Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz Egri Imre #21 üzenetére

    Szia! Egri Imre :) :C

    Köszönöm az írásodat.

    Van egy szlogenem az Amiga él és élni fog, hát szerintem igazam lehet ha emlékszünk rá.

    A több év eltelte után sem tudom elfelejteni az öreglányt és így is mard.

    Emlékszem a klubnapokra is mindmáig sohasem felejthető hangulatára, készülődés otthoni felcuccolásra és odaérkezésekre.

    A sok sok beszélgetésre és a segítőkész emberereket sem hagynám ki a soraiból sem.

    Hogy miért mert komoly műszaki tudással rendelkező emberereket is sikerült megismernem hardveresen és szoftveresen is.

    A pc-vel nem szabad öreglányt összehasonlítani hardveresen sem, mert Amiga az Amiga és...

    Az oprendszere jól eltalált szerintem, remélem nem lámaiság.

    A játékokban és a programokban is volt és van fantázia.

    A gép hardveres hangcsipje nagyon jól szól ha igényesen van készítve a zene is.

    A gépet saját készítésű csöves erősítőmre kötve így használom mai napig is.

    A szomszédom akkoriban aszt hitte hogy hifitornyot vettem és megkérdezte melyik előadólemezét hallgatom.

    A válaszom csak az Amigám szól, kérdezte nem adnám el neki én nemet mondtam rá.

    Zx spectrum-on és A500-on kezdtem rev6 verzióval és nemrégen nagy örömömre vágyálomként sikerült végre A1200-ig eljutnom továbbjutni már esélytelennek látszik.

    Akkoriban A500-volt az első komoly gépem, amit bővítés miatt kellet szétszednem valami forrasztást kellet csináljak magamnak is memóriabővítés miatt.

    Klubtagoknak és csakis megbízható embereknek is segítettem ebben ami jól is sikerült és működik is a mai napig is.

    Javításért sohasem fogadtam el anyagiakat nem üzletelni akartam.

    Cserébe sok sok önzetlen segítséget kaptam mert tanulhattam másoktól mit hogyan lehet módosítani vagy kijavítani valamit és így mindenki jól járt így.

    Az Amiga bővítésein hardveresen még most is mai-napig is folyik a küzdelem, mint már régebben olvastam is nem régiben.

    A "CSAK" szót idézőjelbe teszem, mert nem megfizethető áron árulják ujj cuccaikat is.

    Ez volt régen is az üzleti probléma okozója hogy nem ülhetünk most is, új mai fejlesztésű Amigáink előtt.

    A "Commodore" baklövései egyike volt a sok közül hogy nem terjedt el a gép így is lett a vége sajnos.

    Amiga boldog szülinapot és a fejlesztő csapatának is.

    Üdv, :) :R

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Új hozzászólás Aktív témák