Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zzoltan2014

    tag

    válasz Rolly #42 üzenetére

    " (ha fizetőeszköz lesz, így az értéke a lemorzsolódás miatt folyamatosan nőni fog :) )"

    A folyamatos jelentős értéknövekedés lehetetlenné teszi a hitelezést.

    Az óriási áringadozás meg lehetetlenné teszi a normális használatát.

  • dabadab

    titán

    válasz Rolly #46 üzenetére

    "ugyan miért tenné lehetetlenné?"

    Ha lehetetlenne nem is teszi a deflacio a hitelezest, mindenesetre biztosan csokkenti.
    Ha az inflacio okan a parnahuzatba elrakott penz realkamat -5%, akkor csabito befektetes kolcsonozni egy cegnek +3%-os realkamatra, mert +8%-ot nyersz. Ha deflacio van, es a penz akkor is hoz +5%-ot, ha csak ulsz rajta, akkor viszont senki sem fogja odaadni a penzt 3%-ra, mert az -2%. Ha meg a kolcsonadott penzert 13% realkamatot kersz, hogy meglegyen a +8%, akkor meg joval kevesebben fognak hitelt felvenni.

    (#45) Kozmonauta: "Pont a világ rákfenéje a hitel"

    :U

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Rolly #49 üzenetére

    "ez kb olyan mint a deviza hitel ... eur alapon pl... ... forint fizetéssel nem jó biznisz felvenni"

    Kockazatosnak kockazatosabb, mint a forinthitel, viszont ezt egyaltalan nem lehet kijelenteni, hogy nem jo biznisz felvenni. Utolag sokkal konnyebb okosnak lenni, igy en is ezt teszem az eurhuf chart alapjan: ha pl 2006 nyaran, 280 feletti arfolyamnal vettel volna fel mondjuk ket ev futamideju hitelt, akkor az baromi jo biznisz lett volna.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Rolly #50 üzenetére

    "ha költsön adom akkor nekem megéri 2%-ért is költsön adni mert pont 2%-kal ér többet mintha nem adnám költsön ..."

    En realkamatokat irtam, mert igazan az az erdekes. Marpedig 5%-os deflacional a 2%-os realkamat azt jelenti, hogy kolcsonadsz 100 BTC-t es egy ev mulva visszakapsz 97-et.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • zzoltan2014

    tag

    válasz Rolly #49 üzenetére

    "de ugye ha te btcben vásárolsz btc kap fizettségül akkor nem tök mindegy mennyi éppen a btc értéke?"

    De a fizetésem btc-ben kifejezett értéke kisebb lesz.
    Pl. egy asztalos vesz egy gépet 1000 btc-ért. Gyárt egy íróasztalt, akkor ma mondjuk kap érte egy btc-t. A btc-k értéke ugye folyamatosan nő, hisz a mennyisége maximálva van, ezért egy hónap múlva már csak 0,5 btc-t kap érte, és így tovább, egyre kevesebbet, miközben a hitelből megvett gép vételárát folyamatosan azonos összegben kell törlessze.

    Ha a btc értéke egy év alatt a 100x nő, az pont ugyanolyan hatású egy hitel esetében, mintha egy 500 dolláros hitel esetében egy év múlva 50000 dollárt kéne visszafizessek, ami lehetetlen.
    pont olyan mint a frankhitel, csak az árfolyam nem 30%-kal, hanem esetleg többtízezer százalékkal nő.

  • dabadab

    titán

    válasz Rolly #55 üzenetére

    "tehát kölcsönadsz 100 btc-t 1 évre hitelbe 2%-os kamattal ... akkor egy év múlva 5% delációnál is 102 btc-d lesz..."

    Amirol te beszelsz, az 2%-os nominalkamat, ami 7%-os realkamat.

    Nominalerteken szamolni abszolut semmi ertelme nincs, mert abbol abszolut semmi nem derul ki.

    DRM is theft

  • zzoltan2014

    tag

    válasz Rolly #55 üzenetére

    "csak az a 102 btc-ért nem 102 egység tejet kapsz, hanem ~ 107 egységet... "

    NEM a hitelnyújtó szempontjából probléma ez, hiszen a defláció a megtakarítóknak jó.
    A hitelfelvevőknek gond, mert 102 egység tej helyett 107 vagy akár több ezer egység tejet kell visszaadjon, és a riska tehén éppen nem ad annyit.

    Gazdasági alapvetés, hogy az infláció a hitelfelvevőknek jó (ezért szoktak egyes eladósodott országok inflát gerjeszteni), a defláció meg a tőketulajdonosoknak, mert folyamatosan többet ér a pénzük úgy hogy nem is kell kockáztatniuk a kölcsönadással.
    Ebből pl. az is adódik, hogy lakást sem lehet bérbevenni, hiszen ki vásárolna bérbeadás céljára lakást, amikor a lakás értéke BTC-ben kifejezve folyamatosan csökken, megveszi mondjuk 100 btc-ért, de 10 év múlva csak 1 btc-t ér? Otthagyja a pénzét a biztonságos pénztárcában és éli vidám életét.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Rolly #65 üzenetére

    1. A bányászatról (és költségeiről) nem én írtam, én csak összesítettem a látottakat.
    2. Akkor miért nem rendezed btc-ben a céges utalásokat? Ja hogy azért, mert ez lehetetlen? Értem.
    3. A különbség ugye ott van, hogy bankok esetén ezt meg is teszik, ha kell. Pl. nézd meg a 2008-as bedőléseket, és mennyi pénzt ölt bele az USA a bankokba, mert rájöttek, ha magukra hagyják őket, akkor 10x akkora káruk lesz belőle. na most kérdezem én, a gox bedőlésénél a röhögésen kívül mit fognak tenni? Semmit? értem.
    4. Most őszintén. De nagyon őszintén. Szerinted a bankok btc-ben utaznak? Na ne már.
    5. A hangsúly ismét ott van, hogy lehetNE. De ugye nincs, és semmi jele annak, hogy ez változzon.
    6. Igen. és szerinted btc-re fognak váltani, vagy mondjuk [ egy sokkal valósabb digitális pénztárcára?]

  • emvy

    nagyúr

    válasz Rolly #65 üzenetére

    > Utalj nekem át 100 ft-ot amerikába vagy 10.000 ft-ot vagy magyarországon belül 10.000 ft-ot ... btcben ez 10 ft körül megvan.

    Aprosag: azert olcso most az utalas, mert a tranzakciot validalo node-ok (minerek) a kompenzaciot ujonnan generalt BTC-k formajaban kapjak meg. Ha 'elfogy' az a 21 millio BTC, akkor onnantol annyival dragabbak lesznek a tranzakciok, mint amennyit most kapnak banyaszatert.

    while (!sleep) sheep++;

  • Penge_4

    veterán

    válasz Rolly #49 üzenetére

    "mert ki olyan hülye, hogy most akar lakást és fizet érte 20-25 évig ahelyett, hogy 10 év alatt összespórolja és közben albérletben lakik ... sőt továbbmegyek minek venni lakást? Most veszel egy 3 szobásat mert lesz két gyerek 18 év alatt felnő a 2 gyerek és már 1 szobás lakás is elég"

    1. Az, akinél nincs mamahotel, amíg össze nem spórol.
    2. Az, aki nem keres 200 000+ nettót, amiből 50 ezer átlag pesti albérleti díjat még pluszban kifizet a rezsin felül.

    Mindkettőnek vannak hátrányai és előnyei és emberfüggő, hogy kinek mik a preferenciái. Idilli gazdasági helyzetben nekem is szimpatikusabb az "ott lakom, ahol éppen kedvem van, ha máshol lesz kedvem, akkor meg máshol, akár országhatárokon túl is", mint a "van egy lakásom, amire ha kell, ha nem fizetem a közös költséget" illetve a "van egy házam, ahol karbantartom a kertet, télen ellapátolom a havat/felsózom a jeget (természetesen EU-s szabvány környezetbarát sóval) meg megy a gáz takarékon, hogy ne fagyjanak el a csövek, illetve teszek félre az amortizációra".

    De lássuk be, nem választás kérdése a dolog. A mai Magyarországon már szerencsésnek számít, akinek éehetősége van ingyen, csak rezsiért vagy olcsóbban lakni. Tehát nem fog ugrálni sem lakáshitellel (ha nem hülye), sem albérlettel, ahol +40-50 ezret bevállal még a rezsin felül).

    Plusz vehetsz lakást úgy is (nyilván tőkéből, nem hitelből), hogy kiadod albérletben. Mondjuk van 50 milliód, abból veszel 5 db Budapest belvárosi lakást, amit kiadsz 50 000 HUF + rezsiért. Az neked 250 000 HUF nettó tiszta adómentes zsé és van 5 ingatlanod, amiből bármennyit bármikor eladhatsz.

    (#51) dabadab: "Kockazatosnak kockazatosabb, mint a forinthitel, viszont ezt egyaltalan nem lehet kijelenteni, hogy nem jo biznisz felvenni."

    Hát pedig józan paraszti ésszel felmérhető, hogy forint hosszútávú emelkedésére spekulálni nettó hülyeség. Ja, hogy vannak olyan időszakok, mikor éppen bejön? Vannak olyan időszakok is, mikor a hajléktalannak ötöse van a lottón. De ettől még nem lesz jó biznisz minden embernek felmondani és hajléktalanná válnia, majd heti 400 HUF-ot összekoldulva lottószelvényt feladva várni az ötös találatot.

    Oké, nyilván 1:43000000-hoz aránytól jóval nagyobb az esélyed arra, hogy a forint valami csodával határos módon emelkedjen, de lássuk be: kicsi rá az esély.

    (#64) EclipseGT: "Aztán: páran állították, hogy manapság már nem éri meg bányászni, 2 hozzászólással később pedig már azt taglalja, hogy épp egy új miner vásárlásán gondolkodik. Volt olyan is, hogy ingyenes a küldés, amiről kiderült, hogy mégsem. Az egyikük azt szajkózza, hogy de jó lenne a bitcoin, mert nem lenne hitel, a másik meg arról vitázik, miért lenne jó btc-ben hitelezni. És még lehetne sorolni."

    Pár politikus azt állítja, hogy manapság nem éri meg bányászni. Néhányan azonban azon gondolkodnak, hogy újranyitják a régen bezárt bányákat. Volt olyan is, hogy 0% lesz az SZJA bizonyos jövedelemhatár alatt. Aztán kiderült (az egykulcsossal), hogy mégsem. Az egyikük azt szajkózza, hogy de jó lenne, ha hazai cégeket támogatnánk és kiűznénk a multikat, a másik meg arról vitázik, hogy miért jó a globalizáció és a multinacionális cégek. És még lehetne sorolni.

    Aztán mégis működik a gazdaság, még ha kicsit köhög-taknyos is. :U Azt senki nem mondta (pár fanatikust leszámítva), hogy a Bitcoin csodaszer lenne bármire is vagy megváltaná a világot. Hasonló mint az internet. Az sem váltotta meg a világot, de gyökeresen megváltoztatta és hasznossága elvitathatatlan még ha sokan a mai napig ellenzik és gyűlölik is.

    "Ugye hosszas vita után sikerült újra feltalálniuk a paypal-t, vagy csak simán a nemzetközi átutalást, mert ugye "mutass még egy olyan eszközt, amivel gyorsan, egyszerűen lehet pénzt utalni a világ másik végére.""

    A Paypal egy magáncég, egy központi hatalom. A saját kénye-kedve szerint módosíthatja a feltételeket. Valamint: utaljál már nekem Netellerről Paypalra, onnan WebMoneyra, onnan meg Payzára. Oh wait... Pedig mindegyik ugyanazokat a valutákat (dollár, euró, gbp, stb.) használja.

    "Ne haragudjatok, de arra még nem láttam példát, hogy a bank weboldalán ez állt volna: "Bocsi gyerekek, az összes pénzeteket ellopták" :D"

    Ehh...

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Rolly #89 üzenetére

    Ez rendben is van, és valóban ez lesz a trend. Épp linkeltem is itt valahol, hogy az OTP világelsőként indított egy teljesen online pénztárcát. Ezzel nincs is gond.
    Nyilván olyan országokban, ahol még net sincs, ez egy kicsit később fog bekövetkezni, de ott sem lehetetlen.
    Viszont ehhez nem kell "világot megváltó új valuta, amihez a csúnya bankok nem férnek hozzá".

  • sztanozs

    veterán

    válasz Rolly #89 üzenetére

    PfújKP-ra csak annyit, hogy most hogy a céges büfé átállt az új kasszákra nem tudunk kártyával jattot adni, mert a két slipen levő összegnek meg kell egyeznie :U

    [ Szerkesztve ]

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • Penge_4

    veterán

    válasz Rolly #92 üzenetére

    "Amúgy én jatt ellenes vagyok, miért kell bárkinek pénzt adni azért mert a fizetéséért elvégezte a dolgát"

    A kezdetek kezdetén szerintem azért alakult így, mert valami pluszt, valami extrát kaptál azon felül, amiért az illetőnek a fizetés jár.

    Az utóbbi évtizedekben szaródott el minden, amikor is a fizetésekbe belekalkulálták a jattot, ami egy láncreakciót indított el.
    - A jattos szakmákban dolgozók egyre jobban hajtottak a jattra.
    - Az öreg rókák egyre pofátlanabbak lettek.
    - Az újoncok és kezdők egyre frusztráltabbak lettek, emiatt egyre kevesebb jattot is kaptak és így tovább.
    - A jattfizetésre kényszerülőknek pedig egyre jobban elegük lett, hogy a válság ellenére tátja a pofáját az xy a jattért.
    - XY pedig egyre jobban tátja a pofáját, mivel átlagolt jattal együtt keres tisztességes bért. Ha nem teper ezerrel, akkor nem keres átlag jattot, ellentétben az öreg rókákkal, akik már alapból megkapják a jattjukat az ügyfélkörüktől.

    Ettől még a hónap dolgozója versenyek is jobbak.

Új hozzászólás Aktív témák