Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Remélem a sok okos aki itt már szidja a cuccost megnézte a másfél órás előadást. Mert én igen és néhol az államat keresgéltem. Már a webalkalmazásokban eddig nem látott funkciók (úgymint pl. fájl Drag&Drop az asztalról, ezt jelenleg a Gears végzi, de erőteljesen kiállnak a mellett, hogy ezt standarizálják a HTML5 -be) is nagyon tetszetős volt, de főleg a valós idejű üzenetkezelés szinkronizációja, a privát szál kezelés és nagy fokú kibővíthetőség (pl. robot valós idejű fordításhoz egyik nyelvről a másikra netről gyűjtött minták alapján; példa integráció Twitter -el, stb.) az ami miatt igazán tetszett a platform. Ahogyan említik is, olyan ez mint egy subversion csak nem forrás kód kezeléshez hanem emberi kommunikációra kihegyezve. Amit pedig a videót nem látók szintén nem tudnak, hogy a Wave nem kimondottan Google szolgáltatás lesz, inkább egy framework amelyet többek között ők is üzemeltetnek majd, de akár egy cég a saját szerverére is felhúzhatja azt és a külvilággal való interakcióját teljesen személyre szabhatja. Ezen túl a projekt teljesen open source is. Azt is érdemes látni hogy a Wave leginkább a Microsoft Sharepoint ellenfele lesz, de úgy tűnik a nem vállalati felhasználók is hasznukat lelhetik benne.

    Maga a webalkalmazás léte sem semmi ennek a projektnek, itt villantja ki a foga fehérjét hogy a Google Web Toolkit mi mindenre használható. Szóval lehet szidni a Google -t, de úgy tűnik megint valami innovatívat sikerül letenniük az asztalra.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz moonman #17 üzenetére

    Tudsz mutatni olyan web alkalmazást ahol egy mappányi képet be tudsz húzni a gépedről egy fájlkezelőből egy böngészőn belüli alkalmazásba úgy hogy azok azonnal fel is töltődnek és megjelennek a dokumentumban? Mindezt Flash vagy Silverlight nélkül (vagyis hogy majd hamarosan mert most mint írtam Gears kell, de a HTML 5 egyik újdonsága ez lesz ígéretük szerint). Én még nem találkoztam ilyennel, ami persze nem zárja ki hogy nem létezik hasonló.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz dabadab #21 üzenetére

    Ettől még az első így működő demót talán ők prezentálták (mivel közel sem vagyok mindentudó IT területen, megint csak sorry ha valaki egyértelműen tudja hogy ez nem így van, cáfoljon meg nyugodtan). Azon hogy ezt utána egy csomó egyéb weboldal is tudni fogja, nem csodálkozom, pont ezt szeretnék elérni.

    #23: attól tartok hogy kezdhetsz Hobbibeton -t vásárolni. :D

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz bambano #33 üzenetére

    Nem látom hogy miért jelent biztonsági kockázatot egy olyan API bevezetése amely Drag & Drop -al egy bizonyos lap elemre ráhúzott fájlok feltöltését engedélyezi mindenféle Flash és hasonló kiterjesztést igénylő plusz dolgok nélkül :F Ettől még ugyanúgy nem látja a gép tartalmát a script, lényegében nem lesz más az egész mint egy újragondolt filechoose HTML vezérlő, a böngésző elintézi az egészet a script helyett. Ha már itt tartunk hamarabb rá lehetne ugrani a Gears -re ami offline tárolni képes egy webalkalmazás script -jeit, egyéb erőforrásait és a program adatbázist is, persze szigorú körülmények között.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz dark100 #50 üzenetére

    Felállítasz magadnak egy saját Google Wave szervert és akkor nem kell tartani hogy a Google féle összeomlik, max. ha a többi Google szolgáltatás döglik le azokat nem éred el, legalább is ha ez tényleg ennyire függetleníthető lesz.

    Másrészt nem éreztem a dolgon hogy Apple kópia az előadás sorozat. Egyrészt itt viccelődtek az előadáson, ilyet Apple -nál nem láttam, ott mindent kb. úgy mondanak el, mint ha az Odüsszeiából idéznék :D másrészt kb. a realtime fordításig nem volt semmiféle őrjöngés csak sima tapsolás.

    A 4000 ingyen Android telefon fogadtatásán pedig nincs mit meglepődni, én személy szerint még a hajamba is hajlandó lennék belevágatni egy Google logót ha kaphatnék egyet ingyen. ;] (igen, továbbra is irigy vagyok mint a dög :O)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák