- Milyen program, ami...?
- Sweet.tv - internetes TV
- Információbiztonság, kiberbiztonság, adatvédelem
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Felhő alapú adattárolás (Dropbox, stb.)
- Mikrotik routerek
- Linux kezdőknek
- Facebook profil letiltás kapcsolt ismeretlen Instagram fiók miatt
- Segíti a Xiaomi a rendőrség munkáját a halálos EV-baleset után
- Synology NAS
-
IT café
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Alteran-IT
őstag
válasz
#63718632 #11889 üzenetére
A lényeget amivel a kitet kavartam kihagytad, van wAP R ac is ami szintén négymagos IPQ-4018-al van ugyan úgy SIM és PCIe slottal, szóval kész kabaré az egész, de ami még jobb, hogy aszbolút nincs értelme ennyi verziónak azonos hardverrel, azon csodálkozom hogy nem ment még csődbe a cég
-
Alteran-IT
őstag
válasz
#63718632 #11883 üzenetére
De akkor nem ugyan arról beszélünk, mert neked wAP R ac van, az már tényleg nem új, azt nem néztem az mikor jelent meg, de az sem olyan rég, ha árukeresőn még wAP R ac névvel nem tudok rákeresni, már senki sem tudja követni a Mikrotik idiótaságát úgy látom, főleg hogy annak függvényében hogy a wAP R ac kb. ugyan az mint az új wAP ac csak LTE slot nélkül, semmi értelmét nem látom hogy ugyan ezt kiadták slot nélkül a wAP ac újításaként, ez így még nagyobb hülyeség, mint ahogy előbb hittem, csak akkor még nem néztem meg a wAP R ac specifikációját.
-
-
Alteran-IT
őstag
válasz
#63718632 #11873 üzenetére
Az szívás akkor, legalább is szerintem, amúgy azon csodálkozom hogy ilyen hamar elterjedt, pedig csak nemrég jelent meg talán a honlapjukon is, úgy látszik most a honlapon lévő infó késett és a hardver már kint van egy ideje, de pl. a sima hap ac3 esetén meg szokásos módon fordítva van, még szinte sehonnan sem lehet beszerezni.
Szerintem én még átgondolom a jövőbeni hálózatépítéseimet, mert eddig sok helyre wAP ac-t raktam be a nagyobb teljesítmény és sebesség miatt, most is lett volna egy olyan eset, de akkor már vagy mást rakok be Mikrotik-ben, vagy nem is Mikrotik-et rakok be, mert hAp ac-t pl. nem éri meg olyan áron berakni, amilyenen van, na mindegy.A wAP_r egyébként a wAP-ok LTE-s változata ha jól emlékszem, ac-sben is volt olyan, de az R az csak az LTE-s változatra vonatkozik talán.
-
Alteran-IT
őstag
válasz
#63718632 #11870 üzenetére
A mostanira, már ha a hülye újításokkal kapcsolatban kérded.
Régi:
https://mikrotik.com/product/RBwAPG-5HacT2HnDÚj:
https://mikrotik.com/product/wap_acAz biztos, hogy az újakból egy darabot sem fogok venni, mert így nem éri meg, gyakorlatilag sikerült megint hülyeséget csinálniuk, már ők is fordítva ülnek azon a döglött lovon.
#11871 grabber: De akkor sincs szinte semmi értelme, legalább is szerintem, oké hogy a router funkciókhoz és egyébhez elég az IPQ-4018, de a WiFi résznél meghagyhatták volna azt a QCA9880 chipsetet, vagy ha már tényleg újításként akarják kiadni, akkor QCA9984 chipsetet kellett volna használni, vagy legalább is azt lett volna érdemes, ugyanis azzal még a teljesítményen is lehetett volna növelni, de így ... csak a plusz gigabites port miatt felesleges volt egy ilyen ráncfelvarrás, amit egyébként gyakorlatilag csonkításnak lehet nevezni.
A WiFi 6 jöhetne már igaz, bár szerintem annyira nem vészes hogy még nincs, hiszen ellenoldali eszközök sem nagyon vannak, plusz igazából vállalati és otthoni szegmensben is elég lenne az a sebesség, amit a WiFi 5 kínál, már ha ésszel csinálják, de most is hogy a wAP ac is kevesebb egy 5 GHz-es lánccal, plusz még a teljesítménye is kevesebb, ez így egy vicc, hiszen eddig beltérre is jobb választás volt, ha csak egy Access Point-ot akartál nagyobb WiFI teljesítménnyel és sebességgel, mint mondjuk egy cAP ac, most már ami még szóba jöhet, hogy vagy találsz régebbi wAP ac-t valahol újonnan, vagy esetleg használtan, vagy talán a hAP ac ami még szóba jöhet, csak az meg eléggé drága AP-nak.
Amúgy abban teljesen igazad van, hogy a CAPsMAN is jó, de sokkal többet ki kellene már hozni belőle, engem az is bosszant, hogy minden AP-t és annak interfészét külön interfészként kell hozzáadni és nem tudja csoportosan kezelni (de lehet tudja, csak én nem jöttem még rá) ha én mindegyikre ugyan azokat a beállításokat alkalmaznám kivétel nélkül (kivétel esetén meg nyilván külön csoport, sokkal egyszerűbb és átláthatóbb lenne szerintem), plusz illene már támogatni a 802.11k/r/v/w szabványokat, hogy rendesen megvalósítható legyen a roaming és ne csak a kliensekre legyen bízva, mert ez még az újabb klienseknél sem olyan zökkenőmentes, és kicsit unalmas, hogy nekem kell jelerősség meg egyéb alapján szabályokat írni külön arra, hogy mikor dobja, illetve fogadja a klienst, főleg hogy ez sem teljeskörű megoldás, csak némi manuális segítség arra, hogy jobb legyen valamivel.
De amúgy úgy vettem észre, ezt már többen a fejükre olvasták a saját fórumukon, vagyis osztják nekik rendesen az észt, csak az a baj, hogy nem képesek befogadni és végre cselekedni, de mint látható, nem csak a szoftverrel van a baj, mostanában hardverek tekintetében sem cselekednek valami értelmesen, sőt egyik hülye lépést követi a másik hülye lépés. -
-
Kenderice
senior tag
válasz
#63718632 #11853 üzenetére
Most a tipli WAN portjába volt dugva teszteléskor a mikrotik mert korábban azt írták, hogy LTE passthrough esetén úgy kell. A tipli most router módban van, dinamikus IP-re állítva
Máshogy is be lehet konfigolni a hálózatot?
Nekem azt mondták, hogy ez az antenna nem tud routolni.
NAT-olnia is kellene a tiplinek. -
Kenderice
senior tag
válasz
#63718632 #11849 üzenetére
Köszönöm.
Tehát semmi egyéb konfig nem kell, hogy működjön.
A mögöttes router egy tipli C5 AC1200, ami megkapja az antennától az abban beállított DHCP szervertől a 192.168.88.200-as címet (100-200 a tartomány).
Ha benne lesz a SIM, akkor a tipli router a külső IP-t fogja kapni?
Vagy azt az antenna fogja megkapni és ugyanúgy a DHCP tartományából fog kapni IP-t a C5? -
Kenderice
senior tag
-
lazlo16
aktív tag
válasz
#63718632 #11401 üzenetére
Számomra az a legelszomorítóbb hogy reggel 5 és 12 között jön 80-100 mbit-el de az után 30-nal többet nem lehet kicsikarni ... szóval szerintem lemondok a drei-rol és próbálok szerezni egy a1 kártyát hűség idő nélkül 50+ sebességgel . Mert azzal úgy h 150 a sima telefonos kártyán az iPhone napközben 170mbitet teljesített este meg 120 körül stabilan úgy h nagyon rossz a térerő
-
lazlo16
aktív tag
válasz
#63718632 #11372 üzenetére
Bár most nézem , hogy a lhg a LAN porton amúgy is csak 98,2 mbit sebességre képes ... lehet ebből a szempontból a SRX jobb választás a 2 PORT miatt ha netán később olcsóbb lesz a 200-as net 🤔 bár az meg mindig kérdéses akkor h fogom bekötni . Egyiket direktbe eszközre a másikat meg routerbe ? Ez a 10/100 PORT tényleg érdekes dolog egy 300mbit-es lte6 modemhez 🤔
Csak itt meg az a probléma jön h a 9dbi antenna elég e a 17dbi antennahoz képest
-
lazlo16
aktív tag
válasz
#63718632 #11372 üzenetére
Novel mindenkeppen utp Poe keresztül kapja az áramot így elég lesz fúrni az utp-nek egy lyukat a falba ( ajtó keret mellet megoldom ) , aztán a hozza járó átalakító (poe injektor ) az lesz a végére kötve a lakasba az áram be a dugaszba az utp meg a routerbe
ha meg beválik akkor veszek egy olyan gigabites wlan routert ami képes poe out-rá és akkor egy kábelen meg lesz oldva az áram és az adat is
-
-
lazlo16
aktív tag
válasz
#63718632 #11367 üzenetére
Ja megértem . nekem a legnagyobb problémám az h tök jó h van 3 rendes bázis antenna itt csak az egy vonalban egymás mögött ... ki tudta ezt igy kiépiteni .. Aztán másik irányba hegy majd mögötte szalzburg van ... na m1 marad a direkt irányba helyezett antenna és lehet kiprobalom a HLG-t ha nem válik be még marad a zyxel .. aztán a legjobb teljesitményű .
-
lazlo16
aktív tag
válasz
#63718632 #11365 üzenetére
Nekem is Drei-os előfizetéshez kell . A b525 telje smértékben kuka a drei-os kártyával ( derei = b1,b3,b7 ) mivel a b525 nem támogatja a 2xca-t b1+b3-nál se b1+b1 se b3+b3 ... így ez amugy is csak a1 vagy magenta .. de ezeknek a beltéri jel erőssége 2 ... az interferencia meg -12 és -20 között :S drei-os bázis antenna meg van három 2,4 km belől... Én is elsősorban LHG-n gondolkozok de az is csak b1+b1 vagy b3+b3 támogat ..
A wap-ac nem túl gyenge ? vagy te nagy városba laksz ?
-
amargo
addikt
válasz
#63718632 #11209 üzenetére
Tehát az ac-be nem tudod simán gyári megoldással belerakni, de ha nem zavarja a tudat, hogy nincs a házhoz csavarozva, akkor ugyan úgy tudod használni külsővel.
De, ha zavar a tudat, hogy nem gyári helyen vezeted ki a pigtail-t akkor ott az elállási jogod és cseréld ki 😊 -
amargo
addikt
-
-
E.Kaufmann
veterán
válasz
#63718632 #11102 üzenetére
A kereskedő mindent odaír, amit nem szégyell.
Az egyik értékelés viszont érdekes:
GhillieMan 1.0 out of 5 stars
Not enough Pass-through power to run Ring Cameras Wired
Reviewed in the United States on May 27, 2019
Not enough Pass-through power to run Ring Cameras Wired. Returned.Valamint a többi leírás alapján a gigabites kapcsolatot se bírja, szóval még adatátvitelhez is gyengus.
-
rekop
senior tag
válasz
#63718632 #11052 üzenetére
Én azt mondanám mindenkinek aki Mikrotik-el akar foglalkozni, első körben a hálózati alapismeretei legyenek meg. Ezeknek az ismereteknek a hiányában nem érdemes belekezdeni sem. Például ingyenesen elérhető a Juniper - Getting Started With Networking kurzusa. Szerintem ez egy minimum szint, amit ismerni kell. Ha ez magabiztosan megy már, utána ott a Mikrotik wiki ahol mindenféle konfigurálással kapcsolatos dolog megtalálható.
Ezekután ha nem megy valami, érdemes itt feltenni a kérdésedet.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy A32 4G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 34WQ75X-B - 34" Ívelt IPS Panel - 3440x1440 2K QHD - 60Hz 5ms - FreeSync - USB Type-C 90W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Honor X8c 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest