Hirdetés
- Montenegró kiadta az USA-nak a TerraUSD-összeomlás kulcsfiguráját
- Végleg az NVIDIA kezébe került a Run:ai
- Árháborúra számít az Xpeng kínai EV-gyártó, újabb 6000 dolgozót keresnek
- Az USA pénzügyminisztériumától loptak fájlokat a hackerek
- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- Windows 11
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Facebook és Messenger
- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- Árháborúra számít az Xpeng kínai EV-gyártó, újabb 6000 dolgozót keresnek
- AliExpress tapasztalatok
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Tarr Kft. kábeltv, internet, telefon
- Linux haladóknak
- JavaScript topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
didyman
őstag
válasz King Unique #237 üzenetére
De egy kazal olyan dolog van, amit az MS beépítve nem tud, külső program meg igen. Továbbra sem értem, mi ezzel a probléma. Akkor az mind nem ajánlott/nem szabványos/ nem jó?
Akkor mégis ugyanazt akarod csinálni, amit én csináltam. Itt egy remek leírás hozzá (csakkhogy, a Secure Boot kérdést ez nem tudja megoldani még): [link] A BCDboot helyett a bootrecet kell elővenni és ahhaz újraépíteni a a BCD-t (lásd feljebb).
Technetes. Az elég Microsoft (elég hivatalos). :-) Nekem volt egy extra kör, mert csak 100 megás volt a boot kötet.[ Szerkesztve ]
"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
King Unique
titán
Nem azt mondtam, hogy nem megoldható xy módszerekkel, hanem hogy nem ez a szokványos eljárás. Az MS oldala, vagy maga a support ilyet vsz nem is nagyon ajánlana, mivel aszem már a saját tooljaik (lemezkezelő, diskpart) sem tudnak MBR - GPT között adatvesztés nélkül átkonvertálni.
Nekem az említett megoldás pont nem jó, mert ugye én az ellenkezőjét szeretném, ami macerásabb lehet. Magát a Windows 8.1/10 telepítőt be tudom pendrive-ról bootolni UEFI-ben és shift + F10 után parancssor is van. Csak ugye egy működő és pontos leírás kéne. Annyit már gányoltam, hogy simán átkonvertáltam GPT-re a lemezt, de az nyilván kevés volt a bootoláshoz... Itt kéne külön EFI partíció, Windows Boot Managert hozzáadni a boot listához stb. Most visszakonvertáltam a lemezt MBR-re, aztán egyelőre elvan egy USB-s külső házban. Az adatokat majd lementem, aztán ha más nem megy, akkor marad a teljes költöztetés és UEFI szerinti újratelepítés. Csak ugye mindent elölről beállítgatni, minden programot feltelepíteni nem éppen kellemes...
Igen, amúgy valószínűleg a gyártó sara is és kicsit nonszensz. Többen mondták már ismeretségi körben, meg innen a fórumról is, hogy olyan nincs, hogy nem lehet belépni a BIOS / UEFI-be. De ezek szerint mégis... -
didyman
őstag
válasz King Unique #235 üzenetére
Még mindig nem tudom: Mi a baj azzal, ha nem törlök le mindent és telepítek UEFI módon, hanem konvertálok GPT-re és bepötyögök 10 sort (melyek teljesen szabályos, hivatalos MS által szállított eszközöket hívnak meg és paramétereznek) egy konzolon? Az, hogy mások nem ezt mondják? Az nem érdekel, csak az, hogy működik, hiba nélkül. Akkor mi a gond?
Én az ellenkezőjét csináltam annak, amit most a Lenovóval szeretnél. GPT-ről MBR-re például a Partition Wizard tud konvertálni, az MSR partíció hozzáfűzhető a rendszer kötetéhez, a rendszerindító maradhat. Az MBR, illetve a BCD felépítése már sokkal egyszerűbb volna, mint UEFI esetén, a telepítőlemezről egy konzolt indítva (de a telepítő lehet, hogy automatikusan fel is kínálja a sérült rendszerindító bejegyzés javítását) a bootrec /rebuildbcd, majd /fixmbr, végül /fixboot kapcsolókkal elvileg megoldja. Ha nem, akkor diskpart, bootsect és a bcdedit parancsokkal lehet (ezek pár sornyival bonyolultabbak, nem írom most végig). De ezekhez másik adathordozóról kéne indítani, ami Secure Boot UEFI-vel így nem fog menni, aztán pedig az átalakított lemez sem fog legacy betöltővel indulni. Ha az a Lenovo sehogy nem lép be BIOS-ba (bocs, UEFI-be), akkor az a gép hibás.
"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
King Unique
titán
Azért, mert mondjuk a hivatalos megoldás kb. az, hogy telepítse a rendszert Legacy / UEFI boot szerint és, ha később esetleg váltani akar, akkor előtte mentse le az adatait és reinstall a másik boot szerint. Ok, hogy manapság van mindenféle leírás, külső program, megoldás stb., de épp ezeket mondjuk az MS oldalán sem hiszem, hogy annyira reklámoznák. Na meg itteni Windows topikokban is ilyenkor mondják, hogy előtte törölj minden más partíciót, gyaluld le diskpart segítségével a lemezt stb.
A 2 boot mód közötti váltást, csak a BIOS beállításaira értettem, hogy van rá lehetőség. Nyilván nem arra, hogy ezt egy telepítésen belül variálni akarom. Max. olyankor lehet hasznos, ha eleve egy másik szerint telepített lemezem + OS-ek vannak és ilyenkor csak átállítom, hogy azok is használhatók legyenek. Tehát esetemben, ha a BIOS-ban vissza tudnám állítani Legacy bootra, akkor tudnám használni a régi HDD-t és a rajta lévő oprendszereket. Csak az a helyzet, hogy nem tudom és F2-vel sem tudok belépni + xy HDD / elem stb. kivételes reset sem használt. Illetve most van UEFI-ben telepítve egy Win8.1, de annál még ezzel a megoldással sem működik a belépés. Próbáltam live Linux alól is ügyködni [link], de az sem járt sikerrel.
Itt egyedüli megoldás vsz a BIOS frissítés lenne, de már a legújabb van rajta és downgrade / reflash opció nem támogatott ezen a gépen. Vagy esetleg az általad említett "átalakítós" megoldás, de arra pontos leírást nem kaptam, illetve ki tudja, hogy esetemben működne-e rendesen?[ Szerkesztve ]
-
didyman
őstag
válasz King Unique #233 üzenetére
De miért probléma, ha valami nem hivatalos megoldás? Attól nem fog ugyanúgy hibátlanul működni, vagy mi? Pontosan ugyanazt csinálod, amit a telepítő, adott címre adott bit kerül. Akkor a gyárilag előtelepített gépek sem hivatalosak a sok, egyedi partíciós elrendezgetés miatt, nem? Ne izélj, hoyg ez érv bármi mellett, vagy ellen is. Azért nem hivatalos, mert ilyet nagyon kevés power user akar csinálni, ezért nincs rá két kattintásos eszköz. Ismét leírom, ugyanaz a partíciós szerkezetem van: Egy EFI Boot és egy MSR, mögötte pedig az élő oprendszer. Ugyanaz az EFI környezet van felrakva az előbbire, ugyanaz a struktúra az utóbbi. Nincsen semmi satöbbi, ilyen egyszerű az alap UEFI! Az MBR->GPT konverzió pedig például egy "hivatalos" FAT->NTFS-hez képest sokkal egyszerűbb történet, ott sem történik semmi nem hivatalos.
Azt meg nem értem, miért jó, ha egy rendszer ide-oda kapcsolható EFI és MBR között? Mire kellhet ez? Mert nekem vagy EFI van, vagy MBR, de a kettő együtt miért kellene? Épp írtad korábban, hogy UEFI, Secure Boot, és ez legyen.
A bootolós kérdésed félig értem. Szigorúan szerintem, átlag felhasználónak nem kell óhatatlanul UEFI rendszer (tudom, picivel gyorsabban bootol, stb). És amíg nem kizárólag UEFI-s környezetben települhet egy OS, addig bármilyen multiboot esetén érdemes a szabványos, ős, kályha MBR-hez ragaszkodni és ilyen nagyon kevert multiboothoz, ha a GRUB képességei nem elegendőek (bár megjegyzem, a Hirens bootlemezén amit csináltak benne, az szerintem fedné az igényeidet) System Commander, vagy hasonló rendszertöltőt használni. A G580-nál, ha már UEFI-ben vakarózik, akkor élő rendszer alól újraindítást választva (mert ekkor tényleg leáll és elölről kezdi az életét), az F2-t a képernyő elsötétedésétől nyomva tartva, remélhetőleg be tudsz lépni az UEFI shellbe."Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
King Unique
titán
Azt tudom, hogy külső programok tudnak adatvesztés nélkül konvertálni MBR - GPT között, de pl. a lemezkezelő és diskpart nem nagyon. Aztán UEFI telepítésnél eleve vannak + partíciók, külön EFI partíció stb. Az volna az igazi, ha tudna a Windows mindkét módban bootolni, illetve nem manuálisan, sok lépésben kéne átfaragni. Utóbbi pedig, még ha működik is, nem egy hivatalos megoldás.
Ha F12-t nyomok, akkor látható a boot lista, ahol a Windows Boot Manager van az első helyen, de semmit nem lehet vele csinálni. Mivel nem lehet belépni a BIOS-ba, így a sorrendet és egyéb dolgot sem lehet állítani.
De, ha Legacy boot + MBR HDD-re (több Windows & Linux) mutatsz nekem egy megoldást, ami adatvesztés és egyéb problémák nélkül átalakítja UEFI-ben és ezen a laptopon is használhatóvá, akkor azt mondom ok és emelem kalapom.Az életciklus, illetve a terméktámogatás vége publikus: [link], [link]. Nem valószínű, hogy x évet hosszabbítani fog az MS, főleg hogy ennyire tolják a 10-est és eleve utóbbira épülő egységes platformot szeretnének. Persze majd pár múlva úgyis kiderül mi lesz.
[ Szerkesztve ]
-
didyman
őstag
válasz King Unique #231 üzenetére
Dehogynem működnek. Minden olyan gépen, amin szabványos UEFI van. És márpedig annak kell lennie. Azt sem értem, hogy mitől gányolás: Pontosan ugyanazt hajtjuk végre, mint amit az UEFI-s telepítőkörnyezet művel! Lépésről lépésre ugyanaz lesz a partíciós tábla, kötetek tartalma. Miért volna ez gányolás?
A felvett kulcsokat az UEFI tárolja, ezek alapján tudja, hogy mit engedhet indulni és mit nem. Ez a Secure boot lényege.
3 év azért bőven hosszú táv. Lesz ott még hosszabbítás is, ezt szinte borítékolni lehet."Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
King Unique
titán
Igen, csak az ilyen megoldások nem biztos, hogy minden esetben, minden gépen működnek és kicsit gányolás is egyben. Mivel egy Windows telepítés általában úgy működik, hogy vagy Legacy-MBR boot, vagy UEFI-GPT. Nem úgy, hogy egy telepítésen belül összevissza lehet variálni a kettőt, váltogatni csak úgy a partícióstílusokat.
Igen, egy G580-as laptop, aminél eleve lehet váltani a kétféle boot mód között. Illetve vsz a gyártó sara is, hogy UEFI-ben ilyen problémába futottam bele.Viszont az azért elég érdekes, hogy a W7 telepítő be sem bootol, kapásból letiltja a Secure Boot, ellenben a 8.1/10 simán. Ebből én előbbi hiányosságára is következtetek...
A "felvett kulcsokkal" alatt nem tudom pontosan mit értsek?A Win10 kapcsán, ha itt-ott (még) előfordul is vele probléma, azért azt sem lehet kijelenteni, hogy általánosan nem alkalmas a váltásra és munkavégzésre. Mert van, ahol meg különösebb probléma nélkül működik. Illetve a folyamatos fejlesztéseknek nyilván meglesz az eredménye. A 7-es meg bő 3 év után úgyis megy a levesbe, szóval hosszabb távra már eleve nem érdemes tervezni vele és előbb-utóbb váltani kell egy újabb Windowsra.
[ Szerkesztve ]
-
didyman
őstag
válasz King Unique #225 üzenetére
Most nézem, G580-as volt az érintett laptop? Kb. két-három hete adtam át egy ilyen gépet W7-tel telepítve. Nem tudom, mibe futhattál bele a Secure Boot kapcsán, de nekem felületesen nézve ez valami UEFI-bugnak tűnik, amiért dicsérjük meg a Lenovo fejlesztőit. Nem szokott ez egyirányú opció lenni. Illetve nem tudom, hogy a felvett kulcsokkal mi a helyzet, lehet kezelni azokat az UEFI-n belül?
"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
didyman
őstag
válasz King Unique #227 üzenetére
Macera, igen-egyszer tíz perc az életből (én nem szoktam, utálok újratelepíteni, a hetes is a kiadása óta van telepítve). Hogy a Linux rugalmas, az remek, de én egyszer megcsinálom működőre a dolgot és aztán nem kell semminek rugalmasnak lennie-ha erre volna szükségem, rég LiLoval (illetve újabban GRUB-bal) csinálnám, és nem érdekelne az OS saját hátfájása. Illetve, amikor még jobban érdekelt, a multibootot egy nem jut eszembe nevű progival csináltam, ami teljesen elrejtette egymás elől a boot területeket, partíciókat és menüből azt választottam, amit csak akartam, úgy, hogy egyik sem vette zokon a másik jelenlétét. Az OS telepítése úgy nézett ki, hogy ebben a programban nyomtam a megfelelő menüpontot, ami emulált egy új, üres bootszektort a telepítéshez. Régi, szép idők. Megvan, System Commander a neve, és létezik még a mai napig is. A Secure boot kikapcsolhatatlansága furcsa szokás, talán valahol ezzel ösztönöz a gyártó az újabb rendszerek használatára. Ismerek ilyen gépeket én is, ultrabookoknál futottam néhány ilyen furcsába. Nem annyira értem, miért jó ez-amíg van CSM és nincs jelszavazva az UEFI, addig semmit nem ér az, hogy secure boot van, ha meg nincs, akkor csak bonyolítja a telepítést, meg ha az adathordozóhoz fizikailag hozzá lehet férni, akkor sem sok vizet zavar. De oké, ez legyen a W7 hátránya.
"Csak azt ne felejtsük el, hogy folyamatosan kapja a build upgrade-eket, amikben eleve javítanak & fejlesztenek ezt-azt."
Nnna. Látod, pont ez a baj! Ez így mindennapi munkavégzésben nem megy, hogy "lehet, hogy..", meg "akadhat..", meg "ezt-azt". Ott a munkának mennie kell és nem az OS-t reszelgetni, meg gondolkozni rajta, hogy ez most így jó, inkább ne kapja meg a következő buildet, mert hátha elszabódik miatta valami. Egy éve, mikor a 10 elindult, tök jónak tűnt, mert egy egészen jól működő valami volt, olyan igazi, kiadásra jelölhető előtti változat. Amit azért még nem pakol fel az ember élesbe, de már teszteli, használja. És a baj az, hogy aztán részben maradt is ebben az állapotában, elismerve azt, hogy megoldottak sok hibát, de.."Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
őstag
Miért van ennyi hozzászólás törölve?
Ha válaszolunk / írunk az üzenetére, elvárjuk a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.
-
King Unique
titán
Az átalakításra én is találtam leírásokat / videókat, de azért macerás egy kicsit. Illetve egy Windows eleve nem olyan rugalmas ilyen téren, mint egy Linux. Utóbbi tud pl. MBR alapon is bootolni UEFI-ben, pont nemrég próbáltam. Azért akkora hiányosság, mert mivel nálam eleve be van kapcsolva a Secure Boot és nem tudom kikapcsolni a BIOS-ban, így alapból el sem indul a W7 telepítő. Ellenben a W8.1/10 igen, de ezt már írtam fentebb is.
Igen, bizonyos esetekben valóban akadhat még probléma a W10-zel. Csak azt ne felejtsük el, hogy folyamatosan kapja a build upgrade-eket, amikben eleve javítanak & fejlesztenek ezt-azt. Már lehet a hamarosan megjelenő RS1 is sokaknál megold bizonyos problémákat.[ Szerkesztve ]
-
didyman
őstag
válasz King Unique #225 üzenetére
Kb. három hete alakítottam át az MBR-es W7-emet UEFI-vé-nem megoldhatatlan dolog, egy konzol kell hozzá, meg 10 perc. Secure boot nélkül (őszintén: Ez miért akkora hiányosság?). Valamivel gyorsabban bootol, de SSD-ről ez úgysem lényeges dolog, enélkül is olyan az indítás sebessége, hogy nincs értelme készenlétbe raknom. Én elhiszem, hogy neked jól működik, meg még nagyon sok embernek teljesen jó és alkalmas a W10 munkától szórakozásig, a baj a kivételekkel van. Nyilván ez a kisebbség, de nem elhanyagolható rész, általánosságban sajnos egyáltalán nem lehet kijelenteni, hogy a 10 egy érett, a hetes leváltására minden esetben alkalmas rendszer. Nem fogom felsorolni, sok helyen álltunk vissza, sok helyen próbálkozunk vele folyamatosan-annó a hetes bevezetésekor feleennyi kiszállás nem volt az akkor új rendszer miatt, és nem a harmadik gyártók támogatása a vezető hibaok, hanem a rendszer egyedisége. Az Aero és a start menü már egyáltalán nem objektív érv, nem is értem, miért említed-ez teljesen egyéni dolog. Én például asztalon a csempéktől és a rémegyszerű (értd: letisztult) ablakoktól agyfaszt kapok, viszont telefonon, amióta van csempés dolog, kurvajónak gondolom. A klasszikus start menüt némileg jobban szeretem, de az esetek 90 %-ban a start menüben a keresés, vagy a futtatás funkciót (ezt is gyorsgombbal) használom, ha egy programot sokat veszek elő, akkor úgyis odaköltözik a start menübe, onnan meg rögzítem tálcán. Így nekem szinte mindegy, hogy a start orb alatt mit látok, viszont azt nem szeretem, hogy elfoglalja a fél képernyőt (mondjuk ennek nem sok értelme van, mert amíg a startban kotorászok, nem is érdekel, mi van mögötte).
Nem vagyok én a fejlődés ellen, de egy éve sokkal ígéretesebbnek tűnt ez az egész, aztán egy ideje olyan, mintha az apróságok teljesen elnagyolva lennének kezelve, lényeg az, hogy guruljon a szekér, és minél erőszakosabban ösztökéljük a régi rendszerek használóit a váltásra."Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
King Unique
titán
Az alatt vsz bőven jobbat csinálnak belőle. Illetve én azért nem egészen értem ezt a nagy 7-es ajnározást sem, mert már most van több olyan dolog is, amiben a 2 újabb Windows jobb. Az, hogy utóbbiak még egyáltalán nem alkalmasak a leváltására, az is kicsit túlzás.
Amúgy nemrég pont megszívtam otthon az egyik laptopnál [link]. Az eredeti HDD-n Win7 volt Legacy-MBR módban telepítve, de mivel nem tudom a BIOS-ban visszaállítani, így nyilván visszarakni sem érdemes a gépbe. UEFI-ben meg ugye nem tudom telepíteni a 7-est a Secure Boot miatt...ami azért megint elég nagy hiányossága a "kicsikének" és még egy Linuxnál, egy Ubuntunál sem nagyon okoz ez problémát.
De azért nem fogok siránkozni miatta azon a gépen, mert az én igényeimet maximálisan kielégíti egy Win8.1/10 + Linux kombó. Hirtelen nem is tudnék Windows kapcsán olyan dolgot említeni, ami miatt számomra a 7-es nélkülözhetetlen lenne. Például az Aero Glass eleve nem tetszik, de némi átlátszóság azért van a 10-ben is. Aztán élményindex, minialkalmazások és társai sem hiányzik, illetve utóbbira van (jobb) alternatíva. Hagyományos Start menü sem kell, nekem már inkább kényelmetlen a használata, illetve szvsz már a Start gomb jobb klikkes menüje is sokkal hasznosabb. Valamint ennyi erővel külső menüt tudok az újabb rendszerekre is rakni, amik egyébként sokkal többet tudnak. Stabilitás és működés terén pedig az újabb rendszerekkel sincs különösebb gondom, valamint az általam használt programok is mennek rajtuk.[ Szerkesztve ]
-
#81556480
törölt tag
Százezer nem pénDz ezért a remek windóz 95-ért.
ha Vágási Feri lennék, odaadnék a tízezer forintomból a windózért Bilinek annyit amennyit ér, a maradékot meg felváltanám két ötezresre.túl ironizáltam, de az ikonösszetolódós bug valami roppant nevetséges.
-
didyman
őstag
válasz King Unique #219 üzenetére
Nagyszerű, van még 3,5 éve az MS-nek, hogy ebből az izéből kalapáljon egy rendes, a hetes leváltására alkalmas rendszert.
"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
King Unique
titán
válasz Bluesummers #220 üzenetére
Igen, nyilván így is lehet. Csak ugye a jövőben nagyon a 10-est fogják tolni és kb. minden újítást csak az fog megkapni + ahogy mondod, az előtelepített gépekre is eleve az lesz pakolva. A 8.1-nek elvileg 2018-ig van a mainstream támogatása, de vsz nem fogják megerőltetni magukat fejlesztések terén... Utóbbit amúgy én is komálom, de a 10-essel sincs akkora problémám. Illetve legjobb a multiboot és akkor nem kell kompromisszumokat kötni.
-
őstag
válasz King Unique #219 üzenetére
Ettől nem félek. Gyakran cserélgetem a gépeket. Egy notebook nem maradt nálam sohase tovább mint fél év, újabbakon meg úgyis már rá lesz erőltetve a 10. Amíg megtehetem, addig Win7/8, vannak kulcsaim, néha egyik, néha másik.
Ha válaszolunk / írunk az üzenetére, elvárjuk a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.
-
King Unique
titán
válasz Bluesummers #218 üzenetére
Majd akkor lesz sírás, amikor 3,5 év múlva véget ér a 7-es támogatása, illetve az új gépekkel nem nagyon lesz kompatibilis...sőt, már most sincs hozzá mindegyiknél driver. Na meg, ha majd hamarosan fizetni kell a 10-esért.
[ Szerkesztve ]
-
őstag
Egyszer anyum véletlenül feltette Win10-et ... aztán sírvafakadt. Távsegítség + bratyóval vissazállítattuk.
Most 1 hónapja küldi nekem e-mailben, hogy most kell frissíteni WIN10-re, mert még ingyé van, és sokat lehet spórolni. Kérdem őt: Emlékszel amikor sírtál? ... Na ugye Max nagyon új gépekre tenném fel Win10-et, de még akkor se nagyon, valahogy csak engem nem hat meg?Ha válaszolunk / írunk az üzenetére, elvárjuk a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.
-
didyman
őstag
válasz King Unique #215 üzenetére
Ipari vonalon rengeteg gépen rendszergazda volt a felhasználó, mert adott céleszköz csak így működött. Aztán volt egy iskolányi gép, ott sejtheted, mit kaptak, újra talán kétszer kellett pakolnom gépet (helyesebben, klónoznom másikról), ott is RG volt a felhasználó (nem volt szerver, nem volt domain, így volt egyszerűbb, gond meg alig volt ezzel, rendes passzív-aktív védelem volt rajtuk és ennyi). Az otthoni felhasználókkal hellyel-közzel annyi probléma volt, mint most, a hetes idejében. És ahogy kolléga is írta, nem kimondottan a rendszermag, hanem a lelkes felhasználó volt a hiba oka. Ezért is olvasom érdeklődve, hogy mik azok a xar és bugos dolgok, amiről "egyesek" mesélnek? Két, elrontott frissítés ugrik be hirtelen, de ilyen volt hetesnél, sőt, tízesnél is, aztán volt pár érdekes, érthetetlen beállítás, amire lett javítás is, a többi hülyesége pont ugyanaz, mint akármelyik rendszernél. Az XP ettől még idejétmúlt marad, korszerűtlen, és a frissítések hiányában nem biztonságos netezni vele, de azért ahol pár havonta újra kellett telepíteni, ott nem hiszem, hogy a rendszer a hiba forrása.
"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
Dilikutya
félisten
válasz King Unique #215 üzenetére
Persze, ezt én sosem vitattam, hogy jobbak az újak. Csak nekem se kellett pár havonta újratelepíteni, pedig az otthoni azért kapott az élettől. Hozzáteszem, a legtöbb otthoni user nem telepítgeti programok özönét, így nem is cseszi szét a rendszert. Főleg a "hozzáértőknél" szokott pár hónap alatt kifeküdni.
Elégedett voltam vele, akkor, ott. Utána a Windows 7 megváltás volt ennek ellenére, a Vista kimaradt saját használatban. A többivel is elégedett vagyok.Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)
-
King Unique
titán
válasz Dilikutya #214 üzenetére
Ja, ilyenkor jellemzően csak a munkaállomásokat, menedzselt céges környezetet tudják felhozni egyesek, ahol alapból le van egy csomó minden tiltva. Persze ott melyik rendszer nem megy problémamentesebben?
Viszont főleg otthoni környezetben rengeteg szívás volt vele és nem feltétlen a user error + a vírusok miatt. Nálam sem utóbbiak voltak a jellemzők, hanem inkább az okozta a problémát, hogy a rendszer itt-ott alapból xar és bugos volt... Érdekes, hogy a fentebb említett problémákat az újabb Windowsokon egyszer sem tapasztaltam. Lehet az XP az MS eddigi leghíresebb és mondhatni legsikeresebb rendszere, de hogy nem a legjobb, az fix... Gyakorlatilag akármelyik újabb Windows übereli és előbbinél xarabbat max. a régebbiek között lehet találni.[ Szerkesztve ]
-
Dilikutya
félisten
válasz King Unique #209 üzenetére
Munkaeszközökön nem volt ilyesmire szükség. Ha valami vezérlő volt, feltetted, telepítetted a műszereket, eszközöket, utána az az idők végeztéig, vagy a gép haláláig ment, vagy megy ma is. Irodai ügyintézős munkaállomások szintén, ha nincsenek telerakva szeméttel, márpedig jobb helyeken Gizikének nem adunk rendszergazda jogokat, és akkor nincs tucatnyi toolbar a gépén. Nekünk is voltak 10 éves XP-k, semmi bajuk nem volt. Természetesen sokat újra is telepítettünk, de az a legritkább esetben volt azért, mert az XP felhasználói interakció nélkül hányta össze magát.
Sokkal jellemzőbb volt, hogy a user azelőtt nyomta le az elosztót, hogy a gép leállt volna.[ Szerkesztve ]
Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)
-
Glenda
addikt
Lead dev vagyok, némi beleszólással a céges stratégiába, két hete közöltem a főnökkel, hogy nem támogatjuk tovább az xp-t, mert nincs kedvem/erőm/időm leimplementálni a libet kétszer. Egy ideig háborgott, aztán belenyugodott. Elég kellemetlen tud lenni az xp hülyeségeivel foglalkozni. Industrial cuccokhoz fejlesztünk szoftvert.
from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r
-
didyman
őstag
válasz King Unique #209 üzenetére
Nem, nem egy példa. Hanem úgy 1-200 gép. Munkaeszközök, zömmel.
"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
King Unique
titán
Egy példa, de akad rá egy rakás cáfolat és az XP-t annak idején nagy divat volt gyakran újrarakni. Én is hiába raktam fel, ~ fél év már xarrá lassult, random explorer.exe összeomlott hibák stb. Aztán az USB-eszközök leválasztása tűnt el tálcáról és futtatásba kellett egy parancsot beírni [link]. Aztán a nyögvenyelős frissítés, 100% scvhost.exe és egyéb hibák. Örültem, hogy megszabadultam tőle...
[ Szerkesztve ]
-
didyman
őstag
válasz King Unique #207 üzenetére
Ő, azért annyit ehhez hozzáfűzök, hogy nekem a régi munkavason 2003-as telepítés fut. És van, volt bőven használva, sosem kellett újratelepíteni. Meg azokon a gépeken sem, amiket menedzseltem.
"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
didyman
őstag
válasz gyurkikrisz #192 üzenetére
Az ember benéz ide sok-sok idő után és kibe botlik? Flashdesignerbe. Az ő sokadik reinkarnációja az úr, majd meglátod, lesz jutubvideó is, ilyen halálfejes is.
"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"
-
Glenda
addikt
válasz King Unique #157 üzenetére
Az xp-nek semmi előnye nincs. Annyira lyukas volt, hogy a Vistát miatta csúsztatták. 15 éves rendszer, elavult architektúrával. 2016-ban semmi keresni valója nincs, sehol.
from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r
-
Mr Dini
addikt
válasz Dilikutya #146 üzenetére
Nálunk rokon gépén folyamatosan feljött ez a "három óra múlva már élvezheti is az új win-t" felirat és folyamatosan a később-re kellett menni... Szóval a végén egy registry módosítás lett belőle.
Ez az autokorrekt .
[ Szerkesztve ]
Minden egér szereti a sajtot... Kivéve a Logitech G305.
-
Dilikutya
félisten
A Windows is csak felhasználói interakcióra frissít. A sima frissítések nem is települnek menet közben, és az ütemezett is csak a beütemezett időpontban. Nekem a közel egy év alatt magától egyszer sem indult el a Windows 10 telepítő.
Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)
-
Воланд
titán
válasz fordfairlane #142 üzenetére
Igen.
"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."
-
Mr Dini
addikt
Én csak azt tudom erre mondani, hogy használjatok linuxot. Egyre felhasználóbarátabb GUIval rendelkeznek egyes disztrók, ingyen le lehet tölteni (igen, 29-e után is ), nem tol a pofádba frissítési felszólítás, vagy ha tol is, akkor felhasználói integrációra frissít csak, nem pedig önkényesen három óra mulva. Ja és a wines programok 80%-a megy linuxon is (pl wine, playonlinux).
Minden egér szereti a sajtot... Kivéve a Logitech G305.
-
Dilikutya
félisten
válasz #20749568 #131 üzenetére
Irodai munkaállomásnak (levelező, böngésző, Office, távoli asztal, bérszámfejtő, könyvelő, sima ügyintéző) elég már 2 Gb is. Vannak ilyen régebbi brand gépeink, amikben csak ennyi van, frissítjük ezeket is Windows 7-ről 10-re, erre a célra tökéletesen jók. Nem mondom, hogy nem férne el újabb is, de ezek még azok a gépek, amit manapság nem selejtez le az ember, mert informatikai eszközökre beszerzési tilalom van évek óta, csak uniós forrásból van mód pályázatok útján nagyobb beszerzésekre. Meg ügyeskedve picikre, mert ha szigorúan ragaszkodnánk hozzá, működésképtelenné válna a vidéki közszféra fele. Természetesen az a fele, amelyik hasznos, és dolgozni akar. A haszontalanoknak jut iPad, SSD, i7, Windows-os tablet.
Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)
-
-Skylake-
addikt
Ejj de hatalmas betuk ezek dikk...
A threesome ? No thanks. If i wanted to dissapoint 2 people at once I'd gank my bot lane.
-
Воланд
titán
Tényleg, srácok, ne etessétek már a trollt. Pár nap és úgyis ki lesz vágva a fórumról.
"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."
-
Dilikutya
félisten
A mostani játékokat felejtsd el virtuális XP, sőt bármilyen XP alatt, modern videókártyáknak nincs már Vistára se drivere. Meg egyébként se indulnak el XP-n, nem kell hozzá hardvert sem ellenőrizni. De régi, XP-n működő játékot se játszanék virtuális gépen akkor se, ha a Google szerverei számolják, emlékeim szerint virtuális gépen nincs normális 3D támogatás se, legalábbis az ingyenes, otthoni változatokon nem. Hogy egy Hyper-V vagy VMware szerver mit tud, az meg ebből a szempontból teljesen mindegy.
Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Bemutatkozott a Redmi Turbo 4
- One mobilszolgáltatások
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Redmi Note 13 4G
- Azonnali fotós kérdések órája
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Karácsonyi akció: ESET termékek hivatalos forgalmazója / NOD32 / Internet Security / stb.
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Steam kulcsok több féle ár van 100 Ft-tól 4.000 Ft-ig !
- GameStar / Gamer Magazin / PC Guru stb papírtokos játékmellékletek 350Ft/db
- Vírusirtó, Antivirus, VPN licenckulcsok - kedvezményes ajánlatok (frissítve: 2024. 12. 29.)
- Wolfenstein 2009 PC Posta az árban!
- Diablo II: Lord of Destruction (PC, Dobozos)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest