Új hozzászólás Aktív témák

  • TomMusic

    őstag

    válasz tatabike #209 üzenetére

    De valamiféleképpen egy "igazi" intelligencia döntéshozatalában szerintem túl nagy szerepet játszanak az érzések ahhoz, hogy csak szimplán leredukálhatók legyenek a logika szintjére.
    Szerintem az "érzés" is hasonló, mint a tapasztalat, csak nem tudatos. Azaz, valami módon az agyunk, illetve sejtjeink egy előre meghatározott módon fognak bizonyos dolgokra reagálni. De ez annyira összetett és bonyolult valami, hogy még nem is értjük. Na ezért nem fog sikerülni az MI megalkotása. Mert még az intelligenciát sem lehet definiálni. Illetve szerintem nem is létezik. Egyszerűen csak atomdurván bonyolult rendszer az egész, és kész. Minden valamiért történik, nincs semmi misztikus dolog, mindenre van magyarázat, csak nem tudunk róla..
    Részemről a konklúzió az, hogy az emberi szervezet annyira összetett és bonyolult, hogy soha (vagy legalábbis abszolút a távoli jövőben) nem fogjuk teljesen tudni a működését. És itt nem arra gondolok, hogy egy ember tudja, hanem az egész emberiség együtt sem fogja tudni.
    Na megint milyen pesszimista vagyok. :DDD
    Szerk.: de azért egy robotcsajt "kipróbálnék" .. jelentsen ez bármit is. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Új hozzászólás Aktív témák