- Linux kezdőknek
- Milyen routert?
- Jön Trump, Zuckerberg és a Meta pedig 180 fokos fordulatot vett
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Windows 11
- Nem tetszik az EU-nak az új díj, amit az Apple a fejlesztők vállára tesz
- Windows 10
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Nem örülnek a britek, hogy mindenki Google keresőt használ
- ASUS routerek
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ed3r_X_
nagyúr
Már arra gondolok, hogy talán direkt szívják be, ők jól meggazdagodnak, az ember meg szívja a fogát. Jó biznisz, valóban.
“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”
-
<Lacy85>
addikt
válasz Kozmonauta #79 üzenetére
-
Penge_4
veterán
"Amúgy én jatt ellenes vagyok, miért kell bárkinek pénzt adni azért mert a fizetéséért elvégezte a dolgát"
A kezdetek kezdetén szerintem azért alakult így, mert valami pluszt, valami extrát kaptál azon felül, amiért az illetőnek a fizetés jár.
Az utóbbi évtizedekben szaródott el minden, amikor is a fizetésekbe belekalkulálták a jattot, ami egy láncreakciót indított el.
- A jattos szakmákban dolgozók egyre jobban hajtottak a jattra.
- Az öreg rókák egyre pofátlanabbak lettek.
- Az újoncok és kezdők egyre frusztráltabbak lettek, emiatt egyre kevesebb jattot is kaptak és így tovább.
- A jattfizetésre kényszerülőknek pedig egyre jobban elegük lett, hogy a válság ellenére tátja a pofáját az xy a jattért.
- XY pedig egyre jobban tátja a pofáját, mivel átlagolt jattal együtt keres tisztességes bért. Ha nem teper ezerrel, akkor nem keres átlag jattot, ellentétben az öreg rókákkal, akik már alapból megkapják a jattjukat az ügyfélkörüktől.Ettől még a hónap dolgozója versenyek is jobbak.
-
veterán
akkor be tudja ütni hogy jatt 10% ... csak a főnöknek kell korrektnek lennie és odaadnia az alkalmazottaknak...
Amúgy én jatt ellenes vagyok, miért kell bárkinek pénzt adni azért mert a fizetéséért elvégezte a dolgát ... Ettől függetlenül szoktam adni .... bár többnyire kerekítek felfelé, hogy ne húzza a zsebem az apró...
-
sztanozs
veterán
PfújKP-ra csak annyit, hogy most hogy a céges büfé átállt az új kasszákra nem tudunk kártyával jattot adni, mert a két slipen levő összegnek meg kell egyeznie
[ Szerkesztve ]
JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
<Lacy85>
addikt
Ez rendben is van, és valóban ez lesz a trend. Épp linkeltem is itt valahol, hogy az OTP világelsőként indított egy teljesen online pénztárcát. Ezzel nincs is gond.
Nyilván olyan országokban, ahol még net sincs, ez egy kicsit később fog bekövetkezni, de ott sem lehetetlen.
Viszont ehhez nem kell "világot megváltó új valuta, amihez a csúnya bankok nem férnek hozzá". -
<Lacy85>
addikt
Arról már nem is beszélve, hogy jelenleg 2.7 milliárd ember (a népesség 38%-a) él internet nélkül. Ezeken a helyeken így is van pénz, de kérdezem én, itt hogy lenne bitcoin?
Most gondolom jön majd az, hogy "nem is kell neki net", bla-bla-bla.
Oké, de hogy tölti le a progit, amivel bányászni tud? Meg ha jól tudom, a program nélkül tárcád sincs. Viszi majd a postás pendrájvon? -
-
Penge_4
veterán
""mutass már olyat, amivel a világ másik végére tudsz utalni". Mutatok: Paypal, skrill, stb."
Maximum a támogatott országokba. Zimbabwe, Kongó, Uganda vagy Mozambik nem biztos, hogy ezek közé tartozik. Ahogy egy észak-koreai ismerősödnek is nehezen utalsz Paypallal.
"A viccesebb ugye az a dologban, hogy hol tudod a btc-t átváltani valódi pénzre? Olyan váltóknál, amik szintén magán kézben vannak, és akkor módosítanak a feltételeken, amikor akarnak. oh wait... "
1. Személyesen is válthatsz készpénzért.
2. Ez a készpénznél sincs másképp. Vagy adok neked majd dollárt, eurót vagy fontot és fizessél már vele a sarki fűszeresnél. Ja, hogy nem fogadja el és át kell váltanod? És akkor még az egzotikus valutákról nem is beszéltem, amit még a hivatalos váltókban is nehezen váltasz át.3. Amint a Bitcoin elég elterjedt lesz és nő majd a támogatottság, nem lesz jelentősége, mert egyben fizetésfeldolgozó is, tehát nem kell átváltani.
"Aha...és ez most hogy is jön ide? Mert ugye btc-t is csak btc számlára lehet utalni."
A BTC egyben egy valuta is. Ezzel szemben a Paypal, WebMoney, Neteller nem valuta, hanem fizetésfeldolgozó. Eddig tiszta?
A Bitcoin, mint fizetésfeldolgozó/protokoll egy decentralizált, Proof of Work rendszer, ECDSA és SHA256 alapokon. Ugyanezen az alapokon létrehozhatsz egy PistikeCoin-t is.
De itt most nem azt sérelmeztem, hogy a Netelleren tárolt eurómat nem tudom Paypalon tárolt dollárra váltani, hanem hogy a Netelleren tárolt dolláromat sem tudom Paypalon tárolt dollárra váltani.
Próbáld már meg értelmezni. A fiat valuták köré épülő payment processorok önhatalmú magáncégek. A Bitcoin olyan, mintha egy bármilyen valutát (vagy éppen fizikai aranyat, mert az ténylegesen globális, a szabadpiac szabályozza az árat és elfogadják fizetőeszközként még ha nem is hivatalosan) betolnál a számítógéped megfelelő rekeszébe és ugyanaz a pénz fénysebességgel megérkezne a világ bármely pontján élő címzetthez.
Ezt fiat valutával hol csinálod meg? Maximum 4 lépésből.
1. Fogod a készpénzt és beviszed a bankodba. (ha nincs bankszámlád, kénytelen vagy nyitni egyet). (a bankszámlának ciklikus költsége van)
2. Regisztrálsz Paypalra (vagy valami másra) és a bankkártyáddal verifikálod magad. Ez x napot vesz igénybe.
3. Miután verifikáltak (ezzel együtt a Paypal teljes jogkörrel rendelkezik a társított kártyát illetően. Bármikor bármekkora összeget leemelhet róla. Persze igényelhetsz webkártyát, de annak külön havidíja van a bankodnál), feltöltheted a Paypal számládat a kívánt összeggel (minimum és maximum Paypal által önhatalmúlag meghatározva).
4. A kívánt összeget a megfelelő valutára váltva átküldöd a címzettnek (akinek szintén nem árt, ha rendelkezik Paypal fiókkal (remélhetőleg ő is civilizált, demokratikus országban él, ami nem feketelistás és van bankszámlája, amire lekéri a pénzt a saját valutájában.) Ja, a Paypal a valutaváltásoknál 3%-os fee-t számol fel."általában nem az történik, hogy sorry, mindenkinek elveszett a pénze, hanem az, ami a 2008-as válságnál is tapasztalható volt. A nagyobbak (mint pl. Bank of America) szépen felvásárolták őket. Elég sok esetben állami segítséggel."
Tehát a csődbe ment bankok vezetősége által lenyúlt pénzeket végül az adófizetők fizették meg, amikor az állam megtámogatta szegény, éhező bankokat. Így a betétesek nagy részének megmaradt a pénze, elvégre neki nagyobb szüksége volt rá, mint annak, aki esetleg amiatt került utcára, mert a legutóbbi áfa emelés vagy szja emelés már végképp padlóra küldte.
De nem baj. Hiszen köztudott, hogy ha a szőnyeg alá lapátolt szart szétlapogatjuk egy úthengerrel, akkor eltűnik a pukli és nem olyan szembetűnő. A mennyiség és a térfogat nem változik, csak a forma.
-
<Lacy85>
addikt
Ja és a grafikon. Ebből most hogy is jön az, hogy "bocsi, az összes pénzeteket ellopták"?
Nem értem az összefüggést.
És amúgy, ha azt nézzük, hogy mi van, ha bedől egy bank:
általában nem az történik, hogy sorry, mindenkinek elveszett a pénze, hanem az, ami a 2008-as válságnál is tapasztalható volt. A nagyobbak (mint pl. Bank of America) szépen felvásárolták őket. Elég sok esetben állami segítséggel.[ Szerkesztve ]
-
<Lacy85>
addikt
Áháááá, szóval most már a fanatikusokat a politikusokkal kell összehasonlítani. Ez tényleg egyre jobb
"A Paypal egy magáncég, egy központi hatalom. A saját kénye-kedve szerint módosíthatja a feltételeket."
Itt azt hiszem nem arról volt szó, hogy magán, vagy független, hanem arról, hogy "mutass már olyat, amivel a világ másik végére tudsz utalni". Mutatok: Paypal, skrill, stb.
A viccesebb ugye az a dologban, hogy hol tudod a btc-t átváltani valódi pénzre? Olyan váltóknál, amik szintén magán kézben vannak, és akkor módosítanak a feltételeken, amikor akarnak. oh wait..."Valamint: utaljál már nekem Netellerről Paypalra, onnan WebMoneyra, onnan meg Payzára."
Aha...és ez most hogy is jön ide? Mert ugye btc-t is csak btc számlára lehet utalni. Köszönjük Emese
-
Penge_4
veterán
"mert ki olyan hülye, hogy most akar lakást és fizet érte 20-25 évig ahelyett, hogy 10 év alatt összespórolja és közben albérletben lakik ... sőt továbbmegyek minek venni lakást? Most veszel egy 3 szobásat mert lesz két gyerek 18 év alatt felnő a 2 gyerek és már 1 szobás lakás is elég"
1. Az, akinél nincs mamahotel, amíg össze nem spórol.
2. Az, aki nem keres 200 000+ nettót, amiből 50 ezer átlag pesti albérleti díjat még pluszban kifizet a rezsin felül.Mindkettőnek vannak hátrányai és előnyei és emberfüggő, hogy kinek mik a preferenciái. Idilli gazdasági helyzetben nekem is szimpatikusabb az "ott lakom, ahol éppen kedvem van, ha máshol lesz kedvem, akkor meg máshol, akár országhatárokon túl is", mint a "van egy lakásom, amire ha kell, ha nem fizetem a közös költséget" illetve a "van egy házam, ahol karbantartom a kertet, télen ellapátolom a havat/felsózom a jeget (természetesen EU-s szabvány környezetbarát sóval) meg megy a gáz takarékon, hogy ne fagyjanak el a csövek, illetve teszek félre az amortizációra".
De lássuk be, nem választás kérdése a dolog. A mai Magyarországon már szerencsésnek számít, akinek éehetősége van ingyen, csak rezsiért vagy olcsóbban lakni. Tehát nem fog ugrálni sem lakáshitellel (ha nem hülye), sem albérlettel, ahol +40-50 ezret bevállal még a rezsin felül).
Plusz vehetsz lakást úgy is (nyilván tőkéből, nem hitelből), hogy kiadod albérletben. Mondjuk van 50 milliód, abból veszel 5 db Budapest belvárosi lakást, amit kiadsz 50 000 HUF + rezsiért. Az neked 250 000 HUF nettó tiszta adómentes zsé és van 5 ingatlanod, amiből bármennyit bármikor eladhatsz.
(#51) dabadab: "Kockazatosnak kockazatosabb, mint a forinthitel, viszont ezt egyaltalan nem lehet kijelenteni, hogy nem jo biznisz felvenni."
Hát pedig józan paraszti ésszel felmérhető, hogy forint hosszútávú emelkedésére spekulálni nettó hülyeség. Ja, hogy vannak olyan időszakok, mikor éppen bejön? Vannak olyan időszakok is, mikor a hajléktalannak ötöse van a lottón. De ettől még nem lesz jó biznisz minden embernek felmondani és hajléktalanná válnia, majd heti 400 HUF-ot összekoldulva lottószelvényt feladva várni az ötös találatot.
Oké, nyilván 1:43000000-hoz aránytól jóval nagyobb az esélyed arra, hogy a forint valami csodával határos módon emelkedjen, de lássuk be: kicsi rá az esély.
(#64) EclipseGT: "Aztán: páran állították, hogy manapság már nem éri meg bányászni, 2 hozzászólással később pedig már azt taglalja, hogy épp egy új miner vásárlásán gondolkodik. Volt olyan is, hogy ingyenes a küldés, amiről kiderült, hogy mégsem. Az egyikük azt szajkózza, hogy de jó lenne a bitcoin, mert nem lenne hitel, a másik meg arról vitázik, miért lenne jó btc-ben hitelezni. És még lehetne sorolni."
Pár politikus azt állítja, hogy manapság nem éri meg bányászni. Néhányan azonban azon gondolkodnak, hogy újranyitják a régen bezárt bányákat. Volt olyan is, hogy 0% lesz az SZJA bizonyos jövedelemhatár alatt. Aztán kiderült (az egykulcsossal), hogy mégsem. Az egyikük azt szajkózza, hogy de jó lenne, ha hazai cégeket támogatnánk és kiűznénk a multikat, a másik meg arról vitázik, hogy miért jó a globalizáció és a multinacionális cégek. És még lehetne sorolni.
Aztán mégis működik a gazdaság, még ha kicsit köhög-taknyos is. Azt senki nem mondta (pár fanatikust leszámítva), hogy a Bitcoin csodaszer lenne bármire is vagy megváltaná a világot. Hasonló mint az internet. Az sem váltotta meg a világot, de gyökeresen megváltoztatta és hasznossága elvitathatatlan még ha sokan a mai napig ellenzik és gyűlölik is.
"Ugye hosszas vita után sikerült újra feltalálniuk a paypal-t, vagy csak simán a nemzetközi átutalást, mert ugye "mutass még egy olyan eszközt, amivel gyorsan, egyszerűen lehet pénzt utalni a világ másik végére.""
A Paypal egy magáncég, egy központi hatalom. A saját kénye-kedve szerint módosíthatja a feltételeket. Valamint: utaljál már nekem Netellerről Paypalra, onnan WebMoneyra, onnan meg Payzára. Oh wait... Pedig mindegyik ugyanazokat a valutákat (dollár, euró, gbp, stb.) használja.
"Ne haragudjatok, de arra még nem láttam példát, hogy a bank weboldalán ez állt volna: "Bocsi gyerekek, az összes pénzeteket ellopták" "
Ehh...
-
dabadab
titán
válasz Kozmonauta #79 üzenetére
Es ez miben kulonbozik a BTC-tol - marmint azt leszamitva, hogy a BTC-t joval konnyebb manipulalni, mint az aranyat (mar csak az alacsonyabb kapitalizacioja es joval volatilisebb arfolyama okan is)?
DRM is theft
-
veterán
válasz Kozmonauta #79 üzenetére
az hogy valaminek az értékét meghatározzuk, vagy összeállunk "haverokkal" és vételi és eladási hullámot próbálunk generálni az baromira nem ugyanaz ...
-
Kozmonauta
tag
-
dabadab
titán
válasz Kozmonauta #77 üzenetére
Szerintem joval konstruktivabb lenne, ha olyasmivel vitatkoznal, amit mondtam, nem olyannal, amit nem.
(Pl. az aranynak sincs alapkamata es nem egy kozponti szerv hatarozza meg a kinalat nagysagat)[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
<Lacy85>
addikt
válasz Menthirist #74 üzenetére
"bedőlt államhoz azért pár egyéb dolog is kellett"
Ott van például a 2001-es Argentin államcsőd. Az sem 2 hét alatt alakult ki, hanem több év (több 10 év) baki halmazából, és egyéb külső tényezőknek köszönhetően.
-
veterán
bedőlt államhoz azért pár egyéb dolog is kellett, mondjuk egy elvesztett háború, stb. legalábbis nem rémlik hogy találkoztam volna olyannal, hogy egyik napról a másikra (vagy egy hét alatt mondjuk) felére esett volna a pénzük értéke, mert csak... ilyen volt a kedv. a válság, mint háború pedig mindig volt, mindig lesz, pusztán csak azért, mert az emberek keresik a kiskapukat, az előnyt és a hatalmat.
Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)
-
<Lacy85>
addikt
Szerintem amíg mindössze pár fanatikus játékszere, addig kicsit eltúlzott kijelentés, hogy működik.
Ez kb. egyenrangú kijelentés volt azzal, mintha azt írtad volna, hogy ennyi erővel a WoW-ban farmolt arany is működik. Azt is egy szűk kör használja, és azt is el tudod adni valódi pénzért, valamint tudsz is venni valódi pénzből. További infó a kici kínai farmereknél.
Addig viszont max. feltételezni tudod, hogy esetleg működhetne. -
HSM
félisten
válasz Menthirist #68 üzenetére
"Nem hibátlan és tévedhetetlen a rendszer, de úgy ahogy működik, és működött a történelem során."
Leszámítva pár gazdasági válságot, meg bedőlt államot, stb... Ennyi erővel a BTC is ugyanez, nem hibátlan, de működik, és a történelem során is működött a kezdetektől napjainkig.
-
Ed3r_X_
nagyúr
Na az szép, oda az összes Bitcoin, ami náluk volt? 1-2 ember nagyon mérges lehet most valahol.
“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”
-
<Lacy85>
addikt
válasz Menthirist #68 üzenetére
Én ezzel teljes mértékben tisztában vagyok. Ezért is írtam fent, hogy 1-2 megszállott bithuszár egy kicsit tájékozódhatna, mielőtt ontja magából a baromságokat.
Lenne még itt 1500 más dolog is, ami a bitcoin ellen szól (pl. mit kezdesz azzal a cirka 2-3 milliárd emberrel, ahol nem, hogy net nincs, de annyi pénzük sincs, hogy vegyenek valamit, amin egyáltalán tárolni tudják a btc-t. És akkor hol van még a bányászat?), de ennyire részletesen nem mentem bele. Felesleges.
A drogosnak is hiába magyarázod, hogy ne lője magát, mert az nem jó.Ellenben vannak ugye olyanok is (bár lényegesen kevesebben), akik mindössze látnak némi könnyű pénzt a dologban, és ezért bányásznak. Nem pedig azért, mert "ez fogja megváltani a világot". Nos, ők tekintsék tárgytalannak a fenti irományomat, mert ez teljesen rendben is van. Valóban lehet vele némi pénzt keresni. De ennyi, és nem több.
A többi okoska pedig.... -
félisten
> Utalj nekem át 100 ft-ot amerikába vagy 10.000 ft-ot vagy magyarországon belül 10.000 ft-ot ... btcben ez 10 ft körül megvan.
Aprosag: azert olcso most az utalas, mert a tranzakciot validalo node-ok (minerek) a kompenzaciot ujonnan generalt BTC-k formajaban kapjak meg. Ha 'elfogy' az a 21 millio BTC, akkor onnantol annyival dragabbak lesznek a tranzakciok, mint amennyit most kapnak banyaszatert.
while (!sleep) sheep++;
-
veterán
Össz-vissz arról van szó, hogy a gazdaságnak vannak olyan elemei, amit az ember lehet hogy nem szeret, de szükséges. Ilyen pl a hitelezés. Nagyon sokszor az a szokásos helyzet, hogy egy ember vagy egy cég felismer egy piaci rést, amit ő ki tudna szolgálni. Akkor nem kezdhet el pénzt gyűjteni, mert addigra bezáródik. Felvesz X hitelt, betömi a rést, és bőven keres annyit ezzel, hogy visszafizesse a hitelt kamatostól. A hitel, ha nem gazsibácsi veszi fel egy plazmatévére mert a szomszédnak is van már, fontos és jó. és szükséges.
Ugyanilyen elem a szabályozó testület. Nagyon szép és vonzó ötlet, hogy "hagyjunk ki minden bürokráciát" és köztes elemet (bankokat, fed-et, stb), de az igazsághoz hozzátartozik, hogy amennyi visszaélésre ugyan van lehetőségük (és néha élnek is vele), annyira fontos ez a szabályozás, hogy a természetes kilengéseket valami kontrollálja. Kell valami, ami kiszámíthatóvá, megbízhatóvá teszi az árfolyamokat, csökkenti a kockázatot. Szóval ezek az elemek fontos részei egy gazdaságnak, mint a kerék vagy a kormány az autóban, még ha módszer vagy a hibák amiket elkövetnek (ész nélküli hitelezés pl) szarok és súlyosak is. Nem hibátlan és tévedhetetlen a rendszer, de úgy ahogy működik, és működött a történelem során.Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)
-
<Lacy85>
addikt
1. A bányászatról (és költségeiről) nem én írtam, én csak összesítettem a látottakat.
2. Akkor miért nem rendezed btc-ben a céges utalásokat? Ja hogy azért, mert ez lehetetlen? Értem.
3. A különbség ugye ott van, hogy bankok esetén ezt meg is teszik, ha kell. Pl. nézd meg a 2008-as bedőléseket, és mennyi pénzt ölt bele az USA a bankokba, mert rájöttek, ha magukra hagyják őket, akkor 10x akkora káruk lesz belőle. na most kérdezem én, a gox bedőlésénél a röhögésen kívül mit fognak tenni? Semmit? értem.
4. Most őszintén. De nagyon őszintén. Szerinted a bankok btc-ben utaznak? Na ne már.
5. A hangsúly ismét ott van, hogy lehetNE. De ugye nincs, és semmi jele annak, hogy ez változzon.
6. Igen. és szerinted btc-re fognak váltani, vagy mondjuk [ egy sokkal valósabb digitális pénztárcára?] -
veterán
elég sok pontatlanság van ebben a rövid kis írásban...,
1. a bányászatról:
- decemberben összeraktam egy altcoin miner pc-t nettó 150e ft-ért azóta (jelenlegi árfolyamon hozott körülbelül 200-220 ezer forintot)
- áramszámla havi kb 13000 ft
- most amúgy én sem raknék össze minert ...tehát lehet vele pénzt keresni és ki is utaltatni
2. utalás. Utalj nekem át 100 ft-ot amerikába vagy 10.000 ft-ot vagy magyarországon belül 10.000 ft-ot ... btcben ez 10 ft körül megvan... Cégem most utalt helyi iparűzési adót és tavalyról maradt 100 ft körüli pótlék amit külön számlára kellett utalnom ... 500 ft a minimum összege az utalásnak a vállalati számlán.. (remélem érted a problémámat) ... most csekken fizetem be mert akkor legalább az önkormányzat se jár jól ...
3. bank biztonsági kérdés. Természetesen teljes bukta banknál még nem volt, de ezt mond a Postabank bedőlésénél részben megmentett embereknek. Vagy a soltvadkert és vidéke takszövben 100e euro feletti pénzzel rendelkező embereknek vagy a körmend és vidéke ... (ez utóbbi 2 1 éven belüli történet). Jelenlegi OBA alap 50 milliárd forint ami biztosít körülbelül 30.000 milliárd vagyont ... azért egy nagyobb bank pl rafi bedőlését megnézném... Mikor az államnak kéne hírtelen pár ezer milliárd forintot kifizetnie az obán keresztül.
4. bankok jelenleg nem foglalkoznak BTC-vel, de ők is forexezhetnek már btc/usd keresztárfolyamra például
5. felvetődött itt a biztosítás pl a váltóknak lehetne kötelező felelőség biztosítása (mint minden pénzügyi szereplőnek ... pl alkuszok) és akkor lenne miből a váltó bedőlésénél biztosítási alapot képezni és pl mint a 100e euro alapon kártérítést fizetni...
6. majdha témára... anno a bankszámla, elektornikus fizetés, kártyás fizetés, paypass fizetés is majdha témakör volt... sőt a papír pénz is, de még az arany pénz is (amikor még cserekereskedelem volt) így nem tudhatjuk mi lesz a jövőben). Pl a svédek talán már tervezgetik a készpénz teljes megszüntetését...
[ Szerkesztve ]
-
<Lacy85>
addikt
Bakker. Ahogy olvasom a fanatikusok hozzászólásait minden hírnél, azt kell mondjam, hogy (tisztelet a kivételnek) a nagy részük valami elvetemült digitális forradalmár, akik azt hiszik, megoldották a világ gazdasági problémáit azzal, hogy otthon bambulnak a monitorra, és ilyen e-szemetet bányásznak.
De sokszor nem csak nekünk, hanem még egymásnak is (néha még saját maguknak is) ellent tudnak mondani.
Jó egy éve még az a duma volt a zászlóshajó, hogy a bitcoin azért jelenti a jövőt, mert független minden banktól, stb., az előző hírnél viszont már azt olvasom, hogy "majd, ha a bankok is coin-oznak...".
Aztán: páran állították, hogy manapság már nem éri meg bányászni, 2 hozzászólással később pedig már azt taglalja, hogy épp egy új miner vásárlásán gondolkodik. Volt olyan is, hogy ingyenes a küldés, amiről kiderült, hogy mégsem. Az egyikük azt szajkózza, hogy de jó lenne a bitcoin, mert nem lenne hitel, a másik meg arról vitázik, miért lenne jó btc-ben hitelezni. És még lehetne sorolni.
Aztán a kedvenc érveléseim: Ugye hosszas vita után sikerült újra feltalálniuk a paypal-t, vagy csak simán a nemzetközi átutalást, mert ugye "mutass még egy olyan eszközt, amivel gyorsan, egyszerűen lehet pénzt utalni a világ másik végére."
Aztán ott volt még 90k-s kolléga, aki nagy mellénnyel újságolta, hogy egy ekkora összegű VGA-t készül venni a bitcoin-nal keresett pénzből. Sajnos azt nem sikerült kiderítenünk, hogy anyu ezalatt az összeg hányszorosát költötte el villanyszámla formájában, amit a bányászat számlájára lehetett írni.
Utána fel lettünk világosítva, hogy a kb. fél milliós miner gép mennyire megéri, mert lehet vele VPN-t fizetni (amire van 1000 helyen ingyen is lehetőség ugye, vagy ha fizetünk érte, akkor is havi pár ezer forint),valamint lehet vele repülőjegyet venni (tehát ha én kínába akarok utazni, akkor a fél milliós gép majd kitermeli nekem a 2-300 ezres jegy árát. Átlag ember nem repked ugye hetente, és a következő évi jegyhez már új miner is fog kelleni, mert addig ez elavult lesz.)
Jött még az is, hogy ennél 100 milliós utalás esetén is milyen minimális a költség. Bakker, épp ezen törtem az agyam eddig, hogy lehetne a ferrari-k online vételekor csökkenteni a költségeket. Most már tudomÉs ami extra poén: Ahogy olvasom, minden létező apróságba bele tudnak kapaszkodni csak azért, hogy megpróbálják egy ici-picit igazolni a pozitív oldalait. Persze amikor szembesítik őket, hogy nem, ez nem így van, akkor hirtelen kuss lesz
1-2 példa: nagy mellel írták 6 oldalon keresztül, hogy Floridában milyen törvény született. Utána ugye kiderült, hogy valójában mit is takar a törvény. Hirtelen nem hozták fel többet.
Ebben a topic-ban is ment nagy hanggal a kamatos vita (infla vs. defla), és amikor elmagyarázták az illetőnek, hogy azt se tudja, miről beszél, hirtelen megint tipli lett belőle. Stb.Na de a nagy kedvencem nekem is Songoku, és hogy:
""Pont a világ rákfenéje a hitel és ezt fogja megszüntetni a bitcoin mert nem lehetséges hitelezni""
Ami alapjáraton még nem is lenne olyan nagy baj, de ez után még képes azt írni, hogy:
"lusta utánanézni a dolgoknak és csak ontja a hülyeségét.."Komolyan mondom, inkább maradtál volna csendben, mert így csak égsz, mint Micimackó az erdő tűzben.
Menj, szedj fel legalább valami alap tudást a témában, és ha ez már megvan, valamint képes vagy tovább látni a monitornál, akkor gyere vissza, és fussunk neki még egyszer.Lövésük nincs a gazdaságról, úgy alapvetően a pénzmozgásokról, nem képesek felfogni, miért is lehet baj a defláció, ahogy nézem, még a kamatok sem tiszták, és akkor az ilyen emberek ontják magukból, hogy "mit szólsz bele? Hülye vagy hozzá. Menj innen!"
A nagy szakértőkkel szeretném tudatni, hogy a nagy vízióik, és vágyálmaik nagyjából 2 perc alatt döntenék romba az egész gazdaságot.
és akkor jönnek az olyan ábrándok, hogy "majd ha bankok btc-znek", "majd ha fizetőeszköz lesz", "majd ha a csillagok is úgy állnak, és stabil lesz az árfolyam", stb. A fiam is szokta mondogatni, hogy "majd, ha jön a Jézuska", csak hát ugye ő 5 éves....és ami a nagy biztonsági hisztit illeti, hogy a "bankban sem lenne nagyobb biztonságban". Ne haragudjatok, de arra még nem láttam példát, hogy a bank weboldalán ez állt volna: "Bocsi gyerekek, az összes pénzeteket ellopták"
-
atidzsiforc
őstag
Itt az ideje dogecoinra valtani.
[ Szerkesztve ]
r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt
-
Kozmonauta
tag
válasz Overlocker #59 üzenetére
Végre valaki egyet ért velem! Azon kívül Son Goku a nagy kedvencem.
A kamat rendszert csak úgy tudnám elfogadni ha minden bank csak és kizárólag állami tulajdonban lenne![ Szerkesztve ]
A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ
-
Overlocker
veterán
válasz zzoltan2014 #57 üzenetére
"Ebből pl. az is adódik, hogy lakást sem lehet bérbevenni, hiszen ki vásárolna bérbeadás céljára lakást, amikor a lakás értéke BTC-ben kifejezve folyamatosan csökken, megveszi mondjuk 100 btc-ért, de 10 év múlva csak 1 btc-t ér? Otthagyja a pénzét a biztonságos pénztárcában és éli vidám életét."
Ezért lesz mindenkinek egyéni személyes döntése, mikor is használja el a BTC-jét..
Igen, csak most mondjuk 100btc = 55000 dollár, 10 év múlva, meg mondjuk 10 btc lesz 55000 dollár... (1 btc 5500 dollár, csak mert ezt valósabbnak tartom)
-
veterán
válasz Overlocker #59 üzenetére
mint a "Pont a világ rákfenéje a hitel és ezt fogja megszüntetni a bitcoin mert nem lehetséges hitelezni"
Oh wait...Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)
-
Overlocker
veterán
válasz Kozmonauta #45 üzenetére
+1 !
Ne veszekedjetek zzoltan2014-nal, nem lehet meggyőzni...lusta utánanézni a dolgoknak és csak ontja a hülyeségét..
[ Szerkesztve ]
-
W.Wilson
aktív tag
válasz zzoltan2014 #54 üzenetére
Ki van találva már ez az "algoritmus", úgy hívják, hogy hitelpénzrendszer, ma is ezt használjuk. Pont az benne a jó, hogy a hitelfelvevés és -visszafizetés miatt a reálgazdaság pénzigényéhez szabályozza magát a rendszer (persze elméleti körülmények között). Olyan algoritmust, ami neked kapásból megmondja, hogy x év múlva mennyi pénzre lesz szükség, nem fogsz találni, mert annak a reálgazdaságot kéne modelleznie.
%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel
-
zzoltan2014
tag
"csak az a 102 btc-ért nem 102 egység tejet kapsz, hanem ~ 107 egységet... "
NEM a hitelnyújtó szempontjából probléma ez, hiszen a defláció a megtakarítóknak jó.
A hitelfelvevőknek gond, mert 102 egység tej helyett 107 vagy akár több ezer egység tejet kell visszaadjon, és a riska tehén éppen nem ad annyit.Gazdasági alapvetés, hogy az infláció a hitelfelvevőknek jó (ezért szoktak egyes eladósodott országok inflát gerjeszteni), a defláció meg a tőketulajdonosoknak, mert folyamatosan többet ér a pénzük úgy hogy nem is kell kockáztatniuk a kölcsönadással.
Ebből pl. az is adódik, hogy lakást sem lehet bérbevenni, hiszen ki vásárolna bérbeadás céljára lakást, amikor a lakás értéke BTC-ben kifejezve folyamatosan csökken, megveszi mondjuk 100 btc-ért, de 10 év múlva csak 1 btc-t ér? Otthagyja a pénzét a biztonságos pénztárcában és éli vidám életét. -
dabadab
titán
"tehát kölcsönadsz 100 btc-t 1 évre hitelbe 2%-os kamattal ... akkor egy év múlva 5% delációnál is 102 btc-d lesz..."
Amirol te beszelsz, az 2%-os nominalkamat, ami 7%-os realkamat.
Nominalerteken szamolni abszolut semmi ertelme nincs, mert abbol abszolut semmi nem derul ki.
DRM is theft
-
zzoltan2014
tag
Bármilyen ilyen tipusú pénz akkor fog működni, ha az árfolyam stabil, és hosszú távon nincs defláció.
Elméletileg kitalálható egy olyan algoritmus, amely a mennyiséget úgy szabályozza, hogy max 1-2%-os infláció legyen. -
zzoltan2014
tag
"de ugye ha te btcben vásárolsz btc kap fizettségül akkor nem tök mindegy mennyi éppen a btc értéke?"
De a fizetésem btc-ben kifejezett értéke kisebb lesz.
Pl. egy asztalos vesz egy gépet 1000 btc-ért. Gyárt egy íróasztalt, akkor ma mondjuk kap érte egy btc-t. A btc-k értéke ugye folyamatosan nő, hisz a mennyisége maximálva van, ezért egy hónap múlva már csak 0,5 btc-t kap érte, és így tovább, egyre kevesebbet, miközben a hitelből megvett gép vételárát folyamatosan azonos összegben kell törlessze.Ha a btc értéke egy év alatt a 100x nő, az pont ugyanolyan hatású egy hitel esetében, mintha egy 500 dolláros hitel esetében egy év múlva 50000 dollárt kéne visszafizessek, ami lehetetlen.
pont olyan mint a frankhitel, csak az árfolyam nem 30%-kal, hanem esetleg többtízezer százalékkal nő. -
dabadab
titán
"ha költsön adom akkor nekem megéri 2%-ért is költsön adni mert pont 2%-kal ér többet mintha nem adnám költsön ..."
En realkamatokat irtam, mert igazan az az erdekes. Marpedig 5%-os deflacional a 2%-os realkamat azt jelenti, hogy kolcsonadsz 100 BTC-t es egy ev mulva visszakapsz 97-et.
[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
dabadab
titán
"ez kb olyan mint a deviza hitel ... eur alapon pl... ... forint fizetéssel nem jó biznisz felvenni"
Kockazatosnak kockazatosabb, mint a forinthitel, viszont ezt egyaltalan nem lehet kijelenteni, hogy nem jo biznisz felvenni. Utolag sokkal konnyebb okosnak lenni, igy en is ezt teszem az eurhuf chart alapjan: ha pl 2006 nyaran, 280 feletti arfolyamnal vettel volna fel mondjuk ket ev futamideju hitelt, akkor az baromi jo biznisz lett volna.
DRM is theft