Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Ebből csak az látszik, hogy az emberek azt használják ami divatos, vagy amit megszoktak és nem egyéni preferencia alapján választanak.
    Régen az ősember saját maga fejlesztette ki a dolgait, mert volt rá igénye, most az embereknek a sült galamb is a szájukba repül, de mintha kényszeresen ragaszkodnának a megszokott dolgokhoz, vagy a másik véglet, mikor legyek módjára repülnek arra, amit a többség szeret. ;]

    Az EU-s perek is értelmetlen félmegoldások. Mint mikor árkot ásol magad köré, ahelyett, hogy elzárnád a csapot. :U

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #13 üzenetére

    "vagy most mindenki, aki nem Operázik, az divatol vagy tudatlan?"

    Nem ezt mondtam. Hanem ahol a marketing ennyire befolyásolja a választást, ott már eleve torz a piac és az okot kell megszüntetni, nem az okozatot.

    A média által mindenféle szeméttel bombázzák az embereket, nem csodálkozom, hogy semmihez nincs kedvük, nemhogy tudatos választáshoz.

    Elméleti felvetés: Ha minden ember mellé leülne valaki és végig megmutogatná neki melyik böngészőből mit lehet kihozni és mi mire jó akkor nagyon más lenne a statisztika.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #20 üzenetére

    "a marketinget tudtommal arra találták ki, hogy befolyásolja a választást."

    A marketinget azért találták ki, hogy értelmetlen marhaságokkal tömje az emberek fejét és nyilvánvaló hazugságokkal. Amik az igazi választást segítik elő azok a részletes független tesztek. Marketingre nincs semmi szükség, haszontalan az egész. Sokkal jobb lenne az emberiség számára, ha megszűnne.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Namelesske #34 üzenetére

    A fejlesztőkkel mi bajod? Egy gyökér fejlesztő van, a többiek normálisak, nem veszik személyes sértésnek, ha kérdezel tőlük, válaszolnak a My Operán, még néhányan userJS-eket, Unite appokat és widgeteket is összedobnak.

    A design csapattal mi bajod van? Ha megnézed Hicks oldalát és eddigi munkáit (leszámítva a FF logót) örülj neki, hogy szivárványos zsiráfok nem kukucskálnak ki az O betű közepéből. :DDD
    Picasso stílusához képest szerintem nagyszerű munkát végzett.

    A marketinges részleg tényleg nem csinál semmit. Azért azt érdemes megjegyezni, hogy az Opera akkor nyerne a legnagyobbat, ha az IE6, IE7, IE8 kipusztulna, az IE9 gyenge Acid3 tesztje és gyér implementációi miatt kapna még egy EU-s pert, vagy akármit és köteleznék, hogy legalább a véglegesített szabványokat támogassák és felejtsék el az ActiveX-et, a Google szintén elfelejtené a Gears-féle hülyeségeit és nem csak ígérgetne, valamint a HTML5-nél is a Theora-t támogatna és beverné az utolsó szöget is a Flash koporsóján.

    Na ekkor jönne el az az idő, amikor tényleg teljesen mindegy ki milyen böngészőt használ, semmilyen hiányt nem szenvedne. Az Operának pedig nem kéne követni a mainstream vonalat az összes hülyeségével együtt, ugyanúgy mennének vele az oldalak és támogatni se kéne third-party pluginekkel, mert az egész web w3c valid lenne.

    silver star: "az nem jut eszetekbe hogy azért a többi konkurencia van az emberek többségénél mert azokkal az oldalak 95%-a megy ?"

    Az oldalak 95%-a az Operával is megy. Csak a többivel az oldalak 99%-a megy aztán a 4% a köztudatban megmaradt "azinternetfelének", ugyanúgy, ahogy évekig az 1%-ot hajtogatták páran. A trollok néha nem tudják követni a fejlődést aztán a többiek meg szarnak rá és így szájhagyomány útján terjednek a hülyeségek.

    "Még akkor se ha az operások váltig állítják ők bizony évek alatt se találkoztak ilyennel."

    Bocs, ha ezek közül egyik oldalt sem látogatom.

    "szerintem inkább mással érvelj az opera mellett."

    Mivel érveljek? Az Opera a fícsöreivel és a biztonságával több, mint az összes böngésző. Meg most a 10.5-től már a sebességével is.

    Akinek elég egy címsor és egy ablak azoknak bármilyen böngésző jó.
    Akiknek nem hiányoznak az Opera többletfícsörei, azoknak tényleg frusztráló lehet másik böngészőt indítani, még ha az adott oldalt csak hetente/havonta látogatják is.

    Nem vagyok fanboy, mondtam már párszor. Operás aktivista sem vagyok, ha kérdeznek válaszolok, ha valaki olyat állít, ami nem igaz, akkor visszakérdezek/korrigálom, de ha értelmesen leírja, hogy neki x meg y oldal meg x meg y (Operában ténylegesen nem pótolható) addon miatt a másik böngészőt kell használnia akkor nem fogok erősködni.

    Azt az egyet nem tudom megérteni, hogy az embereknek miért csak néhány %-a igényli ezeket a többletfícsöröket? Véleményem szerint azért, mert kevesen ismerik igazán az Operát. Plusz az informatika még a mai napig homály az emberek többségének.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #39 üzenetére

    "Azért mert a többség netezni akar."

    Az Opera userek is ugyanazt akarják. Ezért is nehéz megértenem, nyilván mert Opera user vagyok és bármilyen más böngésző előtt ülve kapásból 10-15 dolgot hiányolok (a további 30-at csak fél óra perc böngészés után :DDD), de valahogy számomra olyan, mintha azt mondanák, hogy válassz Suzuki és egy fullextrás BMW között, csak ebben az esetben teljesen ingyenes a választás. És mégis ilyen alacsony részesedése van az Operának.

    Aztán hangoztatják, hogy marketing kell. Én meg úgy vagyok vele, hogy a tudatos felhasználás ott kezdődik, hogy azt mondja az ember
    - "Jé, ez milyen jó fícsör. Hogy tudtam eddig enélkül élni. Ezzel sokkal kényelmesebb a böngészés."
    nem pedig azt, amit a marketing sulykol belé, mint
    - "Mától az iPad-emen nézem a HD filmeket a sokszáz centis falitévém helyett, mert ez mekkora királyság."

    "És egy átlag ember nem informatikai órát akar miközben böngészik a neten.,"

    Hasonló érzések kerítenek hatalmukba, mikor ezt látom az élet minden területén, mint mikor például a szerencsétlen titkárnő egyenként másolt át vagy 50 fájlt egyik helyről a másikra a jobbklikk->Másolás, jobbklikk->Beillesztés művelettel.

    És ha ez a mentalitás nagymértékben érvényesül az szerintem nagyon nincs jól.

    "Az opera blogos szégyenfallal se jó ha példálózol mert a külföldi oldalak sincsenek fenn"

    De vannak fent külföldi oldalak is. Például ott a shutterfly vagy a hbo.com

    Lenry: Azért túlzásokba ne essünk. Mint mondtam, nem vagyok Opera aktivista, így nincs semmilyen ügyem. Mellesleg eddig jóval több pozitív visszajelzés jött, hogy a tippjeim segítségével végre sikerült kiváltania valakinek a FF addonokat, vagy megkönnyítettem a mindennapi böngészését, mint ahányszor olvastam, hogy "Kapja be az Opera a böngészőválasztó miatt, most már csakazértis Firefoxot/Chrome-ot/IE-t fogok használni."

    Olyat pedig még konkrétan nem is olvastam sehol, hogy "A Penge nevű user PH fórumain tanúsított hozzáállása miatt mától nem használok Operát." ;]

    Mellesleg silver star - nak sem erősködtem, hogy csakazértis használjon Operát, leírta, hogy neki kell a DivX Webplayer, Operával nem megy, valóban bugos Operával, erre írtam neki egy alternatívát, neki mégis inkább a DivX Webplayer kell, így nem Operát használ. Ennyi. Elfogadható indokot hozott fel.

    Viszont mikor valaki valótlanságokat ír, mint "Operában nincs ez meg az (pedig beépített funkció évek óta)", akkor kijavítom, hogy de igen, van.
    Mikor valaki valamilyen addont hiányol, akkor ajánlok neki alternatívát userJS vagy akármi más formájában.
    Mikor valaki fikáz, hogy "Mert Operában az oldalak 90%-a nem megy." akkor általában meg szoktam kérdezni, hogy melyek ezek az oldalak. Ha tényleg mutat olyan oldalt, akkor egyúttal jelentem, másrészt elfogadható indokot hozott fel, mert az adott oldal valóban nem megy Operában.

    Namelesske: A fejlesztőknek annyi beleszólásuk volt ebbe, mint a gyárósori munkásnak abba, hogy az adott termék káros anyagot tartalmaz. :D
    Ők leadták a jelentést, hogy igen, ez meg az még problémás és ha beszarnak sem készülnek el vele időre, aztán a nagyfejesek eldöntötték, hogy mi számít showstoppernek és mi nem annak. Ők meg ugye nem fogják a Desktop Team-en leírni nekünk, hogy "mert a hülye főnöknek időre kellett", mert addig dolgoztak ott. Lehetett látni, hogy nagyon tereltek, tehát nem is akartak nagyon vitába szállni, az egyikük kardoskodott ott nagyon, a többiek inkább csendben voltak.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Namelesske #46 üzenetére

    "Beállítom benne, hogy berékező mappába mutassa az olvasott üzeneteket is, hogy ne kelljen keresgetni a menube az IMAP mappák köz, két megnyitás után elfelejti."

    Nem felejti el, ha rendesen áll le a böngésző, nem lövődik ki valami Windows tweak által a task managerből.

    Dave™: De ő az. A techline-on meg egyszer azt írta, hogy ő Chrome-ot használ. :D

    "Mert feltelepítve mindkettőt én csak azt látom, hogy az Operában alapból ott van rengeteg szolgáltatás, integráltan, kényelmesen és logikusan felépítve, míg a firefoxban szinte mindenhez pluginek kellenek."

    A Firefox userek (tehát a globális 20-30%-nak az 5%-a) használ Adblock-ot. Akkor matekozz.

    Akik telepakolják addonokkal azok globálisan talán ha 1-2%-ot tesznek ki. A legtöbben anélkül használják. És azért, mert
    1: Gyakorlatilag mindenben tökéletes másolata az IE7-IE8 felületének.
    2: A mai napig hangoztatják, hogy biztonságosabb, gyorsabb meg minden, az emberek szembetalálkoznak a bannerekkel, feltelepítik és észre sem veszik a különbséget, mert ugyanúgy működik, mint az IE. Vagy fogja egy Firefox aktivista és feltelepíti neki és megmondja, hogy ha erre kattint, akkor naponta 6 kisrókát ment meg a kínhaláltól. :DDD

    silver star: Nincs semmilyen rózsaszín köd. Akarod, hogy felsoroljam a fícsöröket, amiket használok? Erősen az Opera felé billen a mérleg, bármivel is vetem össze. Vannak hibái, szoktam is hangoztatni időnként, ettől függetlenül számomra még mindig ez a legjobb alternatíva.

    "Lehet hogy sok van belőlük az operába de ki tudja hol."

    A Google keresőt sem divat mostanság használni átlaguser körökben.

    "itt is megadja magát,."

    Bele ne haljál már egy JavaScript alert ablakba. Tőlem jobban kevesen utálják őket, de egyrészt egy szimpla maszkolás megoldja, másrészt Opera 10.5-ben a legbarátságosabbak a JS popupok a VEGA-nak köszönhetően.

    Nyisd meg ezt az oldalt Firefoxban, IE-ben és Opera 10.5-ben.

    (utóbbiban be tudod zárni a fület középső klikkel és el is tudsz róla navigálni).

    Dave™: A DivX Webplayer tökéletesen működött egészen addig, amíg Pro nem lett belőle, azóta Operával 50%-os CPU használatot generál és filmnézés után úgy kell kilőni a taskmanagerből, aláírom.

    Erre írtam, hogy engem nem érint, mivel ha ezzel nézed akkor ugyanúgy letölti a vinyóra a 700 megás fájlt, csak megnézés után törli a temp mappából. Tehát nem bufferesen oldja meg, mint például a netrádiók.

    Ha pedig ez a helyzet, akkor én személy szerint kényelmesebbnek tartom a saját megszokott lejátszómat, két kattintással DivX Webplayer beépülő nélkül letölthető bármelyik oldalról a 700 megás film HTTP kapcsolaton keresztül.

    Viszont elismerem, hogy őt ez zavarja, mert gyakran néz online filmeket és a DivX Webplayerrel szereti nézni őket a böngészőből. Plusz mivel nincs igénye úgy az Operás fícsörökre, így nem nagy érvágás neki, ha mást kell használnia.

    "Gondolom akkor van olyan plugin, amire nem tud megoldást az Opera, és neked elengedhetetlenül fontos."

    Ugyanúgy nem egy olyat tudok mondani, amire nincs Firefoxos kiegészítő, vagy használhatatlan, vagy nem fejlesztik és már az új verziókkal maxVersion átírással sem működik, vagy alapból lehetetlen is lenne kiegészítőt írni rá (pl MDI ablakok).

    Kopi31415: Nem bonyolultabb, csak más. A Linux sem bonyolultabb, mint a Windows, az is egyszerűen csak más.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz remington2 #60 üzenetére

    "Nekem pl. nem működött a sorozatjunkie, csak a legújabb operával, én meg 10.10-est használtam."

    9.5x-től látogatom (bár nem túl gyakran) az oldalt, problémamentesen működött eddig mindig. Ráadásul az oldal is fasza letisztult, sallangoktól mentes, még annyira sem gányolt fos, mint a blog.hu (sajnos). Ha szerkesztő vagy vagy admin az oldalon és a belsős funkciók nem működtek, akkor nem szóltam, mert azt nem tudom, viszont nem konkretizáltad.

    "Volt még néhány dolog, amihez userjseket használtam, pl. alt-text megjelenítése, meg kép átméretezése, stb."

    Nem lehet, hogy ezek közül kavart be valamelyik? Ki tudod kapcsolni egyébként oldalspecifikusan is az összeset is és egyenként is.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #63 üzenetére

    "Nem azért nézem böngészőből mert imádok félóránként a monitorhoz jönni egeret mozgatni (kikapcsol a moncsi) hanem azért mert nem tudom megcsinálni amit te írtál. pedig msn-en még 2 informatikus is próbált segíteni de ők se jöttek rá vajon az alább két megnevezett oldalról hogyan nézhetnék filmet a lejátszóba."

    Oké, akkor itt lépésről lépésre (ennél egyszerűbben nem tudom):

    Második lépés (klikk a nagy középső play gombra):

    Harmadik fázis (klikk a megjelent kockába bele):

    Negyedik fázis (jelöld ki a szöveget a felugró popupban):

    Ötödik fázis (jobbklikk->Másolás):

    Hatodik fázis (nyiss új lapot és illeszd be a szöveget a címsorba):

    Hetedik fázis (klikk a mentés-re és várd meg míg letöltődik):

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz D4rkAv3ng3r #69 üzenetére

    "Ez az első böngésző aminek nem cseréltem le az alap skinjét."

    Én meg 9.5-től minden főverziónál kínlódok a skinekkel, mert az eredeti 9.2x és az előtti skin fasza, letisztult, vékony volt, normálisan módosult a padding az ikonméret változtatásával, aztán minden főverzión csavarnak annyit, hogy utána hetekig hegesszek egy aktuális leghasználhatóbbat a saját igényeimre. :D

    "A legszarabb böngésző már bocs a fanboyoktól, de lassú, több memóriát is zabál, és hiába a sok addon ha minél többet raksz fel lassul is velük együtt. Még az IE8 is előbb használnám, mint FF-et, bár a siknezhetőség az jjó dolog FF-nél."

    Azért ez erős. :D Régen az 1.5.x bugossága után sokáig utáltam, (1.0.7-től azt használtam Opera előtt) aztán 3.x óta egyre szimpatikusabb. Az indulási sebessége tényleg a leglassabb, de én általában egyszer indítom az Operát is és utána fut 40-50 órán keresztül.

    A memóriahasználata a Firefoxnak a legkevesebb. Nem tudom mit csináltak vele, de tényleg annak a legkevesebb 3.x-től, ezzel egyidőben viszont a CPU idő emelkedett meg, szóval szerintem folyamatosan kilapozza, azért csökkent le ennyire.

    Belassulni ugyanúgy belassul 50+ lapnál több órás futás után, de legalább nem kapom azon magam, hogy 1,5 gigát eszik, mint a Chrome (a 20 addonjával és az 50+ külön processzre osztott füleivel), amit ráadásul normálisan csak a saját taskmanageréből tudok kezelni, mert még a Process Explorer sincs felkészítve rá, hogy összeadja az összes processzt. IE8-al ilyesmit meg se merek próbálni, mert már 10 megnyitott fülnél érzem, hogy drasztikusan kezd emelkedni a response time és a vérnyomásom is.

    Namelesske: Pedig nekem is így van beállítva és nem felejtette még el soha, kivéve mikor valamit módosítottam rajta aztán összeomlott valamelyik pre-alfa körüli verzió aztán olyankor rendszerint elfelejti, ahogy a panel méreteit is és a többit, ha a beállítások után nem állt le az első alkalommal helyesen.

    "ez is megoldás, de Win7 integráció meg kéne folyamat sáv a tálcán, meg mail ikon mikor megjött, mert az értesíési területtől vért hányok"

    WTF? Ezek már régen benne vannak mindkettő.
    Letöltési folyamatsáv is és egy mail ikon is megjelenik, ahogy IRC ikon is a piros O betűn. Viszont csak akkor, ha a tálca mérete normál, nem pedig lekicsinyített, mert akkor nem jelenik meg sem a mail, sem az IRC ikon.

    Dakos: Mert nem "szívatják" a Microsoftot, hanem piaci erőfölénnyel való visszaélés miatt kényszerítik erre.

    Mivel az Apple globálisan olyan 5-6%, a Linux pedig desktop piacon még annyi se, így nem áll fenn a piaci erőfölénnyel való visszaélés esete. Ha ők is 90%-os piaci részesedésűek lesznek, akkor ott is lesznek ilyen lépések.

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #76 üzenetére

    "Most páran jönni fognak valószínűleg a monopolhelyzet-hablattyal, meg az üzleti fölénnyel való visszaéléssel"

    Mivel jogi szempontból ez így van és az EU is ezért adott büntit, vagy csak nem gondolod, majd egy kis norvég cég piaci részesedésének növelését viselik ennyire a szívükön az EU biztosok? ;]

    "eddig is bárki bármit szabadon, korlátozások nélkül használhatott win alól"

    Biztos vagy benne? XP-ig a Windows Update-et is csak IE-vel tudtad elérni.
    XP-ig az MSN is IE függő volt.
    Vistától a Windows Update webhelyet szintén csak IE-vel éred el.
    Win7-ben még mindig nem lehet maradéktalanul eltávolítani az IE-t, mert be van betonozva a rendszerbe.
    Az IE6 az egész webet úgy tönkretette, hogy annak még 2015-ig nyögni fogjuk az utóhatásait.

    "sőt, még úgy igazából nem is nyomatta az ms az explorer-reklámokat, mint mondjuk a google teszi a chromeval."

    He? Az ő oprendszerüket használja az "egész" emberiség és ebbe be van építve az IE, miért lennének olyan hülyék, hogy reklámoznának bármit is?

    "Egyszerűen az a helyzet, hogy az ms adott grátiszba az oprendszere mellé egy böngészőt."

    Amivel semmi baj nem lett volna, ha
    1: Követi a szabványokat.
    2: Nem kapcsol hozzá sem zárt, MS-only technológiákat, mint ActiveX, sem szolgáltatásokat, amiket csak IE-vel lehet elérni.

    "Miután a júzerek nagy része szarik bele mi a böngészője, a lényeg hogy bejöjjön rajta a gógle meg a faszbúk, így maradt is az."

    Még véletlenül sem volt semmi köze hozzá, hogy a Microsoft pénzelte a közintézményeket és iskolákat, hogy az ő OS-üket oktassák a gyerekeknek.
    Vagy ahhoz, hogy mivel arra optimalizálták a weboldalakat miután meghalt a Netscape és jöttek jobb alternatívák kínlódás volt velük, sokkal nagyobb, mint manapság, mert minden oldal IE6-ra volt optimalizálva.

    "de főleg egy kis O betűs cég, aki gyakorlatilag képtelen volt saját erőből részesedés-növekedést évek óta elérni"

    Hát igen, nem lehet mindenki amcsi multi, illetve nem csünghet egy amcsi multi csöcsein. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #79 üzenetére

    "Amikor arról van szó, hogy a júzerek igénytelensége és érdektelensége miatt lesz egy termék piacvezető, ott nem feltétlenül a termék a hibás."

    Ki mondta, hogy a termék a hibás? A cég hibás, aki ilyenné tette a terméket, de leginkább az emberiséget kéne oktatni.

    "Megint arról van szó hogy páran úgy akarnak megváltást hozni, hogy azt közben senki se igényli (legalábbis azok körében, akiknek a megváltást hoznák)."

    Írni, olvasni és számolni is nagyon kevesen akarnak megtanulni az elsősök közül és ha nem lenne kötelező, akkor a társadalom 70%-a analfabéta lenne. Ideje lenne már felismerni, hogy az informatika nagyon fontos és egyre meghatározóbb lesz az élet minden területén.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #87 üzenetére

    Mivel azóta már leszedtem nem tudom pontosan a DLL-ek nevét, de azokat be tudod szerkeszteni a C:\Program Files\Opera\defaults\plugin-ignore.ini fájl aljára.

    Ha meg akarod változtani a helyét, azt itt tudod megtenni: opera:config#Network|PluginIgnoreFile

    Például a profilodba, ekkor nem fogja felülírni minden új snapshot az eredeti fájlt.

    Ha viszont egyszerre akarod az összeset letiltani, akkor ideiglenesen, akkor nyomj egy F12-t bárhol és ott vedd ki a pipát a beépülők mellől. A művelet után pedig engedélyezd újra őket.

    "ha innen nézzük szvsz GOOGLE-ék sokkal hamarabb bele nyomták mint annó az operába."

    Nem mondanám. Előtte volt ASpell, csak az ugyanolyan ősrégi izé volt, mint a szövegfelolvasó (ami Vistában és fölötte nem is működik, 10.5-től pedig egy bug miatt XP-ben sem) és nem volt benne a magyar nyelv. Chrome-ban HunSpell van és egészen kb 1 hónappal ezelőttig nem volt magyar nyelv. Na itt kezdődik, hogy valami durva. :D Mellesleg talán ez az egyik, ami különösebben nem is zavar, előtte is tudtam helyesen írni, most is tudok, maximum 1-2 elgépelést javít.

    Egyébként meg semmi bajom a Chrome-mal, egy olyan böngészőnek tartom, amiben rengeteg lehetőség lenne, ha a Google nem ebbe az Apple típusú parasztvakító irányba menne, hanem folytatná az innovációit, amiért régen szerettük őket.

    Például egy about:config-szerű helyre simán besűríthetnének egy rakás advanced beállítást és nem zavarná az egyszerű usereket sem.
    Meg egy kicsit lehetne testreszabhatóbb és pár apróságot, amik tényleg alapnak számítanak egy böngészőben azokat belepakolnák és nem kéne külön addont telepíteni. Így is érdekes, hogy gyakorlatilag csak egy böngésző pár kis aprósággal és nagyobb a telepítője, mint a sokak által bloatware-nek tartott Operának.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #96 üzenetére

    Nem a beépülőn kell F12-t nyomni, hanem a popup menüben kikapcsolni a beépülőket.
    Semmilyen azonosítóval nem kell szórakozni. Nyomsz itt az ITCafe-n egy F12-t, a beépülők mellől kiveszed a pipát és meglátogatod a movshare-t.

    D4rkAv3ng3r: A Speed Dial-ról én FF-ben inkább leszoktam, mert ilyenkor 1 másodperces késéssel nyitotta az új füleket. Paste and Go meg billentyűparancs nélkül semmit sem ér, az viszont sem a Chrome-ban, sem a FF-ban nincs hozzá.

    A Personas tényleg nevetséges, olyan, mint a Chrome-os skinek. De Operában is volt már wishlisten, hogy páran olyat szeretnének Operához is. :D

    Firefoxban valami Compact nevűt használtam, az ikonok jók voltak és vékony volt.

    A beépített torrentet a következő módon tudod teljesen kikapcsolni.

    opera:config -> Bittorrent -> Enable mellől pipa ki és mentés.

    Utána Ctrl+F12->Haladó->Letöltések -> Operához rendelt fájltípusok elrejtése mellől pipa ki gyorskeresőbe torrent, ha megtaláltad szerkesztés, "Megnyitás alapértelmezett alkalmazással", leokézod és kész is vagy.

    Innentől folyamatosan azzal fogja megnyitni.

    moonman: "nem sápítozni kéne, hogy mindenki buta és oktassuk őket, amíg rá nem jönnek, hogy mit hagynak ki, hanem körül kéne nézni, hogy vajon mit csinálnak jobban a többiek."

    Végülis ja. Aztán körül lehetne nézni, hogy mit csinál jobban a drogdíler, mint a tanárok/szülők, vagy mit csinál jobban az és így tovább.

    Hülyeségre, baromságra mindig könnyebb volt az embereket rávenni, mint értelmes dolgokra. Erre épül a világ. Ne gondolkozz, legyél birka, annál jobb vásárlógép lesz belőled.
    És ezt most úgy általánosságban értem, amely érvényesül az élet minden területén, ugyanúgy itt is.

    dabadab: Erről tudnál valami bővebb infót írni?

  • Penge_4

    veterán

    válasz Zigur #135 üzenetére

    Szerinted mi nem testreszabható benne?
    Pár link: [link], [link], [link], [link], [link], eszköztárbeállításokat itt találsz.

    Firefoxban hogyan rakod oldalra, vagy alulra a fülsávot? Még az új fül gomb eltüntetéséhez is CSS-t kell szerkeszteni.

    Sweet Lou 6: Linux, nem Windows. Másrészt fordítva (36 addon és 15 tab) már valószínűleg többet zabál. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #152 üzenetére

    Ezek nem az én screenshotjaim, az Én Operám sorozatból válogattam őket össze, direkt olyanokat, amik jobban eltérnek az alapértelmezettől. Ez is elég korrekt (főleg a felső menüsor): [link]

    Nálam csak címsáv, fülsáv, oldalpanel és állapotsáv van nyitva (+ egy gombbal nyitom a nézet sávot). Még az oldalsó keresőmező is el van tüntetve. Így is 1 pixellel több hely van az oldalaknak függőlegesen, mint Chrome-ban könyvjelzősáv nélkül. Ha akarom tudok akár 10 pixelt is nyerni, csak most nem esett jól belenyúlni a skin.ini-be, mert bugos a tab cycler a toolbar button hátterét veszi alapul, így esélyes, hogy valamelyik buildben javítják, aztán megint átlátszó lenne az egész, így várok.

    moonman: A Z1-AV69 nevű srácot fikázd, mert ezt a skint ő készítette, az Operának semmi köze hozzá. Az alap skin csak helyenként átlátszó.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz dabadab #137 üzenetére

    És ezt Windows-ban hol lehet megnézni? Mert Process Explorer-ben látok threadeket, de ugyanazok a threadek ott vannak Firefox 3.6x-ben is.

    moonman: A 10-es skin nekem se jön be túlzottan, de szerencsére itt lehet találni mindenkinek olyat, ami tetszik neki. :K Míg IE-nél az van, amit az MS csinált, a skin pedig ugye szubjektív, olyan nincs, ami mindenkinek tetszik.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #164 üzenetére

    Igen, jön a bemásolgatás, mert:
    1: Ilyenkor foghegyről odavetitek, hogy "há' a net 90%-a szar az Operával", ami így erős túlzás.
    2: Lehet, hogy olyan oldalakat ismertek, amikkel még nem találkoztunk, így egyrészt jelentjük a fejlesztőknek mi is (minél többen, annál jobb), plusz ha az oldal hibája, akkor megy a szégyenfalra.

    Kopi31415: Bocs, ha nincs időnk naponta ellenőrizni a hónapok óta szar oldalakat, fizetést sajnos nem kapunk érte, így a szabadidőnkben csináljuk.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #170 üzenetére

    A Google-nak azért nem, mert az egész internet forráskódja a rendelkezésükre áll. :DDD
    Amúgy szerinted miért van mindkettőben "Report website" menüpont a Help menüpont (vagy Chrome-ban a csavarkulcs melletti lapikon) alatt? Dísznek? Nagyon a felhasználóbázis, többen jelentenek problémákat. Olyanok is, akik nem fórumoznak.

    Mellesleg ajánlott post azoknak, akik szerint az Opera kevésbé kompatibilis az oldalakkal, mint a többi böngésző.

    "Szerinted az átlag 30-50-es user meddig szórakozik mikor a negyedik hibás oldal jön ki ?"

    Ha az értelmesebbhez tartozik, akkor felismeri, hogy elég az első alkalommal beállítani 3-3 kattintással a maszkolást és onnantól többet nem kell vele foglalkozni.

    Feltéve, hogy nyilván azért próbálta ki az Operát, mert kíváncsi volt rá, vagy valamiben nem volt megelégedve az aktuális böngészőjével, mert ezen két okból szokták.

    "Hidd el nemfog maszkolgatni főleg ha se ismerőse se fórumokat nem ismer stb"

    Hogyne tudnám, ahogy azt is, hogy (a már régóta magyarra fordított) Súgó menüpont is fertőző. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz zoltanz #171 üzenetére

    "Pl nemtudom miért használják kevés helyen a ritkán használt menűpontokat eltüntető lehetőséget, amit egy nyilacskára katintva vissza állíthatunk, így átláthatóbbá tehető az egész működés."

    Mert már Office-ban is utáltam ezt a funkciót, mert össze-vissza keverte a menüpontokat, aztán mivel nem napi szinten ötvenszer mászkáltam a menüben, így időnként nehezen találtam dolgokat.

    "Torent oldalt inkább nem jelentenék nekik."

    Mert? Én az MS-nek is nem egy hibajelentést küldtem már virágbolti Windows-ról. Az Operának meg semmi köze hozzá, hogy te miket töltesz le, ugyanúgy, ahogy a késgyártónak sem, hogy kit szúrsz le vele. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz McClane #181 üzenetére

    http://freemail.hu/levelezes/

    Arról már végképp nem az Opera, vagy a szabványkövetése tehet, hogy a freemail user agent sniffing-et alkalmaz, holott legalább egy éve problémamentesen működik vele a normál felület is.

    A user agent sniffing-et ha nem is akasztással, de minimum sóbányával kéne büntetni. :(((

  • Penge_4

    veterán

    válasz remington2 #183 üzenetére

    "amelynél úgy döntöttem, hogy AZ a gépem nem fogja látni, nekem nem fog egy ilyen megosztásos cucc ott ülni benne."

    A Windowst is kigyomláltad a hálózati megosztásos funkcióktól, ugye? Nem kikapcsoltad, hanem KIGYOMLÁLTAD, (értsd: kiszedted a forráskódból és leforgattad újból). ;]

    Azt ugye tudod, hogy a kikapcsolt mobilodat is le tudják hallgatni, ha van benne aksi?

    "Akár idiótaságnak tűnik, akár nem. A 10.10-nél leragadtam."

    Lehet, hogy most infarktust kapsz, de azért halkan megsúgom: A 10.10-ben került bele a Unite, nem a 10.50-ben. :D

    A 10.00-ban nem volt még benne.

    spirit007: Office-ban kikapcsolható. Jobbklikkelni kell a menüsávon.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #189 üzenetére

    [link], [link]

    Az eltérés annyi, hogy a technológia ugyanúgy beszerezhető a feketepiacon. Ezen kívül a szolgáltatódnál a megfelelő jogosultságú embereknek ugyanúgy megvan a jogköre és ha az illető kapható az illegális dolgokra, akkor semmi nem akadályozza meg. Bár ez utóbbi már necces, mert gondolom naplózzák, de logból is töröltek már adatokat.

    Kopi31415: "hanem ellene vagy valami miatt, miközben ha nem mondták volna, hogy ott van, akkor nem is tudnád, hogy létezik, s nem lenne ellenérzésded vele kapcsolatban."

    Igen, általában ez így szokott lenni, amiről nem tudsz az nem fáj. :DDD A probléma inkább ott van, hogy gyakorlatilag valaki meghallja a webszerver szót már egyből arra asszociál, hogy átjáróház lesz a böngészőjéből, ha nem akarja akkor is.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz McClane #196 üzenetére

    1: Ha gyakran látogatod, akkor úgyis elmented gyorshívóként/könyvjelzőként.
    2: Ha előzményből nyitod ezt a címet fogja felajánlani, mivel ezt írtad be.
    3: Az addressbar autofill ezt fogja kitölteni, mikor elkezded gépelni, hogy "fre...."

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sanyix #205 üzenetére

    "De hagyományos kezelésnél semmi."

    - Ctrl+Shift+klikk, Shift+klikk? :)
    - Személyes sáv a fülsáv fölött (így ha bekapcsolod lőttek a címsorban lévő taboknak).
    - Az alapértelmezett fülkezelés is eltér, mivel ha bezárod a korábban használtra ugrik.
    - Autofill hiánya
    - Alapértelmezésben automatikus Turbo, amitől pixelesek lesznek a képek.

    Azért vannak olyan "apróságok", amik miatt különbözik a többi böngészőtől. Ellenben ha leülsz egy IE után egy Firefox elé, minden (szó szerint minden) ugyanolyan az ikont kivéve.

  • Penge_4

    veterán

    válasz PazsitZ #224 üzenetére

    Soha nem lehetett. Meglepődnél mi mindenre képes a userJS és userCSS, amire Firefoxnál már rögtön addonokat is írnak. Néha még én is meglepődöm rajta. :)

  • Penge_4

    veterán

    válasz Bici #229 üzenetére

    Ilyen volt az a néhány, amire az elején volt a GM support userjs, azóta pedig már implementálták, ahogy az xhttp-request-et is. Egyedül a cross-domain, ami szintén benne van már az Operában, csak opera:config-ból kell engedélyezni.

    A GM scriptek többsége azért nem megy, mert a userJS szigorúbb szabályokhoz igazodik, amik nincsenek a GM scriptekben definiálva. Ilyen például amit a script neve után írott user.js utótag "javít".
    Ilyenkor az oldal betöltődése után futtatja le a böngésző a scriptet. Ha hiányzik a .user." tag, akkor nem működik a script, mert az addEventLister rész hiányzik, ahol meg van adva, hogy mikor futtassa le (például a textbox-okat érintő userJS-t addig hiába futtatja le, mielőtt a böngésző betöltené a textboxot).

    A másik, hogy az @include és @exclude paraméterek csak akkor működnek, ha a script ANSI kódolású.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz dabadab #254 üzenetére

    Azért annyit hozzátennék, hogy mivel ilyen régóta használod így olyan dolgok nem tűnnek fel, ami amúgy nem is hiba, csak eltérés. Például a múltkor valaki linkelt nekem privátban vagy 3 olyan online filmes oldalt, ami szerinte hibásan jelenik meg, közben meg csak kisebb padding hibák voltak (hozzáteszem, az volt a baj, hogy az Opera megfelelően értelmezte a kódban lévő <br>-t, míg a Firefox nem, ezért jelent meg másképp). Ha egy böngészőben látod, fel sem tűnik, vagy maximum annyi, hogy az oldal fejlesztője igénytelen volt.

    Ugyanúgy az SG alapú fórumok-nál egy lezáratlan DIV miatt hoverre aláhúzza az egész hozzászólást. Ez Chrome-ban is így van, Firefoxban nem.

    nCore-on a kis gombok a torrentek nevei mellett (free torrent, stb.) is kb 5 pixellel eltérnek. ;]

    Szóval sok olyan apróság van, ami csak akkor tűnik fel, ha más böngészőt használtál eddig, ha Operát akkor úgy vagy vele, hogy ilyen az oldal és kész.

    Ráadásul ahogy feltűnt, sokan még egy egyszeri, mindössze 3 kattintásból álló műveletsort is bonyolultnak találnak, hozzáteszem olyan oldalaknál, ahol a webfejlesztő kb 10 éve egyetlen karaktert nem írt, mert még mindig IE 4-et, IE 5.5-öt, Netscape-et vagy Mozillát ajánlgat, mert szerinte a böngészőm elavult.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #260 üzenetére

    Nem maradtak úgy a DivX miatt letiltott beépülők véletlenül? ;]

    Mellesleg észrevettem egy bugot. Rákattintva az autóra a felső menüsor (Modellpaletta, Értékesítés és Szervíz, stb.) Itt Operában (10.52, b3347) nincs szóköz a linkek között (ettől függetlenül ugyanúgy kattinthatók, csak esztétikai hiba).

    Kopi31415: Te miért 9.6x-et használsz még mindig? :)

  • Penge_4

    veterán

    válasz #06658560 #264 üzenetére

    [link]

    Ha a zip-ből törlöd a profile mappát és ráfrissíted az előzőre, akkor minden beállításod megmarad. Bár mivel elég sok minden változott, javaslom inkább a saját profilodból pakold át azokat, amik kellenek és úgy frissíts, mert azért mégiscsak 2 főverziót lépett azóta.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #275 üzenetére

    Gugliztam egy kicsit a kedvedért, C:\Program Files\DivX\DivX Plus Web Player\npdivx32.dll nevű fájllal csinálj valamit. Nevezd át a kiterjesztését, vagy töröld ideiglenesen a lomtárba, indítsd újra az Operát és ha ez nem oldja meg, akkor semmi.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #06658560 #280 üzenetére

    Borg is maradt volna inkább a Desktop Team-en, az ő idejében még az alfák voltak olyan stabilak, mint most a végleges. :U
    Ők is a legjobb fejlesztőjüket rakták magasabb pozícióba, ahelyett, hogy valaki olyat választottak volna, aki vezetni tud, de fejleszteni nem.

    Junyor-t sem látom mostanában, plusz a neve mellől is lekerült az "Opera Software Employee" logó.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #284 üzenetére

    Ctrl+F3 azon az oldalon, ahol megjelenik a videó (vagy a lebutított billentyűparancsoknál már nem tudom, asszem Ctrl+U), a forrás nézetben Ctrl+F (gyorskeresőbe beírod idézőjelek nélkül: "stream.") és a linket kimásolod, majd megnyitod.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #287 üzenetére

    Ezt már nem hiszem el, ilyen nincs.
    Töröld az operaprefs.ini-t a profilodból és úgy próbáld. Ha úgy sem működik, akkor nem tudom, telepítsd újra a Windows-t, de biztos, hogy user error.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #305 üzenetére

    "és ott vannak a nyílvánvaló részesedési adatok."

    Ami bizonyíthatja azt is, hogy egymilliárd légy nem tévedhet... :N
    De lévén, hogy volt már dolgom pár technikai analfabétával, kezdem úgy érezni, hogy csak szórakozol. Az, hogy a videós oldalon a forrásban sem találod a stream szót, már kicsit furcsa. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák