Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz Krtek81 #28300 üzenetére

    Ha makró is játszik akkor ezekből a sigma 17-70 "C". A 70-es vége makróra is használható (jobban mint az átlag obi 70 mm-e, de kevésbé, mint egy dedikált makróobi).
    Valamint dokkolható a Sigma saját dokkolójába, fókuszt állítgatni, ha arra lenne szükség. Azt mondják, hogy macerás, cserébe otthon elvégezhető....

    Tamron 17-50 VC-t nem szokták ajánlani.
    Ebből a stabi nélkülit, de annak is egy kipróbált verzióját érdemes.

    Én is nézegetem a sigma 17-50-et. Számomra érthetetlen módon ebből nincs "C" verzió, pedig jó lenne (annak ellenére is, hogy van af tuningos vázam...)

    Szerintem túl nagy 'hájp' volt a nikkor 16-85 körül. A 16 mm kezdés azért nem jön rosszul.
    Leszámítva a kezdő fókusztávot, és a fém bajonettet, egy vakteszten nem tudom mi különbözteti meg a kitobitól... Ok, mondjuk 18 mm-en jobb , mint a kitobi... A 18-105-höz képest a kb dupla ára számomra nem indokolt.

    Nikon végre kiadott egy olcsóbb budget nagylátót. Be is árazta a - "sötétebbik" - Sigma 10-20 obihoz...
    Igaz, van benne stabi, de nekem a sigmában annyira nem nagy érvágás ennek a hiánya. 10mm-en f4-el jól elvagyok, pedig nem tartozom a 'beton' kezűek csoportjába....
    Canon kihozta kb 85k huf pénzösszegből a saját budget nagylátóját...

Új hozzászólás Aktív témák