Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
Gargouille
őstag
és (#105) dabadab:
Bármennyire is ijesztőnek tűnik a parancssor egyeseknek, igazából eljut az ember hamar oda, hogy amikor 5 perc klikkelgetést, menüzgetést, legördítést, újabb ablak kinyitás/bezárást ki lehet váltani egyetlen paranccsal rájön, hogy végülis ez tök hatékony dolog és sokkal egyszerűbb is, pláne ha elmenti egy parancsfájlba akkor legközelebb csak ráklikkel és gépelni sem kell... szóval igen. Inkább előnynek tartom a parancssor meglétét, mint negatívumnak.
Amúgy a kulcsszó pontosan ez amit írtál, hogy mindig a feladathoz kell eszközt választani. De ez ugyanígy igaz a Windows vs. Linux vitákra is, butaság ebből hitkérdést csinálni, amire jobb a Linux arra azt kell használni és fordítva. De említhetném a VMware-Hyper-V, Intel-AMD vagy egyéb témákat is. Nincs jobb vagy rosszabb rendszer, mindegyiknek más az erőssége és a gyengesége, a feladat dönti el melyik a jobb választás.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
Gargouille
őstag
Userként valóban nincs túl gyakran rá szükség, szerver üzemeltetéshez viszont szinte megkerülhetetlen, ott vannak olyan dolgok is amik GUI-ról el sem érhetők vagy baromi körülményesek. Szerintem sem igaz, hogy Windowsban 100%-ban mellőzhető, úgyhogy aki ezt állítja az azért szépíti egy kicsit a képet.
Persze ez is gusztus kérdése, mert van akinek áldás a parancssor, másnak meg átok. Én személy szerint kifejezettem szeretem a commandline cuccokat, a PS-t különösen, sokkal természetesebb mint a GUI (nekem). Ha nagy néha Linuxoznom kell ott is csak így igazodom el.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
Gargouille
őstag
"Na látod ha dolgoztál volna ilyen rendszerekkel, "
Ezzel dolgozok.
Össze-vissza kevered a virtuális háttérinfrastruktúrát a vendég operációs rendszer licenceléssel, a fürtözést a virtualizációval... (fürtözni nem csak VM-et lehet, sőt! tudod ez a minden rovar bogár de nem minden bogár rovar esete) legalább nézz már utána a témának mielőtt kinyilatkoztatsz. Elfogadom azt is, hogy neked szükséged van rá, hogy grafikus felületen klikkelgess, de ettől még egyáltalán nem létszükséglet pláne, hogy több 100 kiszolgálót kezelni sokkal hatékonyabb és gyorsabb scriptekkel meg automatizálással, így is szokták csinálni. A Datacenterben pedig ugyanaz a Hyper-V van mint az ingyenes Hyper-V Server-ben, csak ott - teljes értékű Windows lévén) van GUI is (már ha kéred telepítéskor) és korlátlan vendég oprendszer licensz jár hozzá (+ az összes egyéb Windows szerepkör és szolgáltatás). De maga a Hyper-V (amiről beszélünk) az pontosan ugyanaz.
Az aláírásodba nyugodtan berakhatod, hozzájárulok.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
Gargouille
őstag
Tényleg nem kötözködésből mondom, csak tegyük már ezt tisztába, konkrétan azt állítottad, hogy a Hyper-V 3-szor annyiba kerül mint a vmware:
"Aztán ha majd az MS 3-ad áron árulja a Hyper-V-t akkor elkezd terjedni."
Persze lehet, hogy te arra gondoltál (csak nem ezt mondtad), hogy ha komplett Windows szerver oprendszert is vásárolsz, meg System Centert-t akkor kerül ennyibe (ami meglehet), de ez már baromira nem csak Hyper-V, hanem minden más is. Olyan mintha azt mondanád, hogy egy autórádió 5 millió forintba kerül, azt viszont elegánsan elfelejted hozzátenni, hogy nem a rádió kerül ennyibe hanem az autó, amiben mellékesen van rádió is.
A Hyper-V egy szerepkör, ami önmagában ingyenes. Sőt, ha te csak Hyper-V-t akarsz használni és semmi más funkcióra nincs szükséged a Windows-ból, akkor az aljas Microsoft csinált egy ingyenes szerver verziót, ami csak ezt az egy szerepkört tudja, hogy ne kelljen megvásárolnod egy komplett Windows operációs rendszert csak emiatt. Innen bárki letöltheti és teljesen szabadon használhatja korlátozások nélkül, üzleti környezetben is.
Emellett természetesen a Hyper-V szerepkör bekapcsolható az egyéb (fizetős) Windows szerver változatokban is, sőt a Windows 10-ben is. De ez sem kerül pénzbe, mert nem kell érte külön fizetni, nem kell hozzá külön licensz. Tehát a Hyper-V maga ingyenes, a Windows egyéb szolgáltatásaiért fizetsz, nem a Hyper-V -ért.
A Hyper-V teljes körűen kezelhető és felügyelhető Powershell-ből, ami szintén ingyenesen ott van az összes Windows-ban és az ingyenes Hyper-V szerverben is.
Hyper-V manager (grafikus felület) - értelemszerűen - csak a grafikus felülettel rendelkező Windows verziókban van, de itt sem kerül semmilyen plusz költségbe, tehát itt sem a Hyper-V-ért fizetsz, hanem a Windows egyéb szolgáltatásaiért.
A System Center - ami nélkül állításod szerint te mozdulni sem tudsz - egy komplett infrastruktúra konfiguráló, management és monitoring eszköz, ami az egész komplex MS infrastruktúra managelésére van, ennek csak egy apró szeletkéje, hogy a Hyper-V kezelésére is képes a sok más mellett. Itt megint csak utalnék az autórádiós példára.
Nagyon félrevezető volt amit ezzel kapcsolatban írtál, én csak ezt akartam tisztába tenni.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
Gargouille
őstag
A Microsoft Hyper-V Server ingyenes termék, minden környezetben (üzleti is). Ez a Windows szerver egy speciális változata ami az ingyenesség mellett abban különbözik a többitől, hogy csak core edition és csak egyetlen szerepkörrel rendelkezik, ami a Hyper-V.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
Gargouille
őstag
"Lehet itt ódázgatni arról. hogy mi logikus vagy mi nem az, ha valaminek az üzemeltetése 5* annyi időbe telik mint a másik rendszeré, akkor az nem fog nyerni egyelőre"
Lehet, hogy neked 5-ször annyi időbe telik, de ez nem a rendszer hibája.
"Aztán ha majd az MS 3-ad áron árulja a Hyper-V-t akkor elkezd terjedni."
Felhívnám a figyelmed arra, hogy a Microsoft Hyper-V Server egy ingyenes termék, tudtommal soha nem is volt fizetős. Te is letöltheted és korlátozások nélkül használhatod. A Hyper-V - mint szerepkör - pedig benne van az egyéb többi Windows Server operációs rendszerben, szintén korlátozások vagy külön licenszek nélkül bekapcsolható, telepíthető és használható.
A kezeléséhez sem szükséges semmilyen csillagászati árú szoftver, akár egy sima Win10 alól teljeskörűen tudod kezelni, ha nem akarsz Powershell-el foglalkozni (bár megjegyzem 1200 szervert épp eszű ember nem fog egyenként kattintgatni, úgy tényleg 5-ször annyi ideig tart ), de nyilván lehet System Center-t venni mellé.
Amiket felsoroltál ("A NTP beállítása igazi mese, registry-ben kell túrkálni", "A role-okat kézzel kell felrakosgatni.", "A Monitorozása nem megoldott." stb.) mind megoldható script-el, amit egyszer kell megírni. A monitorozása meg nem tudom miért nem megoldott, mikor bármelyik paraméterét a rendszernek le tudod kérdezni PS-ből vagy wmi használatával utána meg úgy monitorozod ahogy akarod. Mi például NetXMS-t használunk monitoringra, de Nagios-tól kezdve bármelyik rendszerbe pofon egyszerűen beilleszthető. Sőt, sok monitoring rendszernek van Windows agent-je is, ami még egyszerűbbé teszi.
"A Drivereket folyamatosan vadászgatni kell, hogy működjön hardver firmware frissítések után"
Ilyesmi maximum otthoni környezetben, összerakott gépekkel lehet, brand szervereknél ez egész egyszerűen nevetséges. Arról meg nem is szólva, hogy a legalapvetőbb dolog, hogy teszt környezetben modellezel először minden változást (tehát firmware update, Windows frissítés stb.) utána csak élesben, így ez sem szabadna, hogy problémát okozzon (főleg nem ott ahol ezresével vannak a vasak).
"Hát ne keverd össze a kettőt, én nem a Windows-t fikáztam, hanem a Hyper-V-t nem ugyanaz a kettő, még ha a motorháztető alatt pontosan úgy működik is."
Nem kevertem (az egyik egy oprendszer a másik egy szerepkör, kb alma a körtével), csak te nem értetted meg. Finoman arra próbáltam célozni, hogy komolyan vehető szakember nem leszarozza azt (nyilatkoztat ki sommás véleményt) amihez nem ért, hanem helyette megtanulja.
Azt látom, hogy szeretsz nagyokat mondani, dobálózol a 10ezres cégekkel meg több ezer kiszolgálóval, a következő mondatban meg olyan amatőr dolgokon akadsz fent, amik egy 50 fős cégnél sem szabna, hogy problémát jelentsen egy rendszergazdának.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
Gargouille
őstag
Mi is mindig core-t használunk már elég régóta (egyik német központú ügyfélnél konkrétan 300+ db ilyen fut 80 országban szétszórva), hypervisornak tökéletes, nem tudom azon mi a "tragédia"? Ha nem boldogulsz vele PS-ből akkor fogsz egy W10-et vagy egy Win szervert GUI-val (ha más eszköz nincs kéznél) oszt mind az 1200-at managelheted róla, akár tömegesen is (akárcsak PS-ből). Ha ezek amiket leírtál neked nehézséget jelentenek, akkor nem biztos, hogy a hyper-v -ben van a hiba. Nem kell 30 rendszermérnök, hogy üzemeltesd, elég egy is ha ért hozzá.
De nem téged akarlak ezzel bántani, csak arra próbálok rávilágítani, hogy nem feltétlenül az eszköz hibája ha nem vagy benne otthon. Én például linuxhoz vagyok kakukk, de eszembe sem jutna lefikázni azért mert nem úgy működik mint a Windows.
Korábban üzemeltettem vmware-t is (igaz, az csak két esxi node volt +vsphere stb.), de nem értek hozzá mélyen. Elboldogultam vele, de sokszor erdőztem teljesítményproblémák miatt és biztos, hogy inkább az én tudásbéli hiányosságom volt az oka ha nehezebben boldogultam, nem pedig az, hogy sz@r a rendszer. Nekem személy szerint nem tetszett és idegen volt a logikája, de ettől még jó rendszernek tartom, csak meg kell tanulni használni.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
Gargouille
őstag
Ha saját maguk fejlesztenek akkor etetniük kell egy elég komoly saját fejlesztő, tesztelő és üzemeltető gárdát, ráadásul mivel egyedi fejlesztés így nem is fogják tudni pótolni egyszerűen a munkaerőt mert a képzéssel is nekik kell majd foglalkozni. És lehetne még folytatni ezt a sort elég hosszan. Azt hiszem amit megspórolnak a licenc költségen azt lehet többszörösen fogják másban megfizetni.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Windows 11
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Formula-1
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Windows 10
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- NORTON 360 for Mobile! 1 eszköz, 1 év! DOBOZOS, BONTATLAN!
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- COD MW2, COD 2019, COD COLD WAR eladó.
- Windows Server 2016, 2019, 2022 Standard, Datacenter, Essentials termékkulcsok - MEGA akció!
- Új Windows 7, 8.1, 10, 11 telepítő pendrive-ok, pendrájvok és telepítőlemezek, DVD-k
- Diablo IV! Battlenet GIFT! + Vessels of Hatred
- Win11/win10/Office Kulcsok 15 percen belül!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest