Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    válasz dabadab #9 üzenetére

    Igen, ő kapta a megrendeléseket, nem pedig a menedzserje, illetve nem egy kiadóvállalaton keresztül adta el a zenét 2-3x-os áron a "fogyasztónak". Az a helyzet, h a fogyasztó és az értéket megteremtő közé beférkőzött egy élősködő réteg, ezt egyáltalán nem sajnálnám, ha megszűnne.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz dabadab #9 üzenetére

    Azzal semmi bajom, ha valaki ebből él. Tehát nem azzal van bajom, hogy valaki pénzt kér a zenéért, hanem azzal, ha csak azért csinálja, hogy pénzt kapjon érte. Kicsit már kikoptak, de az ilyen-olyan fiú és lánycsapatok tipikus példái voltak ennek, megírta valaki nekik a zenét, megmondták nekik, hogy hogy énekeljék (jobb esetben, rosszabb esetben más énekelte az ő nevükben), meg táncikáljanak egy sort, miközben nekik valójában nem sok közük volt az egészhez. Az, hogy Beethoven kapott megrendeléseket, inkább ahhoz hasonlítanám, mint mikor felkérnek egy énekest egy olimpiai megnyitóra, vagy más eseményre. Ami megint csak más, mint az, hogy direkt olyan zenét csinálok, ami épp divatos, mert így veszik minél többen.
    Amúgy pont abból szoktak jönni a nagy lebőgős albumok, amikor egy híres énekes/zenekar már nem igazán van elemében, de kéne a pénz és összedobnak egy albumot. Lehetne erre sok példát mondani.

  • moma

    őstag

    válasz dabadab #9 üzenetére

    ha el is fogadnánk azt, hogy szükséges, hogy halálra tudja keresni magát a zenész ahhoz, hogy legyenek zseniális művek (amit én spec nem hiszek), a kérdést szerintem, úgy érdemes feltenni, hogy megéri e emberek sokaságának kriminalizálása azt, hogy legyen mondjuk egy új Beethoven. én nem gondolom, hogy ilyen áron kellene. pláne nem egy új michael jackson vagy valami hasonló. mellesleg ha valakiknek komoly igénye lenne rá és abban hisz, hogy a pénz a kulcs, akkor bármikor fektetheti a pénzét ilyesmibe továbbra is, ha sokan lesznek sok pénz jön össze.

    egyébként szerintem, aki igazán jó az mindenféle szabályozás nélkül is meg fog tudni élni zenéből, maximum nem azon a szintem ahogy manapság. de én nem látom miért kellene pont a zenészeket mesterségesen extra jövedelemhez juttatni.

    we all deserve a bit of luck.

Új hozzászólás Aktív témák