Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    válasz gyurkikrisz #192 üzenetére

    Az ember benéz ide sok-sok idő után és kibe botlik? Flashdesignerbe. :D Az ő sokadik reinkarnációja az úr, majd meglátod, lesz jutubvideó is, ilyen halálfejes is. :D

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz King Unique #207 üzenetére

    Ő, azért annyit ehhez hozzáfűzök, hogy nekem a régi munkavason 2003-as telepítés fut. És van, volt bőven használva, sosem kellett újratelepíteni. Meg azokon a gépeken sem, amiket menedzseltem.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz King Unique #209 üzenetére

    Nem, nem egy példa. Hanem úgy 1-200 gép. Munkaeszközök, zömmel.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz Glenda #211 üzenetére

    Kedves lead dev! Én is industrial területen supportolom a napi workflow-t. Gondolom, feltűnt, hogy múlt időt említettem az XP-s gépek kapcsán..

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz King Unique #215 üzenetére

    Ipari vonalon rengeteg gépen rendszergazda volt a felhasználó, mert adott céleszköz csak így működött. Aztán volt egy iskolányi gép, ott sejtheted, mit kaptak, újra talán kétszer kellett pakolnom gépet (helyesebben, klónoznom másikról), ott is RG volt a felhasználó (nem volt szerver, nem volt domain, így volt egyszerűbb, gond meg alig volt ezzel, rendes passzív-aktív védelem volt rajtuk és ennyi). Az otthoni felhasználókkal hellyel-közzel annyi probléma volt, mint most, a hetes idejében. És ahogy kolléga is írta, nem kimondottan a rendszermag, hanem a lelkes felhasználó volt a hiba oka. Ezért is olvasom érdeklődve, hogy mik azok a xar és bugos dolgok, amiről "egyesek" mesélnek? Két, elrontott frissítés ugrik be hirtelen, de ilyen volt hetesnél, sőt, tízesnél is, aztán volt pár érdekes, érthetetlen beállítás, amire lett javítás is, a többi hülyesége pont ugyanaz, mint akármelyik rendszernél. Az XP ettől még idejétmúlt marad, korszerűtlen, és a frissítések hiányában nem biztonságos netezni vele, de azért ahol pár havonta újra kellett telepíteni, ott nem hiszem, hogy a rendszer a hiba forrása.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz King Unique #219 üzenetére

    Nagyszerű, van még 3,5 éve az MS-nek, hogy ebből az izéből kalapáljon egy rendes, a hetes leváltására alkalmas rendszert.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz King Unique #225 üzenetére

    Kb. három hete alakítottam át az MBR-es W7-emet UEFI-vé-nem megoldhatatlan dolog, egy konzol kell hozzá, meg 10 perc. Secure boot nélkül (őszintén: Ez miért akkora hiányosság?). Valamivel gyorsabban bootol, de SSD-ről ez úgysem lényeges dolog, enélkül is olyan az indítás sebessége, hogy nincs értelme készenlétbe raknom. Én elhiszem, hogy neked jól működik, meg még nagyon sok embernek teljesen jó és alkalmas a W10 munkától szórakozásig, a baj a kivételekkel van. Nyilván ez a kisebbség, de nem elhanyagolható rész, általánosságban sajnos egyáltalán nem lehet kijelenteni, hogy a 10 egy érett, a hetes leváltására minden esetben alkalmas rendszer. Nem fogom felsorolni, sok helyen álltunk vissza, sok helyen próbálkozunk vele folyamatosan-annó a hetes bevezetésekor feleennyi kiszállás nem volt az akkor új rendszer miatt, és nem a harmadik gyártók támogatása a vezető hibaok, hanem a rendszer egyedisége. Az Aero és a start menü már egyáltalán nem objektív érv, nem is értem, miért említed-ez teljesen egyéni dolog. Én például asztalon a csempéktől és a rémegyszerű (értd: letisztult) ablakoktól agyfaszt kapok, viszont telefonon, amióta van csempés dolog, kurvajónak gondolom. A klasszikus start menüt némileg jobban szeretem, de az esetek 90 %-ban a start menüben a keresés, vagy a futtatás funkciót (ezt is gyorsgombbal) használom, ha egy programot sokat veszek elő, akkor úgyis odaköltözik a start menübe, onnan meg rögzítem tálcán. Így nekem szinte mindegy, hogy a start orb alatt mit látok, viszont azt nem szeretem, hogy elfoglalja a fél képernyőt (mondjuk ennek nem sok értelme van, mert amíg a startban kotorászok, nem is érdekel, mi van mögötte).
    Nem vagyok én a fejlődés ellen, de egy éve sokkal ígéretesebbnek tűnt ez az egész, aztán egy ideje olyan, mintha az apróságok teljesen elnagyolva lennének kezelve, lényeg az, hogy guruljon a szekér, és minél erőszakosabban ösztökéljük a régi rendszerek használóit a váltásra.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz King Unique #227 üzenetére

    Macera, igen-egyszer tíz perc az életből (én nem szoktam, utálok újratelepíteni, a hetes is a kiadása óta van telepítve). Hogy a Linux rugalmas, az remek, de én egyszer megcsinálom működőre a dolgot és aztán nem kell semminek rugalmasnak lennie-ha erre volna szükségem, rég LiLoval (illetve újabban GRUB-bal) csinálnám, és nem érdekelne az OS saját hátfájása. :) Illetve, amikor még jobban érdekelt, a multibootot egy nem jut eszembe nevű progival csináltam, ami teljesen elrejtette egymás elől a boot területeket, partíciókat és menüből azt választottam, amit csak akartam, úgy, hogy egyik sem vette zokon a másik jelenlétét. Az OS telepítése úgy nézett ki, hogy ebben a programban nyomtam a megfelelő menüpontot, ami emulált egy új, üres bootszektort a telepítéshez. Régi, szép idők. :D Megvan, System Commander a neve, és létezik még a mai napig is. A Secure boot kikapcsolhatatlansága furcsa szokás, talán valahol ezzel ösztönöz a gyártó az újabb rendszerek használatára. Ismerek ilyen gépeket én is, ultrabookoknál futottam néhány ilyen furcsába. Nem annyira értem, miért jó ez-amíg van CSM és nincs jelszavazva az UEFI, addig semmit nem ér az, hogy secure boot van, ha meg nincs, akkor csak bonyolítja a telepítést, meg ha az adathordozóhoz fizikailag hozzá lehet férni, akkor sem sok vizet zavar. De oké, ez legyen a W7 hátránya.
    "Csak azt ne felejtsük el, hogy folyamatosan kapja a build upgrade-eket, amikben eleve javítanak & fejlesztenek ezt-azt."
    Nnna. Látod, pont ez a baj! Ez így mindennapi munkavégzésben nem megy, hogy "lehet, hogy..", meg "akadhat..", meg "ezt-azt". Ott a munkának mennie kell és nem az OS-t reszelgetni, meg gondolkozni rajta, hogy ez most így jó, inkább ne kapja meg a következő buildet, mert hátha elszabódik miatta valami. Egy éve, mikor a 10 elindult, tök jónak tűnt, mert egy egészen jól működő valami volt, olyan igazi, kiadásra jelölhető előtti változat. Amit azért még nem pakol fel az ember élesbe, de már teszteli, használja. És a baj az, hogy aztán részben maradt is ebben az állapotában, elismerve azt, hogy megoldottak sok hibát, de..

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz King Unique #225 üzenetére

    Most nézem, G580-as volt az érintett laptop? Kb. két-három hete adtam át egy ilyen gépet W7-tel telepítve. Nem tudom, mibe futhattál bele a Secure Boot kapcsán, de nekem felületesen nézve ez valami UEFI-bugnak tűnik, amiért dicsérjük meg a Lenovo fejlesztőit. Nem szokott ez egyirányú opció lenni. Illetve nem tudom, hogy a felvett kulcsokkal mi a helyzet, lehet kezelni azokat az UEFI-n belül?

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz King Unique #231 üzenetére

    Dehogynem működnek. Minden olyan gépen, amin szabványos UEFI van. És márpedig annak kell lennie. Azt sem értem, hogy mitől gányolás: Pontosan ugyanazt hajtjuk végre, mint amit az UEFI-s telepítőkörnyezet művel! Lépésről lépésre ugyanaz lesz a partíciós tábla, kötetek tartalma. Miért volna ez gányolás?
    A felvett kulcsokat az UEFI tárolja, ezek alapján tudja, hogy mit engedhet indulni és mit nem. Ez a Secure boot lényege.
    3 év azért bőven hosszú táv. Lesz ott még hosszabbítás is, ezt szinte borítékolni lehet.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz King Unique #233 üzenetére

    De miért probléma, ha valami nem hivatalos megoldás? Attól nem fog ugyanúgy hibátlanul működni, vagy mi? Pontosan ugyanazt csinálod, amit a telepítő, adott címre adott bit kerül. Akkor a gyárilag előtelepített gépek sem hivatalosak a sok, egyedi partíciós elrendezgetés miatt, nem? :) Ne izélj, hoyg ez érv bármi mellett, vagy ellen is. :) Azért nem hivatalos, mert ilyet nagyon kevés power user akar csinálni, ezért nincs rá két kattintásos eszköz. Ismét leírom, ugyanaz a partíciós szerkezetem van: Egy EFI Boot és egy MSR, mögötte pedig az élő oprendszer. Ugyanaz az EFI környezet van felrakva az előbbire, ugyanaz a struktúra az utóbbi. Nincsen semmi satöbbi, ilyen egyszerű az alap UEFI! Az MBR->GPT konverzió pedig például egy "hivatalos" FAT->NTFS-hez képest sokkal egyszerűbb történet, ott sem történik semmi nem hivatalos. :)
    Azt meg nem értem, miért jó, ha egy rendszer ide-oda kapcsolható EFI és MBR között? Mire kellhet ez? Mert nekem vagy EFI van, vagy MBR, de a kettő együtt miért kellene? Épp írtad korábban, hogy UEFI, Secure Boot, és ez legyen.
    A bootolós kérdésed félig értem. Szigorúan szerintem, átlag felhasználónak nem kell óhatatlanul UEFI rendszer (tudom, picivel gyorsabban bootol, stb). És amíg nem kizárólag UEFI-s környezetben települhet egy OS, addig bármilyen multiboot esetén érdemes a szabványos, ős, kályha MBR-hez ragaszkodni és ilyen nagyon kevert multiboothoz, ha a GRUB képességei nem elegendőek (bár megjegyzem, a Hirens bootlemezén amit csináltak benne, az szerintem fedné az igényeidet) System Commander, vagy hasonló rendszertöltőt használni. A G580-nál, ha már UEFI-ben vakarózik, akkor élő rendszer alól újraindítást választva (mert ekkor tényleg leáll és elölről kezdi az életét), az F2-t a képernyő elsötétedésétől nyomva tartva, remélhetőleg be tudsz lépni az UEFI shellbe.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz King Unique #235 üzenetére

    Még mindig nem tudom: Mi a baj azzal, ha nem törlök le mindent és telepítek UEFI módon, hanem konvertálok GPT-re és bepötyögök 10 sort (melyek teljesen szabályos, hivatalos MS által szállított eszközöket hívnak meg és paramétereznek) egy konzolon? Az, hogy mások nem ezt mondják? Az nem érdekel, csak az, hogy működik, hiba nélkül. Akkor mi a gond?

    Én az ellenkezőjét csináltam annak, amit most a Lenovóval szeretnél. GPT-ről MBR-re például a Partition Wizard tud konvertálni, az MSR partíció hozzáfűzhető a rendszer kötetéhez, a rendszerindító maradhat. Az MBR, illetve a BCD felépítése már sokkal egyszerűbb volna, mint UEFI esetén, a telepítőlemezről egy konzolt indítva (de a telepítő lehet, hogy automatikusan fel is kínálja a sérült rendszerindító bejegyzés javítását) a bootrec /rebuildbcd, majd /fixmbr, végül /fixboot kapcsolókkal elvileg megoldja. Ha nem, akkor diskpart, bootsect és a bcdedit parancsokkal lehet (ezek pár sornyival bonyolultabbak, nem írom most végig). De ezekhez másik adathordozóról kéne indítani, ami Secure Boot UEFI-vel így nem fog menni, aztán pedig az átalakított lemez sem fog legacy betöltővel indulni. Ha az a Lenovo sehogy nem lép be BIOS-ba (bocs, UEFI-be), akkor az a gép hibás.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz King Unique #237 üzenetére

    De egy kazal olyan dolog van, amit az MS beépítve nem tud, külső program meg igen. Továbbra sem értem, mi ezzel a probléma. Akkor az mind nem ajánlott/nem szabványos/ nem jó?

    Akkor mégis ugyanazt akarod csinálni, amit én csináltam. Itt egy remek leírás hozzá (csakkhogy, a Secure Boot kérdést ez nem tudja megoldani még): [link] A BCDboot helyett a bootrecet kell elővenni és ahhaz újraépíteni a a BCD-t (lásd feljebb).
    Technetes. Az elég Microsoft (elég hivatalos). :-) Nekem volt egy extra kör, mert csak 100 megás volt a boot kötet.

    [ Szerkesztve ]

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák