Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen routert?
- Jelszókezelők
- Mozilla Firefox
- KAÜ/Ügyfélkapu – már elérhető a kétfaktoros hitelesítés
- Tényleg betilthatja a TP-Linket az USA
- Mikrotik routerek
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- Vivaldi (böngésző)
- PHP programozás
Új hozzászólás Aktív témák
-
Polllen
nagyúr
Amatőr a kérdés, de hogy lehet rávenni, hogy pendrive-ról induljon?
"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"
-
bambano
titán
válasz Neil Watts #17 üzenetére
open source. lehet egymástól ötleteket lopkodni. sőt, szabad is. az rpm nem lett jobb, mint a deb, mindkettő betölti feladatát.
flamekeltő hsz-edben kifelejtetted azt a lehetséges verziót, hogy nem az egyik meg nem a másik jobb, hanem egyformák.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
veterán
"amikor a debian indult, akkor a deb csomagformátum és kezelők sokkal okosabbak voltak, mint az rpm cuccai"
Tehat: Amikor a deb letrejott akkor meg az O sajat cuccuk volt az okosabb csomagkezelo/formatum, de mara feltehetoleg az RPM jobb/gyorsabb/etc. lett.
"Azóta mindkettő fejlődött már"
Az elobbiek fenyeben a deb csak kicsit fejlodott az rpm viszont olyannyiras okat, hogy mindent lehagyot? Oo
-
-
ntomka
nagyúr
Ennek a ciklikus kiadásnak tényleg nagy haszna van a hardvertámogatás tekintetében, hisz így mindig naprakészen kezeli az új eszközöket is a rendszer stabilan összekonfigurálva, tesztelve, illetve akinek régebbi cucchoz kell támogatás, az simán elővesz egy korábbi kiadást (persze ha az újban nincs már hozzá driver). Mindemellett azt a véleményem továbbra is fenntartom, hogy felhasználói programok esetében (böngészők, irodai programok, multimédia alkalmazások, stb) teljesen felesleges és értelmetlen a fagyasztgatás, ezeket egy külön repóba lehetne pakolni, és ott folyamatosan frissíteni, hisz ezek többnyire nem okoznak rendszerszintű instabilitást, ráadásul a felhasználók többsége pont ezektől várja a naprakészséget. Na ez nincs meg egy nem rolling disztribúció esetében...
[ Szerkesztve ]
ツ Headphones on - World off
-
bambano
titán
válasz RepeatSector #10 üzenetére
Ezzel szemben pl. a debianhoz van egy szoftverbázis, ahol fent van egy halom program és egy kattintással fel lehet telepíteni, nem kell terminálban pötyögni.
#1 ha különböző distrókat akarsz látni: distrowatch. Itt legalább 320 disztróról lehet infót találni
a fontosabb disztrók mögött mindig van valami elméleti okosság, hogy miért van úgy, ahogy és azt választhatod, amelyik neked jó. Van rolling distrib, ahol nincs release, hanem folyamatosan jönnek a csomagok, van fixen dátumhoz kötött release-s disztró, van forrásból felpakolandó disztró, van kisebb, van nagyobb. amelyik neked tetszik.
ha meg egyik sem tetszik, csinálsz magadnak újat, akár másikra építve, akár nulláról.
Még annyit, hogy amikor a debian indult, akkor a deb csomagformátum és kezelők sokkal okosabbak voltak, mint az rpm cuccai. Azóta mindkettő fejlődött már.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
RepeatSector
senior tag
Tudjátok mit díjaztam mindig az OPENSUSE-ban van egy szoftverbázisuk ahol fent van az összes progg ami ingyenes és egy kattintással telepíthető nem kell terminalba pötyögni meg hülyülni
"The tail of the snake is in it's teeth tonight"
-
attila9988
őstag
no offense, de valaki felhomályosítana, h mire jó ennyi különböző disztrib / verzió? dselect + apt-get dist-upgrade egy debian alatt és ugyanott vagy, vagy tévednék?
Egy linux disztribúció számtalan különálló project eredménye, és pont az tartja életben, hogy bárki fejlesztheti, alkalmazhatja, ergo versenyhelyzetet teremt. Ez az üzleti modell egészen más mint pl a kereskedelmi programok esete, ahol van egy darab vállalat, aki a saját termékét frissíti időről időre.
Tehát ha te linux platformmal akarsz foglalkozni valamilyen oknál fogva, és létrehozol egy vállalatot, akkor összepakolhatod a saját rendszered, a saját igényeid alapján. Ha viszont csődbe mész, az nem fogja a software platform halálát okozni...
A két megoldás nem is zárja ki egymást, illetve létezik fizetős linux disztribúció, komoly háttérrel, amellett hogy ingyenes változatot is készítenek. Pénzt pedig ez is hoz eleget, nézd meg a redhat legutóbbi negyedéves jelentését.A 6 havi frissítés az egy másik kérdés. Elvileg elég volna frissített csomaglistával kiadni ugyanazt akkor, ha nem történtek mélyreható módosítások. Mégis megvan az a réteg, aki ezt a fajta frissítést igényli. Nem minden disztribúció fejlesztői kényszerítik magukat ilyen ciklikus frissítésre. Ott van pl a slackware, vagy a debian. Akkor jön új, ha úgy érzik hogy elkészültek vele. Ezek a konzervatív rendszerek betonstabilak, és nem tartalmaznak olyan csomagokat, amit nem teszteltek le kellőképpen.
Egy ubuntu, vagy fedora esetében más a szempont. A gyors fejlesztés, és a legfrissebb csomagok. Ezért nem is várható el aza stabilitás, és megbízhatóság tőlük, mint az előbbiektől.
No majd később fojtatom..[ Szerkesztve ]
„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)
-
MODERÁTOR
Képzelem, ahogy leprogramozza magának a Mint menüt, a Synapticba indexelést, összehoz egy Szoftverközpontot, kreál magának új témát, folyamatosan gondoskodik a csomagok stabilitásáról és összeférhetőségéről, stb.. Ez már a harmadik értelmezése a kérdésének, de egyben a leghülyébb is.
Rengeteg munka van egy disztribúció kiadás mögött, és bár soknak az alapja a Debian, nemcsak abból áll az egész, hogy fagyasztanak csomagokat belőle (az instabil változatából), aztán azokból úgy ahogy vannak, összeütnek egy telepítőt.[ Szerkesztve ]
-
h-yle
addikt
Én mint "koca Linuxos" értékelem az új verziókat, mert terminálba csak akkor vagyok hajlandó pötyögni, ha nagyon muszáj. Gondolom a sok distro, meg verzió sem annak készül akinek nincs rá szüksége, hanem annak akinek van, mert mondjuk kevésbé ért a Linuxhoz, és inkább "profikra" bízza a testreszabást, meg a rendszer frissítgetését. Érdekes módon.
Kendek: Szerintem Ő arra gondol, hogy ezeket a változtatásokat magának is el tudja végezni az ember, ha igényli. Na meg ha ért hozzá...
[ Szerkesztve ]
Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven
-
MODERÁTOR
Valóban, a Debiannál van a Sid, ami ugye egy soha meg nem jelenő "kiadás" neve. De könnyen beláthatjuk, hogy ez a forma nem alkalmas éles használatra, mert instabil működést eredményez, függőségi gondok lépnek fel, folyamatosan változnak a programok, azok verziói, egyik napról a másikra válhat használhatatlanná a rendszer.
Valahol meg kell húzni a határt, kell egy csomagkínálat, azokat össze kell hangolni, nem léphetnek fel függőségi gondok, kell egy arculat, dizájn, a programok fejlesztőinek valamihez igazodniuk is kell. Támogatni sem lehet egy folyamatosan újuló rendszert, lehetetlen lenne követni.(#5) anulu: pontosan ezekért kell új kiadás. A progik új verziói miatt, bővebb hardvertámogatás, új funkciók bevezetése, arculatváltás, stb.. Most az jobb, ha évekig meg sem jelenik újabb kiadás, hanem ősrégi csomagok vannak a tárolóban, az újabb hardverekkel meg nem tud mit kezdeni a rendszer?
-
anulu
félisten
pontosan. #3-ban szereplő linket végignyálaztam, és pislogok, h minek kell pl 6 fajta xUbuntu, mikor mindegyiknek ugyanaz az alapja.
tippre mindegyikre felmegy a KDE, Gnome, stb.
az meg, h az updatert YAST vagy dselectnek hívják, kb sokadlagos, ugyanaz az alap logikája (bár nálam az apt-get az elsődleges ). aki nem frissíti a rendszerét az platformfüggetlenül megérdemli szvsz a sorsát. ha meg rendesen karban van tartva, akkor meg miért kell ilyen tempóval új verzió?
[ Szerkesztve ]
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
Erasmus
őstag
sztem anulu a hat-nyolchavonta megjelenő új kiadások értelmét vitatja (vs. a komponensek folyamatos update-je)
-
MODERÁTOR
Ugyan ennyi disztribúció nem kellene, de mindegyik egyedi, vannak különbségek közöttük. Csomagkezelés, alapprogramok, tárolóban levő progik, egyedi fejlesztések, megvalósítás, hangsúly, arculat, felhasználhatóság az adott területen (hova, mire fejlesztik), stb..
Azt ugye Te sem gondolod komolyan, hogy a Debiannal elérhető ugyanez? Eleve ősrégi verziójú csomagok vannak benne, a Squeeze és a Sid meg instabil, bugos. Egészen más az értékrendje egy Debiannak (és hiányoznak is belőle dolgok), mint akár az Ubuntunak vagy a openSUSE-nak.[ Szerkesztve ]
-
anulu
félisten
no offense, de valaki felhomályosítana, h mire jó ennyi különböző disztrib / verzió? dselect + apt-get dist-upgrade egy debian alatt és ugyanott vagy, vagy tévednék?
[ Szerkesztve ]
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
Új hozzászólás Aktív témák
- AKCIÓ!!! GAMER PC: RYZEN 9 5900X + RTX 3060 12GB GDDR6! GARANCIA/SZÁMLA!!!
- BONTATLAN Új Iphone 16 PRO 128Gb - 1TB Független 1év Apple GARANCIA Deák Térnél Azonnal Átvehető.
- BONTATLAN Új iPhone 16 PRO MAX 256-512GGB Független 1év Apple GARANCIA Deák Térnél Azonnal Átvehető.
- Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 objektív ( Nikon )
- Azta! Yoga Slim 7 Prémium Ultrabook 14,5" -40% AMD Ryzen 5 7640S 16/512 RADEON 760M 2GB 2,9K OLED
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest