Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • membrandj

    nagyúr

    válasz Jamesb2 #119844 üzenetére

    Az amd-nél, am3+-ról beszélsz. Azt felejtsd el. Nem valódi magok vannak (illetve ez ennél komplikáltabb, 155x ki lett már fejtve csak ebbe a topicba szerintem ).
    Ha a számok döntenének, akkor az fx procik uralnák a piacot.
    Nem így van.

    Majd jön lassan a ryzen, ami okozhat meglepetést, de még nincsenek független tesztek. 2-3 hét és lesznek tesztek és onnan még 1-2 hét, mire nagyjából kapható lesz. Kb 1,5-2 hónap múlva fog beállni az ára szerintem.

    Remélem,hogy 1 szálon is jó teljesítményt fognak nyújtani, nem fog melegedni és akkor az intel végre konkurenciát kap.

    Rossz alaplapokat nézegetsz. Amiket írtam procikat, azokhoz b85 vagy h97 kell. Azokba 1066 mhz-es ram nem is megy,sata 3 van rajtuk és felszereltségtől függően x darab ventivezérlő és 2 vagy 4 memória slot.

    A M-atx problémád nem értem. A felhasználók 98%-nak elegendő az matx. Annak kell atx, aki hangkártyát, tv tunert stb. akar a vga mellé.

    k.kristof
    Lap fel se fogja ismerni a procit. táp nem ajánlott, hdd -nél van jobb azonos áron. Ház nagyon belépő szint. 16GB ram viszont sok a többi alkatrészhez képest.

    Ha nem szeretné cserélni a házat, akkor minek van a listába?:)
    Amúgy ez egy teljesen fapad 3 ezer forintos ház. Nem erőltetném.

    7100-hoz b250 lap kellene,hogy felismerje, ami 30k körül van. Papíron a b150, h110 lapok is támogatják a kaby lake procikat,de ezek annyira frissek,hogy nagy valószínűséggel olyan lapot fog kapni, ami még régi biosos és nem ismeri fel a procit. Frissíteni viszont nem fogja tudni, csak olyan procival, amit felismer.

    asrock h110m-hdv~18k
    i3-6100~ 35k
    2x4GB ddr4 kingston fury ~ 20k
    gtx 1050 2GB ~ 42k, drágábban 1050 ti 4GB ~ 52k.
    WD blue ezex 1TB ~ 15k ( ha kell )
    120GB kingston fury ssd ~ 18k
    Akár úgy is,hogy most ssd-vel veszi és köv. hónapban megveszi a hdd-t.
    cm n300~ 13k,de a tesseract is mehet, ha ezen akar fogni. Az a minimum, ami még ok.
    fsp hexa+ 400W ~13k, 500W ~ 16k

    Ha az iponnal szerelteti és lelevelezi velük,hogy frissítsék a lap biosát, ha szükséges, akkor persze mehet az 7100 is, mert most bezuhant ~ 36-37k környékére, ami már nem vészes érte.

    [ Szerkesztve ]

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Új hozzászólás Aktív témák