Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Korábban kértem itt tanácsot (max 20e HUF gépelésre/programozásra) egy billentyűzetre.
    Kaptam is egy tippet Modecom Volcano Hammerre (brown/red kapcsolókkal).

    Meg is vettem. Sajna kipróbálni nem tudtam, hogy milyen pontosan (Soha nem volt mechanikus billentyűzetem). A brown mellett döntöttem.

    Mai nap kipróbáltam. A billentyűzet tetszene is, rendben van, viszont nekem a brown kapcsolók is hangosak :)
    Még fülessel nem is lenne bajom a kattogással, de a kollégák mondták, hogy ez hosszú távon nem tesz jót a munkatársi viszonynak :D

    Szóval adott a kérdés ismét:

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    semmi extrára nem kell, így a 10e HUFos sávot lőttem be,de max 20e HUF-os ársáv is szóba jöhet
    2.Használt szóba jöhet?
    Nem
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Kolink KB3162U, nagyon alap bill és ami rosszabb, kopnak a feliratok rajta, kényelmetlen
    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    programozás
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
    ami az ársávba belefér, gondolom csak gumiharangosról lehet szó, nem ragaszkodom a mechanikushoz a fentebbi tapasztalatok miatt, kényelmes legyen és ne kopogjon nagyon
    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    Nincs, semmi "extrára" nem gondoltam, kényelmes legyen 10 ujjas gépeléshez
    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
    ISO magyar
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    Teljes méretű: numpad, kurzorblokk,fn-sor mindenféleképpen kellene
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
    világítás nem hátrány, ha este dolgozom, de nem elvárás, vezetékest szeretnék mindenféleképpen a többi extra nem szempont, viszonylag csendesebben lehessen gépelni rajta (10 m-ről ne lehessen hallani ha épp gépelek :D ) Ne kopjanak rajta a feliratok 1-2 év után

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák