Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janitor01

    tag

    Sziasztok!

    Többek között azért regisztráltam az oldalra, mert a segítségeteket kérném ebben a témában.
    Számomra elég fontos téma a billentyűzet, mivel ez a számítógépemnek az egyik olyan eleme amely jól látszik, és szinte minden nap hozzá érek/használom. Sajnos ez meg is látszik rajta. Ez eddigi Labtech vezetékes sima ps2-es billentyűzetem, kezd végllegesen elgyengülni.Sajnos már egyetlen betű, és szám sem igazán olvasható rajta, bár én a 4 éves "kapcsolatunk" után ezt nem is csodálom.ráadásul bizonyos billentyűk minden takarításom ellenére is nem vagy csak sokadik lenyomásra reagálnak.

    Fontos szempont számomra, a "vezetéknélküliség", az esztétikum, a jó minőség, és a magyar billentyűzet kiosztás. Mivel az önnáló vezeték nélküli billentyűzet ritka mint a fehér holló, ezért sajnos csak a billentyűzet egér kombinációk jöhetnek szóba.

    Igazság szerint azért sajnálom, ha az egerem áldozatul esne a cserének, mivel ő egy kifogástalanul működő Razer diamondblack magma. Sajnos egyéb elfoglaltásgaim miatt a számítógéppel játszani már nincs időm, viszont sokat dolgozok CAD, be és 3D-s tervező programokban, így elég fontos lenne, hogy az egerem legalább többé kevésbé eltalálja a kijelölt pontot. A laptopomhoz annak idején egy Logitech LX3 as egeret vásásroltam (mivel elég nagy kezem van laptop egert nem mertem), amivel nagyon meg vagyok elégedve, és az oldalirányba dönthető görgők is nagyon sokat segítenek például a nagyobb rajzoknál a mozgásban (igaz ez az egér vezetékes.) Így egyértelművé vált, hogy ha már a Razernek mennie kell logitechet látnék szívesen az asztalomon.

    A lényeg, hogy eljött a csere ideje, és én meg is találtam a választottamat: Logitech Cordless Desktop® LX 710 Laser:[link]

    http://www.logitech.com/repository/200/jpg/1220.1.0.jpg

    A lényeg tehát, hogy van-e valaki aki nagyon rosszakat/jókat halott erről a kombóról, különösképp az egérről, esetleg van-e aki rajzol néhanapján képet szerkeszt vagy játszik is vele? Egér padom maradna, Stell 4d..

  • janitor01

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném leírni az én kálváriámat:).

    Egy nagyon régi DELL billentyűm volt sokáig. Sajnos az elmúlt hónapra bizonyos billentyűk (QWER :)) gyakorlatilag teljesen bizonytalanul kezdtek el működni. Nagyon régóta vágytam világítós bill.-re így most, hogy minden összejött neki is láttam a keresésének.

    Sok keresgélés után végül egy ROCCAT ISKU FX lett (impulzus vásárlás..). Baromi drága, baromi nagy dobozban, jó nehéz stb..

    Hazavittem kibontottam, hááááát nemazigazi. Fényes felületek vannak rajta ami egy ujjlenyomat mágnes ráadásul pont a nyilak körül. Mindegy majd sikálom.

    Bekapcsoltam feltelepítettem a meghajtóprogramot. Az első reakcióm, hogy aztaq**a, az autocad egyszerűbb ennél. A lényeget mindenesetre gyorsan megtaláltam a világítás színének beállítását:) 16 millió szín közül választhattam szóval eltartott egy darabig. Igen igazak a kommentek. Bizonyos billentyűk világítás (különösképpen az ékezetek) elég silány. Akit ez zavar annak üzenem, hogy minden világítós magyar billentyűn így van ez és ettől még lehet látni, hogy hol az Ő és az Ú.

    Az első feladatom a megfelelő billentyűzet világítással támogatva egy körülbelül egy oldalas levél megírása lett volna. Nos először itt buktam el de rettenetesen. Ki az a marha aki a bal szélére rakta a makró gombokat? iszonyatosan zavaró, hogy az esc nem a billentyű szélén van, és a tab sem és a shift sem! Jó biztosan meg lehet szokni ezt - mondtam magamban - egy két óra és észre sem veszem. Aztán jött a hideg zuhany folyamatosan félre ütöttem. Elég régóta gépelek de ilyen még nem volt velem. Leültettem elé az asszonyt megkértem, hogy írjon egy kicsit. Ő is félre ütött egyfolytában, ráadásul ugyan úgy mint én.

    Mellé raktam a régi megkopott DELL-t és bumm! A Q- betűt a Q betűhöz illesztve az Ű betű már egy teljes sorral beljebb volt ott ahol az Á nak kellett volna és így tovább. Az egész össze volt nyomva. Ez a billentyűzet körülbelül 30 % al nagyobb mint egy normális. Miért volt erre szükség?? Nem is mondom, hogy a játék közben is zavaró volt ez az átrendeződés.

    A végső döfést a folyamatosan kifagyó szoftver jelentette (win 7).

    Másnap vissza vittem a boltba és töredelmesen színt vallottam. Nekem ez nem jó nem karok 24.000 forintért ilyen billentyűzetet otthonra. Nagyon kedvesek voltak (AQUA) levásárolhattam. Egy TESORO lett helyette. Ez mechanikus (perverzen vonzódom hozzájuk egyébként), világít és normális méretű. Egy hét után a következők a tapasztalataim:

    A black kapcsolók hangosak. Nekem nagyon tetszik velük a gépelés de szigorúan maximum 2-3 oldal hosszan. Utána elfáradnának az ujjaim. A játéknál baromi jó.

    A beleépített mikrofon és fejhallgató bemenetekre csatlakozva a fülesem és a mikrofon is jelentősen halkabb mint a normális csatikba dugva.

    A szoftvere ipari hulladék, de nekem nincs is szükségem rá.

    A világítás jó, bár az ékezeteknél a ROCCAT-hoz hasonlóan gyenge.

  • janitor01

    tag

    válasz bencze #14836 üzenetére

    Rudi hozzászólás a TESORO cikkből:

    Vásárlás előtt célszerű ezeket a billentyűzeteket kipróbálni! Alapvetően kétféle hangforrásuk van. Az egyik a nyomásponton (ahol érzékeli a leütést) tapasztalható kattanás, ami a blue-nál a legerősebb, a brown-nál már nem olyan vészes, a blacknél és rednél meg ugye nincs. A másik hangforrásról sokan megfeledkeznek, ez az, amikor a nyomásponton túl, koppanásig leütöd a gombot, ez elég csattanó hatású. A blue és brown kapcsolónál éppen azért van az érezhető nyomáspont, hogy könnyen ráérezz, és engedd el a gombot, amikor már érzékelt (ezért lehet velük eszelős gyorsan gépelni, nem nyomod túl). Kis gyakorlattal (nekem a red esetében olyan 3-4 hét kellett hozzá, napi szinten 10-20 000 karaktert gépelve) a black (de még inkább a puhább red) nyomáspontja is begyakorolható, és ha már nem csapkodod le koppanásig, akkor nagyon halk tudsz vele lenni. Kipróbálás előtt én brown kapcsolósat akartam, de aztán a red mégis kellemesebbnek bizonyult számomra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák