Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz sb #34027 üzenetére

    Alapvetően egyetértek (bizonyos részekkel), de azért mégsem. ;] :P Azzal egyetértek, hogy ez nem mindenkinek fér bele és nem mindenki használná amúgy sem ki ezt a plusz sebességet (bár ez igazából minden hardverrel kapcsolatban elmondható). DE...

    meg még elég borsos árú brute force megoldás a PCIe SSD átlagembernek
    Miért a 2,5 SSD nem az kb. azonos kategóriát feltételezve? :U Mert az ok, hogy egy """ gagyi """ 2,5 SSD akár a felébe is kerülhet egy M.2 PCIe-nek, na de a PCIe-es M.2-es sem a legalja az M.2-es SSD-knek, szóval 2,5 SSD-ből se az alsó kategóriához hasonlítsuk már. Mert akkor ha a nyers sebességet nem nézzük, akkor M.2-es SSD-ből is lehet a Sata elvi sebesség csúcsát képviselő példányt venni és akkor nem kell a házban pakolgatni egy plusz eszközt, ami ITX-en bizony nagyon tud számítani.

    Egyébként 120 GB-ban nagyjából azonos kategóriát/típust nézve:
    Plextor:
    2,5-es M6 Pro (330/545) - 25547 Ft
    M.2 PCIe (335/770) - 26302 Ft

    De nézzünk egy nagyobb különbséget (Samsung):
    120 GB 2,5-es 850 EVO (520/550) - 24500 Ft
    120 GB M.2 PCIe (600/1700) - most 33 848 Ft (de egy hónapja 26.000 Ft volt)
    Ok, itt nagyobb a különbség az aktuális árat nézve (~7000 Ft), de egy hónapja meg 1500 Ft volt a különbség, egy átlagosan 2x olyan gyors eszköz esetében.

    Szóval én nem látom azt, hogy ezek olyan húde nagyon hatalmas különbségek lennének. Ez szerintem nem mérvadó, akkor inkább spórolok rá 2 hónappal többet, de akkor is a jobbat venném meg. Már pedig én a kereseti ranglétra legalján vagyok (közalkalmazott), szóval tudom milyen az amikor sok hónapot kell várni egy-egy vásárlással, de utána jó eséllyel éveken át fogom használni az adott kütyüt, tehát szerintem nem mindegy. ;)

    lásd gyk. minden SSD belassul kisebb tartós (értsd 10perces nagyságrend) terhelésre
    Épp ezért nem mindegy, hogy 1700 MB/s-ről lassul a felére, vagy 250 MB/s-ről. Amúgy én ezt nem tapasztaltam komolyabban. Kell egy normálisan szellőző ház (ITX-ben sem kivitelezhetetlen), másrészt nem "szabad" alaplap aljára tervezett M2-es foglalatú lapot venni (szigorúan szerintem). És akkor nagy baj nem lehet.

Új hozzászólás Aktív témák