Új hozzászólás Aktív témák

  • warcat

    veterán

    válasz Segal #30150 üzenetére

    Ezt már beszéltük korábban, hatalmas rés tátongott még a bemutató előtt sutyorgott 3080 - 800 és 3090 - 1400
    között is, ide bőven befér egy kártya.

    Elvileg a Samu gyártás olcsó, de alapvetően gyengus volt a kihozatal (a működőképes chipek száma).Ez javult, de messze nem jó. Vélhetően kevés a 'majdnem hibátlan' chip - ezek mennek a 3090-be, és emellé van egy hatalmas halom 3080 jelölt, amit nem érdemes átválogatni, letiltással beparaméterezik 3080-nak.
    (szerk.: a "hatalmas halom" viszonylagosan értendő, csak a 3090 vs 3080 egymáshoz viszonyított darabszámára értem, meglátjuk lesz-e elég kártya a piac igényeihez)

    A következő év során gondolom tovább javul majd a helyzet és ekkor lehet valami a jobban sikerült példányokból 3080 Ti/Super néven, ami még mindig nagyon olcsó lesz Nvidiának és bedobja 800-1000 dollárért tippre.

    Nekem is csorog a nyálam 3090-re, de extrém módon értékvesztő lesz várhatóan, legalábbis én arra számítok, hogy egy év alatt el fogja veszíteni a vételár harmadát (500 dollár és megfelelője) utána viszont majd az új szérián, a Hopper teljesítményén múlik majd a többi további egy évvel később.

    Jelenleg mindenképp meg kell várni a teszteket - én is 4k-n játszom, és könnyen lehet, hogy meggyőző lesz a 3080 is oda. Ha nem, akkor majd meg kell fontolni, hogy mennyire emészthető az a ~ 500€ költség egy évnyi szórakozásért.

    [ Szerkesztve ]

    EA: It's in the crate!

Új hozzászólás Aktív témák