Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz wroadd #9 üzenetére

    Hm.
    1. "Matter IPv6 alapú, IPv6LoPAN megoldás" Erre dobnál egy linket? Legjobb tudomásom szerint nincs kinn a specifikáció mert nincs véglegesítve még minding és semmilyen IEEE elnevezése a Matter-nek ebből következtet mindenki, hogy lényegében egy továbbfejlesztett ZigBee. Persze lehet poénból nevezte át magát a Zigbee alliance.
    2. Akkor miért mondja a Philips maga, hogy cserélni kell majd a Hub-ot? Miért van egy ZigBee chip a Nest Home-ban mikor egyértelműen csak Matter-t fog támogatni? Miért mondja Samsung hogy a SmartThigs frissíthető lesz?
    3. "Remélhetőleg átvesz majd a helyet a Matter teljesen."
    Ha nem dot-dot akkor hogy tudja teljesen átvenni, sok eset van ahol csak a dot-dot működik jól.
    4. Hát nem tudom bedugtattam/bekötöttem és működnek konkrétan a Zigbee kapcsolattal 0 problémám volt eddig. Minden kínai cucc 3.0 nem hiszem, hogy olyan régi chip van a piacon.
    "megfelelő mennyiségű és elhelyezésű router-rel."
    ZigBee pont azért jó mert peer to peer, így ha van fixen áramba kötött eszközöd, akkor hatalmasak lehetnek a távolságok a Hub-ig. De ott az IKEA által használt "repeater" megoldás is. (me fém házba gondolták majd megy jól a Fyrtur)
    5. Ismerem a "dobozos" termékeket és egyrészt ugyan olyan kókányolt szarok, nem bővíthetőek értelmesen, az eszköz támogatásunk hulla szar és bezárnak egy kalitkába, mindennek a tetejébe buták mit a föld, az árát meg se említem. 30éve az autoimmunizáció csöppet mást jelentett mint manapság.
    Megnéztem azt az utat és hogy mit nyújt mert nem akartam szívni és szerettem volna, hogy csak működjön, távolról csili vilinek tűnik és amikor belemegy az ember a részletekbe kiderül mekkora gány az egész.

Új hozzászólás Aktív témák