Új hozzászólás Aktív témák
-
lapa
veterán
nézd meg a vidit, ez egy végletekig kikönnyített cucc, majdnem mint egy papírsárkány. még szabadesésben sem okozna ijedségen kívül semmit. szerintem totál laposan is pár m / s lehet a sebessége, mit a nyitott ejtőernyős embernek. ez meg a minimális tömeg nem teszi veszélyessé.
-
Auratech
őstag
No, ha egy gyerekjátékra lehet ernyőt tenni, egy pár tízzer dolláros dobozra miért nem lehet tenni egy pár dolláros gyorsulás, magasság érzékelőt, ami kioldja az ernyőt szükség esetén? A beleépített gpssel elég hamar ráakadhatnak.
Auratech Field Recording
-
Auratech
őstag
Ne aggódj, műkődik az. Ha neked úgy könnyebb elképzelni, lehet két szelep a fullos vezérlés.
Az égi áramlatokat meg lehet nyegelni. Az átdiffundáló gáz ma már apró részletkérdés a fémgőzölt mylar óta. Csupán hidrogén esetében gond. Hélium esetében semmiképp.
Mondok neked valamit, emlékezz majd!
Lesznek tömör anyagból is lufik! Aerogél kompozitokból, amik szuperkondenzátorként a feszínükőn terülő napcella fóliából jókora töltést képesek tárolni, leadni. A testben kialakított csatornákban pedig ionáramással meghajtást használnak. Olyan lesz, mint egy felfordított, vaskos surfdeszka. Mobil cellaként, aktív forgalomfigyelőként, soktucat egyéb funkcióval. 2027-től.Auratech Field Recording
-
bambano
titán
oké, tehát az, hogy hirtelen kilyukad egy ilyen ballon, amitől hirtelen 5km-rel lejjebb találja magát (egy adott ellenőrzési időpontban) és te ebben nem látod a problémát, akkor valóban elbeszélünk egymás mellett.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
az irányításáról eddig annyit lehet tudni, hogy hagyják, hogy elfújja a szél, majd egy határon túl magasságot váltanak, hogy visszafújja. Ez a bazira nagyon komoly irányítóberendezés kb. két csap. mert abban is biztos vagyok (szemben itt egy korábbi fizikatudós hsz-szel), hogy a ballonból a gáz saját akaratából nem fog visszamászni a palackba, hogy kompresszor lesz-e ott, az kétséges.
Tehát az a hiperszuper irányítóberendezés az két távvezérelt szelep jelen tudásunk szerint. Ha üzemzavar szerűen kilyukadt a ballon, akkor ezek haszna az én megítélésem szerint nagyjából nulla.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
dabadab
titán
"oké, tehát van egy ballonod. fent kellene lennie 20+ km magasan. nincs rajta hajtómű, nincsenek kormányberendezései, elvileg egyetlen eszköze, ami felhajtóerőt termel, az a gáz, ami benne van."
Neked lehet, hogy ilyen ballonod van, a Google-nek viszont teljesen biztosan nem ilyenek lesznek.
DRM is theft
-
bambano
titán
válasz
The Seer #132 üzenetére
amelyik ballon gyanúsan gyorsan süllyedt 5 kilométert, az a ballon a maradék 15 km-t a földfelszínig már megteszi annyi idő alatt, amennyi kevés egy rendes riasztás kiadásához. a fizika alkalmazásának képessége nem túldramatizálás.
ja, felszedhetik, ha kiássák a kráterből, amit ütött. csak közben ki kellene kerülnie a civil repülőket/repülőknek.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
igen, a nyomásvesztés annyira ritka eset, hogy sztenderd művelet, mindig szivárog. jelenleg nem ismerünk olyan anyagot, ami képes huzamosabb ideig ilyen gázokat magába zárni. nem is ez a kérdés, hogy a normál, előre kalkulálható lassú szivárgáskor mi van, mert az előre kalkulálható.
hanem az, amikor hirtelen történik nyomáscsökkenés valamilyen baleseti ok miatt. ott már nem kell azon agyalni, hogy hogy ereszted le, mert már lapos. jön lefelé, mint a kő. na akkor ugráljanak félre a jumbók?
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Auratech
őstag
Az irányváltoztatáshoz a légrétegek különböző áramlási irányait használják. Hasonlóan a vonuló madarakhoz, akik gyakran napokat tudnak szinte csak vitorlázni, termikről termikre. A vitorlásokkal is eljutottak mindenhova, pedig nem pont oda fújt a szél, ahova indultak.
A szabályzás nyilván a gáz visszaszívását, besűrítését jelenti, amikor lejjebb ereszkedik, mint a ballonos meteorólógiai állomások nagyobbjai. Emelkedéskor meg ereszt a lelottyadt ballonba.....Semmi nem tud 280-350 kmh-nál gyorsabban zuhanni, csak, ha meghajtást kap...
Úgy tudom, hogy a mai modern anyagok használatával a ballonok szinte tetszőleges ideig képesek fenn maradni. Ha van elég napelem felület, és a ballon elégy nagy...az energia ellátás is megoldott, mer a felhők felett mindig süt a nap...ha sok ballon van, a lefedettség megoldgató. Az első világháborúban is használtak már ballonos pányva távíró antennát. Ez egy kicsit fejlettebb.
[ Szerkesztve ]
Auratech Field Recording
-
The Seer
tag
Mondjuk úgy, hogy egy palack van rajt amit lehet távvezérléssel irányítani, hogy adott esetben mennyi gázt adjon a ballonnak pluszba vagy mennyit eresszen le belőle?
Észreveszik, hogy gyanúsan hamar süllyedt 5km-t a ballon. Fogják leengedik szép lassan és felszedik ennyi. Mit kell túl dramatizálni mindent?
Ingyen notebook tartó #UPDATE: http://surl.hu/3D7d35
-
lapa
veterán
legrosszabb esetben is leereszted teljesen, easy as that. ez egy törékeny kis szerkezet, de a kupola erős, feltételezem ritka eset lenne a nyomásvesztés. de szerintem valami minimál patron is lehet benne, amivel a következő leeresztőpontig még valamennyire elevickélhet.
ha jól értem amúgy is az a terv, hogy szintváltoztatással lenne rövid távon terelve. akkor gondolom patron is van benne, nem csak egyre lejjebb eresztő szelep.
-
bambano
titán
arról vitát kellene nyitni, hogy egy nagy darab, egyben lezuhanó ballon a jobb-e, vagy sok kilónyi hangsebességgel szerteszéjjel repülő szilánk...
gyűjtőként kifejezetten utálnám, ha tizensok kilométerről leesve peregne rám a fém. igaz, átlagemberként is utálnám.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
-
bambano
titán
válasz
The Seer #127 üzenetére
oké, tehát van egy ballonod. fent kellene lennie 20+ km magasan. nincs rajta hajtómű, nincsenek kormányberendezései, elvileg egyetlen eszköze, ami felhajtóerőt termel, az a gáz, ami benne van. Ez a ballon váratlanul 10km magasra süllyed úgy, hogy nem tudják megakadályozni. következésképpen hirtelen gázvesztésre lehet gyanakodni, másra nem. Tehát van egy leengedett ballonod, nulla felhajtóerővel, nulla tolóerővel, váratlanul, nincs a közelben senki, mit is tudsz csinálni? közvetíted videón a bulvárnak.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Radeon_5
aktív tag
Majd jol lesullyed par, eltalal egy utasszallitot es lesz moka
Son of a Bit
-
-
-
olbaidhun
őstag
De jó hogy ennyi mindenre van "energia"... nyilván érdekük a fejlődés ebben az irányban, de milyen könnyedén építhetnének a neten kívül más megoldást is egy szabadon szállingózó ballonba?!
Tiszta Skynet
(#18) fi:zi'k válasza dabadab (#15)
7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/
-
Ygg
senior tag
Uhh...
Előbb utóbb még Zeppelin is lesz. -
Auratech
őstag
20Km magasan nincs időjárás csak konstans széljárás.
- Amúgy miért ne lehetne feltenni rá olyan optikát, ami valós idejű képet ad megfelelő időjárás esetén, kiegészítve a mapsot egy réteggel...gondolom az NSA is támogatná...
- Én simán elképzelhetőnek tartok egy olyat, hogy házi kalózléggömbbel odalavírozok mellé és elpukkantom...
- Lézerprojektort rászerelni és a felhőkre felülről lehetne reklámot vetíteni, vagy a nagytesó képét...
Auratech Field Recording
-
Geostacionáriusra gondoltam, az marad ott. Amúgy ha célozni is kell, megoldható azért, ha nem olyan nagyon nagy az antenna.
A köteles verzió : a kötött ballonokat ismertem, de azok azért általában alacsonyabbra voltak engedve (léggömbzár), de a felderítő léggömbök sem 10-20 ezer méteren voltak
Mutogatni való hater díszpinty
-
nyunyu
félisten
A műhód ott is marad, lehet irányítani az antennát...
Hja, geostacionarius muhoddal konnyu.
Ha jartal mar Taliandorogdon, akkor tudnad, hogy ott eredetileg elliptikus palyan mozgo muhodakra lottek, tehat folyamatosan celozniuk is kellett az epulet tetejen levo 12 meteres izevel.
Kotellel kikotom temahoz: Par szaz evig szorakoztak ilyesmivel a kulonbozo hadseregek.
[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
-
bambano
titán
válasz
Tomy Yayo #71 üzenetére
csak egy földön álló tornyot le tud rombolni az, akinek valamiért nem tetszik, a 25 kilométeren lebegő lufihoz meg max. az öklét rázhatja azon a technológiai szinten
(#90) dchard: "az is majdnem biztos, hogy a közeghozzáférési réteget békénhagyják, nem is tudnának vele mit csinálni,": ehhez nem kell stratégiai partnerség, bótban akarnak neked eladni olyan eszközt, ami nem wifi szabvány, hanem ilyen távolsági problémák kezelésére módosított protokollt használ (worp). erre valószínűleg jobb lenne, mint a wifi.
(#98) The Seer: attól nem feltétlenül lassabb, hogy nagyobb a válaszidő, csak a tcp ablakot kell nagyobbra venni. anno dolgoztam műholdas neten, elfogadható volt interaktív dolgokhoz is (terminál).
(#110) dchard: a galamboknak nincs repülési hatóságuk, akik hisztiznének azért, hogy a fedélzeten bekapcsolsz egy mobilt
"Azt kell megérteni, hogy itt nem egy fiber power, vagy optikai szintű kapcsolat megalkotása a cél.": pedig lehetne az is... én láttam már ennél nagyobb távokat átlőve wifivel, 5-6 lépésben, a vége megküldve docsis2-vel, mégsem volt rossz a cucc. ez se rosszabb szerintem.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
Azé' én is meglepődtem, mikor coccialista iparvárosból bevittek katonának, és először éjszakáztunk a Bakonyban.... az mondjuk nem jutott eszembe, hogy a hatóságokat (szakaszparancsnok) kérdezzem, mert az egész századnak (a hivatásosoknak) nem volt annyi végzettsége, mint ott pár havernak...
(#61) icons: "Még pár kilométerre sem könnyű ellőni a jelet, minimum 20km elég nagy távolság": rendes antennákkal wifit 100 kilométer fölé lehet ellőni. tizenezer forintos, sarki bótban kapható kategóriájú eszközökkel 8-10 kilométert át lehet lőni 100 megával, nem túl rossz csomagvesztéssel.
"de nem tudok róla, hogy lenne olyan technológia, amivel belátható időn belül tudnának ilyen távolságon úgy kommunikálni, hogy ne hibajavító bitek legyen az adás 50%a": egyrészt jelszint függő, másrészt zavarfüggő. Itthon azért annyi a wifi, amennyi, mert nem akarunk más felhasználások rádiójeleibe belekavarni. Viszont a pampákon teljesen mindegy lenne, hogy mit nyomsz, nem zavar senkit. Tehát nyugodtan nyomhatnál 80-160 MHz-es sávszélességet is, nincs ott semmi, amit zavarhatnál vele. 160 MHz-en meg akár a bitek fele is lehetne fec, akkor is átmenne több, mint 50 megabit.
szerintem nem kellene 30 watt aktív adóteljesítmény, 2-3 watt elég lenne, de az is csak akkor, amikor felfelé tolod az adatokat. amikor az adója idle, akkor meg nem kell sok áram.
(#64) janos1988: nálunk itthon ahhoz, hogy 6-8 kilométeres átlövéseket biztosan megcsinálj, 40-45 méteres tornyok kellenek, mert van fa meg hajlik a föld. A 150 méteres torony hajlítás elleni méretezése önmagában nehéz ügy, meg ki mászna fel rá dolgozni? És nyernél vele mondjuk 30 kilométert... egy 3000 kilométeres szaharában minimum 100 torony kellene hosszában, meg széltében se kettő... Erre nincs pénz meg munkaerő.
(#68) dchard: a műhold fellövésével már nem az a fő probléma, hogy drága. hanem az, hogy nincs hova fellőni. ilyen rendszerhez jó lenne geostacionárius pályára lövöldözni, azokat meg régen elfoglalták az európai meg az amcsi tv-s szolgáltatók. a szinkronpályás mozgó műholdas megoldást, mint az iridium, nem tudom, mennyire lehetne megoldani, szerintem semennyire.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
vegyszer
addikt
Igen, mobilon mikor ezt írtam, nem néztem meg a videót. (a havi kvótám nem elég rá. Otthon konstatáltam, de reagáltam is rá azóta.)
De mekkora tömege is van 20000 m kötélnek?
(csak egy egy milliméteres damilra gondolj, és az még kevés is.
(hisz a szakító szilárdságának legfelül az egész kötél tömegét meg kell tartania.)
És ehhez hogy a kötelet felemeld, a lufikat jóval nagyobbra kell tervezni, hisz plusz mázsá(ka)t kell felemelnie.
Ezért járnak körbe, csak elsőre nem esett le a tantus, és a ballon sem."Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell
-
bambano
titán
"Van-e olyan kötél,": van, a rugalmas kötél. másrészt meg itt nem fix a ballon, tehát ha nagyon ugrál jobbra-balra, majd a kötél körpályán lehúzza.
betonkocka nem fogja végiseperni a környéket, mert a kötelet le is lehet oldani, ha túl nagy erők vannak benne.
"Szerintem az uralkodó szélirányban fogják elengedni őket": az uralkodó szélirány magasságfüggő ilyen helyeken, mint ahogy a projektről szóló kisfilmben be is mutatták... ha meg tudnák oldani a veszteségmentes emelkedést meg süllyedést, akkor lehetne olyat, hogy elfújja 200 kilométerre a szél jobbra, feljebb megy, visszafújja, lejjebb megy, kezdi előröl.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
dchard
veterán
Ugyan, a galambok sem szlalomoznak a földi műholdvevők előtt, mégis nagyon ritka, hogy bereccsen a kép (megjegyzem nem példa nélküli).
Azt kell megérteni, hogy itt nem egy fiber power, vagy optikai szintű kapcsolat megalkotása a cél. Igen, viharban valószínűleg szarul vagy egyáltalán nem fog működni, igen, lehetnek 1-2 sec kiesések amikor két gömb között vált, igen, lesz benne valamennyi packet loss is, meg a késleltetés sem lesz éppen kevés. Nem, nem ezen fog CS-zni, és nem ezen fog fullHD YT videókat nézni a paraszt. De. A semmi közepén, ahol eddig lófütty nem volt, ott is megoldhatóvá válik egy elfogadható szintű pár megás kapcsolat létrehozása csilliárdok elköltése nélkül.
MOD: az antennáról. Nem véletlenül írtam korábban, hogy valószínűleg okkal olyan az alakja, amilyen
Egyébként igazad van: a beamformingtól csak az adási irány kerül megfelelő pozícióba, a vételi oldalhoz ugyanúgy kell valamilyen megoldás, páldául amit leírtál.
Dchard
[ Szerkesztve ]
A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]
-
bambano
titán
én azt csinálnám, hogy a félgömböt felosztanám 4-8 térszögre és olyan antennát építenék, ami 4-8 fejes, egy-egy kvadránsban irányított. mintha egy körsugárzó helyébe négy szektorsugárzót tennének, csak ezt nem 2d-ben hanem 3d-ben.
(#51) FireFox1996: nem sok gép van, ami üzemszerűen 20km fölött repült és még szolgálatban van. talán az u-2r. a feketerigó már nyugdíjas, a mig-25-ök régen a földön vannak, a belőlük kialakított kísérleti felderítőgépek dettó. meg ahol olyan a világ, hogy nincs internet, annyira csórók, oda úgysem mennek felderíteni
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
de ha úgy küldöd meg 25 kilométerről a jelet, hogy földszinten szabályozási zónába eső jelerősség legyen, akkor a 10-12 kilométeren menő repülőknek még lehet gond.
kedves utasaink, kapcsolják be a biztonsági öveket és vegyék elő a zacskókat, mert a pilótánk szlalomozni fog a gugligömbök sugarai között...
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
vegyszer
addikt
válasz
Mr. Teddy #105 üzenetére
Vélhetően a csatorna userenként van titkosítva, hogy ne látsd, mit tölt fel/le a szomszédasszony. (mert titkosítás nélkül a megye meg tudná ugye nézni) De a sávszélesség, és erőforrás managment egy új szintje kell itt. Lehet ez is olyan mint a Formula 1. Amit ott kitalálnak, némely autóba beszivárog. Az itteni kutatásterületen szerzett tapasztalatokat bizony másutt is el lehet adni.
"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell
-
Teclis1993
tag
A nyelvtan teljesen mértékben jogos szar de amúgy sem vagyok nagy nyelvész nem is tanultam magyart meg +telefonon nem is látom mit írok.
De az hogy egy inkább egy fasz méregetés mint praktikus fejlesztés az tény nem vitatom hogy van jó oldala de nem hiszem el hogy majd ez viszi el a 3G-t a fejlődő országokba, nem azért mert lehetetlen csak azért mert ha végig gondolod ez sem 10Ft lesz.
Ez inkább egyfajta marketing hogy a Google mindenkire gondol és most már szegény kisgyerek nem fog éhezni meg szomjazni mert lesz Facebook. Persze nem vitatom nem ártana a net oktatás és gazdaság szempontjából és sorolhatnám még a pozitív hatását de gondolom a Google nem ingyen adná és ha fentiekre nincsen pénz akkor majd a erre lesz.De Új Zélandon ez egy király megoldás ott lesz rá kereslet mert egy fejelt országról beszélünk ahol elszórt a lakosság.
-
Fecow
aktív tag
válasz
Teclis1993 #99 üzenetére
A probléma ott van, hogy nem 0,2 ms latency társul a műholdhoz hanem 700-800ms lásd: http://itcafe.hu/cikk/ka-sat_muhold_internet_vannet/urinternet_2.html, de ugye a fizika miatt geostacionárius műhold esetén eleve nem nagyon mehetsz le 250 alá.
Egyébként én furcsának tartanám, ha 802.11n-nel ezt megtudnák oldani, jobbnak találnék rá valami WiMaxot, abba mobility management is van. Bár igazából a léggömbök vándorlása miatt talán még egy 3g szerű soft handover is elkellene, tudomásom szerint ilyen nincs a WiMaxban. Mindenesetre kíváncsian várom mi sül ki ebből.
Nyergeld meg a nagyot
-
Peethy
őstag
válasz
Teclis1993 #99 üzenetére
Nem tisztem a grammar naziskedés, de mielőtt csuklóból megkritizálod a világ egyik legnagyobb vállalatának új projektjét, kicsit javíts az írásképeden... ennek vagy háromszor nekifutottam, mire sikerült elolvasni.
-
Mr. Teddy
őstag
Mondjuk azt meg kell hagyni, hogy azért kell rendesen kraft a felküldő antennába, hogy átmenjen 20km-t. Mert ami átviszi felfelé, az oldalra is elvisz annyit, nem tudom hány csatornára van bontva ez a 2.4GHz-es sáv, de 20km-ént 15-20 előfizető férne el probléma nélkül. Nem is beszélve arról, hogy mennyi lehet a villanyszámlája az ilyen erősítésnek
mod: persze lehet irányíott karakterisztikájú az antenna, de muszáj széles szögben nyújtani a teljesítményt, mert bárhol lehet a fránya ballon.
[ Szerkesztve ]
-
The Seer
tag
válasz
Teclis1993 #97 üzenetére
Mert a műhold ezerszer drágább és pár százszor lassabb a nagy válaszidő miatt?
Okosabb emberek dolgoznak a Google-nél mint az itt kommentelő és cikkező emberek összesen beleértve engem is.Ingyen notebook tartó #UPDATE: http://surl.hu/3D7d35
-
Teclis1993
tag
Hát a gondolatok mente a fejemben "Ez egy baromság------------>--Vagy nem ez mekkora ötlet------------>Nem ez baromság ------> Nem tudom mit kommenteljek el dobom az agyam hogy ahelyett hogy magasabb pályára állítanának egy műholdat és fejeltebb hardvert tennének bele ők inkább vagiznak mert Google.... Istenem mért ?
-
vegyszer
addikt
Egy nagy teljesítményű lézerrel lel lehetne szedni ezt a mütyüt, annyi szent.
(adjon le csak pár tucat watt energiát pár femtoszekundum alatt...) Ennek a lufi nem áll ellen..."Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell
-
dchard
veterán
válasz
xenom0rph #88 üzenetére
Már bocs, de ez mi akart lenni? Gömbben terjed, meg áthatni?
Egyébként ahogy korábban kifejtettük szinte biztosan olcsón és nagy tömegben hozzáférhető 802.11n, kisebb valószínűséggel 802.11ac eszközöket használnak, és az is majdnem biztos, hogy a közeghozzáférési réteget békénhagyják, nem is tudnának vele mit csinálni, hacsak nincs stratégiai partnerségük egy olyan gyártóval mint a Qualcomm vagy a Broadcom. A ballonok között valamilyen Mesh hálózat valószínű, a földi állomásoknál előfordulhat, hogy egy speciális WDS van kialakítva, ami kizárólag a földi állomások felé néző rádiós modulokat tartalmazza, így mobility management nélkül nagyon minimális kieséssel meg lehet oldani a handover-t, és itt nincsenek gyorsan változó rádiós körülmények, mint mondjuk a corner effect egy mobilos hívásnál.
Dchard
A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]
-
EmberXY
veterán
válasz
scarabaeus #83 üzenetére
Aztán majd találgatják, hogy az adott térségben lezuhant gépek miért vannak hosszában kettévágva?
Up the Irons!
-
xenom0rph
őstag
Laikus kérdés, de a ballonból, hogyan fognák lent az internetet?
halahala
-
-
dabadab
titán
"lehet hogy majd kilőnek 1-2 ballont"
Mondjuk egy 20 km magasan levo ballont kiloni nem az a tul egyszeru feladat, az mar a vadaszgepeknek is magasan van.
"Meg arra is kíváncs lennék hogy ha 20év múlva már nem kellenek, akkor hogyan hozzák le őket..."
Lattal mar heliumos lufit? Na, a ballonokkal is pont ugyanaz tortenik, szokik beloluk a gaz.
"A Google meg nem kell félteni, mert a lefedett terület reklámbevételeiből hamar visszajön neki az ára....."
Jajj.
DRM is theft
-
forbence
csendes tag
Ha fúj a szél netezünk, ha nem, nem.....
Amúgy elég beteg ötlet, de arra kíváncsi lennék hogy ahol tiltják a netet ott mit csinálnak, de lehet hogy majd kilőnek 1-2 ballont
Meg arra is kíváncs lennék hogy ha 20év múlva már nem kellenek, akkor hogyan hozzák le őket...
A Google meg nem kell félteni, mert a lefedett terület reklámbevételeiből hamar visszajön neki az ára.....
-
Várom már mikor lesz aprón...
Vajon lesz neki loon topik, vagy mehet az egyéb HW-be?Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy ¤¤¤ Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vizion/index.html
-
dchard
veterán
"Csak arra szerettem volna utalni, hogy lehet nagyon sokat kell feláldozni a redundancia oltárán, ahhoz hogy alacsonyan tartsuk a hibaarányt (netalántán ki is javítsuk őket)."
A mostani technológiák is így működnek: a mobilnetnél vagy a wifinél közepesen jó csatornaminőség mellett (ez a legjellemzőbb), a hálózati forgalom harmada redundáns adat. Rossz körülmények között kb. a fele.
És ezekkel az adatokkal nagy mértékben - több nagyságrenddel - csökkenthető a rádisó csatorna megbízhatósága, tehát nem csak megpróbálják megjavítani, az esetek nagy többségében ez sikerül is. A sávszélesség fogalma nem is értelmezhető igazán bithiba arány nélkül, hiszen azt szeretném, hogy az jöjjön ki az egyik oldalon, amit a másikon beküldök, ha meg a fele megsérül, azzal nem sokar megyek
Szóval ha ők 40megán a 150megabitből (MIMO nélkül) legalább 50-60megát nettóban le tudnak lőni és el tudnak osztani a földi állomások között, akkor már bőven teljesülnek a célok. Márpedig ez olyannyira nem lehetelten, hogy most is vannak 20km-es rádiós linkek, amik ennél többet is lazán átvisznek (igaz az pont-pont). Szóval nem lehetetlen ez.
Dchard
A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]
-
DarknessHope
senior tag
konkrét hatásfokról nehéz beszélni napkollektornál. mert külső hőmérséklet és a kollektor saját hőmérsékletének különbsége delta T, sugárzási adatok (beesési szög tájolás) és kollektor típusától is függ, hogy mi a pillanatnyi hatásfok. inkább görbékkel szokták jellemezni, mint a szivattyúknál. Ha ez esetleg ismerősebb... ha érdekel küldhetek róla egy kis anyagot holnap ha nem felejtem el.. napelemnél valamivel könnyebb hőmérséklettől itt is függ... csak pont fordítva.. nagy melegben kicsit romlik és szintén típustól függ.. jelenleg 17-18% át tudja hasznosítani a legjobb forgalomban lévő típusok. állítólag van valami NASA fejlesztés ami 40%-os és olyat küldtek fel műholdakra.. nem sok anyagom van erről. én leginkább napkollektorral foglalkoztam. de amúgy napkollektorral ideális esetben lehet 80-90% is a hatásfok napelemmel ilyesmit nem igen lehet.... irj rám holnap délután priviben ha elfelejteném és küldök valamit de most fekszem... örülök hogy megoszthatom ismereteim.
[ Szerkesztve ]
Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!
-
zka67
őstag
Aztán nehogy az legyen ebből is, mint a világűrből, hogy majd elburjánzanak a "döglött" léggömbök és nem lesz aki összeszedje őket. Ezek sem lesznek fent örökké és előbb-utóbb keresztezni fogják a repülőgépek útját.
-
choco01
addikt
Hali.
Ezt a térképet hol lehet így elérni, vagy valami tracker szerűség a léggömbökhöz?Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com
-
icons
addikt
válasz
DarknessHope #72 üzenetére
Ezer hála : D
Tudom, hogy létezik ez a kettő, és tudom is, hogy mi a különbség. Csak azt nem, hogy melyik melyik. Amikor leírtam, akkor is gondolkodtam, hogy vajon melyiket kellene... pedig teljesen logikus az "elem" része!Rövid off: hatásfokban mi különbség? (utána tudnék nézni, de ahhoz már nagyon késő van!)
-
DarknessHope
senior tag
Nem kötekedésből csak szimplán jóindulatból írom (mivel mondhatjuk hogy ez a szakterületem) de több helyen is hibásan napkollektorokról írsz. . pedig amire valójában gondolsz az a napelem.
nagyon sokan össze szokták keverni. ezért engedjétek meg hogy pár sort írjak róluk mégis elég sokan olvassák ezt az oldalt.
napelemek..A nap elektromágneses sugárzását alakítja villamos energiává.
ez a fotovoltaikus hasznosítás.a napkollektor a napsugárzás termikus hasznosítására használt eszköz. valamilyen közvetítőközeget (általában levegő v víz) használ.. leggyakrabban mint használati meleg-víz( pl fürdővíz) előállításra használjuk.
Megjegyezni a legkönnyebb a neve alapján... az elemek is villamos energiát biztosítanak (persze teljesen más módon) mint a napelem. a neve talán pont innen jött.. hogy egyes kis teljesítményű egyébként korábban elemes berendezésekbe pl számológép elem helyett tettek napelemet (PV panelt)
Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!
-
Tomy Yayo
senior tag
Szerintem a légtér is "valakié" khm
Kellenek oda engedélyek a használatához azért. Bár az igaz, hogy az is meg van határozva, hogy mettől meddig számít az ország "légterének" ami fölötte van. Lehet, hogy rosszul emlékszem, de most valamiért 30km ugrik be. Akkor meg a 20km-es ballonokra kormányhivataloktól, katonaságtól, légierőtől, stbstb. engedély kell. Szerintem velük nehezebb és drágább is egyezkedni, mint egy magánszemély magántulajdonáról, hogy oda építsenek egy tornyot.
Nade, ez most csak ilyen agymenés volt, ettől függetlenül szerintem baromi jó ötlet. Igazából az a szomorú, hogy csak ilyen fejletlen országokban gondolkodnak (egyelőre), pedig még Magyarországon is lenne hol javítani. Ma olvastam, hogy még sok helyen csak ADSL van, az is mikor van, mikor nincs ugye, mert nem éri meg kiépíteni. Na pl. ilyen helyekre is jó lenne, és fizető kereslet is lenne rá, az tuti (sőt, ilyenekre lenne a legjobb, ahol mondjuk földrajzi adottságok durván korlátozzák a hálózatépítést).
[ Szerkesztve ]
Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo
-
dabadab
titán
válasz
janos1988 #64 üzenetére
"De ha már a ballon az fogadó/küldő, akkor tényleg nem jobb lenne 100-150 m magas tornyokkal lefedni egy adott területet?"
Milyen szempontbol lenne jobb? Egy 100-150 meter magas torony baromi draga, a fold az mar mindenhol valaki, egyezkedni kell vele, a foldi cuccok ki vannak teve a termeszetnek (a sztratoszferaban joval stabilabb az idojaras, mint itt lenn) meg az embereknek, a napelemek (mert nem latok mas megoldast az aramellatasra) porosodnak meg joval kevesebb napfenyt kapnak, mint odafenn a felhok meg a suru legretegek folott es extra bonuszkent a ugy saccra negy nagysagrenddel(!) kisebb teruletet lehet lefedni roluk, mint egy 20 km-en lebego lufirol, vagyis ennyivel tobb kellene beloluk.
DRM is theft
-
icons
addikt
"... jelentős menyiségű redundáns adat továbbításával elért viszonylag alacsony bithiba arányra építkezik..."
Csak arra szerettem volna utalni, hogy lehet nagyon sokat kell feláldozni a redundancia oltárán, ahhoz hogy alacsonyan tartsuk a hibaarányt (netalántán ki is javítsuk őket). De igazad van, még így is nagyon szép eredménynek számít."egyébként meg mindent nem oldhat meg a google."
Valóban nem teheti, de erősen kétlem, hogy puszta karitatív tevékenységből tenné mindezt.Nyilván neki is célja, hogy eljusson az ott élőkhöz a szolgáltatása. És nyilván nagyon okosan kigondolták már, hogy mennyi hasznuk lesz belőle. Bármennyire is szeretem a Google-t, persze ők sem jószándékból cselekednek (ami nem azt jelenti, hogy az nem vesz részt a döntésükben persze. Ami viszont nem kicsi PR értékkel is bír, úgyhogy visszaértünk oda, ahonnan kiindultunk
)
No, mindenesetre meglátjuk majd, hogy mi sül ki belőle, nagyon várom az első visszajelzéseket, eredményeket!
-
dchard
veterán
Minden, de minden rádiós technológia a mobilnettől a műholdas TV-n át a modernizált GPS-ig a jelentős menyiségű redundáns adat továbbításával elért viszonylag alacsony bithiba arányra építkezik, ez a rádisó adatkapcsolatoknál kiegészül adaptív modulációval és kódolással is.
Az összes megoldás közül ez tűnik a legéletszerűbbnek, a földet pedig nem akarják lefedni vele, kizárólag az el nem ért területeket. Az adásszint normális derűs idő esetén valószínűleg jóval kisebb annál a 20-30 wattnál, egyébként meg mindent nem oldhat meg a google. A világvégi területeken áram csiholására már van rengeteg jó projekt.
Azt meg ne feledjük, hogy egy műhold fellövése mennyibe fáj, pedig milyen korlátozott a kapacitása, ennek megfelelően iszonyat drága az előfizetési díja. Valószínűleg akár egyetlen hold fellövéséből rengeteg ilyen ballont lehetne készíteni, és ha tényleg jó hatásfokkal újra tudják hasznosítani, akkor nem lesz ez rossz.
Dchard
[ Szerkesztve ]
A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]
-
dajkopali
addikt
ez egyáltalán nem troll vélemény
ha tényleg használható és olcsó technológiát állítanak elő, és erre lesz fogadóképes piac (ez elsősorban a fejlődő világ állami irányításán múlik), akkor az azt jelenti, hogy a Google nagyon erős szolgáltatói pozícióba kerül a világ hatalmas részén
ha jól emlékszem az adatokra, jelenleg a világ kb. 8 milliárd embere közül kb. 2,5 milliárd fér hozzá rendszeresen internethez
ami azt jelenti, hogy óriási piac van nyitva"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter
-
domi007
őstag
<troll elmélet on>
Nyilván el akarják érni a még nem internetre kapcsolt embereket is, hiszen akkor még több adattal tudnak kereskedni és még több pénzt tudnak keresni
<troll elmélet off>Érdekes projekt, érdekel mi lesz vele 5 év múlva
"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik
-
The Seer
tag
Elég kemény gombákat ehetnek a Googlenél amiből ilyen jó ötletek születnek
Támogatom a dolgot.
Ingyen notebook tartó #UPDATE: http://surl.hu/3D7d35
-
janos1988
addikt
Lenne pár hónapod rá
De ha már a ballon az fogadó/küldő, akkor tényleg nem jobb lenne 100-150 m magas tornyokkal lefedni egy adott területet?
https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D
-
icons
addikt
"A válaszidő biztosan relatíve nagy lesz, ami függ a köztes állomások számtól, de ezt nem is online játékra találták ki."
Igen, én is erre gondoltam. Még pár kilométerre sem könnyű ellőni a jelet, minimum 20km elég nagy távolságÉs az is biztos, hogy ez is jóval több annál ami eddig volt (=semmi), viszont messze nem tekinthető végleges megoldásnak az én szememben. Nem vagyok szakértő (meg Szakértő sem
), de nem tudok róla, hogy lenne olyan technológia, amivel belátható időn belül tudnának ilyen távolságon úgy kommunikálni, hogy ne hibajavító bitek legyen az adás 50%a.
Márpedig ha ilyen nem létezik, akkor ez átmeneti megoldásnak jó lehet, de nem véglegesnek. Ettől persze még mindig eszméletlenül jó, amit csinálnak, és nagyon érdekes, csak nem az fog történni, hogy feleresztik őket, és hátradőlnek, mert minden készen van.
Illetve itt már többen feszegették, hogy mennyi ballon kellene a teljes bolygó lefedéséhez. Ugyanígy a jelenlegi technológiákkal ez sem járható út, hiszen sokat romlana a teljesítmény (értékes adat / összes adat).Már alig-alig emlékszem az ac-s technológiákra, de szerintem a beamforming-ra gondoltam. Attól lehet egy bizonyos irányba erősebben kiadni a jelet? (mármint egy irányba lehet kiadni, így elegendő kisebb teljesítmény is)
20-30watt: mivel ilyen magasan van, a ballon ennyit gondolom simán előállít a napkollektorokból (mivel ha jól értettem ,a felhők is mindig lejjebb vannak), de ugye lentről is akkor legalább ennyi energia kell. Az pedig egy egyszerű földi egységnek elég sok olyan területen, ahol áram is alig van, sok. Főleg Afrikában, ahogy jó európaiként (tehát nem) tudom, kevés nem nagyvárosban van áram, és sok helyen napkollektor van) Az pedig földfelszínen gondolom nem folyamatosan termel ki 20W-ot sem.
De a sok szkepticizmus ellenére tényleg tetszik a dolog
-
vegyszer
addikt
válasz
Kalamona1 #59 üzenetére
Igen, igen, valamivel el kellett b@szni az időt.
Mobilon most néztem meg a videót is. És láttam, hogy ezek tényleg körbe akarják röpködtetni a föld körül a lufikat. Kérdés, hogy mennyire maradnak a kiválasztott tartományban.
"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell
-
vegyszer
addikt
válasz
Kalamona1 #56 üzenetére
Pár éve az USA nagy áramszünete idején ezrek hívták a nagyvárosi emberek a 911 számot, hogy apró fénylő valamik vannak az égen. Az ezredik hívás után az ügyeletes kimenet megnézni mi lehet az. Kiderült, a csillagos eget látta millió ember, mint előtte soha, fényszennyezés nélkül.
"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell
-
-
Kalamona1
tag
Én azon gondolkoztam hogy éjjel lehet látni a repülőket ahogy villognak az égen. Sőt néha még egy egy műholdat is ellehet kapni. Legalábbis nem nagyvárosban. Most már lassan annyi villogó pötty lesz az égen hogy sokan azt fogják hinni hogy a csillagok mozognak. Jah meg persze lila a tehén.
Mindentől féltjük azt, akit szeretünk, mert végső értelemben talán a halálra vagyunk féltékenyek. (Márai Sándor)
-
-
vegyszer
addikt
A Föld felszín területe: 510 072 000 km² (a Wikipedia szerint)
Ezt visszaosztva 1800-al, kiderül, hogy a teljes földet minimum 283000 ballon tudná lefedni.
A szárazföld már csak 148 939 100 km²
(és nem is kellene mindent lefedni, csak a gyér infrastruktúrát. Meg minek is a déli sarki hosszú éjszakán torrenten lehúzni az Avatart.)Tehát kell ballon rendesen, annyi szent.
[ Szerkesztve ]
"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell
-
vegyszer
addikt
Ez valóban érdekes koncepció.
Kötéllel kikötni két ok miatt legalább nem lehet:
-Van-e olyan kötél, ami mondjuk 20-50-100km/h szélben is megfogja a pár száz négyzetméteres ballon okozta légellenállásból származó húzóerőt? (Biztos van)
-Ha van ilyen, akkor az mekkora plusz tömeget jelent, (me' a kötél nem áll meg magátó a levegőben, legfeljebb is csak "avízbőveszikia zoxigént")(emellett, ha valaki elkezd felmászni, el akarja vágni, repülővel nekimegy, villámot lehozza a földre, meg a horgonyt feltépi, és e4gy 15x15x15-méteres betonkocka sepri végig a környéket, mint egy úthenger, és még ki tudja mi lehetne vele)
Szerintem az uralkodó szélirányban fogják elengedni őket. Pl egy keletre fújó szél esetén nyugatafrikában indítják, és keletafrika felett leeresztik, és begyűjtik őket. Én nem hinném, hogy teljes távon szabadon mozoghatnak a világ körül. Bár könnyű célpont, akár a földről lézerrel is ki lehet rajta lyuggytni egy egyforintosnyi felületet, és akkor előbb utóbb, de lejön.
Véleményem az, hogy ilyet meglévő technológiára alapoznak, de annak nagyon nem klasszikusan alkalmazott voltát használják ki.
"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell
-
FireFox1996
őstag
Vadász + kém gépek nem ilyne magasságon repülnek ?
<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>
-
lapa
veterán
emberek, tízezres meg bolygóléptékben akár százezres nagyságrendű ballonokra gondoljatok, gyakorlatilag mindenhol lehetne elég.
-
Ezek lesznek a jövő műholdjai+gps-ei,aztán ha valaki kiakar jutni a földről akkor majd kerűlgeti őket,mint a szlalom pályán a bójákat
Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!
-
-
dchard
veterán
Van egy olyan érzésem, hogy nem véletlenül úgy néz ki a földi antenna ahogy
Szerintem megoldották, hogy az ég felé néző 160-180 fokos térszög bármely pontjáról viszonylag jó a nyeresége. Az is lehet, hogy valamilyen egyszerű szervós holdkövető mechanika van alatta, de inkább statikus megoldásra tippelnék. Handover szerintem nem lesz benne, mert ahhoz bele kéne nyúlni a MAC rétegbe (ötltetem lenne rá egyébként ami egyszerűen központi oldal nélkül képes ezt megcsinálni), sokkal inkább valami olyasmit tartok elképzelhetőnek, ahol a következő ballon megjelenésekor 1-2 sec alatt áthangola következőre, vagy speciális WDS módban vannak a gömbök. A MU-MIMO-nak itt nagy a jelentőssége, mivel jobban tudja koncentrálni az adásteljesítményt azokra a területekre ahol van földi állomás, mondjuk ilyen léptékben életképesen működő MU-MIMO-t még nem láttam, de egyáltalán nem lehetetlen.
Dchard
A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]
-
Mateosz
aktív tag
Nekem nagyon tetszik!
És szerintem a név a ballon szóra is utal.
*** Be prepared! ***
-
dreamdancer
őstag
A kezdeményezés szép, de aki járt már fejlődő, harmadik világbeli országban nagyvároson kívüli területen, az tudja, hogy a szűk keresztmetszet az áramellátásnál kezdődik, konkrétan nincs hova bedugni a mobiltelefonod töltőjét... (És ehhez nem kell a dzsungelek mélyére meg a hegyek közé menni, a legcivilizáltabb afrikai országok közé tartozó Etiópia déli részén nem hogy net meg áram nincs, de a vaspapucsos eke se ismeretlen...)
Szóval nem ez fogja megváltoztatni a világot.
Nem a lényeg a fontos.
-
-
dchard
veterán
Ahogy a műholdas TV is be be reccsen egy nagyobb viharban úgy nyilván ez is. Valószínűleg ez annak, akinek eddig semmilye sem volt, most meg az idő 99%-ában netezhet, nem okoz problémát.
A válaszidő biztosan relatíve nagy lesz, ami függ a köztes állomások számtól, de ezt nem is online játékra találták ki.
Az AC-s wifi csak annyival több, hogy nagyobb sávot modulálnak, az alap technológia ezt leszámítva megegyezik az 802.11n-nel, nem találták fel a spanyol viaszt, MIMO és STBC eddig is volt, talán a MU-MIMO itt érdekes lehet a beamforming miatt. Viszont a nagyobb sáv modulálása nagyobb energiaigányt is jelent.
Nagy valószínűséggel szűkitett modulációs táblát (MCS) használnak, amiben csak az 1/2-es vagy 1/3-os coding rate-et tartották meg, és magasabb jel-zaj arányt is specifikálhattak a nagyobb sebességű indexekhez. Ilyenkor az adatok fele, harmada hibajavító kód. Tehát ha jön a felhő, akkor lassab de robosztusabb módba kapcsol az adó és a vevő oldal is. Illetve adászintekkel sem kell foglalkozniuk, akár 20-30 wattal is megküldhetik, mert mire leér a jel, simán a szabályozási zónába csillapodik. A speciális felfelé néző antennákkal a földi interfrencia források egy része is kizárható, illetve a Google hálózata sem kelt zajt a maga nagy adászintjével a földi hálózatokban, hiszen az enegiája nagy részét az ég felé sugározza. Mondjuk arra kíváncsi vagyok, hogy a földi állomásnak mennyivel kell adnia, hogy működjön a link. Arról nem beszélve, hogy ezeket a labda méretű antennákat is lehet nagyobbal heyettesíteni, így rossz időjárás esetén is nagyobb lesz a tartalék.
A másik, hogy ez nem egy mobilhálózat, rögzített földi állomásokat igényel nagy nyereségű (tehát relatíve nagy méretű) speciális antenákkal. Most is van két irányú műholdas net ahol a hold a Google gömbjénél jóval magasabban van, és működik a dolog, nem is lassan.
Dchard
[ Szerkesztve ]
A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]
-
Háát, ha romlik a jel minősége, akkor a ballonból kiengedik a routert egy UTP kábelen...
Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy ¤¤¤ Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vizion/index.html
-
-
icons
addikt
Amit írsz annak a nagy része nonszensz (!(no offense)), de a felhős dologra engem is érdekel, mit találnak ki.
Ha éppen vihar van, vagy csak esik az eső (megnő a páratartalom), már sokat esik a jelerősség, és annyira sok zaj keletkezi, hogy rendkívül sok csomagot újra kell küldeni. Engem is érdekelne, ezt hogy oldják meg.
802.11ac-vel van erre valami lehetőség? n-es WiFi nem túl gyenge ehhez? (nyilván nagy teljesítményű adókról lehet szó, nem hiába kapnak külön antennát azok, akik akarják használni, de számomra akkor is kérdéses) -
zone
őstag
válasz
Dark Archon #19 üzenetére
Nyilván azért hívják csodaprojektnek vagy óriásprojektnek, mert annyiból áll az egész, hogy fellőnek egy léggömböt...
YouTube - https://goo.gl/bCKFYP
-
duc
aktív tag
Lassan azért nem indul el semmi űrjármű, mert annyi szr kering odafent hogy kiszámolni se lehet a pályát, nemhogy a ballonét amit össze-vissza fúj a szél... Értem én, hogy esély kevés eltalálni bármelyiket, de azért rendesen szorulna az ánuszom ha én lennék ott beszíjazva a kilövésre várva.
Lehetne fogadni mondjuk, hogy AXE-el lekezelt duc asztronauta éppen mit fog széjjelcsapni az űreszközzel miközben felfelé szakít. Vagy mondjuk beakad a ballon aztán a Google megoldja a Marson a netet mielőtt bárki odajut.
A másik meg, ha én erre a netre vagyok utalva és elmegy a ballon alatt bármi (madárraj, repülő, felhő) és belaggol a Battlefield akkor mennyire leszek feszült?
üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.
-
dchard
veterán
Annyit sikerült kideríteni, hogy az "ügyfelek" irányában 2.4 és5giga ISM sávot használnak, majdnem biztos vagyok benne, hogy 802.11n a közeghozzáférés, távolsággal kapcsolatos módosításokkal (nagyobb guard time stb.). A léggömbök között meg valamilyen mesh hálózat lehet (802.11s) hasonló közeghozzáféréssel. Azt el tudom képzelni, hogy kisebb MCS táblát és robosztusabb beállításokat használnak, de nem hiszem hogy újra feltalálták volna a kereket.
Mindenesetre jó volna többet tudni erről, mert a rendszer használhatósága legalább annyira ezen is múlik, mint a léggömbök pályán tartásán...
Dchard
A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]
-
scarabaeus
őstag
-
válasz
sz.balazs.95 #29 üzenetére
Ez fájt
Amúgy nem lenne olcsóbb ha kiküldenék a zinternetet DVD-n? Pron nélkül sztem ráférne...Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy ¤¤¤ Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vizion/index.html
-
sz.balazs.95
veterán
A skynet új értelmet nyert!
Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.
-
válasz
Dark Archon #27 üzenetére
Igaz
(Most is várnak, csak úgy lenne mire...)
Mutogatni való hater díszpinty
-
-
dchard
veterán
Borzasztó kívnáncsi lennék, hogy pontosan milyen rádiós közeghozzáférést választottak, meglévő technológiát használnak-e egy az egyben, vagy valamelyiket módosították, esetleg teljesen saját infrastruktúrát fejlesztettek? Ezekről a lényeges információkról semmit sem találni.
Dchard
A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]
-
válasz
Dark Archon #24 üzenetére
Arra gondoltam, amikor egyszerűen nincs egy ballon sem a környéken, illetve pl. ami van az foglalt.
Mutogatni való hater díszpinty
-
-
-
Peethy
őstag
válasz
Dark Archon #19 üzenetére
Elég nagy területet tud lefedni a ballon, tehát ha fizikailag nem is azon a területen van, de simán átnyúlhat. Namindegy, ezt már nekik kell megoldani, kérdés hogy ha megvalósul, akkor ezt hogy fogják kiküszöbölni.
-
fi:zi'k
nagyúr
válasz
Dark Archon #19 üzenetére
És ha a szél "befújja"?
96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄
-
Szerinted mi egyszerűbb?
a) fellőni egy léggömböt
b) elmenni munkagépekkel a dzsungelbe, alapozni, felállítani egy darut, ami felállítja az oszlopot, aztán a munkagépeket és embereket kivonniHogy melyik az olcsóbb, arról nem is szólva.
Peethy: nyilván, ahova nem engedik be őket, oda nem mennek.
[ Szerkesztve ]
Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7
-
Úgy gondolom a Google inkább az értékesítésben gondolkozik. Nem pedig a szabad hozzáférésben.
Poco X7 Pro bemutató: https://logout.hu/bejegyzes/poco_x7_pro_bemutato_video.html ,,,Bármilyen témában szívesen segítek, SSD, Robotporszívó, Xiaomi, Poco mobilok ,de 2025-ben már szinte csak privátban leszek elérhető. :)
-
Peethy
őstag
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy mit szólna 1-1 állam, amelyik korlátozza a net elérését (ld. Szíria, Irán, Kína), ha az ő területük felett a Google ballonokkal tenne szabad hozzáférést bárki részére... azt hiszem, a vevőegység feketepiaca igencsak fellendülne.
-
Robert Charles Wilson Pörgés című regénye megvan?
A Slime draws near! Command?
-
zone
őstag
Nem lenne egyszerűbb magas oszlopokra antennát tenni?
YouTube - https://goo.gl/bCKFYP
-
válasz
Dark Archon #6 üzenetére
Persze, a statisztika. Ilyenkor jó lenne, ha az az ember is kommentelne, akibe 2× csapott a villám (nem egy napon)
Azért olyan magasról -bár nem ismerem a szerkezetet- már üthet egy kisebb lyukat a tetőbe. OK, sűrűn lakott részeken nem lesz, de mivel sodródnak, ki tudja hol kötnek ki? Vagy mittomén, egy ilyen tornádó áthajítja az óceánon, és lebontja nálam a tyúkólat, akkor reggel töltsem le a gugliról a rántottát?
petipetya: zsineggel? Aham.
[ Szerkesztve ]
Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy ¤¤¤ Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vizion/index.html
-
dajkopali
addikt
-
#16939776
törölt tag
Kísérletezni, tapasztalatszerzésre szerintem tökéletes.
Valószínű megoldható a magassági kormányzás, ha túl messze menne a kiszemelt területről egyszerűen leengedik. Nem hinném hogy tele akarnák szórni velük az egész földet, az nem túl költséghatékony. Akár menyire is "loon" a projekt.
"They are carried around the Earth by winds and they can be steered by rising or descending to an altitude with winds moving in the desired direction."
Okos
(#9) dajkopali: Thx.
[ Szerkesztve ]
-
Bulitt
addikt
Asszem módosítanom kell majd a lakás biztosítást. Eddig a meteor és a műhold becsapódásra meg volt, most majd bele kell vennem a Google ballon-t is
-
Hát, ez azért nem semmi... főleg, ha még működni is fog
ViZion: ha meg is sérül a ballon, szvsz akkor is csak legfeljebb lassan leereszkedik, de azért engem is érdekelne, hogy erről mit gondolnak. Egyébként 66%, hogy vízbe esik ugye, plusz még jó néhány %, hogy lakott területen kívülre
[ Szerkesztve ]
Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7
-
Ténylag elég beteg ötlet... a napelemes lebegős repcsijük nem lenne jobb erre a célra? Akkor a repülők a szelet figyelembe véve tudnának mozogni, h mindig lefedje vmelyik a területet... balonnal ez macerásabb azért... Na meg ha lepottyan? Ilyenre van biztosítás?
Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy ¤¤¤ Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vizion/index.html
-
Looney Tunes _
Poco X7 Pro bemutató: https://logout.hu/bejegyzes/poco_x7_pro_bemutato_video.html ,,,Bármilyen témában szívesen segítek, SSD, Robotporszívó, Xiaomi, Poco mobilok ,de 2025-ben már szinte csak privátban leszek elérhető. :)
-
-
Vangelis
félisten
Van annyi műhold-... vagy azokkal nem lehet megoldani az internetet mindenhol?
Mondjuk tányért cipelni mindenhová
https://armegoszto.hu/
-
Hát nem tudom, a megfelelő lefedettséghez ezek szerint akkor rengeteg ballon kéne, amikkel tele kellene szórni az egész bolygót...Akkor már inkább a helyben tartás.
Mutogatni való hater díszpinty
Új hozzászólás Aktív témák
it Az ötlet megszületése után a kezdeti nehézségek hatására majdnem abbahagyták a projektet, ám most már a tesztelésnél tartanak.
- Vallás
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Kilenc képet osztott meg idő előtt az iPhone SE-ről a Spigen
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Elemlámpa, zseblámpa
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- ThinkPad T14 Gen1 27% 14" FHD IPS i5-10310U 16GB 256GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Asus Rog Gamer Laptop Ryzen 7 3050TI 16gm ram
- Apple iPhone 7 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 12 Pro Max 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest