Új hozzászólás Aktív témák

  • lappa86

    tag

    válasz dabadab #119 üzenetére

    Ez szintén nem lehetséges több okból sem, már ott megbukna a dolog, hogy a kézzel írt számlákat nem lehet csak úgy egyik napról a másikra betiltani, ahhoz évtizedek kellenek, hogy minden Pista bácsi e.v. is elektronikus számlát bocsásson ki. No meg ott vannak az oroszok, kínaiak, indiaiak, japánok, amerikaiak, akikre nem tudnál egy EU-direktívát csak úgy kiterjeszteni.

    Jó, hogy előjött ez a hozzászólás, mert így világosan látszik, hogy egy ilyen apróság is komoly fejlesztést és jogszabály-módosításokat igényel ahhoz, hogy teljesen automatizálható legyen. És akkor hol vagyunk még az olyan morális dilemmáktól, mint hogy az önvezető autó kinek az életét óvja meg egy elkerülhetetlen balesetnél. Én ezért gondolom azt, hogy az a jövő, amit a cikkben lefestettek, sosem jön el.

    #120: Én tök szívesen vitatkozom bármiről, mert szeretem látni mások véleményét; láthatod, hogy próbáltam veled szemben érvelni, és azt is láthatod, hogy más sem ért velem egyet, mégis tudok velük érdemben beszélgetni. De sajnos vannak olyan típusú emberek, akikkel nem lehet, mert
    a) nem értik, hogy a másik miről ír,
    b) prejudikálnak,
    c) okoskodnak,
    d) olyanról is véleményük van, amire nincs rálátásuk,
    e) ellenben nem riadnak vissza a sunyi módon elejtett, finom kis személyeskedésektől.
    Sajnos most nem tudtunk érdemi kommunikációt folytatni, ha a fentebb felsoroltaktól türtőztetni tudod magad, akkor szívesen beszélgethetünk, ha csak trollkodsz, akkor viszlát.

    Always with the negative waves.

Új hozzászólás Aktív témák