Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz csibe1 #9 üzenetére

    Bár egy kicsit erősnek tartom a kifejezést... szóval maga a weboldal "összerakását" nem tisztem minősíteni, nem is vagyok hajlandó visszakeresgélni, nem is érdekel.

    Röviden arról van szó, hogy a fejlesztésre szánt kód "fordítás" van élesben, nem az, amit élesbe kell tenni.
    Fejlesztésnél előny:
    - indulási sebesség, futási sebesség hátrányára
    - programkód követhetőség, kód méret (letöltés nálad!) hátrányára
    - menetközbeni kódcsere lehetősége, - itt nem egyszerű látni az összefüggést, de - szintén kódméret hátrányára

    Szemléltetni kissé nehézkes, hiszen célszerű lenne ugyanazt a kódot megmutatni kétféleképpen. Enélkül almát körtével, de egyik oldalról azért szemléltetni a problémát nekileselkednék... két hasonló dologra való oldal, két hasonló fájl (vendor.js)
    [filmio] teljesen olvasható, angular v9, 3,64MB és nincs tömörítve, ennyit töltünk le, ezt dolgozza fel a géped.
    [streama] az elején a licence rész olvasható csak, angularJS (ezért nem teljesen ugyanaz), aztán minifyolt, összezsugorított kód, 243kB jön le, de 772kB a kód, szóval tömörítve jön át a dróton.

    Aztán vannak itt ezek a szép képek, borítók:
    Így töltenek le alapból, pl: [link]
    Könnyen észrevehető, hogy a link vége "méretezi" igényre a képet. Itt is látható, hogy az oldalon kétféle borítóméret van, a kiemelt 250 széles, és a többi 200. Böngésző méretet állítva nem skálázódik, nem változik.
    Tehát amit itt csinálnak, hogy az amúgy előre tisztázott, fix méretű borítóképek helyett, fel van töltve az egész méretű kép (pl.: [link] ), amit a szerver - itt legalább a szerver - on-the-fly kicsinyít és tömörít újra, minden egyes képnél, minden egyes látogatónak (10 perc cache van rajta)!
    Mit okoz ez? Egy 11kB kép 1 másodperc alatt tölt le, mindezt úgy, hogy 1 mp várakozás, majd kvázi mérhetetlen ~0ms alatt letölt. Ha szerencséd van, akkor van közben egy proxy, ami a cache beállítás figyelembe véve, saját cache-ből adja vissza. Nekem időnként ilyen, ekkor 28ms a várakozás, és szintén mérhetetlen a letöltés...

    Ez a rész is röviden: 1s/kép helyett ~30ms/kép lehetne a betöltés, ha erre komolyan felkészülnének.

    Tegnap még működött...

Új hozzászólás Aktív témák