Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Az alábbiakban kérek segítséget Tőletek:

    - Adott egy telek, azon két tégla ház, vastag falakkal.
    - Az egyik családi házban UPC Connect Box modem van a szobában.
    - A sávszélesség nagy, és a Wi-FI hatótávolsága annyi, hogy a másik ház bejárati ajtajáig kb. 35 méter a modemtől.
    Ha bejelentkezünk Wi-Fi-re, a bejárati ajtóig elballagva a laptoppal tökéletesen működik a hálózat, az ajtón belépve viszont már fokozatosan megszűnik a jel.

    Milyen jelerősítő készüléket/megoldást érdemes megvásárolnunk, ha azt szeretnénk, hogy a másik ház bármelyik helyiségében is működjön, és kellően erős legyen a Wi-Fi jel?

    Mi szükséges tehát mindehhez?

    Köszönöm előre is!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz markussandor #39037 üzenetére

    A kábelezés nem oldható meg. Mindenképpen szükséges?

    Én azt hittem, elegendő egy elektronikus eszköz, ami a Wi-Fi jelet "behúzza" a másik épületbe is... :F

    Keresgéltem az interneten "Wi-FI jelerősítőre" szűrve, és egy rakás ilyen, konnektorba dugható és egyéb, kis antennával ellátott eszközt találtam, párezer forintos árcédulával kezdődően a jóval drágább kategóriáig, viszont semmit nem tudok ezekről.

    Azért kérdeztem itt, mert biztos vagyok benne, hogy tudtok segíteni.

    Egyébként nem idegen szomszéd... :) A nővéremhez szeretnék így eljuttatni internetet.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Köszönöm, a választ, srácok! :R

    Mint írtam, az én internetemről van szó, és ennek a Wi-FI jelét szeretném a másik lakásba is eljuttatni. Az udvaron gond nélkül működik abba a távolságba, de a falakon belül már nem.

    Az eszköz egy UPC Connect Box modem, és egyébként a "Wi-Free" jelét is fogja, illetve az használható vele, de én a saját, UPCs Wi-Fi kapcsolatomat osztanám meg.

    Két fő kérdésem van még:
    Ha jól értem, a konnektoros megoldás is jó lehet, de az esélye a stabil működésre, sőt egyáltalán arra, hogy a vastag falakon keresztül is segít, eléggé kicsi.

    Elméleti síkon... ezek hogyan működnek? Mit kell konfigurálni? Vagy egyszerűen "plug & play" (szó szerint és átvitt értelmeben is) az ilyen eszköz.

    1. Becsatlakoztatom a másik ház egy konnektorába, és "befogja" a környék Wi-Fi jeleit, és felerősíti a helyiségen belül? (Csak mert van lehetőség a termék visszavietélre pl. a Media Markt-ban is. Korrektek, ha nem működik, visszaadják az árát. Így kockázat nincsen a megvásárlásában.)

    2. Amennyiben ez nem működik, az említett ASUS RT-N12 D1 router-t pontosan hogyan kell beüzemelni repeater-ként?
    Miután elhelyeztem a másik épületben, tőlem oda ehhez a router/repeater-hez be kell húzni egy ~40-50 méteres UTP kábelt?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz mezis #39042 üzenetére

    "- WiFi repeater az eresz alá a szomszédba oda, ahol még elegendően nagy a jelszint. (Ez lehert akár a kinézett ASUS RT-N12 is.)"

    Köszönöm a választ! ;) Csak a házon kívül szabad elhelyezni a repeater eszközt?

    "- Ha nem lesz elegendő az ismételt WiFi jel a szomszéd lakásban, akkor a WiFi repeater egyik LAN portjából UTP kábel a lakásba, egy újabb WiFi AP (router)-hez."

    Ebben az esetben akkor kintre és a lakásba is szükséges egy-egy ASUS RT-N12?

    "- Ha a repeater-nek nem található védett hely, akkor levehető, egyantennás WiFi repeater kell, aminek az antennáját kell kihosszabbítani (max 3 - 5m) a szabadba."

    Ajánlanál kérlek konkrét típusokat? (Az ASUS egyébként miért nem jó? Hiszen annak is van repeater funkciója...)

    Ugyanis ez tűnik eddig a leginkább életképes ötletnek... Mert ha jól értem, elegendő egyetlen, a másik lakásban elhelyezett, elektromos hálózatra csatlakoztatott eszköz.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Gubek-Einste #39044 üzenetére

    Köszönöm szépen a választ, Neked is! ;)

    Minden tisztelettel, de... nem túlzás az a megoldás? Indultam egy pár ezer forintos, konnektoros eszköznél, most pedig már ott tartunk, hogy a UPC modemem mellé még 3 másik router-t/modemet, és 2 antennát is kell vennem, plusz a kábelek... :)

    Tényleg szükséges egy ilyen komplex rendszer, amikor a jel hatásához csak 1-2 méter hiányzik?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz mezis #39049 üzenetére

    "Kezd ezzel, aztán a többit majd meglátod. (Ennek mind a két antennáját ki kellene vezetni, ha beltérre kerülne.)"

    Köszönöm, ezzel kezdem. :K De mi az érdemi különbség az egy antennás, és két antennás eszköz között?

    Csak mert fentebb az egy antennás eszközt javasoltad... kérdeztem is, hogy tudsz konkrét típusokat mondani, amelyek megfelelőek lehetnek?

    "Lehet kísérletezni házon belül is a repeaterrel, max egy fal, de ha lehet inkább csak ablak. Esetleg az "adó" WiFi routernek is lehet alkalmasabb helyet keresni..."

    Igen, mindenképpen megkeresem a lehető legakadálymentesebb pontot az adó és a vevő esetében is. ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz krealon #39050 üzenetére

    "Csodak nincsenek. Ha jol megcsinalod oromod lesz benne, ha nem akkor csak apenzt dobod ki foloslegesen.

    Weben rendelve egy repeatert, 14 napod van, hogy kiprobald es ha elegedetlen vagy az eredmennyel, visszakuldod."

    Jogos! Rendelek egy ilyen ASUS-t, árban egyébként is korrekt, és 3 év jótállást adnak rá. És bízom benne, hogy sikerül úgy elhelyezni, hogy megfelelő eredményt érjünk el.

    Ha nem, akkor veszek még egyet, és megnézem, elegendő-e.

    Egyébként az adó oldalon talán nem kell plusz eszköz és antenna. A jelenlegi kapcsolat mellett - ahogyan fentebb is említettem - a másik ház bejárati ajtajáig tökéletes a jel erőssége, és a sebességgel sincsen probléma. Többször is kiszámoltam, olyan 35 méteres távolságról beszélünk.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #39053 üzenetére

    Még három kérdés felmerült:

    1. Pontosan milyen vezetéket/kábelt kell/érdemes használni a Wi-Fi Router/Repeater antennájának meghosszabbításaként?

    2. Milyen módon kell azt bekötni a Router antennájára (vagy annak helyére)?

    3. A cél helyiségben elhelyezett router/repeater konfigurációját a fentebb említett kiépítés esetén honnan, illetve hogyan lehet elvégeznI? Bocs, ha "noob" kérdés, de azok az eszközök nem kapcsolódnak számítógéphez... A "gazdagép" és router-e esetében még értem a dolgot, de itt...

    Köszönöm előre is a segítséget!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Gubek-Einste #39084 üzenetére

    "1; Minél rövidebbet, max 3 métert, előre szerelve érdemes venni mert annak kisebb a csillapítása."

    Tudsz esetleg konrét típust mondani? Egyelőre azt sem tudom, milyen boltban milyen néven keressek ilyesmit...

    "2; Nem értem a kérdést."

    Úgy értem, hogy "házibarkács" szükséges (venni ~3 méter, X vastagságú vörösréz drótot, azt rácsavarni a Router/Repeater eltávolított antennája helyére), vagy ezek valami speciális dugóval csatlakoznak, és csak kipattintom a helyéről a gyári antennát, majd bepattintom a megfelelő "apa" dugóval rendelkező "kábel-antenna" megoldást?

    "3; Manuálisan beállítod az elsődleges eszköz mellett majd telepíted a végleges helyére."

    Nem vagyok benne biztos, hogy jól értem, de ez nyilván azért is így van, mert még az életben nem csináltam ilyet, és nincsen előttem az eszköz...

    "Manuális beállítás" alatt azt érted, hogy a PC mellett konfigurálom a UPC router management felületéről, vagy...?

    Tényleg hálás vagyok ezért a sok segítségért! :R Felhasználói szinten elég jól értek a számítógépekhez, de sajnos a hálózatok világát éppen csak alapjaiban ismerem. Soha nem értettem hozzá haladó szinten...

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Gubek-Einste #39184 üzenetére

    Tudnál adni kérlek egy linket egy ilyen antennához?

    Különféle "wireless" boltok keresőjébe beírtam a "repeater antenna router wifi" szavak különféle kombóit, de nem igazán dobott ki olyan eszközt, amilyenről szerintem szó van.

    I]" Bejelentkezel az eszköz admin felületére, mindent beállítasz, majd telepíted ahol használni akarod."

    Értem, szóval telepítem a PC-re a szoftverét és azon keresztül konfigurálom, igaz?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz And #39186 üzenetére

    Köszönöm a választ Neked is! :R

    Ahogyan fentebb írtam, repeater-ként lesz használatban a Wi-Fi router, és ahhoz ajánlottak itt a srácok egy ~3-5 méteres antennát.

    - Ilyen hosszban van esetleg a fenti célra, ajánlott antenna típus? És ezek szerint 2 darabra lesz szükségem...

    - A másik kérdésem, hogy mi a különbség a Asus RT-N12 D1 300Mbps wifi router és ASUS RT-N12 PLUS 300Mbps wireless router között?

    Fentebb az N12-D1-et ajánlották... a "Plus" változat nem repeater? Milyen tulajdonságban és/vagy funkcióban különböznek? (Azt látom, hogy a "Plus" olcsóbb...)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Gubek-Einste #39190 üzenetére

    "Antennát biztos nem, max kábel lehet ilyen hosszú."

    Úgy értettem. :D Azt hittem, a kábel az antenna része... :)

    "Más SoC-re épülnek, a D1 Broadcom alapú, a + pedig MediaTek-re épül."

    És jól gondolom, hogy a Broadcom jobb minőségű, azért kerül többe a D1-es, mint a Plus? :K

    "Ahogy említették, maga az antenna (a sugárzó) nem lehet túl hosszú, beltéri körsugárzók legfeljebb 30..40 cm-esek és 7..9 dBi nyereségűek lehetnek.[..]"

    Hálásan köszönöm Neked is a segítéget! :R

    Elnézve a kábelek, antennák, illetve az említett TP-Link típusú, kábellel szerelt omni antenna árát, és hogy abból kettő is kellene...

    Nem volna jobb megoldás a plusz pénzt inkább hozzáadni vásárlásra szánt összeghez, és az Asus RT-N12 D1 helyett egy komolyabb, három antennás, erősebb router/repeater megoldást vásárolni? Mondjuk egy Asus RT-N18U 600Mbps gigabites wifi router 2db USB porttal?

    Azt nem mondtam még, hogy a Wi-Fi jelnek nem beton falon kell áthatolnia, hanem egy széles, hőszigetelt üvegajtón. Ugyanis a bejáraton túl veranda van, és a nappaliba is egy széles üvegajtó vezet onnan.

    Így ha a verandán helyezzük el a repeater eszközt, akkor "csak" a nappaliba kell eljuttatnia a Wi-Fi jelet, nem betonon, hanem üvegen keresztül.

    Vagy ilyen körülmények közé a "kisebb" Asus is jó megoldás lehet? (Tudom, netes rendelésnél 14 napon belül elállhatok, ha esetleg nem működik...)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Gubek-Einste #39198 üzenetére

    "Nem valószínű, hogy jobb lesz, a több antennától nem lesz erősebb a jel."

    Az világos. Én úgy értettem, hogy az N18-ra alapból nagyobb jelerősséget, hatótávot, és szélesebb lefedettséget ígérnek a gyári adatok alapján... És gondolom a több antenna is hasznos, amikor be kell fogni a jelet, nem? ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Gubek-Einste #39200 üzenetére

    Világos. Csak tudod úgy gondolom, nem mindegy, hogy megveszem az N12-t ~8.000 forintért...

    Ha viszont nem elég, akkor vennem kell hozzá hozzá két olyan TP Link antenna + kábel kombót újabb ~10.000 forintért... (Vagy két antennát és 3-3 méter kábelt összesen ~12.000 forintért.)

    Árban viszont ott vagyok, hogy akkor már megvehettem volna az N18-at, ami erősebb... Aztán persze lehet, hogy még annak is "tuningolni" kell az antennáit... ördögi kör. :N

    Ezt azért elkerülném, ha egy mód van rá.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Gubek-Einste #39200 üzenetére

    No, kérem... beüzemeltem az ASUS RT-N12 D1 berendezést. Itt jegyzem meg, hogy egy épkézláb használati utasítás nincsen a dobozban, ez negatívum.

    Mindenesetre feltelepítettem az ASUS Device Discovery legfrissebb változatát.

    Annak segítségével repeater (jelerősítő) módba állítottam az eszközt. A beállítási folyamat "plug & play" módon zajlott; gyorsan, mindössze néhány képernyőn keresztül.

    Utána átvittem a nővéremhez az eszközt, és a korábban említett házban, a szobában elhelyezve gond nélkül érzékeli a Wi-Fi jelet. Sőt!

    Maximális erősségű a Wi-Fi jel, a laptop kapcsolódni is tudott a UPC Wi-Fi-mhez. És ez azt hiszem, jó hír, mert ezek szerint nem kell "trükközni" több berendezéssel, külső antennával, stb... De...

    1. Valamiért az internetre nem tud kapcsolódni a számítógép. Autentikációs hibát jelez az AT&T kliens, és egyszerűen nem jövök rá, hogy miért!? :F (Még le is cseréltem az AT&T login jelszavát, de nem változott semmi.) Van bármi ötleted, hogy mit lehet még szükséges állítani a rendszerben?

    2. Az általad fentebb linkelt beállítási adatok közül, csak a feketével kiemeltek állíthatóak az ASUS szoftverében (illetve a böngészővel megnyitott konfigurációs felületen):

    "AP2 egy Client - Bridge uzemmodu router, aminek az antennaja le van cserelve egy iranyitott antennara, ami az iroda fele nez
    Altalaban a gyari firmware nem tamogatja TP-link routerek eseten, igy ezt celszeru lecserelni OpenWRT-re (pl Gargoyle)
    WAN csatlakozo uresen marad (!)
    LAN IP: 192.168.1.3
    Netmask: 255.255.255.0

    DHCP server: DISABLE
    WiFi connect to: telep-link
    - Channel: 11 (ez az AP1-hez igazodik automatikusan)
    - Security: WPA2-PSK/AES
    - Jelszo: <amit az atviteli linkhez hasznalsz>"

    A többi egyszerűen hiányzik. Vagy legalábbis én nem találtam meg, pedig átnéztem az eszköz beállítások minden menüjét. (Egyébként a UPC Connect Box beállítási felületén sincsenek meg azok az adatok, amelyeket krealon fórumtársunk az "R1" eszközhöz részletez.)

    Egyáltalán... van ennek bármi jelentősége?

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz krealon #39252 üzenetére

    "Mi a fene az az "AT&T kliens"?
    Siman kapcsolodva a repeaterre, a szamitogepen futo programoknak ki kell "latnia" az internetre, mindefele egyeb szoftver nelkul."

    Céges laptop, és azon futó kliens, amelynek használata szükséges ahhoz, hogy az internetre "kilásson" a gép. (Illetve, tudjon csatlakozni a céges hálózathoz is.)

    Sajnos nem céges masina nincsen a közelemben, amivel ki tudnám próbálni, hogy egyébként működik-e.

    A furcsa az, hogy a korábbiakban elérhető távolságban (tehát amit a UPC Connect Box biztosít) működik. Gond nélkül kapcsolódik az internetre a fent említett kliensen keresztül.

    Ám bent a másik házban már nem, annak ellenére, hogy a jel maximálisan erős, látja a UPC Wi-FI-t, és még csatlakozik is hozzá. ("Connected"-ként jelenik meg a hálózati beállítások között, de még az AT&T kliens "Wi-FI keresőjében is.)

    És egyszerűen fogalmam nincsen, hogy mi okozza mindezt.

    "De mint emlitettem, az en leirasom "butabb" eszkozok hasznalatahoz keszult.
    Butabb = gyari szoftverben nincs megkulonboztetve a funkcio, de a leiras alapjan megvalosithato."

    Értem, és nagyon köszönöm a segítséget!

    Annak örülök, hogy ezek szerint nem kell semmi egyéb eszközt, antennát, stb. beszereznünk, mert már ezzel a kis ASUS repaeter-rel is tökéletesen erős a Wi-Fi jel!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz krealon #39255 üzenetére

    Most még nincsen, de hamarosan egy navigációs készülékkel megnézem. Jó ötlet, köszönöm! Írok majd a fejleményekről. :K

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #39260 üzenetére

    Az imént megnéztem a navigációs készülékkel is, és ugyanaz a szituáció:

    A UPC Wi-Fi jelet érzékeli, a Wi-Fi jel erőssége "kiváló", csatlakozik a kiválasztott UPC Wi-Fi jelhez, majd amikor a böngészővel az interneten bármilyen honlapot megnyitnék, nem működik.

    Azt írja ki, hogy "Unable to connect Parent AP. Please make sure Parent AP has access to internet."

    Amint ismét a UPC Connect Box direkt hatókörébe hozom a készüléket, ott azonnal kapcsolódni tud az internethez is.

    Ha visszaviszem a másik házba, akkor megint nem. :(

    Valami konfigurációs problémáról van szó? (Akár UPC Connect Box, akár az ASUS router/repeater oldalán...) :F

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz jerry311 #39287 üzenetére

    Írtam fentebb, hogy "kiváló" a jelerősség a másik házban is. Kapcsolódik is bármelyik arra képes eszköz a UPC Wi-Fi-hez. Éppen ezért furcsa, hogy "csak" internet nincsen.

    Az ASUS N12-t "Repeater" módban (amit az ASUS szoftverében teljesen "plug & play" módon állítottam be... gyakorlatilag csak a "Continue" gombra kellett kattintani háromszor) használom, és természetesen a cél a Wi-Fi érdemi használata volna.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz jerry311 #39296 üzenetére

    Nagyon köszönöm a választ, és a rajzot is! :)

    Elég látványos, és elvben értem is, hogy mire gondolsz, csak azt nem értem, hogy miért gondolsz erre! :N

    Úgy értem...Mit jelent az, hogy "elérni az eredeti Wi-Fi-t"?

    Egészen eddig itt a topic-ban kapott segítségek és info-k alapján az volt az egyetlen "félsz", hogy majd a másik házban a vastag falak, és a füstüveg hőszigetelt ajtók/ablakok miatt nem megy át a Wi-Fi jel. (Hiszen a bejárati ajtóig "elér", ott még van teljesen erős jel és Internetre is lehet kapcsolódni.)

    Aztán kiderült, hogy szerencsére az ASUS router a repeater módba beállítva ugyanolyan erős Wi-Fi jelet húzott be a másik házba is, mint amit a UPC Connect Box (CBN CH7465LG-LC t ípusú). Az eszközök csatlakoznak is a Wi-Fi-hez...

    Most pedig kiderül, hogy nem elég, ha a Wi-Fi jel erős? Hogy a két router-nek el kell érnie egymást? De ha nem érik el egymást, akkor hogyan lehet Wi-Fi jel a másik házban? :F És egyáltalán... Én ezt az egészet sajnos nem értem akkor! :(

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz jerry311 #39305 üzenetére

    Nos, jelentem, leteszteltem a berendezést.

    Ami egyébként így néz ki:

    A másik ház összes helyiségében teszteltem a jelerősséget, és annyi különbség volt, hogy az a "közepes", "jó", és "kiváló" között váltakozott. Internetkapcsolat nem volt a házon belül sehol.

    Ellenben, amikor a mi házunkhoz térben legközelebb álló szoba ablakát kinyitottam, és a kinti ablakpárkányba, egy meghatározott helyre tettem az ASUS Repeater-t, akkor az adott helyiségben "kiváló" jelerősség mellett működött az internetkapcsolat; mégpedig kellően gyorsan, 65 mbps sebességgel.

    Amikor a mellette lévő, a házban eggyel beljebb lévő helyiségbe vittem, akkor 35 mbps sebességre csökkent, és a jelerősség is "csak" jó volt. Ha még eggyel távolabbi helyiségbe vittem, ott már csak 5 mbps volt a sebesség. Gyakorlatilag használhatatlan. (Nem nagyon akarta betölteni az adott holnapot.)

    Az nyilvánvaló, hogy ez így végleges megoldásnak nem megfelelő, mert napost, tiszta időben még csak-csak... de esőben, fagyban, hóban nyilván nem fogja az ember a Repeater-t kitenni a külső ablakpárkányba (nem beszélve arról, hogy a tápkábel miatt az ablakot sem lehet teljesen becsukni ilyenkor.)

    Amikor pedig az adott ablakot becsuktam, és a belső párkányára tettem a Repeater-t, azonnal megszűnt az internetkapcsolat. (Pedig légvonalban mindössze ~20-25 cm volt a különbség.)

    Igaz, hogy ideális esetben, az ominózus "kettővel beljebb" található helyiségben lenne szükség az internet elérésre, de...

    Másfelelől az ominózus, hozzánk közeli szoba is jó lehet, és látszik, hogy nagyjából ~fél-egy méter hiányzik a teljes boldogsághoz.

    A kérdésem az, hogy egy ASUS RT-N18, vagy más, hasonló kategóriájú, komolyabb Router/Repeater lehet-e annyival erősebb, hogy nagyobb területen fogja be a Wi-Fi-t, és távolabb lát?

    Magyarul lehet-e annak esélye, hogy ezáltal elegendő legalább az ominózus külső szobában belül elhelyezett berendezéssel is internetezni?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz ArthurShelby #39378 üzenetére

    Köszi, én pedig nem véletlenül kerestünk egyszerűbb megoldást. Ahhoz szét kellene fúrni faragni mindkét padlást, és egyébként is egy csomó macerával és plusz eszközzel jár.

    Megértem, hogy egy kis vállalkozás esetében (az ominózus, ábrával illusztrált eredeti hozzászólás őket segítendő született, ha jól tudom) nyilván megéri a ráfordítást, de itt nem.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz jerry311 #39380 üzenetére

    Igen, függőleges volt mindkét antenna. Ezek szerint az ablakot meg kellene fúrni (minimum a tápkábel miatt, és/vagy a kivezetett antenna miatt is)... Az nem nyerő sajnos! :(

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Core2duo6600 #39382 üzenetére

    Köszönöm a tippet Neked is! Lásd fentebb... az sajnos nem megoldás. Annyi erővel már be is lehetne köttetni az internetet.

    Az eredeti céltól (lehet-e kicsit erősíteni a jelen, és így elvinni az internetet, hiszen már a bejárati ajtóig tökéletesen működik), nagyon messze jutottunk.

    Az, hogy technikailag a két eszköznek "látnia is kell egymást", nem elegendő a Wi-Fi továbbítása, tényleg újdonság.

    (Őszintén szólva még mindig nem is teljesen értem az okát, hiszen, ha a Wi-Fi jelet, illetve wireless kapcsolatot behelyettesítenénk egy kábeles kapcsolatra, akkor azonnal, gond nélkül lenne internet, távolságtól függetlenül. Ha a kábeles kapcsolat esetén a kábel biztosítja a jelet és az internet elérést is, nem értem, hogy amint van Wi-Fi jel a vevő eszközön is, az a jel erős, és az a jel mindkét eszköz számára látható is, akkor azon a Wi-Fi "felhőn" belül mégis miért nem látják egymást maguk az eszközök.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Köszönöm Mindnyájatoknak a segítséget, és az ötleteket! :R

    Benne volt a pakliban ez az eshetőség is... Volt esély arra is, hogy tökéletesen működni fog a Repeater. Ezúttal nem jött be sajnos! :N

    Egyébként a kábeles kapcsolat kiépítése nem olyan egyszerű, és nem is olyan olcsó megoldás, mint néhányan gondoljátok.

    Csak a mi házunkból 3 helyiségen kellene elvezetni a kábelt a modemtől olyan módon, hogy az esztétikus legyen. Fúrni is kellene. Utána mindezt az udvaron átvinni, vagy padlástérből-padlástérbe, vagy a föld alá ásva... mindkettő macera. Ezt követően jöhetne a "fúrás-faragás" a másik házban, ahol szintén 3 helyiségen kellene a kábelnek átívelnie...

    Az említett egyéb trükkök vonatkozásában... a törvényesség kereteit semmiképpen nem lépném át. Sok idő pedig már nem volt az egyéb, rendes "kísérletezésre", mert lejárt volna a 14 napos elállási határidő.

    Így aztán inkább visszavittem a router-t, elálltam a szerződéstől, és visszakértem a pénzemet.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák