Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz Depression #128 üzenetére

    Tehát a pH! lapcsalád ingyen tárolja a gugli szerverein a videóit, és még a gugli fizessen azért, hogy mi ezt meg is tudjuk nézni!?
    a google hozott egy üzleti döntést, hogy finanszírozza a youtube veszteségeit. ez az ő ügye, dönthetett volna úgy is, hogy beszünteti, nem tette, feltehetően azért nem, mert hosszú távon úgy gondolja, hogy nyereséges lesz, vagy mert olyan hozzáadott értéket jelent a vállalat portfóliója számára, hogy érdemes kifizetni a veszteségeit.
    namost ez egy olyan döntés volt, amiben a szolgáltatók nyilván nem szólhattak bele. mégis ők finanszírozzák a döntéssel járó többletköltségek jelentős részét. most akkor mi a gond azzal, hogy ezekre a költségekre finanszírozót keresnek?

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz Depression #133 üzenetére

    senki nem gondolja azt, hogy kevesebb lenne az adatforgalom, itt egész egyszerűen arról van szó, (amit már legalább 2 hozzászólásomban is leírtam), hogy a telekomcégeknek nem tetszik, hogy az ő befektetésükből más profitál.
    mivel a "más" közül a google az egyik legtőkeerősebb illetve legnagyobb adatforgalmat generáló cég, ezért feltehetően legjobb vele kezdeni, hiszen (és ezt is leírtam már) neki van pénze. (ugye elég nyilvánvaló, hogy akinek nincs pénze, attól felesleges kérni, mert ha akarna sem tudna fizetni).
    ha a google-nél bejön, valószínűleg fognak kérni más, arányaiban igen nagy adatforgalmat generáló cégektől is, ha meg nem jön be, majdnem biztos vagyok benne, hogy hosszú távon megjelennek majd az olcsó, csak "hagyományos" netezésre (értsd: nincs vagy csak nagyon kevés youtube&p2p) használható csomagok és a drága, a fentiekre is használhatóak. egyszerűen valamiből finanszírozni kell a fejlesztéseket, a profit marginon meg már nem lehet vágni.

    (#136) Zolás
    minek rinyálni? mert közvetve a telekom cégek is részt vállalnak a hiányból. és ezt ők nem akarják.

    [ Szerkesztve ]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák