Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz #06658560 #14 üzenetére

    Természetesen, mindig lesz egy legkedvezőbb adózású hely, de szerintem meg lehet oldani, hogy ne lehessen olyan mértékben jobb az adózás, hogy csak ez legyen a döntés alapja. Erről szólna az első pont. pl. 16 helyett 14 százalékos adó nem biztos, hogy előnyös, ha mellette drágább az infrastruktúrát fenntartani, vagy munkaerő sokkal drágább, mert ha mindenki ott akar céget üzemeltetni, akkor az felveri az adott munkához szükséges emberek bérét és már nem elég az adóelőny.

    Kicsit pontatlanul fogalmaztam, mikor "székhelyet" írtam. Itt arra gondoltam, ahol az elsődleges tevékenység folyik, ha program fejlesztés, akkor a fejlesztés helyszíne, ha szerver hosting, akkor a szerver fizikai helye. Ezt azért nem könnyű évente változtatni. Ezzel csökkentve a visszaéléseket.

    "Amíg nem egységesek az adókulcsok, adózási módok,...nem lesz egységes piac."

    Én nem értelmezem ilyen szélsőségesen az egységes piacot. Ha megnézed a helyi adók miatt már egy országon belül is különbözik az adóterhelés, így már országon belül sem egységes a piac?

    Elsődlegesen a másik oldalról közelítettem meg. Egységes piacot én úgy értelmeztem, hogy minden egyes uniós polgár ugyanolyan feltételekkel vehet igénybe/szerezhet meg digitális javakat/szolgáltatásokat.
    A 2-es pillér megvalósítása már tényleg nehezebb.

Új hozzászólás Aktív témák