Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Namelesske #34 üzenetére

    A fejlesztőkkel mi bajod? Egy gyökér fejlesztő van, a többiek normálisak, nem veszik személyes sértésnek, ha kérdezel tőlük, válaszolnak a My Operán, még néhányan userJS-eket, Unite appokat és widgeteket is összedobnak.

    A design csapattal mi bajod van? Ha megnézed Hicks oldalát és eddigi munkáit (leszámítva a FF logót) örülj neki, hogy szivárványos zsiráfok nem kukucskálnak ki az O betű közepéből. :DDD
    Picasso stílusához képest szerintem nagyszerű munkát végzett.

    A marketinges részleg tényleg nem csinál semmit. Azért azt érdemes megjegyezni, hogy az Opera akkor nyerne a legnagyobbat, ha az IE6, IE7, IE8 kipusztulna, az IE9 gyenge Acid3 tesztje és gyér implementációi miatt kapna még egy EU-s pert, vagy akármit és köteleznék, hogy legalább a véglegesített szabványokat támogassák és felejtsék el az ActiveX-et, a Google szintén elfelejtené a Gears-féle hülyeségeit és nem csak ígérgetne, valamint a HTML5-nél is a Theora-t támogatna és beverné az utolsó szöget is a Flash koporsóján.

    Na ekkor jönne el az az idő, amikor tényleg teljesen mindegy ki milyen böngészőt használ, semmilyen hiányt nem szenvedne. Az Operának pedig nem kéne követni a mainstream vonalat az összes hülyeségével együtt, ugyanúgy mennének vele az oldalak és támogatni se kéne third-party pluginekkel, mert az egész web w3c valid lenne.

    silver star: "az nem jut eszetekbe hogy azért a többi konkurencia van az emberek többségénél mert azokkal az oldalak 95%-a megy ?"

    Az oldalak 95%-a az Operával is megy. Csak a többivel az oldalak 99%-a megy aztán a 4% a köztudatban megmaradt "azinternetfelének", ugyanúgy, ahogy évekig az 1%-ot hajtogatták páran. A trollok néha nem tudják követni a fejlődést aztán a többiek meg szarnak rá és így szájhagyomány útján terjednek a hülyeségek.

    "Még akkor se ha az operások váltig állítják ők bizony évek alatt se találkoztak ilyennel."

    Bocs, ha ezek közül egyik oldalt sem látogatom.

    "szerintem inkább mással érvelj az opera mellett."

    Mivel érveljek? Az Opera a fícsöreivel és a biztonságával több, mint az összes böngésző. Meg most a 10.5-től már a sebességével is.

    Akinek elég egy címsor és egy ablak azoknak bármilyen böngésző jó.
    Akiknek nem hiányoznak az Opera többletfícsörei, azoknak tényleg frusztráló lehet másik böngészőt indítani, még ha az adott oldalt csak hetente/havonta látogatják is.

    Nem vagyok fanboy, mondtam már párszor. Operás aktivista sem vagyok, ha kérdeznek válaszolok, ha valaki olyat állít, ami nem igaz, akkor visszakérdezek/korrigálom, de ha értelmesen leírja, hogy neki x meg y oldal meg x meg y (Operában ténylegesen nem pótolható) addon miatt a másik böngészőt kell használnia akkor nem fogok erősködni.

    Azt az egyet nem tudom megérteni, hogy az embereknek miért csak néhány %-a igényli ezeket a többletfícsöröket? Véleményem szerint azért, mert kevesen ismerik igazán az Operát. Plusz az informatika még a mai napig homály az emberek többségének.

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Namelesske #34 üzenetére

    És véletlenül nem te vagy ugyanaz a Namelesske, aki ugyanezen nick alatt a magyaropera blogon nem is olyan régen arról számoltál be, hogy ez a kedvenc böngésződ és már évek óta ezt használod? Mert ha a válasz igen, akkor nem vagy túl következetes...

    Amúgy jó lenne tudni, mi az, amit az emberek hiányolnak belőle, illetve ami miatt nem használnák, ellenben a firefoxot pedig igen. Mert feltelepítve mindkettőt én csak azt látom, hogy az Operában alapból ott van rengeteg szolgáltatás, integráltan, kényelmesen és logikusan felépítve, míg a firefoxban szinte mindenhez pluginek kellenek. Így logikusan csak arra tudok következtetni, hogy olyan plugineket használnak, amik szolgáltatás szinten nem találhatóak meg az Operában, és anélkül nem kényelmes számukra a netezés, ezért vállalják a többi, járulékos kényelmetlenséget is.

    A választó körüli mizéria szerintem is felesleges volt, ugyanakkor tényleg kiváló böngésző, méltatlanul van mellőzve ismerve kvalitásait a többihez képest.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák