Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TBB

    tag

    Lehet itt az ingyenes szoftverekről regélni, de nem itt lehet jelentős megtakarítást realizálni!
    Egyrészt az ingyenes szoftvereket is üzemeltetni kell, másrészt azok támogatása "enterprise" környezetben általában nem ingyenes (pl. mySQL, RedHat, stb...).
    Az állam évente nagyjából 120milliárdot költött az előző ciklusban informatikára, ami azért dícséretes, mert - néhány helyet leszámítva - nem jutott a kormányzati IT a BKV sorsára. Az értékcsökkenést visszaforgatták (a BKV-nak azért van kb. 800milliárdos hiánya pénzügyi szemléletben, mert pl. a leamortizált buszok helyett nem vett újakat, hanem annak az ÉCS-jét saját vízfejének fenntartására költötte el).
    Ami miatt nem dícséretes mégse, hogy az értékcsökkenést nem az értékállóság megőrzésére forgatták vissza: sok párhuzamosság volt a fejlesztésekben, sok egyedi és öncélú (vagy a vezető, vagy a fejlesztő társaság saját - többnyire anyagi - céljaival) projekt indult el, amelyek létjogosultsága és megtérülése kimutathatalan volt. No meg végtelen mennyiségű és felesleges szerverek és licenceik beszerzése, amik értelmes dolgot nem csinálnak, csak feleslegesn fűtik a géptermeket és külön kell még a hűtésükért is fizetni.

    Persze lehet mondani rögtön felemás példaként a rendőrséget, ahol ugyan nincs szinte egyetlen normális PC sem, viszont kiváló fényképarchívum készült a gyorshajtókról, ami ugye jelentős bevételforrás.

    Most ebből a 120milliárdból takarít meg 15 milliárdot. Százalékosan ez testvérek között is 12,5%. Ez látszólag jelentős összeg. Mindenesetre ha azt számolom, hogy általában az IT projekteken a kormányváltás előtti időkben avalahol 20% körül volt az "egyéb, járulékos és alkotmányos" költség, vagyis ennyivel voltak drágábbak a projektek helyből, mint a piaci szereplők számára, akkor abból az adódik, hogy ezt a költséget csökkentik le 7,5%-ra.

    De látszólag megmarad!

    Már csak az érdekelne, hogy ki lesz az, akinek ezt a 7,5%-ot vissza kell adni a projektekből?

  • TBB

    tag

    válasz dabadab #140 üzenetére

    Melyik 15 milliárdért? Amit megtakarítanak? Milyen megmozdulásra gondolsz? Költsék "szabadszoftverre"? :)

    [ Szerkesztve ]

  • TBB

    tag

    válasz auth.gabor #168 üzenetére

    "Van az államnak fejlesztő csapata... csak..." konkrétan semmirevaló banda. Nem voltak projektjeik, minimális oktatást kaptak ezért kontra-szelektálódtak. Ezeket kapta meg Pásztory elvtárs. Szarból baromi nehéz várat építeni.

    A másik probléma, ha éves szinten elvonnának 120milliárdot (vagy ennek jelentős részét) attól a kb. 700milliárdos iparágtól, amely egyébként a válság és a kormány válságadói miatt amúgy is csökkenő tendenciát mutat, azt erősen meg sínylené a szakma, munkahelyek szűnnének meg, kevesebb lenne a befizetett adó, stb.

    "...csak az arcok és a seggek változtak..." - ezt hívják lobbinak. A politika velejárója. Nem csak nálunk, máshol is.
    Az már más kérdés, hogy zárt, 143-as közbesz eljárást egyetlen esetben sem engedélyeznék - pl. nemzetbiztonsági okokra hivatkozva. Miért titkolózik előttem az a kormány, amelyiket én (is) választottam meg? Én is a nemzet része vagyok, ne feltételezzen rólam olyat, hogy elárulom magamat - ha kell, alá is írok erről nyilatkozatot! Dolgozok, adót fizetek, tudni akarom mire költik el a befizetett pénzemet.

    Azt már korábban, a stratégia kapcsán is láttuk, hogy improvizálnak, teljesen felkészületlenül érte őket a választási győzelem - még mindig itt tartunk sajnos. Viszont megtanultak agresszívan kommunikálni az elmúlt 2 ciklusban, és azt folytatják továbbra is. Fel sem tűnt nekik, hogy végre annak a bizonyosnak a jó oldalán állnak.

    [ Szerkesztve ]

  • TBB

    tag

    válasz dabadab #171 üzenetére

    Akkor korrupció, ha egy beszerzést (ami egyébként teljességgel szükségtelen, vagy túldimenzonált) kifejezetten azért indítanak el (vagy paraméterezik túl), hogy abból valaki(k) személy szerint jól járjanak.
    Egyébként lobbi. Nyilvánvalóan én is a saját kutyám kölkét etetem inkább, mint az ellenfelemét. Tőlünk nyugatabbra sincs ez másképpen.

Új hozzászólás Aktív témák