Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Gubek-Einste #39190 üzenetére

    "Antennát biztos nem, max kábel lehet ilyen hosszú."

    Úgy értettem. :D Azt hittem, a kábel az antenna része... :)

    "Más SoC-re épülnek, a D1 Broadcom alapú, a + pedig MediaTek-re épül."

    És jól gondolom, hogy a Broadcom jobb minőségű, azért kerül többe a D1-es, mint a Plus? :K

    "Ahogy említették, maga az antenna (a sugárzó) nem lehet túl hosszú, beltéri körsugárzók legfeljebb 30..40 cm-esek és 7..9 dBi nyereségűek lehetnek.[..]"

    Hálásan köszönöm Neked is a segítéget! :R

    Elnézve a kábelek, antennák, illetve az említett TP-Link típusú, kábellel szerelt omni antenna árát, és hogy abból kettő is kellene...

    Nem volna jobb megoldás a plusz pénzt inkább hozzáadni vásárlásra szánt összeghez, és az Asus RT-N12 D1 helyett egy komolyabb, három antennás, erősebb router/repeater megoldást vásárolni? Mondjuk egy Asus RT-N18U 600Mbps gigabites wifi router 2db USB porttal?

    Azt nem mondtam még, hogy a Wi-Fi jelnek nem beton falon kell áthatolnia, hanem egy széles, hőszigetelt üvegajtón. Ugyanis a bejáraton túl veranda van, és a nappaliba is egy széles üvegajtó vezet onnan.

    Így ha a verandán helyezzük el a repeater eszközt, akkor "csak" a nappaliba kell eljuttatnia a Wi-Fi jelet, nem betonon, hanem üvegen keresztül.

    Vagy ilyen körülmények közé a "kisebb" Asus is jó megoldás lehet? (Tudom, netes rendelésnél 14 napon belül elállhatok, ha esetleg nem működik...)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák