Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz <Lacy85> #64 üzenetére

    elég sok pontatlanság van ebben a rövid kis írásban...,

    1. a bányászatról:
    - decemberben összeraktam egy altcoin miner pc-t nettó 150e ft-ért azóta (jelenlegi árfolyamon hozott körülbelül 200-220 ezer forintot)
    - áramszámla havi kb 13000 ft
    - most amúgy én sem raknék össze minert ...

    tehát lehet vele pénzt keresni és ki is utaltatni

    2. utalás. Utalj nekem át 100 ft-ot amerikába vagy 10.000 ft-ot vagy magyarországon belül 10.000 ft-ot ... btcben ez 10 ft körül megvan... Cégem most utalt helyi iparűzési adót és tavalyról maradt 100 ft körüli pótlék amit külön számlára kellett utalnom ... 500 ft a minimum összege az utalásnak a vállalati számlán.. (remélem érted a problémámat) ... most csekken fizetem be mert akkor legalább az önkormányzat se jár jól ...

    3. bank biztonsági kérdés. Természetesen teljes bukta banknál még nem volt, de ezt mond a Postabank bedőlésénél részben megmentett embereknek. Vagy a soltvadkert és vidéke takszövben 100e euro feletti pénzzel rendelkező embereknek vagy a körmend és vidéke ... (ez utóbbi 2 1 éven belüli történet). Jelenlegi OBA alap 50 milliárd forint ami biztosít körülbelül 30.000 milliárd vagyont :D ... azért egy nagyobb bank pl rafi bedőlését megnézném... Mikor az államnak kéne hírtelen pár ezer milliárd forintot kifizetnie az obán keresztül.

    4. bankok jelenleg nem foglalkoznak BTC-vel, de ők is forexezhetnek már btc/usd keresztárfolyamra például

    5. felvetődött itt a biztosítás pl a váltóknak lehetne kötelező felelőség biztosítása (mint minden pénzügyi szereplőnek ... pl alkuszok) és akkor lenne miből a váltó bedőlésénél biztosítási alapot képezni és pl mint a 100e euro alapon kártérítést fizetni...

    6. majdha témára... anno a bankszámla, elektornikus fizetés, kártyás fizetés, paypass fizetés is majdha témakör volt... sőt a papír pénz is, de még az arany pénz is (amikor még cserekereskedelem volt) így nem tudhatjuk mi lesz a jövőben). Pl a svédek talán már tervezgetik a készpénz teljes megszüntetését...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák