Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor7th

    addikt

    válasz Tomassy00 #10 üzenetére

    Szerintem ez nem arról szól, hogy melyik biztonságosabb, hisz az összes megoldást meg lehet hackelni. Arról szól, hogy kinél lesz majd a lekapcsoló gomb. Elvileg egy olyan jövőt akarnának építeni, ahol az otthonok, önvezetőautók, ipar, minden közlekedés netre van kötve pár nagy felhőbe és abszolút függeni fognak a távkapcsolattól. Akié a rendszer az kikapcsolhatja az egészet, és... ezzel zsarolhat, vagyis hatalmat szereznének a kisebb államok felett ezzel. Megmondhatják, hogy nem tetszik amit csinál az illető ország, ha nem hagyja abba, akkor mondjuk pápá ipar. Nem is olyan kicsiben már megy hasonló. Pl. a Microsoft a millós nagyságrendű felhasználó táborral rendelzető Gab közösségi oldalnak (ami úgy határozza meg magát, mint a szólásszabadság közösségi oldala) megüzente, ha nem töröl bizonyos postokat, az egészet cuccot lekapcsolják, tehát a többi millió ember se használhatja tovább a Gab-ot. A Gab a Mcirosoft felhőjét használja.

    Az amerikai nagykövet ezt mondta:

    "miután magukkal hozzák az új 5G-technológiát, ők fogják irányítani annak felhasználását is. A kínai kormány kezére akarja játszani a saját és gyermekei jövőjét? Én aggódnék emiatt."

    De nemcsak ő szólt ránk, hogy hagyjuk ezt azonnal abba:

    "Strayer(Én: kiberügyekért felelős helyettes államtitkár) válaszában távlati veszélyeket sorolt és azt mondta, hogy „hosszútávú nemzetbiztonsági és gazdasági következményekről” beszélnek partnereikkel, ugyanis, ha „egy idegen hatalom kontrollálja a hálózatot, az drámai hatással lehet a gazdaságaink jövőjére”. Strayer szerint például zavart idézhetnek elő az alapvető infrastruktúrában, szellemi tulajdont lophatnak el, személyes adatokat szívhatnak le, és ez alapjaiban hathat a magyar gazdaságra. Strayer megemlítette, hogy Nagy-Britannia „több száz sebezhető pontot” talált a Huawei szoftvereiben. „Úgyhogy arra kérjük a (szövetséges) országokat, hogy alaposan gondolják meg a kínai vállalatok ajánlatait” - tette hozzá. A helyettes államtitkár szerint az 5G hálózatot a Huawei-jel kiépíteni a fenti kockázatok miatt hosszú távon költségesebb választás, mint finn, svéd vagy dél-koreai cégekkel (Nokia, Ericsson és Samsung), és azt hangsúlyozta, egy ilyen döntésnél a beruházás teljes életciklusát kell vizsgálni. "

    [ Szerkesztve ]

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák