Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Sajna nem sok tapasztalatom van billentyűzetek terén, mindig valami pár ezer forintosat használtam.
    Viszont most szeretnék egy kicsit "jobb" billentyűzetet venni, ha a keretből kijönne.
    Elolvastam az összefoglalót is,

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    Max 20-25 000 HUF
    2.Használt szóba jöhet?
    Igen szóba jöhet, de ha lehet inkább új
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Teljesen szimpla pár ezer forintos, főként logitech olcsóbb kategóriája.
    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    Munka (programozás), játék (főleg fps)
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
    Ez az igazán nagy kérdés ezért írtam be ide az ár függvényében, amire nem tudok egyértelmű választ sajnos.
    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    Konkrét nincs, de a konszolidált kinézetűeket preferálom.
    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
    ISO (ha lehet magyar, vakon gépelés miatt megszoktam a magyar billentyűzetet)
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    Teljesen hagyományos vezetékes kiosztásút (numpad, kurzorblokk)
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
    Vezetékes, USB
    Hosszú távra tervezek, ha lehet minél halkabb billentyűlenyomással rendelkezzen :)
    Háttér világítás nem lenne rossz, ha belefér a keretbe :)

    Sajnos jobban nem tudom leszűkíteni a dolgot, mivel teljese a tapasztalatlanságom ilyen téren.

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz J.Cs. #44285 üzenetére

    Köszi :) Megtaláltam :R

    Hát azt hiszem, akkor egyenlőre nem veszek más billentyűzetet, 40-50e HUF-ot nem szeretnék kiadni ilyesmire.
    Biztosan nagyon jó billentyűzet, meg is éri az árát, de annyit nem játszom, hogy ez nekem megérje :)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dqdb #44289 üzenetére

    Okok ,értem :D

    Nem szempont az extrém halk működés.
    Nem azt mondom, jó lenne ha teljesen csendes lenne, de sajna ennyi pénzt nem vagyok hajlandó kifizetni egy billentyűzetért.

    Biztos igénytelenség, de eddig olcsó billentyűket használtam mindig, csak gondoltam most veszek valami minőségibbet, amit nem 1-2 év alatt dobok a kukába, ezért lőttem be a 20-25e HUF-os határt. Szóval nincsenek hatalmas elvárásaim, csak strapabíró legyen, esetleg háttér világítás legyen rajta (sötétben jól jön, ha néha melléütök), na meg ne kopogjon úgy mint egy 2e HUF-os Logitech :D

    Köszi a tippet :)
    Mivel nem sürgős a vétel, így majd megpróbálok nyitott szemmel járni, de mivel nem tudom hogy mely márkákat érdemes nézni, így kicsit nehezebb :)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz J.Cs. #44291 üzenetére

    Ha jól láttam az ANSI billentyűzet, elsősorban ISO-t keresek, ahhoz szoktam hozzá. Annál tudok vakon gépelni gyorsan. Magyar billentyűzeteset sem találok belőle :)
    Valamint Fnatic Gear Rush PRO-ból sem nagyon találok 30e HUF alatt itthon :)
    Lehet rossz helyen keresem, de a google nekem dob ki mást.

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    100%-ig munkára szeretnék egy billentyűzet ajánlást kérni.
    Néztem az ajánlót, de amik ott fel vannak sorolva vagy már nem lehet kapni, vagy feltétlen tetszenek.
    Ezért bátorkodom kérdezni :)

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    semmi extrára nem kell, így a 10e HUFos sávot lőttem be,de max 20e HUF-os ársáv is szóba jöhet
    2.Használt szóba jöhet?
    Nem
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Kolink KB3162U, nagyon alap bill és ami rosszabb, kopnak a feliratok rajta, kényelmetlen
    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    programozás
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
    ami az ársávba belefér, gondolom csak gumiharangosról lehet szó
    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    Nincs, semmi "extrára" nem gondoltam, kényelmes legyen 10 ujjas gépeléshez
    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
    ISO magyar
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    Teljes méretű: numpad, kurzorblokk,fn-sor mindenféleképpen kellene
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
    világítás nem hátrány, ha este dolgozom, de nem elvárás, vezetékest szeretnék mindenféleképpen a többi extra nem szempont, viszonylag csendesebben lehessen gépelni rajta (10 m-ről ne lehessen hallani ha épp gépelek :D ) Ne kopjanak rajta a feliratok 1-2 év után

    Segítségeteket köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Ringman #48968 üzenetére

    Köszönöm! :)

    Mechanikus gombok nem nagyon kopogósak? Engem nem zavarna, de a kollégák megőrülnek tőle, ha nagyon csattognak :D Gondolnom kell rájuk is :P

    Nem ragaszkodom a világításhoz, de ha van rajta, nem hátrány :) Így értettem :)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Ringman #48972 üzenetére

    Köszi,

    Az elmúlt napokban utánajártam a MODECOM Volcano Hammer-nek, próbáltam keresni olyan helyet ahol meg tudok nyomogatni egy red vagy brown-t. Nem sikerült.
    Még ez annyira nem is lenne baj, mert bevállalnám látatlanban is, de nem találok sehol sem magyar kiosztásút.

    Esetleg hasonló alternatíva nem lenne, csak hogy bővítsem a lehetőségeket?

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Ric377 #49256 üzenetére

    Hasonló kérdésem volt pár hete, akkor egy MODECOM Volcano Hammer bill.-t ajánlottak.

    Nekem főleg munkára kellene, sokat gépelek (programozás).
    Aki ajánlotta, az mondta, hogy alkalmi játékra is jó.

    Meg nem szereztem be, szerintem hamarosan meg fog történni.
    Talán nézz rá, hátha Neked is jó lesz.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Korábban kértem itt tanácsot (max 20e HUF gépelésre/programozásra) egy billentyűzetre.
    Kaptam is egy tippet Modecom Volcano Hammerre (brown/red kapcsolókkal).

    Meg is vettem. Sajna kipróbálni nem tudtam, hogy milyen pontosan (Soha nem volt mechanikus billentyűzetem). A brown mellett döntöttem.

    Mai nap kipróbáltam. A billentyűzet tetszene is, rendben van, viszont nekem a brown kapcsolók is hangosak :)
    Még fülessel nem is lenne bajom a kattogással, de a kollégák mondták, hogy ez hosszú távon nem tesz jót a munkatársi viszonynak :D

    Szóval adott a kérdés ismét:

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    semmi extrára nem kell, így a 10e HUFos sávot lőttem be,de max 20e HUF-os ársáv is szóba jöhet
    2.Használt szóba jöhet?
    Nem
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Kolink KB3162U, nagyon alap bill és ami rosszabb, kopnak a feliratok rajta, kényelmetlen
    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    programozás
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
    ami az ársávba belefér, gondolom csak gumiharangosról lehet szó, nem ragaszkodom a mechanikushoz a fentebbi tapasztalatok miatt, kényelmes legyen és ne kopogjon nagyon
    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    Nincs, semmi "extrára" nem gondoltam, kényelmes legyen 10 ujjas gépeléshez
    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
    ISO magyar
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    Teljes méretű: numpad, kurzorblokk,fn-sor mindenféleképpen kellene
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
    világítás nem hátrány, ha este dolgozom, de nem elvárás, vezetékest szeretnék mindenféleképpen a többi extra nem szempont, viszonylag csendesebben lehessen gépelni rajta (10 m-ről ne lehessen hallani ha épp gépelek :D ) Ne kopjanak rajta a feliratok 1-2 év után

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz vlevi #49522 üzenetére

    Nem ragaszkodom a mechanikushoz.

    Lehet ezt a Modecom Volcano Hammer -t kipróbálom otthon játék közben, meg otthon tudom használni, ahol senkit sem zavarok vele (a dolgozószoba előnyei :D ).

    Érdemes ezt a gyűrűzést megpróbálni? Melóhelyre olyan lenne jó, ami szinte teljesen halk, vagy csak minimális hangja van.

    (#49524) 7 a gépelési érzet miben változik meg? nehezebb lesz, jobban megterheli az ujjakat?

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz pengwin #49529 üzenetére

    Köszönöm szépen :)

    Ezt nehéz számomra meghatározni, hogy mi kattog rajta, szerintem a lenyomáskor is ad egy hangot és amikor visszatér alapállapotba az is.

    Beüzemeltem most egy Logitech K120 -at, na annál sokkal hangosabb a brown kapcsoló. Élesebb kattogó hangot ad.
    A kollégákat nagyon zavarta, amit meg is értek, nem akarom őket őrületbe kergetni :)

    Hát meggondolom, hogy nekem ennyi bíbelődést megér-e a dolog, otthoni használatra teljesen tökéletes, ott nem zavar senkit, hogy kopog.

    Igen privátban írtad már, de most számomra nem is az volt a kérdés, hogy tudom a hangját csökkenteni, hanem keresek munkába egy halk billentyűzetet, mert ezektől az olcsóaktól (Logitech K120) egyszerűen már idegbajt kapok, sehogy sem kényelmes rajta hosszú távon gépelni.

    (#49528) Ribi nem is kell silentnek lennie, csak a környezetem ne kapjon idegbajt tőle :)

    (#49527) 7 köszi, hát lehet majd megpróbálom

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz nyunyu #49531 üzenetére

    Nem tudom mi nem stimmelhet, nem értek a mechanikus billekhez, ez az első ilyen:)

    Lehet teszek majd egy próbát ezzal az o-ringgel. Hátha beválik és tudom használni a melóhelyen a klaviatúrát.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Munkára szeretnék egy billentyűzetet venni.

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    20e-30e max
    2.Használt szóba jöhet?

    nem
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

    Modecom Volcano Hammer brown a mechanikus kopogással őrületbe kergetem a környezetem :D (nem vicc, tényleg, ez a csere elsődleges célja, hiába imádom ezt a billt, le kell cserélnem)
    4.Mire használnád a billentyűzetet?

    Programozás, dokumentumok írása...stb
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

    Ollós, vagy gumiharangos, a mechanikusat kizárnám, mert ami silent az 30e HUF felett van ahogy láttam
    6.Van konkrét modell ami tetszik?

    nem igazán, ha van háttérvilágítás akár egy színben is, jól jönne
    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)

    ISO magyar (sok magyar nyelvű gépelésem szokott lenni, hiába a programozáshoz jobb az angol bill)
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

    Teljes értékű/méretűre lenne szükségem (numpad, fn-sor, kurzorblokk..stb. a médiagombok nem szükségesek)
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
    világítás jól jön, ha vezetéknélküli az sem baj, bár az ársávba nem biztos hogy lesz wireless bill, ami nagyon fontos, hogy amennyire lehet minél csendesebb legyen, ha mellettem meetingelnek, vagy nincs a másikon füles, akkor ne zavarja

    Segítségeteket előre is köszönöm!
    Elég sürgős lenne a vásárlás, így az itthoni webshopok, boltokból rendelném meg elsősorban.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dqdb #58286 üzenetére

    Köszi :C :R

    Ránézek.

    Ugye főkint HO-ban dolgozom, de mivel a párom is, ő meg gyakran meetingel és ezért kellene egy olyan bill, ami halk.

    Ajánlották még a Rapoo márkát is, ami vezeték nélküli. Kollégának olyan van, igaz neki a e9270P, ami a keret felett van, viszont vannak olcsóbb variánsai is, azokról van valami infó, hogy érdemlegesek-e?

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Szeretnék egy strapabíró billt venni, mit tudnátok ajánlani az alábbiak alapján?

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    max bruttó 50e HUF
    2.Használt szóba jöhet?

    csak új, bolti, áfás
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

    Jelenleg egy Modecom Volcano (Outemu Brown), de ez is haldoklik
    4.Mire használnád a billentyűzetet?

    Programozás, játék (online fps)
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

    Mechanikus, Cherry Mx Brown
    6.Van konkrét modell ami tetszik?

    nincs
    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)

    ISO-t szeretnék és magyart ha megoldható
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

    100%-os (numpad, kurzorblokk, fn-sor)
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

    vezetékes, világítás/rgb jól jön

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Enton #65462 üzenetére

    Köszi a részletes, kimerítő választ.
    Bevallom a magyar az kényelmi szempont miatt kellene, főleg hogyha már ennyi pénzt kiadnék érte.

    Nézni fogom az akciókat.
    Tetszenek a billek amiket ajánlottál, külsőleg is :)

    Amúgy ez az olcsó Modecom Volcano is tette a dolgát 3 évig, szerettem is. Meg is lepődtem rajta mennyire kis "ügyes,kényelmes", pedig full fapados :)

    Nem nagyon vagyok otthon mechanikusokban, ez volt az első ilyenem, ezt is próbaként vettem és tetszett. Gondoltam most egy drágább/tartósabb típust próbalnék meg. De nem ragaszkodom feltétlen hozzá, nem vagyok olyan "igényes" :D

    Amúgy a cherry az sokkal jobb mint az Outemu?
    Mert ha van valami jó magyar kiosztású, de nem cherry kapcsolós egyéb mechanikus bill, ami jó?Akkor az is megfelel. Csak a brown az fontos, mert azért a red, blue kattogása nekem hangos :)

    Szóval elég nyitott vagyok ilyen téren, de pl egy jobb billért feljebb is megyek szívesen mint 60, úgysem akarom egyhamar lecserélni ha beválik :)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák