Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz 3psilon #14 üzenetére

    "Természetesen nem tudunk semmit az előzményekről. A "sikeres" öngyilkosság egy viszonylag ritka dolog, általában öngyilkossági kísérletek és egyéb segélykiáltások előzik meg. Olyan szinte soha nincsen, hogy valaki elsőre "csak úgy" véget vet életének, ez egyértelműen a hozzá közel álló személyek felelőssége is."
    A depresszíós, "meg akarok halni" emberek esetében én is ezt gondolom.
    Viszont nem egy olyan eset van, amikor valakire akkora nyomás hárul (pl. csődbemegy a cége, elkapják sikkasztásért, börtönbe akarják csukni, stb), amivel kapcsolatban nem lát más kiutat. Ilyenkor nincs előtte "mentsetek meg magamtól" kísérletek.

    Amúgy én is nagyon sajnálom a fickót, és bár nem ismerem a dolog részleteit, azért gondolni lehetett, hogy ha törvénytelen dolgot tesz valaki (itt most konkrétan lopásról van szó), annak lesz következménye. Jó, nem reális a 35év, ez tény, de gyanítom, jó ügyvéddel nem lett volna annyi.

    Itt említették már, ezek az anyagok elvileg elérhetőek, csak fizetni kell érte. Nem olyan dokumentumok, amiket a kormány el akar tusolni, és titkosítja 100 évre, meg ilyenek.

    Amire tudok gondolni a halálesettel kapcsolatban, hogy nem bírta el ezt a nyomást (és ilyen esetben nem feltétlenül kell über-érzékenynek lenni, 35év börtön tudata egy normális embert is megtörne, főleg, ha amúgy folyamatosan bombázzák rágalmakkal is pl., vagy ellehetetlenítik) vagy tényleg más keze volt a dologban.

    (#27) avman: Én sem láttam a felvetésben vallási, etnikai problémát, lévén nem abban a vetületben lett volna szó róla. Más kérdés, hogy pont egy ilyen érzékeny témájú a párhuzam. Aztán lehet, hogy ezt valaki könnyen félreértené, és inkább jobb megelőzni a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák