Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz lionhearted #16 üzenetére

    igen valószínű
    szerintem van
    megoldásuk pedig esélyes, hogy nyílt megoldásokra épül
    Az nem tűnt fel, hogy én nem azt mondom, hogy a LastPass azért nem megbízható, mert rosszul felépített, rossz algoritmusokat használnak, stb., hanem azért nem tekinthető megbízhatónak, mert semmit sem tudunk a működéséről, nem transzparens a folyamat, és az egész egy nagy fekete doboz? A fenti kiragadott mondatrészek alapján te is ugyanannyit tudsz róla, mint én, azaz semmit, maximum feltételezésekkel tudsz élni. Azonban mivel biztonsági megoldásról van szó, ahol a bizalom egy fontos tényező, ezért én veled ellentétben az érdemi információ hiányából a nem megbízhatóságot vonom le, mind következtetést. Ha kiadnának hozzá egy BestCrypt szintű leírást, és az abban foglalt információ is megállná a helyét, akkor azonnal megbízhatónak nevezném a rendszert úgy, hogy közben egyetlen byte-ot sem módosítanak benne a mostani állapotához képest.

    a jelszó nem függ össze más oldalak jelszavaival (mivel random)
    Nem látom annak leírását náluk, milyen véletlenszámgenerátor-implementációt használnak. Mert ha az gyenge, akkor bizony lehet ott összefüggés (amúgy valószínűleg nincsen vele semmi probléma, és hülyék lennének egy nem bevált, ezerszer átvizsgált nyílt megoldást használni, de ismételten oda lyukadunk ki, hogy biztonsági téren megfelelő információ híján azt kell feltételezni, hogy nem biztonságos)

    És az oldalukon semmi általad keresett certifikáció nincs.
    [link] [link]

    Persze megint kétféle ember van, aki certifikációnak mindent elhisz, és egy zárt rendszert használ. Vagy aki már egy jól bejáratott nyíltat, mert ahhoz nem kell senki, hogy belenézzen. Bárki. Ez megint felfogás kérdése.
    Köszönöm a megerősítést, ahol leírtad, miért nem nem hiszek joggal a LastPassnek: zárt és nincsen minősítése sem.

    Egon: annyira azért garancia, hogy a biztonságot kiemelten kezelik, és legalább a kritikus kódokat külsős auditor is látja, valamint a pecsétből az derül ki, hogy tettek valamit a biztonság látszata érdekében a buzzwordök szajkózása helyett, erőforrást fektettek bele, és végigvittek egy ilyen folyamatot.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák