Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz zsoltip #16 üzenetére

    na én BME infóra járok (bár még visz. az elején vagyok), így azért már talán van rálátásom 1-2 dologra :)

    Az igazi informatikus szakma igazából "kicsit" tágabb annál, hogy össze tudok csettinteni Dreamweaverben egy csini honlapot (esetleg css-t is használva, és a html kódba belenyúlva, ami már kb. nagy szó sokaknak), tudom emulálni a legújabb nfs telepítőcédéjének lopott változatát, vagy tudom melyik videókártya a jobb éppen.
    Aki azért menne informatikusnak, mert "jól fog keresni", meg "játékfejlesztő lesz", mindemellett síkhülye matekból, fizikából meg egyéb reáltárgyakból, az a nagyobb egyetemeket elfelejtheti. És ezt nem azért mondom, mert lenézem az ilyen embereket, hanem csupa jóindulatból. Ugyanis tőlünk pölö 1., esetleg 2. év után úgy rakják ki azt akinek nincs affinitása a matekhoz, mint macskát a dolgát elvégezni (gondolom ez ELTE progmaton illetve Pázmányon is hasonlóan megy). Nem mondom hogy lehetetlen megtanulni kicsit hülyébbeknek is, mert nem az, de ritka az olyan aki középfokú matekból csak azért volt 2-es, mert rossz volt a tanár (de vannak ilyenek, az ismerősi körömben is. viszont meg is szenvednek vele). Ott valszeg kár próbálkozni.

    Tehát ha vki csak programozgatni akar, mellette hülye a matekhoz, akkor a népszerűbb egyetemekről letennék a helyében. Habár a főiskolák meg egyéb képzések által kiadott papírok sokszor csak bizonyos testrészek serény törölgetésére alkalmasak, de ha vki tisztességesen tolja a dolgot, és a szükséges tudást magáraszedi, el tud helyezkedni. És felesleges az életéből 1-2 évet elsz*rnia BME-n. Annyira nem buli...

    Mindamellett arra kell készülni, hogy igencsak száraz, ritkán érdekes és gyakran sz.r az anyag. De nem haszontalan, mégha gyakran annak is tűnik.

    Én pályaválasztáshoz azt tudnám ajánlani, hogy először azt nézd meg, mi után érdeklődsz. Ez legyen a fő prioritás. Ez alapján már ki lehet egyetemeket/karokat/szakokat választani. Utána tessék elmenni nyílt napokra, és ha tudsz kérdezz meg oda járó diákokat, hogy mit csinálnak, milyen az egyetem. Két dolgot tudok kiemelni: ne olyat kérdezz, akit direkt ezért raktak ki nyílt napon kirakatbabának, mert az úgyis csak buzdítani fog h oda menj (ez a dolga). Illetve hogy ne azzal kezd, hogy milyen az egyetem, mert arra úgyis azt a választ kapod, h sz.r :))

    Mindenképpen kérdezd meg őket a követelményrendszerről és a diploma értékéről (ezzel kapcsolatban jó ha van ismerősöd aki a szakmában dolgozik, igazából csak az fog tudni értékelhető választ adni), és a konkrét jelentkezések választásánál ezeket is vedd figyelembe. Tudd a céljaidat, korlátjaidat.

    A lényeg: nem akarok a BME-től elzavarni senkit, akik informatikus mérnökök szeretnének lenni, azok a legjobb helyen keresgélnek. De fel kell készülniük, hogy egy új anyukát kapnak a régi mellé: ugyanis míg az eredetinél 2 évig, itt min. 5 évig szopnak. :DDD :DDD :DDD

    Az elhelyezkedés esélye pedig itt is attól függ, hogyan tolod az ipart. Bár átlagosan jobb, mint sok más szakon (/egyetemen), az tény.

  • julius666

    addikt

    válasz FTeR #47 üzenetére

    az senkit nem érdekel, h tudod-e definiálni a buborékrendezést és fel tudod-e írni a képletet (gyk: ez nem azt jelenti, h nem kell tudni).

    Nem is mondtam ilyet. Én csak a pályaválasztáshoz probáltam segítséget nyújtani.
    Később lehet hogy elég lesz csak használni a dolgokat, de egyetemen ez nem (mindig) működik. Ott általában meg is kell érteni. Én azt mondtam, aki erre képtelen, az a komolyabb felsőoktatási intézményeket inkább kerülje.

    a dw-s megjegyzésbe lehet, h csak beleértem, de azért egy olyan évtized után, amiben olyan cégek nőttek ki, mint a google, youtube, facebook, twitter, stb., stb., és úgy általában az alkalmazás fejlesztés a web felé tolódik, elég meredek lefikázni a webfejelsztést.

    belemagyaráztad :))
    Nem a webfejlesztést fikáztam (Isten ments!), hanem azt hogy sokan akik egy css layout-template-tel összedobnak egy oldalt illetve egy youtube videót embeddelni tudnak, már azt hiszik magukról hogy webdesignerek. Pedig nem.
    Én sem vagyok atomfizikus csak mert tudok nagy mennyiségben atomokat mozgatni :DDD

  • julius666

    addikt

    válasz tlac #91 üzenetére

    Az 1. felével mindenképpen egyet értek, annyi kiegészítéssel, hogy ha elvárás vmi féle komolyabb papír is a melóhoz (diploma teszem azt), akkor azért valószínű hogy ha jó vki a gyakorlatban, annak az elmélet is megy.

    A második felében is alapvetően igazad van, csak kicsit túlidealizálod a dolgot. Ugyanis egyrészt ha van olyan jelentkező, akkor nyílván azt választják ki, akinek mind2 megy. Tehát értelmes, és van gyakorlati tudása is. Másrészt az esetek nagy részében a meló maga is meghatározhtaja, hogy melyik típus a jobb. Illetve nem csak ez alapján döntenek, azért az is számít mennyire épkézláb ember, munkatárs válna a jelentkezőből. Szóval szvsz ritka, hogy ezen billenne a mérleg.

Új hozzászólás Aktív témák