Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alevan

    őstag

    A magánélethez való jog nem ér annyit mint a terrorizmus elleni harc.

    Teljesen egyet értek. De a terrorizmus szót nyugodtan át lehet cserélni a bűnözésre.

    (#1) MageRG Pont az a lényeg, hogy így derítik ki, ki a bűnöző.

    (#4) MageRG Nem csak robbantásos terrortámadás van. Pl. amikor egy napig nem lehetett külföldről ESTA-t igényelni, mert DDOS-olták a weboldalt, nagyon boldog volt mindenki.

    Vannak előjelek: milyen közösségbe jár, kik a hozzátartozói, neveltetés, iskolák, esetleges priusz, milyen országokat látogatott. Mind olyan dolgok, ami alapján hatékonyan lehet szűrni a potenciális bűnelkövetőket.

    Ez sokkal bonyolultabb ennél. A terroristák nem pont Abdullah és Abu, a két besorozott katona, akik két hónapja még a fronton harcolt.

    Nemegyszer terrorista cselekményeket (nem öngyilkosokra gondolok) egyetemet tanult emberek végeznek, akikről még a szeretteik sem gondolták volna.

    (#5) MCGaiwer

    Az USA ha most a percben abbahagyja a másokra gyakorolt befolyását, akkor is évekig ő lesz a célpont. És ennek rengeteg oka van, a legfőbb viszont, hogy az emberek többsége azon nőtt fel, azt látja a TVben, hogy az USA a legerősebb, legbefolyásosabb ország.

    (#8) t72killer és (#12) nemlehet Jelenleg nincs olyan államforma, melyben nem a hatóság van legfentebb. A demokrácia ezt a legitimitással, átláthatósággal, ellenőrző szervekkel ellensúlyozza (magyarán: ő maga is ellenőrizve van, ezáltal nem lehet kihasználni a rendszert). Hogy a gyakorlatban hogy lett megvalósítva, az más tészta.

    És írtam: nem kell leszűkíteni a terrorizmusra. A bűnözést is segít a megfigyelés visszaszorítani.

    (#20) Kopi31415 A megfigyelés nem korlátozza a szabadságot. Ez egy butaság.

    [ Szerkesztve ]

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

Új hozzászólás Aktív témák