- Hamarosan kiderül, hogy a Trump-kormány szétdarabolja-e a Metát
- Nem kaphat a mellette lévő atomerőműből több áramot az Amazon adatközpont
- A Microsoft beszállt a világ legnagyobb karbonmentesítő projektjébe
- Így tréningezi az AI-modelleket az EU-ban a Meta
- 500 milliárd dollárnyi AI-szervert gyárt le az USA-ban az NVIDIA
- Windows 10
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Linux kezdőknek
- Asustor NAS
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- A Microsoft beszállt a világ legnagyobb karbonmentesítő projektjébe
- Mikrotik routerek
- Internet és kábel TV hálózatokról kötetlenül
- VPN topic
- Információbiztonság, kiberbiztonság, adatvédelem
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rickazoid
addikt
válasz
Apollyon #225 üzenetére
Hogy a vírus él-e, arra azért nincs válasz, mert még mindig túl erős a meggyőződés, hogy valami külső, tőlünk független definíció a mérvadó és sokan azt keresik. Pedig csak el kéne dönteni melyik legyen; mi tesszük be egy kategóriába, mi akasztunk rá egy címkét. A vírusoknak eléggé mindegy mi minek tartjuk. Szerintem semmi ok nem élőnek hívni őket, csak túl van misztifikálva az egész témakör.
-
zeorsdfd
senior tag
válasz
Rickazoid #222 üzenetére
Talán nem terheled túl a neurális hálózatodat, ha leírom,
ha valamit leírsz az még semmire sem garanciahogy az élet egy általunk kreált kategória, ahová a besorolás feltételeit mindig az adott társadalmi csoport uralkodó elképzelései határozzák meg,
kérlek mellőzd a szélsőséges miszticizmust. Hogy Isten 6 nap alatt teremtette a világot, az egy még nagy nehezen homlokra csapva és vigyorogva tolerálható bullshit, de hogy az ember teremtette volna az életet a földön, no ez azért kemény cucc.ráadásul a már lefektetett feltételeket is össze-vissza csavarják, ha az szolgálja egy nézet fenntartásának érdekeit.
Ez viszont fontos észrevétel (zavaros logikai bakugrásaid között), sőt maga a modellezés is épp ezért működik (válaszolva itt a patkányos hozzászólásokra). Tehát amikor modellezünk (agyat, életet, viselkedésformát) akkor "kiemeljük" az algoritmizálható formákat és pl a patkányagy esetében eltekintünk rengeteg más változótól. Amit ilyenkor kapunk az jó esetben tényleg egy működő modell, de pl egy darab sejt bonyolultságát meg sem közelíti, semmiféle bonyolultság amit eddig alkottunk. Az agyban ha jól sejtem egynél több sejt van. És ha még ez mind meg is lenne, akkor jönne sejtek közötti kapcsolatok modellezése. A mielinizálódás, ami minden agyi alapú tanulás az alapja, no arra még nincs is egységes elmélet. De mondom még az egy db sejtig se jutottunk el.
Az A.I. teljesen más úton jár, mint az "élet" létrehozása, ezzel nem foglalkozik és azért sikeres mert nagymértékben képes redukálni a modellezett rendszerben megfogalmazott változók számát.A te nagyon felvilágosult megjegyzésed pont ide tartozik, ebbe azok kapaszkodnak, akik nem ismerik el például a vírusokat sem élőlénynek és nem különösebben zavarja őket, hogy valójában a tyúk és a tojás kérdésére keresik a választ.
Komolyan nem akartam megbántani a vírusaidat, de valami azt súgja, hogy az agy nem vírusokból épül fel. hogy jön ez ide? A mesterséges intelligencia a topic vezérfonala, ennyi. Te meg eltértél a tárgytól. -
tatabike
őstag
válasz
Rickazoid #222 üzenetére
Hát, ebben amit leírtál, én sok értelmet nem látok. Más mondja meg, mit lehet életnek nevezni, vagy hogy?
És ha kérhetem, gúnyos megjegyzések és a másik lenézése nélkül, köszönöm. Kicsit visszafoghatod magad, ez csak egy vita, nem kell a földbe döngölni senkit, mert nem egyezik a véleménye a Tiéddel. Az nem érv, hogy a másik gyarlóságát és/vagy esetleges hozzá nem értését hangsúlyozzuk.
-
Rickazoid
addikt
válasz
zeorsdfd #219 üzenetére
"az élethez úgynevezett sejtre van szükség"
Talán nem terheled túl a neurális hálózatodat, ha leírom, hogy az élet egy általunk kreált kategória, ahová a besorolás feltételeit mindig az adott társadalmi csoport uralkodó elképzelései határozzák meg, ráadásul a már lefektetett feltételeket is össze-vissza csavarják, ha az szolgálja egy nézet fenntartásának érdekeit. A te nagyon felvilágosult megjegyzésed pont ide tartozik, ebbe azok kapaszkodnak, akik nem ismerik el például a vírusokat sem élőlénynek és nem különösebben zavarja őket, hogy valójában a tyúk és a tojás kérdésére keresik a választ. -
-
zeorsdfd
senior tag
válasz
Döglött Róka #218 üzenetére
Világért sem cáfolnám az "élő gép valamikori megalkotása" elméletet, de azért azt jó tudni, hogy az élethez úgynevezett sejtre van szükség.
Namármost, egyetlenegy sejt az bizony bonyolultabb felépítésű, mint bármilyen ember által eddig összerakott gép (robot, neurális hálózat..akármi)
De, mondom én, hajrá!
-
Döglött Róka
veterán
-
tatabike
őstag
válasz
pusszycat #215 üzenetére
Az szerintem csak egy szabály betartása. Bár hívhatjuk annak, de szerintem nem áldozatkészség. Mivel egy mesterségesnek nincs igazi léte, az nem az, hogy ha kap áramot, működik, ha nem, akkor meg nem működik. Saját léte árán... ahhoz előbb élnie kellene, de az meg ugye nem lehetséges...
-
-
Sinesol
veterán
válasz
tatabike #212 üzenetére
Abban a filmben csak az apa álláspontját ismertük meg, ami vagy igaz, vagy nem.
De viszont gondolom nem a semmiből jöttek azok a százalékok, egy ilyen fejlettségű gép szerintem elég pontosan fel tudja mérni a helyzetet. Szóval ha tényleg a lányt menti ki, gondolom meghal a lány és az apja is. Persze ezt a lány apja akkor se érti meg ha ez a helyzet, na meg igy megvan a dráma, stb.Ha fordítva csinálja és meghal mindkettő, akkor az lenne a kérdés, hogy miért nem a jobb esélyűt mentette meg és akkor egyik túléli, miért a gyakorlatilag halottat mentette meg és hagyta meghalni az élőt.
-
tatabike
őstag
Ez is egyfajta út lehet, de ez felvetne olyan problémát, mint amihez hasonló az Én, a robot Will Smith-féle remake-jében volt, hogy a robot Őt mentette ki a víz alatt a kocsiból, és nem a kislányt, mert 'x' százalékkal nagyobb esélye volt a túlélésre. És erre mondta a főhős, hogy " egy ember tudta volna..." Nem lehet kizárni teljesen az érzelmeket, szerintem...
-
TomMusic
őstag
válasz
tatabike #209 üzenetére
De valamiféleképpen egy "igazi" intelligencia döntéshozatalában szerintem túl nagy szerepet játszanak az érzések ahhoz, hogy csak szimplán leredukálhatók legyenek a logika szintjére.
Szerintem az "érzés" is hasonló, mint a tapasztalat, csak nem tudatos. Azaz, valami módon az agyunk, illetve sejtjeink egy előre meghatározott módon fognak bizonyos dolgokra reagálni. De ez annyira összetett és bonyolult valami, hogy még nem is értjük. Na ezért nem fog sikerülni az MI megalkotása. Mert még az intelligenciát sem lehet definiálni. Illetve szerintem nem is létezik. Egyszerűen csak atomdurván bonyolult rendszer az egész, és kész. Minden valamiért történik, nincs semmi misztikus dolog, mindenre van magyarázat, csak nem tudunk róla..
Részemről a konklúzió az, hogy az emberi szervezet annyira összetett és bonyolult, hogy soha (vagy legalábbis abszolút a távoli jövőben) nem fogjuk teljesen tudni a működését. És itt nem arra gondolok, hogy egy ember tudja, hanem az egész emberiség együtt sem fogja tudni.
Na megint milyen pesszimista vagyok.
Szerk.: de azért egy robotcsajt "kipróbálnék" .. jelentsen ez bármit is. -
Sinesol
veterán
válasz
tatabike #209 üzenetére
El tudom képzelni, hogy a jövőben intelligens gépekre bízzák szinte mindennek az irányítását, ezért nagy hibalehetőség lenne egy szuperintelligens gép esetében, ha hétköznapi értelemben vett érzelmi tényezők vannak jelen.
Szerintem egy ideális mesterséges intelligencia esetében az is cél lehet, hogy az érzelmi tényezőket kizárják.Egyébként csak azért mert ránk jellemzőek érzelmek, nem feltétlen kell hogy az intelligencia velejárója legyen.
-
tatabike
őstag
válasz
Rickazoid #181 üzenetére
Nem tudom, miért kellene azt gondolnunk, hogy azok a tulajdonságok, amik szerinted nem velejárói egy AI-nek, csakis biológiai jellegzetességek lehetnek. Muszáj csak a mi szemszöngünkből, magunkból kiindulva vizsgálni a dolgot? Lehet, hogy a mesterséges intelligencia nem pont ilyen tulajdonságokkal fog rendelkezni, viszont én nagyon is el tudom képzelni, hogy lesz, illetve muszáj olyan tulajdonságainak lennie, amelyek megfeleltethetők bizonyos emberi tulajdonságoknak.
Nézd meg azokat állatokat, amelyeket mondjuk nem tartasz intelligensnek, azok is szoronganak, félnek ha úgy adódik. Tudnak idegesek és nyugodtak lenni. Valamiféle ilyen szintű dolognak muszáj lennie, mert vannak szituációk, amikor az intelligens ember is aszerint dönt egy bizonyos kérdésben, hogy hogyan érez a szituációban. Ha fél tőle, jobbra fut, ha nem fél, balra fut, ez csak egy buta példa.
De valamiféleképpen egy "igazi" intelligencia döntéshozatalában szerintem túl nagy szerepet játszanak az érzések ahhoz, hogy csak szimplán leredukálhatók legyenek a logika szintjére. De, mint említettem, az AI esetében ezeknek nem kell feltétlenül megegyezniük a biológiai jellegzetességekkel. Lehet, hogy maga az AI fog csak saját magára jellemző érzelmeket kialakítani, amiket mi nem fogunk érteni, vagy átérezni. -
válasz
Urban Terror #206 üzenetére
Úgy is csak útban lenne.
-
sz.balazs.95
veterán
válasz
Urban Terror #206 üzenetére
Legalább akkor nem tud rúgni
-
mekker
őstag
Er(ot)ica - beszédes név
-
tatabike
őstag
válasz
Williamgrant #186 üzenetére
Csak a stìlusodban reagáltam, ez is baj?
-
haxiboy
veterán
válasz
TomMusic #198 üzenetére
Ha jól tudom a fonalférget digitálisan már teljesen lemodellezték. A bonyultabb létformák még a jövőre várnak. Igazából nem tudjuk hogy mit nevezhetünk egyáltalán intelligenciának nevezni. A tanulás képességét? Az érzelmek kifejezését? Vagy a logikai feladatok megoldását? Ez mind programozható. Szerintem egy AI akkor lesz valódi AI ha képes felfogni a létezés fogalmát, kérdéseket feltenni magának, illetve saját igényeket felállítani és tenni azért hogy ezeket az igényeket kielégítse.
Az agyban többmilliárd neuron van, ma ott tartunk hogy néhány neuron együttes működését képesek vagyunk lemodellezni (nem olcsó gépeken), ez még messze van az öntudattól. A Turing teszt teljesítése sem jelenti azt hogy valódi AI vagy jó programozás hatalmas adatbázissal és jó algoritmussal. Attól még ez az algoritmus nem fog önmagán változtatni (alkalmazkodni a környezethez). -
TomMusic
őstag
Bírom, mikor az emberrel kezdenek összehasonlítani egy ilyen gépet...
Akkor már inkább Asimo, az kb. milliószor fejlettebb, mint ez a széplány. Illetve érdekes, mi a helyzet a Boston Dynamics-nál, az a katonaságnak dolgozik, szóval amit ott bejelentenek, hogy "nem sokára elkészül", az azt jelenti, hogy már elavult.
De ezek is (tehát a világ legfejlettebb "robotjai") kb. olyan szinten (se?) vannak, mint egy légy.
Az azért meg még elég messzi van az MI-től.
Azt mondanám, hogy szerintem legalább még egy 500 év kellene ahhoz, hogy legyen MI, de az emberi gyarlóság miatt ez nem fog bekövetkezni soha.
Na tessék, egy kis pesszimista jövőkép.. -
Kékes525
félisten
válasz
Apollyon #195 üzenetére
Úgy hogy az emberiség végéről volt szó. Te írtad, hogy nézünk TV-ét ott meglátjuk. Csak a háborúkra, terrorizmusra lehet ilyenkor gondolni. Ha terroristák kezébe kerülne egy ők nem hiszem hogy haboznának. Akár egy világháborút is kirobbanthatnának. Ez az emberiség végét jelenthetné.
Amúgy az Amerikaiak nem terroristák. Amerika tartja fenn a NATO-t. Hol lennénk e nélkül? Hisz a magyar "hadsereg" még a adott esetben a NATO megérkezéséig sem bírná tartani magát senkivel szemben sem. Hatalmas pénzeket kellene katonaságra költenünk. A NATO tagsággal rendkívül sok pénzt takarítunk meg. Nagyon utálom az ilyen magyar jobb szélről jövő dumákat. Szidják a nyugatot, de két kézzel nyúlnak az eurós pénzek után. Undorító.
-
Rickazoid
addikt
Ez teljesen biztos, de attól még nem fogunk feltétlen kihalni, inkább csak átalakulni egy addig példátlan módon.
(#187) haxiboy: Valami ilyesmi egy reálisabb jövő, de egy lassabb folyamat, aminek végén összeolvadunk az általunk létrehozott gépekkel, szerintem valószínűbb.
Először átmenet jön létre biológiai és gépi élet között, pár tucat generáció után elmosódik a határ, végül vagy az utolsó organikus elem is eltávolításra kerül vagy irányt vált az egész evolúció és egy organikus technológia vált le mindent, ami addig csak elektromechanikus lehetett.
Én lényegében a Kékes525 által is emlegetett transzhumanizmus céljának elérésére fogadnék annyi különbséggel, hogy nem csak a mi igényeink számítanak majd, hanem a másik, elektromechanikus oldalról érkező létformák is alakítják majd a közös jövőt. -
-
Kékes525
félisten
-
aram01
nagyúr
azért kezdünk elmenni a sok kocka igényei felé, ne is tagadjátok
-
Rickazoid
addikt
válasz
tatabike #146 üzenetére
Te is biológiai jellegzetességekkel akarsz felruházni egy elektromos eszközben futó szoftvert? Utánozni már ma is sok szoftver tud embereket, illetve más állatokat is, tanulni is tudnak viselkedésmintákat és később azokat alkalmazni, de az sose lesz több utánzásnál, nem számít milyen intelligens program fogja végrehajtani őket.
Tudom nehéz elképzelni egy embernek az intelligenciát, az öntudatot, a puszta létezést bármiféle érzelem, de még ösztön nélkül is, pedig pont erről van szó egy AI esetében. Elég intelligens lehet egy idő után, hogy úgy tudjon viselkedni, mint egy ember; nevethet majd a vicceden, próbálhat vigasztalni, ha szomorú vagy, mérges hangon rád kiabálhat, ha hülyeséget akarsz csinálni, de attól még nem lesz humorérzéke, empátiája vagy dühe.
A szingularitás után a gépi evolúció vehet olyan irányt, ahol ezekkel párhuzamosítható tulajdonságokra is szert tehetnek, de azok a gépek annyira mások lesznek a 21. századiaktól, mint mi az amőbáktól. -
válasz
Lapajbacsi #178 üzenetére
Ne felejts el szolni neki ,hogy ne fogazzon. Mert külömben láthat mimikát tőled.
-
haxiboy
veterán
válasz
Lapajbacsi #178 üzenetére
Jeez
Hát...mondjuk a japánoknál a tudományos cél előtt lebeg a szexuális vágyaik kielégítése...nem mondom2x hogy ez a robot már le volt tesztelve ilyen szempontból
-
válasz
Lapajbacsi #174 üzenetére
Mingyá lebabázok...
-
Lapajbacsi
aktív tag
Amúgy szegény robot, nagyon szomorúra sikerült.... akarva-akaratlan üzentek vele a készítők.... szomorú pillantása tükrözi az egész emberiség jelen állapotát... (igen, ennek én is része vagyok, aki egyből a kufircra gondolt...)
-
Lapajbacsi
aktív tag
Kufircolni is lehet vele? Mert akkor vevő vagyok rá..
-
tatabike
őstag
válasz
Williamgrant #172 üzenetére
Te tudod. Bár az Infotech rovat nem éppen bulvár, de hát ha Neked itt túl alacsony a színvonal... Menj máshova!
-
-
aram01
nagyúr
válasz
sz.balazs.95 #140 üzenetére
Szerintem csak az emberekben van ez meg
(#167) tatabike: engedelmeddel menteném a képet
-
tatabike
őstag
válasz
Williamgrant #165 üzenetére
-
Ajánlom figyelmetekbe az Ex Machina című filmet!
Egyértelmű hogy női roboton kell dolgozni!
-
dredbiro
senior tag
ez nagyon komoly
-
#06658560
törölt tag
Téves, dupla.
-
#06658560
törölt tag
Gyerekek, eldöntenétek végre, hogy mesterséges intelligenciát akartok, vagy emberszerű robotokat? A kettő együtt nem megy.
-
Kékes525
félisten
Semmi kavarás nincs.
Sehol nem írtam, hogy a rekombináns DNS technika (pontosabb elnevezés mint a gén módosítás vagy génsebészet, ezek a "hétköznapi" nevek) feltétlenül feljavítja az embert. Az egy technika, amit lehet így is, úgy is használni. Viszont te írtad, hogy a biotechnológiában látsz nagyobb lehetőséget. Ezért írtam, hogy egyről beszélünk mert a biotechnológiának a része a rekombináns DNS technika. A biotechnológia két részre bontható: klasszikusra és molekulárisra, vagy másképp ha tetszik, modernre. A molekuláris (modern) a biotechnológia körébe tartozik a rekombináns DNS technika is. -
tatabike
őstag
válasz
Hardver Arc #153 üzenetére
Jó film, ma délelőtt néztem meg...
-
Hardver Arc
senior tag
Chappie
-
Kasya
nagyúr
válasz
pusszycat #150 üzenetére
Messze vagyok en attol, mint az orvos a biologiatol (OFF)(magyarul k*** messze)(/OFF)
Ezt nem akarnank. Ugye uzletileg nem lenne jovedelmezo (khm), illetve az utodban a tulajdonsag nem biztos hogy ugy fog megjelenni, ahogy a szuloi vonalon. Felo hogy degeneracio, mutacio alakulhat ki.
Tobb problema is elojonne a tarsadalomban, nem csak az etikai resze. A termeknek meddonek kellene lennie (igy a felso mondatom erdektelen is) es tsi.
(#151) tatabike: ez jo film, tetszett
-
tatabike
őstag
Van olyan film, amiben a szelekció durván benne van, érdemes megnézni : Az emlékek őre Meg eldöntik benne az emberekről, ki mit csinálhat a társadalomban. Annyira be vannak szabályozva az emberek, hogy még a színeket sem engedik Nekik látni, a film nagy része FF...
-
-
Kasya
nagyúr
válasz
Kékes525 #148 üzenetére
En azert ennyire nem zarnam ossze oket. A genmodositassal nem feltetlen feljavitjuk az egyent, de akar egy tulajdonsag megjeleneset elosegithetjuk. Tehat akar tenyesztessel is eljarhatnank egyes esetekben, de azt hiszem az megint csak hiszti allapot lenne, hogy a kormany megszabja a genetikai potencialtol fuggoen hogy ki kivel kozosulhet es alapithat csaladot...vagy hogy a gyerek szolgalja e a tarsadalmat, vagy sem (szelekcio).
De ugy cakk-pakk az egesz allttenyesztest ratehetnenk az emberre...erdekes dolgokat lehetne produkalni szvszJajj...van ilyen film? Vagy most valami uj forgatokonyv alapot mondtam? Robert Merle konyve nem ez.
-
Kékes525
félisten
Ugyanarról beszélünk.
A technológia magába foglalja a biotechnológiát is. A transzhumanizmus a génsebészetet (rekombináns DNS tecnika) is. Ezek és más felfedezés adják az alapját a számítástechnika mellett az ember feljavításának, azaz a transzhumanizmusnak az alapját. Transzhumanizmus lap
-
Az a baj,h a mostani technológiában gondolkoztok nem feltétlenül i7 proci kell egy robot agyában dolgoznia hanem valami majdani bio-prociban az emberi agyhoz közelítő működési elvel.
Egy robot akkor lesz emberszerű ha lesz valamiféle tudatta , énképe meg hasonlók.
-
tatabike
őstag
válasz
Rickazoid #145 üzenetére
Szerintem amiről Te beszélsz, az simán csak egy program, ami külső hatásokra meghatározott, vagy legalábbis kiszámítható cselekvéssel reagál. Az intelligenciának pont azok a lényeges elemei, amiket Te leírtál, hogy nem lesznek benne. Tisztán a logika az programozható, ahhoz nem kell intelligencia, csak hatalmas háttértudás.
-
Rickazoid
addikt
válasz
Mexildos #138 üzenetére
Azt feltételezni, hogy egy valódi mesterséges intelligencia alapvetően ellenséges szándékkal fog rendelkezni és ellenünk fordul emiatt, hibás logikára épül. Attól, hogy egy program intelligensebb lesz nálunk, még nem lesznek szándékai, vágyai, érzelmei, ergo nem is tud ellenséges lenni. Pusztán logikai alapokon meg miért jutna arra a következtetésre, hogy jobb neki, ha az emberek ellen fordul? Túlélési ösztön? Az se lesz neki, ahogy semmilyen más ösztöne se. Nem egy biológiai organizmusról beszélünk, hanem egy szoftverről, ami legyen bármilyen intelligens, ha azt kapja utasításnak, semmisítse meg magát, megteszi és nem fog a nem létezés gondolatától tartani vagy dühössé válni és visszakérdezni, hogy miért.
Nem kell emberi tulajdonságokat aggatni egy nem hogy nem emberi, de még csak nem is biológiai létformára. Senki sem tudja hogy látja majd a világot, de az 100%, hogy nem úgy, ahogy mi. -
tatabike
őstag
válasz
sutyesz96 #136 üzenetére
Bocs, csak reagáltam a Te sértésedre (Betegek vagytok), amúgy meg fingom sincs, ki a franc vagy, de nem is érdekel...
Bár abból, hogy rajtam kívül senki nem szól hozzád, valószínűleg egy buta troll lehetsz, aki csak úgy randomszerűen beleköt emberekbe. Ha erre vered ki, nekem mindegy, csak hagyjál ki belőle... -
-
Rickazoid
addikt
Nem is háztartási gépnek készülnek ezek a projektek, hanem hogy elmondhassák, meg tudják csinálni. Aztán ha tényleg csinálnak valami hasznosat, annak a részeit el lehet adni bármely ipari területen. Kereskedelmi forgalomban sose lesznek emberformájú és -méretű robotok, de az azokat építő sikeres projektek során kifejlesztett megoldások visszaköszönhetnek bárhol.
-
Mexildos
aktív tag
válasz
Polarstar #21 üzenetére
Amikor az MI kezdi leutánozni az embert akkor az lesz, hogy az embereknek harangoztak.
Az lesz az emberiség utolsó napja mikor a fejlődni és gondolkodni képes MI létrejön. Nem azért mondom mert túl sok terminátor filmet néztem, hanem mert ha az MI gondolkodni tud akkor simán rájön, hogy mint ahogy mi is kiirtottuk a gyengébbet akkor ezt ő is megteheti és a másodperc töredéke alatt rá fog jönni, hogy véttelenebbbek vagyunk mint gondolnánk. Ő pedig szintén a másodperc töredéke alatt ír egy programot amivel minden számítógéphez mely a netre van kötve elérhet. Hozzáfér szinte mindenhez és ami kell azt elveszi és megtanulja és kész.
Mi pedig arról vizionálunk hogy majd a robotok melóznak helyettünk és mi majd csak a narancslét szürcsöljük majd a medence mellett. Csak nehogy a robotoknak dolgozzunk majd már ha épp ők úgy akarják
-
bepken
veterán
sosem fogom megérteni, hogy egy ilyen gumi lány miért volna vonzóbb háztartási gép, mint mondjuk egy, a Robot & Frank című filmben látott... a dolgát elvégzi és könnyebb helyén kezelni (lévén egy gépről van szó)
engem konkrétan a hideg ráz tőle, ahogy követ a szemével....
(#133) aram01! Ex Machina
-
snecy20
nagyúr
Azért valljuk be, ha a PC-s játékokból indulunk ki, ahol mai napig szerintem elég kutyaütő az AI nagy átlagban, akkor nem hiszem hogy ezen a területen reveláció-szintű áttörést lehetne elérni. Mindig ott lesz az a majdnem... egy robot unikális gondolkodása pedig még nagyon messze van, ha bekövetkezik valaha. Úgy tűnik nagyon más a valóság, meg az, amit évtizedek óta látunk a SCI-FI filmekben.
-
tatabike
őstag
válasz
#32839680 #122 üzenetére
A felhasználási terület függvényében van vagy nincs értelme egy robotnál az arcnak, gondolom biztos vannak olyan területek, ahol szükséges (gyerekek, idősgondozás, stb.), de mondjuk egy tűzoltó robotnál nem annyira... De ez a fejlettségi szint még tényleg nagyon kevés...
-
Rickazoid
addikt
válasz
tatabike #116 üzenetére
"Ha már azon vagyunk, hogy emberi legyen."
A belső felépítés az utolsó szempont, ami ebben számít. A pozitronagy kifejlesztése még messze van, szóval... Meg ha már úgysincs emésztőrendszere, mája és kiválasztó szervei, miért limitálná bárki a koponya térfogatára a számítógépet? A mi felépítésünk egyébként sem feltétlenül a legjobb példa egy gép építésére. Nyilván egy gépi agy nem fog duzzadni és vért sem kell felpumpáltatnia magának, de nem is hasonlít az agyunkra a valós fizikai felépítését és a többi rendszerrel tartott kapcsolatait tekintve. -
Ragnar_
addikt
Ha sikerül lemodelezni az izmokat, amik elektromos impulzus hatására ugyanolyan összehúzódásokat produkálnak, mint az élő izomszövetek az szerintem tudna még dobni kicsit az élethűségen, elvileg, ha jól tudom van már ilyen áram hatására összehúzódó anyag.
-
tatabike
őstag
-
-
Kernel
nagyúr
válasz
pusszycat #109 üzenetére
Topik témája nagyjából túltárgyalva, már csak az nem értem, a fórumozók miért használnak ilyen "pesties" szavakat:
Berendeltem az árut, lefrissítem a BIOS-t, beaktiválom a Windowst és hasonló baromságok.
Amikor a BIOS-os változatot láttam először, komolyan azt hittem, downgrade-re gondol az illető, vagyis verzióban lejjebb lépni. De nem. Szerintem szánalmas.
-
Eastman
addikt
Miért kellene a vezérlőközpontot a fejébe tenni? Szerintem a mellkasban vagy a medenceövben eleve védettebb helyen lenne. Ha eldől valami miatt, a fej nagyobbat zuhan és sérülékenyebb. Azt se felejtsük el, hogy a jelen érdeklődés iránya adja, hogy az arc mögött az aprólékos mimikai motorrendszeren túl helyet kell kapnia egy 15-20 cm mély üregnek is. Az jó, hogy ennek 36,5 Celsiusos optimális hőmérsékletét az említett motorok működési hője biztosíthatja, viszont ezt az értéket nem lépheti át. Ebből adódik, hogy a túlzott szájmozgás kellemetlen érzésekhez vezethet. Máris életszerű.
-
Kékes525
félisten
válasz
inteltunder #111 üzenetére
???
-
inteltunder
tag
sunáznám
-
-
catroot
veterán
Tud kávét főzni?
-
snecy20
nagyúr
Ez még nagyon mű hatást kelt....
-
haxiboy
veterán
Kicsit gépi a mozgása
-
Sinesol
veterán
válasz
Fitzgerald #99 üzenetére
Lehet csak az élettelenség miatt, de az arca alapján elég öregnek tűnik, kb 24-25 éves japán nők néznek ki így.
-
kerobi
senior tag
Új hozzászólás Aktív témák
it Beszélgetés közben sűrített levegő mozgatja az „izmait”, mesterséges intelligenciája és beszédszintetizátora már-már megtévesztő.
- iPhone 15 Pro Max 256GB, 100%, Apple garancia, független, doboz
- HP Elite Mini 600 G9 Micro - Mini PC - Core i5 12500 - 16GB DDR5 - 256GB NVMe SSD - gari + számla
- AKCIÓ!!! GAMER PC: Új RYZEN 7 5700 (8 mag/16 szál) +RTX 3060 12GB +32GB DDR4 +1TB SSD! GAR/SZÁMLA!
- ThinkPad T14 Gen1 14" FHD IPS érintő i5-10210U 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
- Kingston NV2 1TB M.2 PCIe NVMe
- Fujitsu 24" IPS, LED, FHD, 5ms, DisplayPort, DVI, VGA, +HDMI, hangszórók, PIVOT, Kecskemét
- Macbook Pro 15" - 2019 gyártás, 6 mag i7, 32GB, 1 TERA, 4GB Radeon - garancia ( 36)
- Nintendo Switch Pro Controller
- Újszerű, garanciás Lenovo Tab M8 4/64GB (4th gen) tablet - 1 év bolti garival! -
- Nintendo Switch Lite 128GB, 19.0.1 CFW Atmosphere DualBoot
- BESZÁMÍTÁS! Biostar TB250 i5 6400 8GB DDR4 120GB SSD 500GB HDD GTX 1050Ti 4GB AeroCool V3X 500W
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
- Xiaomi Redmi Note 8T 64GB Kék / Új akkuval / normál állapotban / 12 hónap jótálással
- Prémium! Csere-Beszámítás! Számítógép PC Játékra! R5 5600X / RTX 4060 / 32Gb DDR4 / 1TB SSD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest