Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz didyman #208 üzenetére

    Egy példa, de akad rá egy rakás cáfolat és az XP-t annak idején nagy divat volt gyakran újrarakni. Én is hiába raktam fel, ~ fél év már xarrá lassult, random explorer.exe összeomlott hibák stb. Aztán az USB-eszközök leválasztása tűnt el tálcáról és futtatásba kellett egy parancsot beírni [link]. Aztán a nyögvenyelős frissítés, 100% scvhost.exe és egyéb hibák. Örültem, hogy megszabadultam tőle...

    [ Szerkesztve ]

  • Glenda

    addikt

    válasz didyman #210 üzenetére

    Lead dev vagyok, némi beleszólással a céges stratégiába, két hete közöltem a főnökkel, hogy nem támogatjuk tovább az xp-t, mert nincs kedvem/erőm/időm leimplementálni a libet kétszer. Egy ideig háborgott, aztán belenyugodott. Elég kellemetlen tud lenni az xp hülyeségeivel foglalkozni. Industrial cuccokhoz fejlesztünk szoftvert.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • King Unique

    titán

    válasz didyman #222 üzenetére

    Az alatt vsz bőven jobbat csinálnak belőle. Illetve én azért nem egészen értem ezt a nagy 7-es ajnározást sem, mert már most van több olyan dolog is, amiben a 2 újabb Windows jobb. Az, hogy utóbbiak még egyáltalán nem alkalmasak a leváltására, az is kicsit túlzás.

    Amúgy nemrég pont megszívtam otthon az egyik laptopnál [link]. Az eredeti HDD-n Win7 volt Legacy-MBR módban telepítve, de mivel nem tudom a BIOS-ban visszaállítani, így nyilván visszarakni sem érdemes a gépbe. UEFI-ben meg ugye nem tudom telepíteni a 7-est a Secure Boot miatt...ami azért megint elég nagy hiányossága a "kicsikének" és még egy Linuxnál, egy Ubuntunál sem nagyon okoz ez problémát.
    De azért nem fogok siránkozni miatta azon a gépen, mert az én igényeimet maximálisan kielégíti egy Win8.1/10 + Linux kombó. Hirtelen nem is tudnék Windows kapcsán olyan dolgot említeni, ami miatt számomra a 7-es nélkülözhetetlen lenne. Például az Aero Glass eleve nem tetszik, de némi átlátszóság azért van a 10-ben is. Aztán élményindex, minialkalmazások és társai sem hiányzik, illetve utóbbira van (jobb) alternatíva. Hagyományos Start menü sem kell, nekem már inkább kényelmetlen a használata, illetve szvsz már a Start gomb jobb klikkes menüje is sokkal hasznosabb. Valamint ennyi erővel külső menüt tudok az újabb rendszerekre is rakni, amik egyébként sokkal többet tudnak. Stabilitás és működés terén pedig az újabb rendszerekkel sincs különösebb gondom, valamint az általam használt programok is mennek rajtuk.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz didyman #226 üzenetére

    Az átalakításra én is találtam leírásokat / videókat, de azért macerás egy kicsit. Illetve egy Windows eleve nem olyan rugalmas ilyen téren, mint egy Linux. Utóbbi tud pl. MBR alapon is bootolni UEFI-ben, pont nemrég próbáltam. Azért akkora hiányosság, mert mivel nálam eleve be van kapcsolva a Secure Boot és nem tudom kikapcsolni a BIOS-ban, így alapból el sem indul a W7 telepítő. Ellenben a W8.1/10 igen, de ezt már írtam fentebb is.
    Igen, bizonyos esetekben valóban akadhat még probléma a W10-zel. Csak azt ne felejtsük el, hogy folyamatosan kapja a build upgrade-eket, amikben eleve javítanak & fejlesztenek ezt-azt. Már lehet a hamarosan megjelenő RS1 is sokaknál megold bizonyos problémákat.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz didyman #229 üzenetére

    Igen, csak az ilyen megoldások nem biztos, hogy minden esetben, minden gépen működnek és kicsit gányolás is egyben. Mivel egy Windows telepítés általában úgy működik, hogy vagy Legacy-MBR boot, vagy UEFI-GPT. Nem úgy, hogy egy telepítésen belül összevissza lehet variálni a kettőt, váltogatni csak úgy a partícióstílusokat. :N
    Igen, egy G580-as laptop, aminél eleve lehet váltani a kétféle boot mód között. Illetve vsz a gyártó sara is, hogy UEFI-ben ilyen problémába futottam bele.Viszont az azért elég érdekes, hogy a W7 telepítő be sem bootol, kapásból letiltja a Secure Boot, ellenben a 8.1/10 simán. Ebből én előbbi hiányosságára is következtetek...
    A "felvett kulcsokkal" alatt nem tudom pontosan mit értsek?

    A Win10 kapcsán, ha itt-ott (még) előfordul is vele probléma, azért azt sem lehet kijelenteni, hogy általánosan nem alkalmas a váltásra és munkavégzésre. Mert van, ahol meg különösebb probléma nélkül működik. Illetve a folyamatos fejlesztéseknek nyilván meglesz az eredménye. A 7-es meg bő 3 év után úgyis megy a levesbe, szóval hosszabb távra már eleve nem érdemes tervezni vele és előbb-utóbb váltani kell egy újabb Windowsra.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz didyman #232 üzenetére

    Azt tudom, hogy külső programok tudnak adatvesztés nélkül konvertálni MBR - GPT között, de pl. a lemezkezelő és diskpart nem nagyon. Aztán UEFI telepítésnél eleve vannak + partíciók, külön EFI partíció stb. Az volna az igazi, ha tudna a Windows mindkét módban bootolni, illetve nem manuálisan, sok lépésben kéne átfaragni. Utóbbi pedig, még ha működik is, nem egy hivatalos megoldás.
    Ha F12-t nyomok, akkor látható a boot lista, ahol a Windows Boot Manager van az első helyen, de semmit nem lehet vele csinálni. Mivel nem lehet belépni a BIOS-ba, így a sorrendet és egyéb dolgot sem lehet állítani.
    De, ha Legacy boot + MBR HDD-re (több Windows & Linux) mutatsz nekem egy megoldást, ami adatvesztés és egyéb problémák nélkül átalakítja UEFI-ben és ezen a laptopon is használhatóvá, akkor azt mondom ok és emelem kalapom. :K

    Az életciklus, illetve a terméktámogatás vége publikus: [link], [link]. Nem valószínű, hogy x évet hosszabbítani fog az MS, főleg hogy ennyire tolják a 10-est és eleve utóbbira épülő egységes platformot szeretnének. Persze majd pár múlva úgyis kiderül mi lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz didyman #234 üzenetére

    Azért, mert mondjuk a hivatalos megoldás kb. az, hogy telepítse a rendszert Legacy / UEFI boot szerint és, ha később esetleg váltani akar, akkor előtte mentse le az adatait és reinstall a másik boot szerint. Ok, hogy manapság van mindenféle leírás, külső program, megoldás stb., de épp ezeket mondjuk az MS oldalán sem hiszem, hogy annyira reklámoznák. Na meg itteni Windows topikokban is ilyenkor mondják, hogy előtte törölj minden más partíciót, gyaluld le diskpart segítségével a lemezt stb.

    A 2 boot mód közötti váltást, csak a BIOS beállításaira értettem, hogy van rá lehetőség. Nyilván nem arra, hogy ezt egy telepítésen belül variálni akarom. Max. olyankor lehet hasznos, ha eleve egy másik szerint telepített lemezem + OS-ek vannak és ilyenkor csak átállítom, hogy azok is használhatók legyenek. Tehát esetemben, ha a BIOS-ban vissza tudnám állítani Legacy bootra, akkor tudnám használni a régi HDD-t és a rajta lévő oprendszereket. Csak az a helyzet, hogy nem tudom és F2-vel sem tudok belépni + xy HDD / elem stb. kivételes reset sem használt. Illetve most van UEFI-ben telepítve egy Win8.1, de annál még ezzel a megoldással sem működik a belépés. Próbáltam live Linux alól is ügyködni [link], de az sem járt sikerrel.
    Itt egyedüli megoldás vsz a BIOS frissítés lenne, de már a legújabb van rajta és downgrade / reflash opció nem támogatott ezen a gépen. Vagy esetleg az általad említett "átalakítós" megoldás, de arra pontos leírást nem kaptam, illetve ki tudja, hogy esetemben működne-e rendesen?

    :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz didyman #236 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy nem megoldható xy módszerekkel, hanem hogy nem ez a szokványos eljárás. Az MS oldala, vagy maga a support ilyet vsz nem is nagyon ajánlana, mivel aszem már a saját tooljaik (lemezkezelő, diskpart) sem tudnak MBR - GPT között adatvesztés nélkül átkonvertálni.

    Nekem az említett megoldás pont nem jó, mert ugye én az ellenkezőjét szeretném, ami macerásabb lehet. Magát a Windows 8.1/10 telepítőt be tudom pendrive-ról bootolni UEFI-ben és shift + F10 után parancssor is van. Csak ugye egy működő és pontos leírás kéne. Annyit már gányoltam, hogy simán átkonvertáltam GPT-re a lemezt, de az nyilván kevés volt a bootoláshoz... :D Itt kéne külön EFI partíció, Windows Boot Managert hozzáadni a boot listához stb. Most visszakonvertáltam a lemezt MBR-re, aztán egyelőre elvan egy USB-s külső házban. Az adatokat majd lementem, aztán ha más nem megy, akkor marad a teljes költöztetés és UEFI szerinti újratelepítés. Csak ugye mindent elölről beállítgatni, minden programot feltelepíteni nem éppen kellemes...
    Igen, amúgy valószínűleg a gyártó sara is és kicsit nonszensz. Többen mondták már ismeretségi körben, meg innen a fórumról is, hogy olyan nincs, hogy nem lehet belépni a BIOS / UEFI-be. De ezek szerint mégis... :(((

  • King Unique

    titán

    válasz didyman #238 üzenetére

    Ez igaz, de én leírtam mire gondolok, még egyszer nem fogom. :N
    A leírást köszönöm! Ahogy nézem ez a diskpart + boot bejegyzés hozzáadása. Még futok pár kört, aztán adatmentés után lehet megpróbálom.

Új hozzászólás Aktív témák