Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • den89

    tag

    válasz cappa72 #219786 üzenetére

    Köszi mindenkinek! Nem gondoltam volna, hogy ennyien próbáltok majd segíteni, igazán kedvesek vagytok. :) Szóval amik szóba jöhetnek szerintetek és szerintem is:

    - Toyota Corolla Sedan/kombi (többség inkább kombit mondott): talán ez tetszene a legjobban, de a Sedan. Kívülről is tetszik, ugyan belül picit fapad, de az a legkevesebb számomra, fogyasztás terén kiváló (a hibrid), csak az a fránya csomagtartó. Plussz feleségemet fűznöm kellene, neki annyira nem jön be. :) Árban akár az 1-1,5 éves 10-20 e km-el beleférne, vagy esetleg a kifutó szériásakat látok olyan 9-9,5 M-tól.
    - Renault Megane Grandcoupe (kombi kizárva): első ötlet ez volt, még akár újonnan is beleférne az összegbe, feleségemnek is tetszene, jeleneg is Megane-nk van. Két dolog zavar benne, a mostani Megane-nál is szívtam 1-2x a kicsi csomagtérnyílással, plussz sokallom a 8 literes fogyasztást, mivel nagyrészt városban lesz használva, persze én a Diesel 5,5 literhez vagyok szokva..De tudom, más ekkora benzines autó sem nagyon eszik kevesebbet). Kérdés egyébként itt, ha használt, akkor 116 le, vagy 140 le legyen-e. Újonnan már csak 140 le-t lehet választani.
    - Ford Mondeo: volt Ford a családban, valahogy nem vagyok oda érte. Árban nem nagyon férne bele, 2-3 db-ot találok 9-9,5 M-ig, azok is kombik. (Nem is tudtam, hogy van hibridben is.). Ha szeretnék normálisan választási lehetőséget, akkor bőven 10 M fölé kell menni.
    - Skoda Octavia (talán ez lenne a legjobb választás, árba is beleférne a kitételeim alapján, még akár az új is. De valahogy nem fűlik a fogam a Skodához. + Nővéreméknek tök ugyanilyen van. :D
    - Skoda Superb (nincs 8-9 M-ig pár éves, pár tízezer km-el, két darabot találtam hahu-n 9-9,5 M, 4 évesek 50 ezer km körül, de ez a kettő is kombi, nem sedan + az Octáviánál írt dolgok. Újonnan 14-15 M-tól kezdődik)
    - Mazda 6 (Tetszene, nagyon is. De nincs 8-9 M-ig pár éves, pár tízezer km-el. 10-10,5 M-tól van választási lehetőség, újonnan 14-től kezdődik)

    diegho: igen, tudom, ezek nem Sedanok, amiknél nyíli a hátsó ablak is, csak az egyszerűség kedvéért úgy hívtam őket. :)

    +1: Opel Insignia: tudtommal már nem gyártják. Hahun vissza kell mennem 2019-ig, hogy találjak. 7,5 M körül van. Szép autó. De nem fogok 5 éves autóért ennyit adni, ha 8-8,5-ért újat, vagy 1 éveset kapok másból. Amúgy valahogy Opelhez sem fűlik a fogam amúgy sem. :D

    Tudom finnyás vagyok. De ennyi pénzért feleljen meg az elvárásaimnak/elvárásainak. Jó legyen ránézni, feleljen meg az igényeinknek, olyan márka legyen, amihez fűlik a fogunk, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • szabonagyur

    félisten

    válasz cappa72 #219786 üzenetére

    Amúgy miért ekkora prioritás ez a mosógép szállítás mindig? :F

    Pár évente ha cserés 5e körül kihozzák és akár fel is hozzák az emeletre, nem kell szenvednem vele, hogy bepakoljam meg szétcsesszem a belsejét akár az autónak.

    Azért a többi dolog, bőrönd és társai meg egész szépen be lehet pakolni egy sedanban is.

    És még azt sem mondanám feltétlenül negatívumnak a sedan fele, hogy kiszedni annyival problémásabb belőle, mivel azért van 1-1 kombiból is mire kihorgászol valamit - ha csak nincs 2 méteres gumi kezed - ugyanúgy kipakolsz mindent.

    Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

Új hozzászólás Aktív témák