,
szombaton tudok pénzt tenni a számlára a bankban?!
kis városban lakom, olyan automata nincs, ahol belerakom aztán rárakja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3107) dptrsk válasza BUZZLGHTYR (#3106) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

Olyan bankfiokban, ami nyitva van hétvégén tudsz pénzt befizetni.

Ez a pénz elkölthető lesz azonnal a számláról, de csak első munkanap lesz lekönyvelve.
Ha jól rémlik az előjegyzett kártyaforgalomban jelenik meg.

(#3108) Géb89

Géb89
(kvázi-tag)

Hali. Sorry, tudom nem idevág, de nincs internetbanking topik. A kérdés a kövi.
Hogyan tudok telekomos telót feltölteni internetbankingon keresztül?

(#3109) csako válasza Géb89 (#3108) üzenetére

csako
(őstag)

Pl. OTP appban bejelentkezel és ott lesz bal oldalt egy Mobil feltöltés menüpont.. webes felületen pedig a vásárlás és feltöltés-re bökve találod meg

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3110) Géb89 válasza csako (#3109) üzenetére

Géb89
(kvázi-tag)

nincs olyan sehol. az otp apba.

(#3111) donmackó válasza Géb89 (#3110) üzenetére

donmackó
(őstag)

Ott kell lennie a hamburger (három csík bal felül) menüben.

(#3112) csako válasza Géb89 (#3110) üzenetére

csako
(őstag)

Bal fent ráböksz a három csíkra, megjelenik egy lista és lentebb ott van az.

(#3111) donmackó: Neked engedte a screenshotot a sajátoddal bejelentkezve is? Nekem nem, pedig ugyanúgy huawei/honor gyártmány :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3113) donmackó válasza csako (#3112) üzenetére

donmackó
(őstag)

Igen, a sajátommal csináltam. Hangerő le + power gomb az általános android screenshot gyorsbillentyű. Próbáld meg hátha nálad is működik.

(#3114) Géb89: OTP SmartBank google play

[ Szerkesztve ]

(#3114) Géb89 válasza csako (#3112) üzenetére

Géb89
(kvázi-tag)

bökök , de olyan nincs. vagy mást kell leszedni,és nem az otp bank alk.-t ?

(#3115) csako válasza donmackó (#3113) üzenetére

csako
(őstag)

Hmm, és tényleg engedi... lehet csak nem jól nyomtam meg éppen Honor 7-en az okosgombot, mert utána már azzal is :)) mindegy igazából, demo névnél nem kell takarni :P

(#3114) Géb89: Play Store-ból vagy ahonnan kompatibilis a telefonoddal

[ Szerkesztve ]

(#3116) Géb89 válasza csako (#3115) üzenetére

Géb89
(kvázi-tag)

nemjó sehonnan. bejelntkezni meg nemtudok, mert a pid-et átírtam rendes névre, és a számlaszámot sem tudom beirni,csak azt se, mer rögtön kidobja a 117-et. és hiába irnám a számot, mikor neki a pid is kell,úgy is.

(#3117) csako válasza Géb89 (#3116) üzenetére

csako
(őstag)

Ha nem vagy otp-s, akkor a bankodnak megfelelő appot szedd le és abban nézz szét, hogy van-e feltöltési lehetőség.
Ha pedig rosszul sejtem és mégis, akkor meg valahogy meg kell oldanod a bejelentkezést, mert másképp nem fog működni, de ebben jobban nem tudok segíteni.

(#3118) dptrsk válasza Géb89 (#3108) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

itt szerintem jobb Telekomos számot feltölteni.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP topic
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.