Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz Erasmus #4 üzenetére

    pontosan. #3-ban szereplő linket végignyálaztam, és pislogok, h minek kell pl 6 fajta xUbuntu, mikor mindegyiknek ugyanaz az alapja.

    tippre mindegyikre felmegy a KDE, Gnome, stb.

    az meg, h az updatert YAST vagy dselectnek hívják, kb sokadlagos, ugyanaz az alap logikája (bár nálam az apt-get az elsődleges :) ). aki nem frissíti a rendszerét az platformfüggetlenül megérdemli szvsz a sorsát. ha meg rendesen karban van tartva, akkor meg miért kell ilyen tempóval új verzió?

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz Erasmus #4 üzenetére

    Valóban, a Debiannál van a Sid, ami ugye egy soha meg nem jelenő "kiadás" neve. De könnyen beláthatjuk, hogy ez a forma nem alkalmas éles használatra, mert instabil működést eredményez, függőségi gondok lépnek fel, folyamatosan változnak a programok, azok verziói, egyik napról a másikra válhat használhatatlanná a rendszer.
    Valahol meg kell húzni a határt, kell egy csomagkínálat, azokat össze kell hangolni, nem léphetnek fel függőségi gondok, kell egy arculat, dizájn, a programok fejlesztőinek valamihez igazodniuk is kell. Támogatni sem lehet egy folyamatosan újuló rendszert, lehetetlen lenne követni.

    (#5) anulu: pontosan ezekért kell új kiadás. A progik új verziói miatt, bővebb hardvertámogatás, új funkciók bevezetése, arculatváltás, stb.. Most az jobb, ha évekig meg sem jelenik újabb kiadás, hanem ősrégi csomagok vannak a tárolóban, az újabb hardverekkel meg nem tud mit kezdeni a rendszer?

    <-ƘƘ->

Új hozzászólás Aktív témák