Hirdetés
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Ubiquiti hálózati eszközök
- Hálózati / IP kamera
- Linux kezdőknek
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Windows 11
- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- Microsoft Excel topic
- Total Commander
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rickazoid
addikt
válasz bazsi83vp #94 üzenetére
Van-e valami jogalapja megkülönböztetést tenni szoftver és szoftver között?
Nem szoftver és szoftver közt van különbség jogi értelemben, hanem licence és licence között.
(#97) Duree: mindig van választék, de ha konkrétan tudod a márkát és az igényeidet, akkor a választás lehetősége egy gépre szűkül. Ott pedig vagy van lehetőség Windows nélkül megvenni, vagy nincs, de egyik esetben sincs választási lehetőség. Aki pedig konkrét elképzelésekkel indul (aki nem akar Windows-t, jellemzően ilyen), specifikáció és tesztek alapján választ és nem fog valami hasonlót megvenni. Erről szól lényegében ez az egész, hogy nem mindenki vakon vesz valamilyen gépet és közülük sokaknak nincs választási lehetőségük op.rendszer ügyben a vásárláskor. Ha például akarsz venni egy konkrét Volvo-t, nem fogsz helyette inkább egy BMW-t venni, csak mert az általad kiválasztott kocsiban nincs bőrülés, a BMW-ben meg van. Talán még az arányok is stimmelnek, épp ezért ez inkább elvi harc szerű megnyilvánulás, bár jogos az igény, hogy a kereskedő ne adjon plusz terméket felárral, ha a vásárló nem kéri azt.
[ Szerkesztve ]
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
fordfairlane
veterán
válasz bazsi83vp #87 üzenetére
Mondom, ha valaki szerződést szeg, az nem tesz semmissé egy szerződést. Akkor sem semmis a szerződés, ha a felek elállnak tőle, az is más eset. A szerződéstől való elállás semmiféle plusz jogokat nem vindikál egyik fél számára sem. A "talált lemez" eset pedig jogilag nem értelmezhető. Ha te egy talált lemezről rendszert telepítesz, akkor illegális tevékenységet folytatsz, ennyi.
De ha egy próbapert megér neked, akkor azért számolj be a fejleményekről.
[ Szerkesztve ]
x gon' give it to ya
-
fordfairlane
veterán
válasz bazsi83vp #81 üzenetére
Ha jól értem, a peres ügy nem ide tartozik, mert az érvénytelenítésről szól, ami más eset. Akkor semmis egy szerződés, ha a semmisségi kritériumokat kimeríti, ez törvényben meghatározott, hogy mik ezek az esetek. Ettől függetlenül egy szerződés semmisségéhez nem kell külön eljárás, mert a jog erejével semmis, kivéve akkor, ha a másik fél nem ismeri el önként a semmisséget.
Na most ennyi jogelméleti bevezető után a konkrét példád, tehát, te visszatérítést kérhetsz, mert nem fogadtad el a szerződést, amit kötelesek megtéríteni. Ha nem, akkor bírósághoz fordulhatsz kártérítésért, mivel jogsértést követtek el.
Viszont te nem telepíthetsz ezután Windows akármennyi gépre, nem is értem, ez hogy kerülhet a képbe jogi szempontból. A termék továbbra is a Microsoft tulajdona, tehát ő rendelkezik a felhasználásával. Azért, mert adott esetben a Microsoft vagy az OEM szerződést, vagy netán jogszabályt sértett, te ettől még nem nyersz tulajdon- vagy haszonjogot a terméke felett.
[ Szerkesztve ]
x gon' give it to ya
-
Rickazoid
addikt
válasz bazsi83vp #81 üzenetére
Azonban egy Windows esetén nem kapsz tulajdonjogot a szerződéssel, hanem csak használati jogot. Attól, hogy a másik fél megszegi a szerződést, még nem válik a te tulajdonoddá az a termék, ami a szerződés szerint se lett volna a tied.
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
DJS
tag
válasz bazsi83vp #71 üzenetére
Minden itt árusító cég elfogadja a magyar állam törvényeit. Az EULA magyarul van a telepítőben. Ott le van írva, hogy ha nem akarja használni akkor van egy un. visszatérítési rend. Ha oem akkor a forgalmazóhoz bazd hozzá a lemezt (amit előtte lemásoltál - de teljesítésnél mint jogkövető állampolgár kettétörsz). Neki innét el kezd ketyegni az óra. mivel nem hivatal bla bla bla, hanem "magánvállalat" a 8 napos ügyintézési idő vonatkozik rájuk. Ha 8 napon belül visszakaptad a pénzed, célba értél. 8 napon túl a vállalat kicsúszott a magyar állam által meghatározott időből, így a szerződést (EULA) semmisnek veheti a vevő (a "cég" szegte meg), tehát annyi helyre tölti fel amennyire nem szégyelli.
Impozáns, de ez kb. olyan logika, mintha azt mondanám, hogy mivel te megszegted a közöttünk lévő megállapodást, ezért mostantól kezdve büntetés nélkül megölhetlek.
Az, hogy az OEM nem fizet, nem jelent semmit. Nem jelenti azt, hogy akkor most te azzal a kapott lemezzel bármi megtehetsz. Annyit jelent, hogy a bíróság adott esetben neked ad igazat, és ha az OEM nem egy Kajmán-szigeteki cég, akkor ráküldik a végrehajtót. Így X év és rengeteg bírósági hercehurca után visszakapod az OEM progi árát, ami viszont addigra reálértéken már jóval kevesebbet fog érni... amiért a bíróság esetleg megítélhet némi kártérítést, de nem fog.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest