Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz amargo #165 üzenetére

    "Teszem azt elgázolnak valakit és oda írod, hogy 3 órás késés, majd 1 óra múlva begördül?"

    Nyilván nem ezekre az esetekre értem, de számos eset van, amikor már a késéskor látható, hogy mennyi lesz. De nem szeretnék magyarázkodni. Többször voltam már mindenféle kapcsolatban a MÁV-val, nem csak vagdalkozok.

    A késés utáni visszatérítést azért csinálták okosan, mert például amíg a Keletiből jártak Pécs felé a vonatok, a 10-15 perc volt a minimum késés. Pénz nem jár vissza, viszont egy olyan vonatnál, ami rendszeresen úgy ér be, hogy a pécsi utolsó busz már elmegy, zavaró kezd lenni egy konstans késés. Szerencsére ez a Délibe pakolással megoldódott valamennyire.

    "Az én olvasatomba járt volna kártérítés"
    Ezért felháborító, hogy az a mondás: most szóltak Pestről, nincs visszaváltás. De a karácsony előtti tömött IC a maga 2-3 fűtött kocsijával is hasonló kategória. Szegény kalauz mindent megpróbált, de akkor legalább a cég lehetne kicsit rugalmasabb.

    ro_bert17:
    Nem értem, miért kellene magyarázkodnom, de legyen:

    ""két jegyet adnak el egy helyre" - ilyennel mikor találkoztál utoljára? Én már vagy 6 éve."

    És ez érv? Talán két hete, de szerencsére csak megfigyelő voltam az esetben.

    "tájékoztatás - folyamatos kivizsgálások, intézkedések vannak utaspanasz, vagy belső kivizsgálást követően."

    És? A kedvesség, megoldásra törekvés, határidők betartása és a felesleges túlbonyolítás elhagyása nem szerepel a repertoárban. Láttál már Ikea panaszkezelést? Fényéves a különbség.

    "nem hiszem el, hogy ezt is komolyan írod? Van olyan része, ami eleve nem eladható. A többi szervezet közül, Te, mint sok-sok pénzzel rendelkező befektető, melyikért adnál pénzt?"

    Lehet naivnak is lenni. Pazarlás megy és kiszervezések. Felaprózzák, eladják többszörös áron, stb...

    "De a már megint nincs rajta sapka hozzá állás, szerintem nem méltó hozzánk."

    Ez nem sapka kérdés. Rengeteget vonatozok és nem csak itthon. Én úgy látom, a balkán közelebb van jelenleg, mint a nyugatiak. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák