Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    válasz King Unique #227 üzenetére

    Macera, igen-egyszer tíz perc az életből (én nem szoktam, utálok újratelepíteni, a hetes is a kiadása óta van telepítve). Hogy a Linux rugalmas, az remek, de én egyszer megcsinálom működőre a dolgot és aztán nem kell semminek rugalmasnak lennie-ha erre volna szükségem, rég LiLoval (illetve újabban GRUB-bal) csinálnám, és nem érdekelne az OS saját hátfájása. :) Illetve, amikor még jobban érdekelt, a multibootot egy nem jut eszembe nevű progival csináltam, ami teljesen elrejtette egymás elől a boot területeket, partíciókat és menüből azt választottam, amit csak akartam, úgy, hogy egyik sem vette zokon a másik jelenlétét. Az OS telepítése úgy nézett ki, hogy ebben a programban nyomtam a megfelelő menüpontot, ami emulált egy új, üres bootszektort a telepítéshez. Régi, szép idők. :D Megvan, System Commander a neve, és létezik még a mai napig is. A Secure boot kikapcsolhatatlansága furcsa szokás, talán valahol ezzel ösztönöz a gyártó az újabb rendszerek használatára. Ismerek ilyen gépeket én is, ultrabookoknál futottam néhány ilyen furcsába. Nem annyira értem, miért jó ez-amíg van CSM és nincs jelszavazva az UEFI, addig semmit nem ér az, hogy secure boot van, ha meg nincs, akkor csak bonyolítja a telepítést, meg ha az adathordozóhoz fizikailag hozzá lehet férni, akkor sem sok vizet zavar. De oké, ez legyen a W7 hátránya.
    "Csak azt ne felejtsük el, hogy folyamatosan kapja a build upgrade-eket, amikben eleve javítanak & fejlesztenek ezt-azt."
    Nnna. Látod, pont ez a baj! Ez így mindennapi munkavégzésben nem megy, hogy "lehet, hogy..", meg "akadhat..", meg "ezt-azt". Ott a munkának mennie kell és nem az OS-t reszelgetni, meg gondolkozni rajta, hogy ez most így jó, inkább ne kapja meg a következő buildet, mert hátha elszabódik miatta valami. Egy éve, mikor a 10 elindult, tök jónak tűnt, mert egy egészen jól működő valami volt, olyan igazi, kiadásra jelölhető előtti változat. Amit azért még nem pakol fel az ember élesbe, de már teszteli, használja. És a baj az, hogy aztán részben maradt is ebben az állapotában, elismerve azt, hogy megoldottak sok hibát, de..

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák