- Hálózati / IP kamera
- AliExpress tapasztalatok
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Amazon Prime Video
- Windows 11
- Linux kezdőknek
- Sweet.tv - internetes TV
- Milyen routert?
-
IT café
Samsung LCD és LED TV-k
Új hozzászólás Aktív témák
-
*Ropi*
félisten
válasz Flashget #45866 üzenetére
Lehet otthon is javítani ezzel az alkalmazással, én mindegyik WD-met ezzel "kezeltem". Fontos, hogy még partícionálás és formázás előtt kell ráküldeni, különben ugrik a partíciós tábla. És csak maximum 300 másodpercet (5 perc) szabad beállítani, különben nem működik!
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
*Ropi*
félisten
Infó: aki DLNA-ról vagy médialejátszóról használja a tévéjét, annak nem lehet kalibrálni, mert a lejátszó oldal nem képes futtatni a koloriméter szoftverét! Csak számítógéppel lehet összelőni.
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
*Ropi*
félisten
-
*Ropi*
félisten
Persze, a TV hardverének a beállítása ugyanúgy történik minden esetben (a folyamatot tekintve, bár azzal vitatkoznék, hogy az egyik forrásra készített profilt miért másoljuk át a másikhoz is: nem sok értelme van, mert a másik forrás más paraméterekkel rendelkezik és onnantól nem korrekt a kalibrálás), inkább arra lennék kíváncsi, hogy milyen szoftver ez konkrétan és milyen platformokon fut?
[ Szerkesztve ]
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
*Ropi*
félisten
Ezt majd megvitatom vele. Abban az esetben igaz lehet, ha ugyanazt a forrást dugod egyik bemenetről a másikra.
"Milyen szoftver? Ami a kalibráló műszer tartozéka."
Én még nem láttam ilyen szoftvert X-Rite termékeknél (ami a piac egyik, ha nem a vezető gyártója)...
"...lehet a Spears & Munsil BD is. Az merevlemezre másolva is használható."
Ne keverjük össze a hardveres (koloriméterrel illetve spektrofotométerrel történő) aktív kalibrálást a szemre történő passzív beállítással! A kettő között elég nagy a különbség.
[ Szerkesztve ]
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
*Ropi*
félisten
Tény, hogy nem követem naprakészen a dolgokat (TV és lejátszó vonalon, viszont a fotós utómunkához való monitorokat mondhatni elég jól ismerem), mert nem ebből élek, csak egy nyitott ajtó, amin vagy bemegyek, vagy nem.
"Többféle van a merevlemezeimen, de nem részletezném, mert a jelek szerint konkurrenciát jelentesz."
Nem fogok sem szívrohamot kapni, sem a fejemet verni a falba, mert nincs elég információm róla (most még): Kugli a barátom biztosan segít, ha szépen megkérem rá.
Ettől függetlenül, ha valamelyik fotós topicban találkozunk és tanácsot kérsz, legjobb tudásom szerint fogok válaszolni, nem játszok néma Leventét arra hivatkozva, hogy konkurenciát jelentesz. A lexikális tudás egy dolog, az emberi hozzáállás meg egy másik: mindkettőnek elég nagy a marketing értéke.
[ Szerkesztve ]
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
*Ropi*
félisten
válasz stefi68 #45935 üzenetére
"Szóval, ha jól értem, kalibráláskor vagy egy laptop van HDMI-n a tv-re kötve és azon fut egy kalibráló szoftver amely tesztképeket küld a tv-re, vagy egy DVD-n lévő tesztképek megjelenítésének színhelyességét vizsgálja."
Majdnem. A szoftver színárnyalatokat küld a monitorra és azokat méri vissza.
Itt és itt (meg még pár helyen ) már leírtam régebben a kalibrálás menetét.
Úgy van, ahogy gondolod: a forrás eszközön fut egy mérő program, ami a hozzá csatlakoztatott szenzoron (ez a koloriméter vagy a spektrofotométer) keresztül visszaméri a (szintén hozzá csatlakoztatott) megjelenítőn látható színeket és összehasonlítja a saját referenciáiával (amit egy korábbi hsz.-omban írtam, hogy 478 referenciaponton mér), majd az eltéréseket egy speciális monitor színprofil fájlban tárolja el. Egy segédprogram az oprendszer indulásakor ebből a fájlból betölti a videokártya memóriájába a korrigációs értékeket, azok pedig lejátszás közben úgy módosítják röptében a képadatot, hogy a lehető legközelebb legyenek a színek a referenciáikhoz. Röviden ennyi.
"A színhelyesség korrigálása a tv színbeállításainál történik, majd a végeredmény paraméterei lesznek átmásolva (manuálisan) a többi HDMI és a TV mint forrás színbeállításaihoz.
Ezt a beállítást pedig érdemes megőrizni valamilyen formában, mert mondjuk egy full reset során ugye elvesznek és lehetne újra kalibrálni."
Amit a TV-n állítasz be, az a hardver kalibrálása, a folyamat első fele. Idővel "elmászik" (hogy mennyi idő után és milyen mértékben, az a konkrét TV-től függ: a gyárban, a futószalagról egymás után lekerült két, elvileg teljesen azonos készülék között is nagy különbségek lehetnek). Nagyban függ a környezeti hőmérséklettől, a páratartalomtól, ezek változásaitól (mint minden elektronikus eszköznél). Ezek alól csak a professzionális felhasználásra kihegyezett megjelenítők kivételek: az Eizo monitoromnak 1 év után is takkra ugyanott állt az elektronikája, mint ahogy bekalibráltam. Viszont a Dell monitorom már 1 hét után is elmászik, ha éppen olyanja van...Szóval elmentheted a beállításokat, de a következő kalibrálásnál már úgy is finomításra szorulnak majd.
"A tv élettartama során nem változik a színhelyesség?"
De változik: ahogy az alkatrészek elöregednek, úgy a működési paramétereik is változnak (romlanak). A hidegkatódos (CCFL) világítású monitorokban látványosan tud csökkenni a fényerő az idő múltával. A LED-es világításúaknál a korai RGB LED-es modellek között volt olyan, amelyeknél az egyik színcsatorna 2x gyorsabban öregedett, mint a másik kettő (ha jól emlékszem, a vörös). Ha pedig a fényerő csökken, akkor a fehérpont és a színkonvergencia is elmászik, aztán egyszer csak azt veszi észre az ember, hogy kalibrálhatatlan a megjelenítője. Mondjuk ez ilyen fiatal készülékekre nem jellemző, de korai TN panellel szerelt monitoroknál (~5+ éves modellek) már nem eggyel találkoztam, ami letérdelt ilyen szempontból.
" Nem kell mondjuk 3 évente újra kalibrálni?"
Ha tényleg folyamatos színhűséget akarsz, akkor minél sűrűbben kell kalibrálni, annak függvényében, ahogy a megjelenítő elmászik. Ha nem fotót szerkesztesz a TV-n, akkor rád van bízva: elég negyed-félévente.
Az eltéréseket egy átlagos szemű néző már DeltaE 2-től észreveszi, ennek a dupláját simán téveszti egy átlag monitor fél év alatt.
[ Szerkesztve ]
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
*Ropi*
félisten
A tegnap éjszaka és ma hajnal folyamán az UE40EH6030 tévénk többször bekapcsolta magát. Korábban ilyet soha sem csinált. Hálózati mikrokimaradásra lenne érzékeny? Van egy Kameleon all-in-one távirányítóm, ami arra is képes, hogy előre beprogramozott időpontban bekapcsolja a távvezérelt eszközöket, de kivittem a szobából és akkor is újra bekapcsolt a TV később (először arra tippeltem, hogy a Kameleon kattant meg, de ezek szeint nem). Valakinél történt már hasonló?
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
*Ropi*
félisten
Sziasztok!
Valaki használta már sikeresen a TP-Link TL-MR3040 mobil routert WiFi vevőként bármilyen Samsung TV-vel külső WiFi hálózat (plusz router) nélkül? Meghalt az UE40ES6100-ban lévő WIDT-20R WiFi egység: már megrendeltem a pótlást, de még nem érkezett meg és Vasárnap kiállításon leszünk, ahol WiFi Directben kellene használnom a TV-t laptopról (nem bízom benne, hogy lesz helyszíni WiFi).
"B" terv: valaki tudna (kölcsön)adni egy WiFi modult Hétfőig? Elmegyek érte és a kiszerelést-visszaszerelést megcsinálom, max. fél óra.
[ Szerkesztve ]
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen egeret válasszak?
- Xbox One
- Hálózati / IP kamera
- Ukrajnai háború
- AliExpress tapasztalatok
- Mit tehetsz jogilag, ha átvertek, megkárosítottak a Hardveraprón?
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- PlayStation 5
- Gitáros topic
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest