Keresés

Aktív témák

  • #98593280

    törölt tag

    válasz wolandino #37476 üzenetére

    A legolcsóbb (~12eFt) 1155-ös alaplapba is belerakható a jelenleg legerősebb 8 szálas CPU: 2600K. Más kérdés, hogy annak minimum 25ezres P67-es lenne ajánlott, mert mondjuk abban húzni is lehet.

    Az Ivy Bridge 2012-ben jelenik meg, ami az 1155-be majd ismét belerakható lesz. Kisebb csíkszélességgel, kevesebb fogyasztással, szerintem ezért vmivel erősebbek is lesznek, mint a mostani SB-k.

    Ami a BIOS-t illeti, az MSI P67-nek is grafikus. Futólag láttam már, bár nekem még mindig az ASRock grafikus BIOS-a nyerő.

    Egy 15eFT-os VGA-nál, pl. az 5670-nél az AMD LIano IGP 60%-al gyengébb. A LIano-nál a HD3000 pedig további 50%-al. A HD3000 kb. 1024x768-as felbontásra elegendő, játékokat illetően. Amennyiben nem elég azokra a régi gémekre, amikkel esetleg játszol, vehetsz bele bármikor.

    Gyárilag hangszigetelt ház nincs sok. A Silencio még az olcsóbbak közé tartozik. Használtan sem nagyon fogsz tudni venni...

    Az FSP tápok általában halkak. Ugyanolyan halk a CTG is, megnyugodhatsz. 500 watt Neked meg akkor is, meg most is teljesen felesleges. 500 wattos táp egy 40-50eFT-os izmos VGA kártyához kell, nem IGP-hez meg PCIe csati nélküli HD5670-hez.

    Amennyiben az új gép, játékra is inspirál, vegyél egy VGA karit, pl. egy HD6850-et, 35eFt-ban megvan, Full HD-re is elég. Ha meg beleunsz, eladod.

Aktív témák