Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz hcl #177 üzenetére

    van ami kb mindenhol ugyanaz marad, ld a korabbi kommentek a nem lockoljuk feleslegesen parhuzamositott kornyezetben reszrol. de ehhez alapvetoen eleg egy alapkurzus a computer science fobb teruletein, avagy hogy mukodnek pl a memmanagement algoritmusok mert mashol is eleg hasonlo megoldasok szoktak szuletni. annak se kell egyebkent nagyon melynek lennie, pont amiatt, mert villamgyorsan avulnak el a dolgok.

    egyebkent az a pelda a Java heapkezelessel kulonosen vicces volt mert javaban meg pont azert van elfedve a pointer aritmetika (es a garbage collection), mert jellemzoen hibakra ad okot. masik oldalrol meg ugy nezve, hogy a kovetkezo kod C++17es (forras a ref) kulonosen pikans:
    int a[2] = {1,2};

    auto [x,y] = a; // creates e[2], copies a into e, then x refers to e[0], y refers to e[1]
    auto& [xr, yr] = a;

    tehat nem csak az van, hogy mondjuk
    for(auto cat : cats){
    cat.doSomeNoise();
    }

    ami mar C++11tol elerheto volt, hanem konkretan a PHPs var magassagrol beszelunk (Javaban az Object classal lehet hasonlo trukkot csinalni de az sokkal macerasabb). gyakorlatilag ahogy tudom Stroustrup is utobbi evekben mar azon a velemenyen van, hogy a pointerekkel es az adattipusokkal kezdeni kezdoknel felesleges (ld Kernighan & Ritchie vagy a regi Stroustrupok).

    meg igazabol abba is erdekes belegondolni, hogy mar 15 eve is megvolt az igazi programozo poen. ami igy visszanezve kulonosen vicces, hogy mar mennyire nem aktualis (kiveve az ot oldal hosszu DO ciklus ami jatekprogram kategoria ha a belso fvhivasokat is kibontjuk).

    es 15 eve akkoriban meg boven nem az volt, hogy a cucc igazabol nem lehet tudni, hogy min fog futni, az elete soran mivel fog egyuttmukodni, meg ugy altalaban bizonyos velemenyek szerint tesztelhetetlen lesz. es itt jon be a kerdes, hogy egyaltalan mik az alapok, minek kell belefernie es ha limitalt a kepzesi ido, akkor mi kozott kell donteni. ahol en vegeztem pl nem volt se analizis se fizika. ahogy latom ezeknel a gyorstalpalo kepzeseknel ezt csinaljak jol, hogy felesleges toltelektargyak es "alaptudas" helyett szakbarbarokat nevelnek.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák