Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz anulu #1 üzenetére

    Ugyan ennyi disztribúció nem kellene, de mindegyik egyedi, vannak különbségek közöttük. Csomagkezelés, alapprogramok, tárolóban levő progik, egyedi fejlesztések, megvalósítás, hangsúly, arculat, felhasználhatóság az adott területen (hova, mire fejlesztik), stb..
    Azt ugye Te sem gondolod komolyan, hogy a Debiannal elérhető ugyanez? Eleve ősrégi verziójú csomagok vannak benne, a Squeeze és a Sid meg instabil, bugos. Egészen más az értékrendje egy Debiannak (és hiányoznak is belőle dolgok), mint akár az Ubuntunak vagy a openSUSE-nak.

    [ Szerkesztve ]

    <-ƘƘ->

  • Killing

    addikt

    válasz anulu #1 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

  • h-yle

    addikt

    válasz anulu #5 üzenetére

    Én mint "koca Linuxos" értékelem az új verziókat, mert terminálba csak akkor vagyok hajlandó pötyögni, ha nagyon muszáj. Gondolom a sok distro, meg verzió sem annak készül akinek nincs rá szüksége, hanem annak akinek van, mert mondjuk kevésbé ért a Linuxhoz, és inkább "profikra" bízza a testreszabást, meg a rendszer frissítgetését. Érdekes módon. :)

    Kendek: Szerintem Ő arra gondol, hogy ezeket a változtatásokat magának is el tudja végezni az ember, ha igényli. Na meg ha ért hozzá...

    [ Szerkesztve ]

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #1 üzenetére

    no offense, de valaki felhomályosítana, h mire jó ennyi különböző disztrib / verzió? dselect + apt-get dist-upgrade egy debian alatt és ugyanott vagy, vagy tévednék?

    Egy linux disztribúció számtalan különálló project eredménye, és pont az tartja életben, hogy bárki fejlesztheti, alkalmazhatja, ergo versenyhelyzetet teremt. Ez az üzleti modell egészen más mint pl a kereskedelmi programok esete, ahol van egy darab vállalat, aki a saját termékét frissíti időről időre.
    Tehát ha te linux platformmal akarsz foglalkozni valamilyen oknál fogva, és létrehozol egy vállalatot, akkor összepakolhatod a saját rendszered, a saját igényeid alapján. Ha viszont csődbe mész, az nem fogja a software platform halálát okozni...
    A két megoldás nem is zárja ki egymást, illetve létezik fizetős linux disztribúció, komoly háttérrel, amellett hogy ingyenes változatot is készítenek. Pénzt pedig ez is hoz eleget, nézd meg a redhat legutóbbi negyedéves jelentését.

    A 6 havi frissítés az egy másik kérdés. Elvileg elég volna frissített csomaglistával kiadni ugyanazt akkor, ha nem történtek mélyreható módosítások. Mégis megvan az a réteg, aki ezt a fajta frissítést igényli. Nem minden disztribúció fejlesztői kényszerítik magukat ilyen ciklikus frissítésre. Ott van pl a slackware, vagy a debian. Akkor jön új, ha úgy érzik hogy elkészültek vele. Ezek a konzervatív rendszerek betonstabilak, és nem tartalmaznak olyan csomagokat, amit nem teszteltek le kellőképpen.
    Egy ubuntu, vagy fedora esetében más a szempont. A gyors fejlesztés, és a legfrissebb csomagok. Ezért nem is várható el aza stabilitás, és megbízhatóság tőlük, mint az előbbiektől.
    No majd később fojtatom.. :)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • DJS

    tag

    válasz anulu #5 üzenetére

    Az Ubuntu sokfélesége más, az csak a telepítést könnyíti meg, meg a laikusok elképesztésére van, hogy né már, mennyiféle terméke van az Ubinak, ez mindenre jó. Kb. mint amikor biciklit veszel, te is bővítheted, átalakíthatod, de kapható készen is mindenféle célra.

Új hozzászólás Aktív témák