Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CYX

    aktív tag

    válasz t72killer #6 üzenetére

    De az x86 szenved saját magától, pontosabban az őseitől. Egy bármely más processzor esetében nem kell CISC processzornak látszania egy RISC procinak, jelenleg az van, hogy az utasításokat bontják fel, kisebb utasításokra, azért hogy gyorsabban le tudjon futni, és ezek a fordító egységek igencsak rontják a hatásfokot.
    Nem vagyok benne biztos, hogy az x86 kompatibilitás jó muri. Igazából én már várom, hogy mikor pukkad ki az x86 lufi, mert nem hiszen hogy sokáig képes lesz cipelni ezeket a terheket az architektura. Talán majd amikor már az ezredik kiterjesztéssel, már SSSSSSSSSSSSSSSSE1561abcd-nél járunk, addigra már akkora lesz a fordító egység, hogy a végrehajtó rész már csak ilyen kis kolonc lesz az egészen. Akkor valószínűleg már nem lesz nehéz leváltani.

  • floatr

    veterán

    válasz t72killer #6 üzenetére

    ARM-alapú processzoroké a piac, rengeteg szoftver van, és lesz rá. Még a ms-nak se különösebben hiányozhatnak az x86-os alapok. Spekulálnak a teljes értékű windows-okról, de nem tudom mekkora meló lenne egy mai w7et egy mobil eszköz profiljára átszabni, miközben meego, android, linuxok netbook változatai, symbian, no meg a ziphone os4 is gyakorlatilag elárasztja a piacot. Az alkalmazásokat is bőven igazítani kéne, az meg hogy a fejlesztő x86-ra vagy ARM-re fordít...

    Nem érzem az iszonyatos nyomást, ami miatt erre annyira szükség lenne.

    (#7) CYX tulajdonképpen már kipukkadt. Jönnek az ARM alapú szerverek, az érkező smartbook/tablet teljesítmények a netbookokét leverik, szóval két irányból is harapnak bele a piacba

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák