Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zeorsdfd

    senior tag

    Nincs olyan nagyon messze az, amikor már nem tudjuk megkülönböztetni az embert a géptől.

    No, persze nem a technológia fog fejlődni (ezen a téren valójában lassulás van, nem fejlődés), hanem az emberit felismerő képességünk fog elsorvadni(itt viszont egyre gázabb a helyzet, Turing teszt félreértelmezése...stb).

    [ Szerkesztve ]

  • zeorsdfd

    senior tag

    válasz Döglött Róka #218 üzenetére

    Világért sem cáfolnám az "élő gép valamikori megalkotása" elméletet, de azért azt jó tudni, hogy az élethez úgynevezett sejtre van szükség.

    Namármost, egyetlenegy sejt az bizony bonyolultabb felépítésű, mint bármilyen ember által eddig összerakott gép (robot, neurális hálózat..akármi)

    De, mondom én, hajrá!

  • zeorsdfd

    senior tag

    válasz Rickazoid #222 üzenetére

    Talán nem terheled túl a neurális hálózatodat, ha leírom,
    ha valamit leírsz az még semmire sem garancia

    hogy az élet egy általunk kreált kategória, ahová a besorolás feltételeit mindig az adott társadalmi csoport uralkodó elképzelései határozzák meg,
    kérlek mellőzd a szélsőséges miszticizmust. Hogy Isten 6 nap alatt teremtette a világot, az egy még nagy nehezen homlokra csapva és vigyorogva tolerálható bullshit, de hogy az ember teremtette volna az életet a földön, no ez azért kemény cucc.

    ráadásul a már lefektetett feltételeket is össze-vissza csavarják, ha az szolgálja egy nézet fenntartásának érdekeit.
    Ez viszont fontos észrevétel (zavaros logikai bakugrásaid között), sőt maga a modellezés is épp ezért működik (válaszolva itt a patkányos hozzászólásokra). Tehát amikor modellezünk (agyat, életet, viselkedésformát) akkor "kiemeljük" az algoritmizálható formákat és pl a patkányagy esetében eltekintünk rengeteg más változótól. Amit ilyenkor kapunk az jó esetben tényleg egy működő modell, de pl egy darab sejt bonyolultságát meg sem közelíti, semmiféle bonyolultság amit eddig alkottunk. Az agyban ha jól sejtem egynél több sejt van. És ha még ez mind meg is lenne, akkor jönne sejtek közötti kapcsolatok modellezése. A mielinizálódás, ami minden agyi alapú tanulás az alapja, no arra még nincs is egységes elmélet. De mondom még az egy db sejtig se jutottunk el.
    Az A.I. teljesen más úton jár, mint az "élet" létrehozása, ezzel nem foglalkozik és azért sikeres mert nagymértékben képes redukálni a modellezett rendszerben megfogalmazott változók számát.

    A te nagyon felvilágosult megjegyzésed pont ide tartozik, ebbe azok kapaszkodnak, akik nem ismerik el például a vírusokat sem élőlénynek és nem különösebben zavarja őket, hogy valójában a tyúk és a tojás kérdésére keresik a választ.
    Komolyan nem akartam megbántani a vírusaidat, de valami azt súgja, hogy az agy nem vírusokból épül fel. hogy jön ez ide? A mesterséges intelligencia a topic vezérfonala, ennyi. Te meg eltértél a tárgytól.

Új hozzászólás Aktív témák